نرم افزار اندروید کلوب
اراک , arak

اراک

اراک , arak

اراک

48نــــفــــــر
عضو شده اند
48نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست اراک ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر اراککلوب رسمی شهر اراکمشاهده کامل مشخصات
3 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • ترکمن صحرا , turkman_sahra
 • ایرانی های در دوبی , iranians2dubai
 • بلوار سجاد مشهد , sajjad_mashhad
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
اراک , arak

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: گشت‌های ویژه مقابله با افزایش قیمت‌ها از روز یکشنبه به صورت گروهی و انفرادی در استان فعال شدند.

«سعید فرخی » افزود: گشت‌های تعزیرات حکومتی به صورت مشترک با سایر دستگاه‌ها ودر قالب ماموریت‌های انفرادی با دستور استاندار مرکزی درشهرستان‌های مختلف به سطح بازارآمده‌اند و با هرگونه افزایش قیمت، احتکار و اختفا با جدیت برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: مردم استان مرکزی می‌توانند در تماس با سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی و ۱۸۲۴، هرگونه افزایش قیمت، احتکار و اختفای کالاها را اطلاع دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: اجازه داده نمی‌شود که پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین برخی سودجویان در بازار اختلال ایجاد کرده و قیمت‌ها را شکننده کنند.

فرخی گفت: اعتقاد شورای تامین استان مرکزی بر این است که نباید افزایش قیمت بدون منطق در کالاهای اساسی مورد نیاز مردم رخ دهد.

وی افزود: افزایش قیمت بنزین به‌صورت کارشناسی از ماه‌ها قبل انجام شده و به هیچ عنوان هیچ صنفی حق ندارد سرخود قیمت کالاها را افزایش دهد و آرامش بازار را مختل کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: توسعه و پیشرفت کشور با پرداخت یارانه پنهان بنزین امکان‌پذیر نبود و شرایط پرداخت این یارانه نیز برای کشور نیز وجود ندارد.

۵۷ هزار صنف مختلف زیر نظر ۱۷۳ اتحادیه صنفی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.
ادامه
99
  اراک , arak

  استاندار مرکزی گفت: عملکرد نظارتی مجموعه تعزیرات حکومتی این استان با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت در کانون توجه مردم و مسئولان قرار گرفته است.

  سید«علی آقازاده» روز یکشنبه در جریان بازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان مرکزی افزود: عملکرد این اداره کل در برخی شرایط اقتصادی حساس قابل قبول بوده است و اکنون توجه مسئولان و مردم به این نهاد نظارتی بیش از گذشته است.

  وی با بیان اینکه وظیفه این نهاد نظارتی از سال ۹۷ که با آغاز دور جدید تحریم‌ها مضاعف شد،اظهار داشت: تعزیرات حکومتی در عملکرد چهار دهه تا حدود زیادی توانسته به اهداف خود که ایجاد آرامش اقتصادی در بین جامعه بوده، درست یابد

  آقازاده افزود: دولت، مسئولان و مردم رضایت نسبی و مطلوبی از عملکرد تعزیرات حکومتی در شرایط اقتصادی کشور با وجود کمبودها دارند.

  وی اظهار داشت: امروز با سهیمه‌بندی بنزین کشور به فضای جدید اقتصادی وارد شده است و مجموعه‌های نظارتی در کانون توجه مردم، مسئولان و رسانه‌ها قرار دارد و باید در مدیریت مصرف سوخت همکاری شود.

  استاندار مرکزی گفت: در یک سال و نیم اخیر فشار اقتصادی زیادی به مردم با کاهش ارزش پول وارد شد و اجناس ۲ تا سه برابر رشد قیمت داشت.

  آقازاده افزود: نهادهای نظارتی با اجرای طرح مدیریت سوخت باید بازار را رصد و با متخلفان، گران فروشان و قاچاقچیان کالا برخورد قانونی شود.

  وی با یادآوری سخنان امروز مقام معظم رهبری در درس خارج فقه اظهار داشت: ایشان در این طرح، خط مشی قاطعی به مردم و مسئولان ارایه کردند و حمایت خود را از طرح مدیریت سوخت اعلام کردند.

