سارا اس اس , monamoonmm

سارا اس اس

 وقتی که رفت:من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می رود...
سارا اس اس , monamoonmm

سارا اس اس

مطالب تصاویر 8دوستان 630

94/07/30 17:55

مادرسالاری و چندشوهری

صراط: تقریبا در تمام قاط جهان در طول تاریخ نظامهای مرد سالار تفوق اجتماعی داشته اند و اکثر خانوادها حتی در غرب تا به امروز پدر سری یا پاتریمونیال بوده اند.

اما در نقاط محدودی در جهان معاصر هنوز می توان نظامهای مادر سری را نیز مشاهده کرد.

یکی از این مکانها درکشور پهناور چین است که نظام کمونیستی نتوانست تنوع فرهنگی این مردم را بر طبق اهداف کمونیستی یکسان ساز کند.

الجزیره گزارش داد،در مرز بین استان سیچوان و یونان چین موسو ها زندگی می کنند که در نظامی مادر سالار سامان بندی شده اند.

در این جامعه سنتی تفوق اجتماعی با زنان است و مادربزرگ خانواده در واقع رهبر خانواده است و نامهای خانوادگی و هویت اجتماعی فرد از طریق مادر و اجداد او معنی میابد. در این جامعه بسیاری از کارها مهم توسط زنان انجام می شود اما شکار و ماهیگیری همچنان بر عهده مردان است.
ازدواج گذری در این جوامع یکی از صورت های اصلی ازدواج است به این ترتیب که زن می تواند همسران بسیاری داشته باشد و آنها خودش در یک مراسم سنتی انتخاب می کند مرد باید در خانه زن باشد ولی تا قبل از غروب آفتاب هر مرد باید به خانه مادرش بازگردد اگر از این ازدواج فرزندی پدید آمد بزرگ کردن آن به عهده خانواده مادری است.
این 40 هزار خانه تشکیل جامعه ای را می دهد که امپراطوری زنان نام دارد و گردشگران بسیاری برای دیدن این جامعه وارد آن می شوند. گردشگران به خصوص برای دیدن مراسم رقص آتش وارد این روستا می شوند که در خلال آن زنان شوهران خود را انتخاب می کنند.
گردشگری توانسته اقتصاد موسو ها را متحول کند و آنان را که تنها به کشاورزی و شکار اشتغال داشتند دست به جیب کند تا آنها بتوانند کالاهای مصرفی جدید تر را بخرند. گرچه همه اینها تهدیدی برای حیات سنتی موسو ها محسوب می شود اما آنها به عنوان یک جامعه سنتی اهتمام ویژه ای به حفظ سنتهای خود دارند.
http://www.axgig.com/images/85393753963444060932.jpg
http://www.axgig.com/images/44266471596066171452.jpg
http://www.axgig.com/images/11995470826825225135.jpg
99
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
پنجشنبه 19 فروردین ، 15:11
لطفا درخواستمو تائید کن
ممنون
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 20 آبان ، 09:37
++++
ادامه
آخرین مطالب سارا اس اس
مادرسالاری و چندشوهری چندشوهری 2 خورشیدم وشهاب قبولم نمی کند سیمرغم وعقاب قبولم نمی... اینجـــا زمیـــــن اســـــــت.... تولدت مبارک سارای عزیز تولدتون مبارک خوش باشی تولدت مبارک . tavalodet mobarak azizam برنامه جدید دخترا .... خداوند لبخند زد و از لبخند او زن آفریده شد / لبخندزیبای... اینکه چقدر از آنروز ها گذشته ، یا اینکه چقدر هر دویمان... تولدت مبارک. فصلش گذشته و نامش از یاد ها رفته و دوباره هرج و مرجی... تجربه میوه ای است که آن را نمی چینند مگر بعد ازگندیدن.... دختر خالم،زنگ زده میگه:چرا ای دی اس ال من نیمیره... پیرمرده به زنش میگه: بیا یاد قدیما کنیم.... فقط تا چند روز دیگه امیدوارم به برگشتنش .... با توأم کهنه رفیق، یاد ایام قشنگی که گذشت… کنج قلبم... وقتی عاشقش شدم که دیدم هیچوقت دلمو نشکست هیچوقت بهم... گاهی اوقات شاید باید صبر کنی گریه کنه ناراحت باشه... بهش گفتم دیگه نمی خوامت !... او هـــــم آدم اســـــت اگر دوســـــتت دارم هایت... ایا میدونستید از روی سایز پا میشه سن رو تشخیص داد؟... گاهی آنکه سراغی از تو نمی‌گیرد؛دلتنگترین است، نامهربان... امشب به اسمان دلم چنگ میزند این بار تنهای من عاشقم... ﺩﺧﺘﺮﻩ ﺍﺳﺘﺎﺗﻮﺱ ﺯﺩﻩ .... ),,/) ( ' ; ' ) (,,)-(,,) mibusamet /),, /) ('; '... فکر کردم آسمان را می توان تسخیر کرد آب اقیانوس را... چندشوهری چندشوهری از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد پرش...