سلام  بانو , salambano

سلام بانو

سلام  بانو , salambano

سلام بانو

مطالبدوستان 1

94/02/16 17:41

شناسایی آبلیموی تقلبی

شناسایی آبلیموی تقلبی
در حال گشت و گذار در آرشیو بودم که به این مطلب برخوردم این مطلب برگرفته از سایت کتاب اول است آخ سلام بانو خدای حفظ کپی رایته ولی هرسایتی که مطالبمو کپی کرده اونها رو به نام خودش نشر داده واقعا که!!! بگذریم! مادر عزیزم از آنهایی است که هرسال موسم لیمو تازه که میشه چندین کیلو لیمو میگیره و با دستان مهربانش دانه دانه آنها را آب میگیرد تا یکسال مصرف کنیم روی سالاد بریزیم و بدون توجه به زحمتی که براش صرف شده غرق در افکار خودمون تند تند بخوریمو بلند شیم بریم پی کارمون ، هر سال هم بعد از این ماجرا میگوید”دیگه امسال سال آخر بود پدرم درومد” ولی باز سال بعد هم دلش طاقت نمیآورد و بساط آبلیمو گیری را در خانه میچیند تا فرزندانش طعمی خوش و سلامت را بچشند روده درازی نمیکنم مقاله را مطالعه بفرمایید

آبلیمو تقلبی

علت تفاوت قیمت برخی از آبلیموهای موجود در سطح عرضه نسبت به فرایند آبلیمو گیری های طبیعی…
آب لیمو ترش به دلیل سرشار بودن از ویتامین c و طعم و عطر مطبوع همواره مورد توجه مردم قرار. لیموترش سرشار از ویتامین‌های (آ)و (ب) و به ویژه ویتامین (ث) و دارای آهن، کلسیم، سدیم، منیزیم، فسفر و پتاسیم است.

این میوه تقریبا در تمام غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد و از ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بیشتر گیاه شناسان ازلیمو ترش تمجید کرده اند و آن را یک سم زدای واقعی دانسته اند . از آن زمان تا به حال فواید بسیار زیاد دیگری نیز در مورد این میوه ترش کشف شده است که بسیار منحصر به فرد هستند.

روش تولید آبلیموهای صنعتی به صورت بهداشتی و با رعایت استاندارد
در صنعت، لیموهای ریز یا درشت را وارد کارخانه می‌کنند و پس از شستشو، تمیز و خشک کردن، برشی به آن‌ها می‌زنند و کمی حرارتشان می‌دهند. این حرارت دهی باعث از بین رفتن میکروب‌ها و آلودگی‌های احتمالی باقیمانده و همچنین نرم شدن بافت لیموها برای آبگیری بهتر و ساده‌تر می‌شود. سپس این لیموهای نرم را تحت فشار قرار می‌دهند و آبشان را می‌گیرند.

برای یکدست و یکنواخت شدن آبلیمو، آن را از صافی رد می‌کند تا دانه‌ها و پالپ‌هایش کاملاً جدا شوند. برای از بین بردن میکروب‌های احتمالی باقیمانده هم عمل پاستوریزاسیون انجام می‌شود. در نهایت آبلیموهای پاستوریزه، داخل شیشه بسته‌بندی و بعد از برچسب خوردن، آماده عرضه به بازار فروش می‌شوند. در برخی از کارخانه ها ، آبلیمو را پس از ریختن در شیشه پاستوریزه می‌کنند و برچسب می‌زنند.

باید توجه داشت برخی کارخانه‌ها هم مقداری مواد آنتی‌اکسیدانی به آبلیمو می‌افزایند زیرا پوست لیمو حاوی روغن‌هایی است که ممکن است در زمان نگهداری آبلیمو، اکسید و باعث تغییر طعم و رنگ آن شوند ، بنابراین با این اقدام باعث حفظ رنگ و طعم مطلوب آن می‌شوند.

تقلباتی که تا کنون به ثبت رسیده است :
استفاده از کاه
مقداری کاه زبر را با آب ولرم مخلوط کرده و مدتی به حال خود قرار می دهند . در این حالت پس از مدت کوتاهی مایع زرد رنگی حاصل می شود که آن را مدتی روی لیموی آب گرفته و گاه چرخ شده قرار می دهند. سپس پوست لیموها را جدا کرده و مقداری اسیداستیک یا جوهر لیمو به آن اضافه می کنند.

افزودن آب و جوهر لیمو
ممکن است کارخانه‌ها،‌ آبلیموی طبیعی را با جوهرلیمو (اسید سیتریک) و رنگ‌های مجاز خوراکی و آب مخلوط کنند و با کم و زیاد کردن ترکیب‌ها، طعم و رنگ آبلیموی طبیعی را به وجود بیاورند.

پوست لیمو و رنگهای غیر مجاز خطرناک
در این روش مقداری آب به لیموی آب گرفته و چرخ شده اضافه کرده و پس از مدتی مخلوط را به هم زده و قسمت مایع را جدا کرده و مقداری جوهر لیمو و رنگ به آن اضافه می‌کنند.

جدیدترین تحقیقات برای شناسایی آبلیموهای تقلبی
در حال حاضر برخی شاخص ها مانند میزان سدیم و pH در نمونه برداری از گونه های تقلبی آبلیمو مورد بررسی قرار می گیرد، اما باید دانست که این شاخص ها دقیق نیست و کسانی که به دنبال تقلب در تولید آبلیمو هستند، از این شاخص ها با خبر بوده و راهی برای عبور از موانع پیدا می کنند. در برخی از تحقیقات جدید بر اساس تعیین مقدار فلاونوئیدهای آبلیمو صحت تولید یا فرایند تقلبی ساخت آبلیمو مورد بررسی قرار گرفته که این روش بسیار مطمئن تر از سایر روش هاست.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که ترجیح می دهید از آبلیمو های طبیعی و خانگی استفاهده نمایید .، توجه داشته باشید شاهد همه مراحل تهیه آن بوده و اصول اولیه نگهداری آن را رعایت فرمایید .

شیوه درست نگهداری آبلیموهای خانگی :
لیمو را پیش از گرفتن آب آن، کمی حرارت دهید و برای پیشگیری از کپک زدن آب‌لیمو، آن‌ها را خوب خشک کنید. از آنجا که امکان اکسیده شدن روغن موجود در پوست لیمو در صورت تهیه آب‌لیموی خانگی هم وجود دارد، باید آب‌لیمو را پس از صاف کردن، حتماً در یخچال و جای تاریک قرار دهید، مثلاً می‌توانید دور شیشه آب‌لیمو را یک ورق آلومینیوم بپیچید تا محیط نگهداری آن تاریک شود و یا از ظروف شیشه ای تیره رنگ استفاده نمایید. از آنجاییکه در آبلیمو ، اسید موجود می باشد ، بهترین جنس برای نگهداری آنها ، ظروف شیشه ای می باشند . همچنین حداکثر ظرف مدت یک ماه آب‌لیمو را مصرف کنید. نور و گرما می‌توانند به سادگی باعث اکسیده شدن روغن‌های موجود در آب‌لیمو و نامطلوب شدن رنگ و طعم آن شوند.

مهمترین مزایا لیمو ترش :
درخشان کننده چشم ها:
می توانید نوشیدنی ها را با آب لیمو مصرف کنید در اثر نوشیدن مایعات حاوی آبلیمو ترش .چشم های شما درخشان تر شده و پوستی سرحال تر از قبل خواهید داشت .

تسکین دهنده گلو درد و تقویت سیستم ایمنی بدن:
لیمو دارای اثرات ضد عفونی کننده است. با توجه به ویتامین های موجود در لیمو ترش .مصرف آن باعث افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن می شود .برای فرد مبتلا به انفلونزا و سرما خوردگی مصرف مخلوطی از آب لیمو ترش تازه با عسل در یک لیوان آب گرم بسیار التیام بخش است.

منبع غنی از پتاسیم
آب لیمو سرشار از پتاسیم است، به همین دلیل نوشیدنی بسیار مفیدی برای سلامت قلب، مغز و عملکرد اعصاب است.

