دانشگاه آزاد شیراز صدرا , universitysadra

دانشگاه آزاد شیراز صدرا

دانشگاه آزاد شیراز صدرا , universitysadra

دانشگاه آزاد شیراز صدرا

1,927نــــفــــــر
عضو شده اند
1,927نفر عضو شده اند
دانشجوهای عزیز امتیاز دادن به کلوب یادتون نره موفق باشیددانشجوهای عزیز امتیاز دادن به کلوب یادتون نره موفق باشیدمشاهده کامل مشخصات
23 دی 1383
آموزش و تحصیل
سال تحصیلی جدید رو به همه ی دانشجویان عزیز تبریک میگیم
امیدواریم در درس ها و زندگی موفق باشید.

دوستانی که توانایی گرفتن مقام معاونی کلوب رو دارند به محمد معاون کلوب پیغام بدند.

اعضاء

 • رضا مهدیزاده , rezamahdizadeh
 • علی  , anjexe
 • بهروز 7688 , behruz7688
 • آ  , reza20sadeghi
 • 1927 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • دانشجویان رشته برق , barghihaclub
 • انگلیسی امریکایی , americanenglish
 • موسسه زبان آلمانی تهران(وابسته به سفارت آلمان) , deautschessprachinstituttehran
دانشگاه آزاد شیراز صدرا , universitysadra
مگ مگ , magmagclub
اسلام از نگاه مانکن و ستاره رقص روسیه
«ماشا الیلیکینا»، نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود ۲ سال پیش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا مطرح بود و شهرت و محبوبیتش با اوج گرفتن “گروه رقص و موسیقی فابریک” در روسیه، به بالاترین حد رسید. اما ماشا همانقدر که به سرعت در آسمان شهرت و محبوبیت طلوع کرد خیلی زود نیز از صحنه ناپدید شد. این امر نه به دلیل افول ستاره‌ی بخت وی بود و نه به علت از دست دادن “زیبایی چهره” یا “سحر صدا”؛ بلکه به این دلیل بود که ماشا مسلمان شد. تفاوت بزرگ او با بسیاری از هنرمندان و خوانندگان دیگری که اسلام و حجاب را برگزیده‌اند در این است که وی در اوج شهرت، زیبایی و طراوت، و در زمانی که تازه پیشنهادهای اغواکننده به سویش رهسپار شده بود حجاب و عفاف را انتخاب کرد. ماشا الیلیکینا، ستاره سابق سینما، رقص و موسیقی، اینک حجابی اسلامی در بر دارد و به تدریس در مدارس مشغول است. وی می‌گوید از جلوه‌های کاذب سابق متنفر است و اکنون احساس خوشبختی می‌کند. خانم ماشا الیلیکینا، چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتید و به اسلام گرویدید؟ 
من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود. در زمانی که یک خواننده بودید آیا فکر می‌کردید که روزی اسلام بیاورید، روزه بگیرید و به حج بروید؟ 
نه ؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب ـ یعنی آب زمزم ـ بنوشم. آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردید، مسیری طولانی بود؟ 
من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیک‌ترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم. روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسیار گریستم؛ زیرا برای اولین بار در زندگی‌ام بود که چیزی از خدا می‌خواستم. در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟ 
من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم. آیا موسیقی هم گوش می‌دهید؟ 
بله ؛ کارهای “گروه ریحان”، “گروه سامی یوسف” و “گروه کت استیونس” (که پس از اسلام آوردن نام خود را “یوسف اسلام” گذاشت) را گوش می‌کنم. آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌اید؟ آیا آمادگی دارید که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنید؟ 
در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد؛ اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد. چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می گروند از بین اهالی هنر و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟ 
اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است. از اینکه مسلمان شده‌اید چه احسای دارید؟ 
احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم. و چه تفاوتی با قبل دارید؟ 
ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم. آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمی‌خوری؟! 
آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند. از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟ 
نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی باز دارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم. از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟ 
من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله. اینک چه چیزی از “اسلام” می‌توانی به دیگران بگویی؟ 
اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیاندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد. چه پیامی برای مسلمانان داری؟ 
آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد. و برای غیر مسلمانان؟ 
امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است کمی اندیشه کنند.
ادامه
99
10
2
5
نینا قهرمانی , nina_23
یکشنبه 2 مهر ، 15:35
انسان های بزرگ تصمیم های بزرگ میگیرند
ادامه
دانشگاه آزاد شیراز صدرا , universitysadra
دعوت به عضویت
http://www.cloob.com/club.php?id=19831
http://www.cloob.com/club.php?id=19827
منتظر همه هستم
ادامه
1
3
2
هلیا النازی , 14101361
یکشنبه 25 آبان ، 11:06
من دانشجو دانشگاه ازاد شیرازم چ جور عضو بشم؟
ادامه
مرسده آ , mer3edeha
سه شنبه 13 بهمن ، 10:22
دوستانی که طراح، گرافیست، طراح وب، مترجم هستن یا تو برنامه نویسی، وردپرس، جوملا یا پروژه های دانشگاهی مهارت دارن میتونن تو سایت زیر ثبت نام کنن و بصورت پروژه ای و دور کاری در کنار کار اصلیشون کسب درآمد داشته باشن:
--> پونیشا دفتر کار مجازی
http://ponisha.ir/affiliate/mahmooda
ادامه
دانشگاه آزاد شیراز صدرا , universitysadra
دعوت به عضویت
http://www.cloob.com/club.php?id=19831
http://www.cloob.com/club.php?id=19827
منتظ همه هستم
ادامه
  دانشگاه آزاد شیراز صدرا , universitysadra
  دانشگاه
  هدف از رفتن به دانشگاه در عصر جدید چیه؟
  ادامه
  2
   سها مرادی , fireflower1987
   شنبه 12 اسفند ، 19:47
   موقتا فرار از بیکاری......
   ادامه
   هلیا النازی , 14101361
   یکشنبه 25 آبان ، 11:05
   راست گفتی به خدا واسه فرار از بیکاری دارم فوق میخونم
   ادامه