سارا اس اس , monamoonmm

سارا اس اس

 وقتی که رفت:من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می رود...
سارا اس اس , monamoonmm

سارا اس اس

مطالب تصاویر 8دوستان 630

94/07/30 17:40

چندشوهری 2

در تبت، چند شوهری پذیرفته است. برادر ها با یک زن ازدواج می کنند و فرزند حاصل از این ازدواج زمین را به ارث می برد. لغت چند شوهری زمانی که این شوهر ها همه برادر باشند به چند شوهری برادرانه ( Fraternal Polyandry) تغییر نام می دهد.

عمل چند شوهری در تبت رواج پیدا کرد و بهترین مثال و رخدادی است که بصورت زنده در سنت چند شوهری اتفاق می افتد. شواهدی مبنی بر منع چند شوهری در Lagash و شهر سومریان در 2300 سال قبل از میلاد مسیح وجود دارد. در متون حماسی هندی، Mahabharata (مهاباراتا سروده‌ای حماسی از سده پنجم یا ششم پیش از میلاد به زبان سانسکریت است. مهاباراتا با بیش از یکصدهزار بیت بلندترین سروده جهان است. کار نوشتن آن تا سده سوم یا چهارم میلادی ادامه یافته‌است.
برخی از تاریخدانان موضوع این سروده‌ها را الهام‌گرفته از نبرد میان مردمان آریایی و دراویدی در هزاره دوم پیش از میلاد می‌دانند. مهاباراتا در قدیم با نام رزمنامه به توصیف زنی به نام Draupadi می پردازد که با 5 برادر ازدواج کرده است. در تبت، چند شوهری قابل قبول است. برادر ها با یک زن ازدواج می کنند و فرزند حاصل از این ازدواج زمین را به ارث می برد. زمانی که چندین برادر با یک زن ازدواج کنند به آن چند شوهری برادرانه می گویند.
مثل سنت بقیه فرهنگ ها، چند شوهری در تبت سازگار با چالش های جغرافیایی منطقه است. در کشوری با زمین های زراعی بسایار محدود، روش چند شوهری از تعداد به ارث برندگان زمین می کاهد زنان به دلیل محدودیت زمین، فرزندان کمتری می آورند. همچنین در این روش زمین در همان خانواده باقی می ماند.
ازدواج چندین برادر با یک زن، باعث می شود تا برادر ها همه با هم بر سر یک زمین کار کنند و پسر های بیشتری برای کار کردن روی زمین به دنیا بیاورند. این عمل باعث می شود که بطور مثال اگر مردی از خانواده نیاز داشت که به مسافرت برود- به هدف تجارت- شوهر دیگر با خانواده می ماند و از آنها و زمین مواظبت می کند. چند شوهری هم اکنون در تبت خلاف قانون است، اگر چه هنوز هم گاهی اوقات این کار انجام می شود.
منبع:womenshistory.about.com
99
کامنت بنویسید...
فرهاد فر , love_ezdevaj
جمعه 3 فروردین ، 17:15
من این ایده رو خیلی میپسندم من معتقدم زن باید بعد ازدواج آزادی جنسی خودش رو حفظ کنه هم در زمینه لزبین و هم حفظ بوی فرند ضمنا با باردار شدن همسر آیندم از بوی فرندش هم مخالفتی ندارم
ادامه
آرش  جمالی , arashkhanejamali
یکشنبه 17 اردیبهشت ، 17:17
دوست دارم نظر شمارو در مورد چند شوهری بدونم
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
شنبه 22 اسفند ، 12:16
سارا خانم لطفا درخواستمو تائید کن
مرسی
ادامه
آخرین مطالب سارا اس اس
مادرسالاری و چندشوهری چندشوهری 2 خورشیدم وشهاب قبولم نمی کند سیمرغم وعقاب قبولم نمی... اینجـــا زمیـــــن اســـــــت.... تولدت مبارک سارای عزیز تولدتون مبارک خوش باشی تولدت مبارک . tavalodet mobarak azizam برنامه جدید دخترا .... خداوند لبخند زد و از لبخند او زن آفریده شد / لبخندزیبای... اینکه چقدر از آنروز ها گذشته ، یا اینکه چقدر هر دویمان... تولدت مبارک. فصلش گذشته و نامش از یاد ها رفته و دوباره هرج و مرجی... تجربه میوه ای است که آن را نمی چینند مگر بعد ازگندیدن.... دختر خالم،زنگ زده میگه:چرا ای دی اس ال من نیمیره... پیرمرده به زنش میگه: بیا یاد قدیما کنیم.... فقط تا چند روز دیگه امیدوارم به برگشتنش .... با توأم کهنه رفیق، یاد ایام قشنگی که گذشت… کنج قلبم... وقتی عاشقش شدم که دیدم هیچوقت دلمو نشکست هیچوقت بهم... گاهی اوقات شاید باید صبر کنی گریه کنه ناراحت باشه... بهش گفتم دیگه نمی خوامت !... او هـــــم آدم اســـــت اگر دوســـــتت دارم هایت... ایا میدونستید از روی سایز پا میشه سن رو تشخیص داد؟... گاهی آنکه سراغی از تو نمی‌گیرد؛دلتنگترین است، نامهربان... امشب به اسمان دلم چنگ میزند این بار تنهای من عاشقم... ﺩﺧﺘﺮﻩ ﺍﺳﺘﺎﺗﻮﺱ ﺯﺩﻩ .... ),,/) ( ' ; ' ) (,,)-(,,) mibusamet /),, /) ('; '... فکر کردم آسمان را می توان تسخیر کرد آب اقیانوس را... چندشوهری چندشوهری از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد پرش...