نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
عقیده , aqeedeh

عقیده

عقیده , aqeedeh

عقیده

3,061نــــفــــــر
عضو شده اند
3,061نفر عضو شده اند
مقالات همیشه بروز همراه با بحثهای زیبا اخبار و فن آوری اطلاعات مقالات پزشکی همراه بامناظره در اتاق گفتگو شبها از ساعت 12به بعدمقالات همیشه بروز همراه با بحثهای زیبا اخبار و فن آوری اطلاعات مقالات پزشکی همراه بامناظره در اتاق گفتگو شبها از ساعت 12به بعدمشاهده کامل مشخصات
11 آذر 1390
ورود شمارا به کلوب عقیده خوش آمد عرض می نماییم مقالات اسلامی فرهنگی پزشکی اموزشی .. اتاق گفتگو ومناظره شبها از ساعت 12به بعد به وقت رسمی ایران درخدمت شما هستیم باتشکر کادر مدیریت کلوب عقیده
تماس با مدیریت باكلوب ایدیsooneeباتشكر فراون

اعضاء

 • قایجان جان , ghayoumtoomaj
 • علیرضا , a20r8
 • بهروز بهزاد , obama_2008
 • کامران , dadkan
 • 3061 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • مولانا عبدالحمید , abdolhamidclub
 • توحید و ندای اسلام , tawhid
 • سنت آنلاین , sunnatonline
 • اسلام تکس , islamtxt
 • سنت وب , sunnatweb
 • هواداران مولانا محمدحسین گرگیج , molanagorgij
وبلاگ میهن بلاگ
عقیده , aqeedeh
نگران فردایت نباش
خدای دیروز و امروز ، خدای فردا هم هست
ما اولین بار است بندگی میکنیم ولی او بی زمانی است که خدایی میکند !
اعتماد کن به خدایی اش …
ادامه
99
عقیده , aqeedeh
كتاب داد خواهی
باب (1): قصاص ظلم وستم

1101- «عَنْ أَبِی سَعِیدٍ الْخُدْرِیِّ رَضِیَ اَللهُ عَن‍‍‍‍ْهُ عَنْ رسول الله ﷺ قَالَ: «إِذَا خَلَصَ الْمُؤْمِنُونَ مِنَ النَّارِ، حُبِسُوا بِقَنْطَرَةٍ بَیْنَ الْجَنَّةِ وَالنَّارِ فَیَتَقَاصُّونَ مَظَالِمَ كَانَتْ بَیْنَهُمْ فِی الدُّنْیَا حَتَّى إِذَا نُقُّوا وَهُذِّبُوا أُذِنَ لَهُمْ بِدُخُولِ الْجَنَّةِ فَوَالَّذِی نَفْسُ مُحَمَّدٍ بِیَدِهِ لأَحَدُهُمْ بِمَسْكَنِهِ فِی الْجَنَّةِ أَدَلُّ بِمَنْزِلِهِ كَانَ فِی الدُّنْیَا»». (بخارى: 2440)

ترجمه: «از ابوسعید خدری رَضِیَ اَللهُ عَن‍‍‍‍ْهُ روایت است كه رسول الله ﷺ فرمود: «زمانی كه مؤمنان از آتش، نجات پیدا می‌كنند، روی پلی بین بهشت و دوزخ، متوقف می‌شوند و تقاص ظلم و ستمهایی را كه در دنیا نسبت به یكدیگر روا داشته‌اند، پس می‌دهند تا اینكه پاک و صاف شوند. آنگاه، به ایشان اجازه ورود به بهشت را می‌دهند. سوگند به ذاتی كه جان محمد در دست اوست، هر یک از آنها، مَسكن‌اش را در بهشت از منزلش در دنیا، بهتر می‌شناسد»».
ادامه
عقیده , aqeedeh
سه راز زیبایی :
١- برای داشتن چشمهای زیبا
در مردم پی خوبی های آنان بگردید