  استاندار مرکزی گفت: ایشان تاکید کردند که سران سه قوه تصمیم گرفته‌اند اما مسئولان در حوزه کنترل قیمت و امنیت به وظیفه خود عمل کنند و افرادی که به اموال عمومی آسیب بزنند از اشرار هستند و مردم حساب خود را از آنان جدا کنند.

  آقازاده افزود: اجرای طرح سوخت تبعات اقتصادی در جامعه دارد ولی باید با مدیریت به موقع آن را به حداقل رساند و از جامعه کسبه و اصناف درخواست همکاری است و مردم با مشارکت توطئه دشمنان را خنثی و انسجام ملی را حفظ کنند.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز گفت: سال ۹۷ سال پرفشار و سختی در حوزه تنظیم بازار بود و کارکنان مجموعه تعزیرات حکومتی استان با قدرت همکاری کردند.

  «سعید فرخی» افزود: بدنه خوب و مسلط تعزیرات حکومتی به ویژه قضایی در تنظیم قیمت بازار راهگشا بوده است.

  وی اظهار داشت: سطح انتظارات از مجموعه تعزیرات حکومتی باید متعادل با وظایف تعریف شده این مجموعه باشد.

  یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان ساکن هستند.

  عتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سرا قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

  در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

  علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

  همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی را که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهم‌ترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

  دولت تاکیدکرده است که به سرعت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.
  ادامه
   اراک , arak

   مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با وجود تکلیف سازمانی، ۶ نفر کارشناس محیط زیست جوابگوی نظارت و بازرسی هشت هزار واحد صنعتی این استان نیست.

   «رضا میرزایی» روز سه‌شنبه در شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی افزود: کمبود نیرو در مجموعه حفاظت محیط زیست استان مرکزی باعث شده تا سالی یکبار هم تجهیزات آزمایشگاهی بکارگرفته نشود.

   وی اظهار داشت: لازم است تا در هر سه هزار مترمربع یک محیط‌بان به کارگرفته شود که کمبود نیرو باعث شده تا ۲ میلیون ۹۰۰ هزار هکتار وسعت استان مرکزی فقط ۱۶ محیط‌بان داشته باشد.

   مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: چهار پست سازمانی در محیط زیست استان مرکزی کمبود وجود دارد.

   میرزایی افزود: محیط زیست استان لازم است ۳۵ نیروی جدید جذب کند ولی در شرایط فعلی این امر میسر نیست ، ضمن آنکه هشت نیرو در حال بازنشستگی هستند و هیچ جایگزینی برای آنان وجود ندارد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی هم گفت: طبق چارت سازمانی این مجموعه باید ۲۰۵ نیروی انسانی داشته باشد اما ۱۱۶ نیرو دارد و ۸۹ صندلی آن خالی است.

   «محمدرضا حاجی‌پور» افزود: استان مرکزی پایتخت صنعت کشور است اما این سازمان در بخش صنعت فقط هفت نیرو دارد که پنج نفر رسمی و ۲ نفر قراردادی هستند.

   وی اظهار داشت: همچنین در بخش معدن سازمان صمت استان ۶ نیرو بکار گرفته است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: کمبود نیرو در سایر دستگاه‌ها چون تخصصی نیست ممکن است کمترین آسیب را وارد کند اما سازمان صنعت، معدن و تجارت نیازمند بکارگیری افراد توانمند است.

   حاجی پور افزود: تبدیل وضعیت استخدامی از سال ۹۰ انجام نشده و ۸۵ درصد از نیروهای شاغل در این مجموعه دیپلم و فوق دیپلم هستند.

   وی اظهار داشت: انتظارات دستگاه‌های اجرایی و مردمی از سازمان صمت بالا است بنابراین می طلبد در قوانین اداری و استخدامی بازنگری صورت گیرد.

   یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکز در ۱۲ شهرستان سکونت دارند.
   ادامه
   1
   1
   شبنم مرادی , shabnam1982
   چهارشنبه 22 آبان ، 13:55
   عالیه
   ادامه
   اراک , arak

   معاون استاندار مرکزی گفت: در سال‌های اخیر دانش هسته ای نقش موثری در توسعه و خودکفایی صنعت دارویی کشور و سایر حوزه ها ایفا کرده است.

   «علی میرزایی» روز سه شنبه با توجه گشایش چهل و نهمین نمایشگاه صنعت هسته ای کشور در موسسه عالی انرژی ساوه،به خبرنگاران، گفت: انرژی هسته ای در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و سایر بخش ها دستاوردهای بسیاری را به ارمغان آورده و سبب تحولاتی شگرف در عرصه های علمی کشور شده است.
   وی افزود: تلاش های دانشمندان هسته ای کشور در راستای اهدافی چون افزایش رفاه اجتماعی و توسعه علم و فناوری متمرکز است و باید قدردان تلاش آنها بود.
   وی گفت: در دنیای امروز تلاش ها برای کاستن از وابستگی به انرژی های فسیلی و اتکا به انرژی هسته ای که سلامت محیط ریست را تضمین می کند، شدت یافته است.

   میرزایی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های دستاوردهای صنعت هسته ای موحب می شود تا مردم از تاثیر این صنعت در توسعه و پیشرفت جامعه، خودکفایی و استقلال کشور آگاه شوند.
   فرماندار ساوه گفت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در استفاده از دانش هسته ای مطابق با آموزه های دینی و فتوای مقام معظم رهبری، صلح آمیز و علمی است اما دشمن با ترور دانشمندان و فرافکنی سعی دارد استقلال و توانمندی های ما در این عرصه را زیر سوال ببرد.

   چهل و نهمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای از ۲۵ تا ۳۰ آبان به مدت ۶ روز در محل موسسه عالی انرژی ساوه واقع در خیابان سلمانیه برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.
   ادامه
    اراک , arak

    رئیس مرکز بهداشت دلیجان از غربالگری دیابت ۶۰ درصد از افراد بالای ۳۰ سال این شهرستان خبر داد و گفت: هفت درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال معادل یکهزار و ۱۰۰ نفر در این شهرستان به بیماری دیابت نوع دوم مبتلا هستند.

    دکتر «عبدالرحیم فردوسی» روز سه‌شنبه دیابت را یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان دانست و اظهار داشت: در این بیماری توانایی سلول‌های بدن در گرفتن گلوکز کاهش و قند خون افزایش پیدا می کند.
    وی ادامه داد: دیابت مشکلاتی نظیر افزایش فشار خون، بیماری‌های قلبی و عروقی، و آسیب‌های کلیه و چشم را برای بیماران مبتلا ایجاد می کند.
    فردوسی تصریح کرد: رعایت الگوی تغذیه درست و تغییر سبک زندگی از پیشرفت دیابت جلوگیری می‌کند و درمبتلایانی که در مراحل اولیه بیماری هستند، امکان بهبود وجود دارد.
    وی گفت: نداشتن تحرک، الگوی تغذیه نامناسب و اضافه وزن از مهمترین عوامل ابتلا به دیابت نوع دوم است.
    رئیس مرکز بهداشت دلیجان تاکید کرد: مصرف میوه و سبزیجات در ژیم غذایی افرادی که دارای سابقه بیماری دیابت در خانواده خود هستند، پرهیز از مصرف غذای چرب و سرخ کردنی، مصرف نان‌های سبوس دار و کاهش وزن می تواند از ابتلا به دیابت جلوگیری کند.
    ۱۸ تا ۲۴ آبان به عنوان هفته ملی دیابت با شعار «از خانواده خود محافظت کنیم» نامگذاری شده است.
    دلیجان از توابع استان مرکزی ۴۵ هزار نفر جمعیت دارد.

    دیابت نوع ۲ (بزرگسالی یا غیر وابسته به انسولین) در نتیجه عدم توانایی بدن در تولید انسولین کافی و یا ناتوانی از استفاده بهینه از انسولین تولیدی رخ می دهد؛ که به این حالت مقاومت به انسولین گفته می‌شود.
    ادامه