تسکین درد دندان
آب لیمو موجب کاهش دندان درد و التهاب لثه می شود . ازآنجا که اسیدسیتریک موجود در آب لیمو ممکن است موجب ساییده شدن مینای دندان شود، بهتر است قبل از مصرف آب لیمو مسواک بزنید. به خاطر بسپارید که پس از مصرف آب لیمو باید مسواک زدن را با کمی تأخیر انجام دهید.

تب بر
اگر چند قطره از اسانس لیمو ترش را به آب سرد اضافه کنید.سپس با استفاده از یک دستمال آن را روی پیشانی تب دار قرار دهید .این کار باعث کاهش تب و تقویت نیروی بدن خواهد شد .

باید توجه داشت قبل از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب باید از قرار دادن اسانس لیمو بر روی پوست خودداری شود.زیرا ممکن است باعث بروز حاسسیت های پوستی گردد.

ضد شوره سر
آب لیمو ترش برای پوست سربسیار مفید است و شوره سر را کاهش می دهد .عصاره حاصل از آبگیری یک لیموی تازه را حدود ۱۰ دقیقه بر روی پوست سرمالش دهید وسپس آن را با آب بشوئید .

تسریع در فرایند هضم غذا
آب لیمو نه تنها موجب هضم بهتر و سالم تر غذا می شود بلکه موجب کاهش میزان سموم در دستگاه گوارش نیز می شود که این امر به از بین بردن نشانه های سوءهاضمه از قبیل سوزش سر دل، آروغ زدن و نفخ کمک خواهد کرد.

تقویت کننده حافظه
لیمو ترش تقویت کننده حافظه است .برای این منظور چند قطره از آن را از طریق بینی استنشاق کنید .

کمک به کاهش وزن
آب لیمو حاوی فیبر پکتین است، به همین دلیل باعث می شود که کمتر احساس گرسنگی کنیم. بنابراین برای کاهش وزن و خلاصی از چربی های مضر بسیار مفید است. البته یکی از مزیت های چای گل یاسمین نیز کمک به افراد برای کاهش وزن است.

درمان سردرد و میگرن
لیمو برای میگرن و سردرد مسکن است .همچنین لیمو ترش سرگیجه را هم رفع می کند .

در سایت (سلام بانو) از نقش لیمو و زنجبیل در کاهش استرس ، آبلیمو و رفع زردی ناخن، درمان تیرگی زیربغل با آبلیمو و موارد دیگری از آبلیمو عنوان شده است.
99
    آخرین مطالب سلام بانو
    پوست سالم و درخشان حتی در زمستان تاثیر گذاری خوب با ۷ روش علمی ثابت شده آموزش تردستی های ساده و معروف ۱۱ راز نهفته در انیمیشن های معروف مواردی که چشم ها درباره سلامت شما می گویند چگونه در ۵ دقیقه از شر سردرد خلاص شویم؟ زندگی طولانی با خم و راست شدن نکات روانشناسی در برخوردهای روزمره فیلم های انیمیشن و تبدیل حیوان به انسان بازسازی آشپزخانه در کمتر از یک ساعت راه های شناسایی کیف تقلبی طراحی راه حل های ساده خلاقانه ۱۰ نکته برای تمیز نگه داشتن خانه شما آب کردن سریع چربی شکم با یک روش جامع تصاویر اتاق خواب در سراسر جهان همراه با ایران تاریخچه حلقه ازدواج و ایران کاشت سبزه و انواع دانه ها استایل های زیبا برای خانم های با حجاب نکته های مهم شیک پوش بودن ست کردن لباس را چگونه است؟ شلوار سفید و ست کردن آن کت و شلوار واجب در کمد مردان گیره مو Esmerelda Bobbies حلقه گل رز Rosa Halo تاج سر نامزدی افی Effie Headband تاج سر فلین Flynn Comb تور بلند و پوشاننده Curving Periphery Veil تاج نگین منگوله دار Jeweled Tassel Halo تاج آکانتا Akantha Crown کفش عروس پاشنه بلند