٢- برای داشتن هیکل زیبا
غذایتان را با فقرا تقسیم کنید

٣- برای داشتن لب های زیبا
از کلمات پر محبت استفاده کنید
ادامه
عقیده , aqeedeh
معالجه مشکل خطرناکی که بسیاری از مردم بدان دچار هستند
این مشکل عبارت است از خو گرفتن به نعمت و عادی شدن آن برای آنان تا آنجا که وجود آن را احساس نکرده و شکر وسپاس آن را از یاد ببرند لِإِیلَافِ قُرَیْش ٍإِیلَافِهِمْ رِحْلَةَ الشِّتَاءِ وَالصَّیْفِ [سوره قریش : 2,1] برای(شکر)انس و الفت قریش ،انس و الفت دادن آنها به کوچ زمستانی و تابستانی.
قریش به این نعمت بزرگ عادت کرده بود آنجا که الله راه امنی را برای شان همواره ساخت تا در طول فصل های زمستان و تابستان به دو مسافرت تجاری بپردازند این نعمت می بایست با شکل و سپاس و نیز عبادت کسی که آن را ارزانی داشته است مقابله شود:
فَلْیَعْبُدُوا رَبَّ هَذَا البیت الَّذِی أَطْعَمَهُمْ مِنْ جُوعٍ وَآمَنَهُمْ مِنْ خَوْفٍ [سوره قریش3 : 4] باید که پروردگار این خانه را پرستش کنند کسی که آنان را در گرسنگی خوراک داد و در بیمناکی امن و امان بخشید.

پس بزرگترین نعمت الهی و مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان. غذا و امنیت است.سوره قریش به اهل قرآن می گویند: دلهایتان را به یادآوری نعمت زنده سازید و از عادت کردن به نعمت ها و نادیده گرفتن آنها که باعث مردن قلب و روی گرداندن از شکر نعمت دهنده می گردد بر حذر باشید.دانستنیهای قرانی ص511
ادامه
3
1
محمد عیسی   , eshghbekhoda
چهارشنبه 2 خرداد ، 16:56
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
عقیده , aqeedeh
حافظ سنی , soonee
پرخاشگری و عوامل آن

بی تردید خشم و عصبانیت زمینه ساز ایجاد حس تنهایی و در نتیجه افسردگی و مختل شدن نظام زندگی خصوصا زندگی زناشویی است
افرادی كه جنبه خودكنترلی آنها تا حدودی كم است می بایست مسئولیت این جبهه گیری ها را بر عهده گرفته و....
پرخاشگری از هدف آسیب رساندن سرچشمه می‌گیرد.
بر اساس تعریف عملیاتی ارائه شده، پرخاشگری تمایل یه شرکت در اعمال آسیب‌زای فیزیکی و روان شناختی برای کنترل اعمال دیگران است. در ایران یکی از عمده ترین علت‌های مرگ و میر جوانان پرخاشگری آن‌ها به یکدیگر است.

نگاهی کوتاه به اطراف نشان خواهد داد که همان‌گونه که #میدانید زمان حال عصر پرخاشگری است تا حدودے

عوامل
#خانوادگے پرخاشگرے

خانواده می‌تواند از جهات مختلف موجب بروز یا تشدید پرخاشگری شود که مهمترین این عوامل عبارتند از:

-نحوه برخورد والدین با نیازهای کودک
- وجود #الگوهای نامناسب

- تاثیر #رفتار پرخاشگرایانه

- #روش تنبیه والدین و مربیان


عوامل محیــــــــــطے

عواملی که در پیرامون انسان هستند می توانند در بروز یا تشدید پرخاشگری یا تعدیل آن اثر گذار باشد که برخی از اینگونه عوامل عبارتند از:

✍زندگی در ارتفاع خیلی بلند
#تغذیه ناقص الگوهای اجتماعی رسانه های گروهی و #بازیهای ویدیوئی و زندگی در محیط های شلوغ پرازدحام و پر سر و صدا.

با این مقدمه احتمالا متوجه شده اید که بی تردید خشم و عصبانیت زمینه ساز ایجاد #حس_تنهایے و در نتیجه افسردگی و #مختل شدن نظام زندگی خصوصا #زندگی_زناشویی است. افرادی كه جنبه خودكنترلی آنها تا حدودی كم است می بایست مسئولیت این جبهه گیرے ها را بر عهده گرفته و برای درمان خود از انجام توصیه های مشاورین امر غفلت نورزند چرا که ادامه دار شدن این پرخاشگرے در کانون خانواده خصوصا در قبال #همسر می تواند موجبات تزلزل نظام خانواده را ایجاد کند.

