اردیبهشت 1971 , ordibeheshte1971

اردیبهشت 1971

 فریاد را همه میشنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است......
اردیبهشت 1971 , ordibeheshte1971

اردیبهشت 1971

مطالب

94/06/1 18:13

داستان مدیریتی فیل سفید در حکایتی از گذشته معروف...


داستان مدیریتی
فیل سفید

در حکایتی از گذشته معروف است که پادشاه یک کشور به پادشاه یک کشور دیگر یک فیل سفید هدیه می دهد، کسی که هدیه را پذیرفته، هزینه های زیادی را صرف نگهداری و خوراک این فیل سفید می کرد، نسل های مختلف بدون آن که بدانند این فیل سفید به چه درد می خورد هزینه های زیادی را برای آن متحمل میشدند و دلشان هم نمی آمد که آن را کنار بگذارند یا رها کنند زیرا می گفتند:
"حیف است تا کنون هزینه زیادی برای آن شده است و نمیتوان آن را رها کرد!".

فیل سفید در مدیریت استعاره از موضوعیست که هزینه زیادی برای آن شده است و هیچ خاصیت مفیدی ندارد! و از آن جهت کنار گذاشته نمیشود که صرفاً برای آن هزینه شده است.
در نظر بگیرید کسی وارد دانشگاه میشود و متوجه میشود استعدادی در آن رشته ندارد اما آن را رها نمیکند به خاطر هزینه هایی که برای قبولی آن داده است و زمانی که صرف کرده است و میداند در آینده نیز آن رشته منبع درآمد او نخواهد شد، به آن رشته دانشگاهی و آن مدرک میتوان فیل سفیدآن فرد گفت. در مورد کسب و کار هم همینطور است. شاید محصولی آنقدر ارزش ندارد که برای آن هزینه بیشتر صرف گردد.
در زندگی فیلهای سفید زیادی داریم و بدون آن که خاصیتی داشته باشند برای آنها هزینه میکنیم!
فیلهای سفید زندگیتان را رها کنید...
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب اردیبهشت 1971
اسم دانشگاه «هوهن‌هایم» اشتوتگارت یه‌جوریه که انگار... هیچ وقت برای فهمیده شدن فریاد نزنید کسی که سکوت شما... از حکیمی پرسیدند ای حکیم تو را چه شده که سالهاست... الان از یک سوئدی بپرسی تورم یعنی چی؟... ‏سرنوشت اون 12 قطعه عکسی که هر سال توی مدرسه از ما... راهی پیدا كردم كه از دوباره صدمه خوردن مصون بمانم... زیباترین انسانهایی که دیدم، چشم رنگی‌ها نبودند.... مردم ترجیح مى دهند دروغى را بپذیرند كه باورهاى قبلى... اعتقاداتت را برای خودت نگهدار و انسانیت را به تمام... برهنگی زنان را دیدیم و فریاد کشیدیم اما پاهای برهنه... گاهی اوقات باید بگذری و بگذاری و بروی.... دلم میخواست کسی باشد که مرا "بلد"باشد.... از شنیدن کلمه " عزیزم " از زبون خانمها ذوق نکنید... عشق مثل غذا میمونه.... اگر قهر کردن بلد نیستی، تلافی کردن بلد نیستی، کنایه... دیگر شب هایم را به غصه تلف نخواهم کرد شب فرصتیست... شما خیلی پشتکار دارید که میخواید از این شنبه شروع... May people don't say what they feel about you, but... چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم | زویا پیرزاد یاد پدر... مولانا در وصف ضربه خوردن از نزدیک ترین آدما میگه... نمیدونم از بس درس خوندم خنگ شدم یا از بس خنگ بودم... یکی از فامیلامون فامیلیش "قطبی" هست، هرکاری کردم... فقط هنگامی به گذشته بیندیشید که، یادآوری‌اش سبب رضایت‌تان... سفر ما را جای تازه نمی‌برد، جای قبلی را برایمان تازه... گذشته، درگذشته من برای گذشته هیچ کاری نمیتوانم بکنم.... ازشیخی پرسیدند:آیا استفاده تبلیغاتی اززن حرام است... ‌ حالا ما هی حرفش را می‌زنیم هی تئوری می‌بافیم هی... به مَنْگو میگید مانگو خدا ناكاشاتتان من برم یه ماز... ‏امسال واسه اینکه کسی نیاد عید دیدنیمون یه راه حل... درست ترین شكل عشق آن است كه، شما چگونه با یک فرد...