لذا در ادامه به خانمهایی که دارای همسر عصبانی و پرخاشگر هستند این توصیه ها را ارایه می دهیم:

ابتدا باید مطمئن شوید كه مشكل سازاصلی خودتان نیستید. باید یقین كنید كه اشتباه نمی كنید. سپس می توانید مطمئن باشید كه طغیان شوهر پرخاشگر، ریشه در مشكلات خودش دارد و رفتار شما سبب پرخاشگری وی نیست.

اگر مطمئن شوید كه بددهنی شریك زندگیتان ریشه در زندگی سخت گذشته ی او دارد و یا به مسایل ژنتیكی و وراثتی مربوط است، آرامش بیشتری خواهید یافت و آگاهی شما به اینكه عامل به وجود آمدن پرخاشگری همسرتان نبوده اید، سبب آرامش شما خواهد شد.

آگاهی دقیق از میزان و زمان بددهنی همسرتان، به شما كمك می كند از تهاجم او آسیب كمتری ببینید.

فردى كه از همسرش توجه، عاطفه و محبت مى خواهد باید توجه داشته باشد كه دیگرى نیز این حق را دارد كه چنین انتظارى داشته باشد. از سوى دیگر، درك نیازهاى واقعى و طبیعى همسر به دور از اینكه به آن اعتقاد داشته باشد یا نه، برآورده كردن آن موجب رضایت از زندگى مى شود و بى توجهى به آن خودخواهى است.

▪️با قاطعیتی آمیخته با احترام، از او بخواهید عادت خویش در به كار بردن زور و قدرت مردانه را ترك كند، لازم است به او بگویید تا خواسته های شما را دقیقا ندانم نمی توانم كاری برای شما بكنم. خوب است تا در این مورد وارد مذاكره شویم و با مصالحه پیش ببریم. لذا وقتی كه احساس پرخاشگری دارد بایستی به خودش زمان بدهد، قدم بزند تا بتواند ناراحتی حقیقی و گله هایی را كه با شما دارد؛ از عصبانیت ناشی از مشكلاتی مانند مسائل مربوط به كارش را تشخیص داده و با هم قاطی نكند. آنگاه گفتگو را از سر بگیرد. حتی امكان دارد بخواهد به اتاقی دیگر برود و به بالش ضربه بزند.(اطاقش را خالی كند) تازمانی كه از رفتار خود پشیمان شود و بتواند ناراحتی های بیرون از منزل را درمان كند. به او اجازه بدهید بداند علی رغم اینكه از او حمایت می كنید تا خودش را از شر خشم كهنه پاكسازی كند، نباید آن را به شما منتقل كند.

همسر پرخاشگر شما، نیاز دارد از كمكهای تخصصی بهره مند شود تا خشم خود را بشناسد و درمان كند. شوهر شما وقتی با شما قهر می كند و یا احتمالا الفاظ ركیك به كار می برد به احتمال زیاد از خودش متنفر می شود، اما چون راه و روش دیگری نمی شناسد و نمی داند چطور باید عمل كند این گونه عمل می كند. شما می توانید به متخصص خبره ای مراجعه كنید تا همسرتان مدیریت خشم را فرا بگیرد و منشا اولیه عصبانیت او پیدا شود.


☑️ضمن اینكه در مقابل شوهر خود كه وجودش در زندگی شما مهم و مۆثر است، باید از موضع خود حمایت كنید برای تغییر اوضاع نیز باید طوری عمل كنید و قدم پیش بگذارید كه پایه های اصلی زندگی تان استحكام خود را از دست ندهد. یكی از این راه ها، جلب حمایت اطرافیان است.
ادامه
کامنت بنویسید...
علوم فنون سنگ جواهر , gold_zahedan
سه شنبه 26 آذر ، 13:27
آموزش و همکاری با ما در 18 رشته طلا و جواهر نقره .. سازی در پایان دوره به هنرجویان مدرک فنی و حرفه ای اعطا می گردد استان سیستان و بلوچستان شهر زاهدان
ادامه
محمد عیسی   , eshghbekhoda
چهارشنبه 3 مرداد ، 17:24
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
محمد عیسی   , eshghbekhoda
چهارشنبه 3 مرداد ، 17:22
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه