یه عابر پیاده   , mahtab5652

یه عابر پیاده

 مـا هـیـچ نـیستیم، جز سـایه ای ز خـویـش /  آیـیـن آیـنـه، خـود را نـدیـدن اسـت.
یه عابر پیاده   , mahtab5652

یه عابر پیاده

مطالب تصاویر 167
91/11/9 10:18

دکتر سلام (1) کالری و عملکرد آن   هر نوع ماده خوراکی...

دکتر سلام (1)
کالری و عملکرد آن   هر نوع ماده خوراکی (بجز آب) شامل کالری است که باعث تولید انرژی در بدن می شود. اما اگر می خواهید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، باید طرز استفاده کالری مورد نیاز بدن را یاد بگیرید. مشکل این جاست که میزان کالری مورد نیاز در افراد مختلف، متفاوت است؛ چراکه هر فرد به میزان بخصوصی کالری نیاز دارد.
میزان مصرف کالری روزانه ما به عوامل مختلفی از جمله: وزن، قد، جنسیت، سن و فعالیت روزانه بستگی دارد. هر چه فردی جوان تر و خوش اندام تر باشد، نیاز به کالری بیشتری دارد. البته این مقدار کالری با افزایش سن افراد کاهش می یابد.
علیرغم اینکه کالری ها برای بدن بسیار مفید هستند، می توانند عملکرد مضری نیز از خود نشان دهند. آقای دکتر ریچارد ویندراک پروفسور دانشگاه ویسکونسین معتقد است که اگر افراد به اندازه کافی کالری مصرف نمایند هیچ گاه دچار پیری زودرس نمی شوند. یکی از عوامل ایجاد پیری نفوذ رادیکال های آزاد به بافت ماهیچه ای است. اگر بتوانید به اندازه کالری مصرف کنید، از فرایند نفوذ رادیکال ها به داخل بافت ها جلوگیری کرده و بنابراین سلامتی شما تضمین خواهد شد. پیش از هر چیز باید بدانید که بدن انسان پروتئین، چربی و کربوهیدارت ها را نیز به کالری تبدیل می نماید. کالــری در علــم پزشکی، یک واحد چاق زایی است و هر 7700 واحد از آن، اگر بیش از نیاز دریافت شود، می تواند یک کیلو چربی در بدن بسازد. ما شش گروه غذایی اصلی داریم: 1 _ هر 100 گرم کربوهیدرات دارای 400 کالری 2 _ هر 100 گرم پروتئین دارای 400 کالری 3 _ هر 100 گرم چربی دارای 900 کالری 4 _ هر 100 گرم ویتامین دارای صفر کالری 5 _ هر 100 گرم املاح دارای صفر کالری 6 _ هر 100 گرم آب دارای صفر کالری کالری مورد نیاز بدن شما باید از ۵۵-۶۰ درصد از کربوهیدرات، ۲۵-۳۰ درصد از پروتئین و ۱۵-۲۰ درصد از چربی تشکیل شود. یک انسان سالم باید میزان کالری مورد نیاز بدن خود را طی ۴-۶ وعده به بدن برساند که البته به دلیل شرایط شغلی و فرهنگی به ما آموزش داده اند که غذای خود را در ۳ وعده نسبتا بزرگتر میل کنیم که این امر به عنوان یک رژیم غذایی سالم به شمار نمی رود.
99
کامنت بنویسید...

تبلیغات

آخرین مطالب یه عابر پیاده
هر صبح "دوستت دارم "هایم را بر گیسوان طلایی خورشید... مـوجـیم و وصـل ما ، از خـود بـریدن اسـت سـاحل بـهانه... روزهای بیاد ماندهی دی ماه؛ و وجدان های به خواب زمستانی... عشق، خوب دیدن است ؛ خوب چشیدن ؛ خوب بوییدن ؛ خوب... فامیل دور اینم یه حرف حساب از "فامیل دور" در باب افزایش بی... چند وقت پیش ﯾﻜﯽ ﺍﺯ ﺑﯿﺖ ﺍﻟﻤﺎﻝ ﺳﻪ ﻫﺰﺍﺭ میلیارد ناقابل... حمالان پوچی* مرزهای تحمل را شکستند.... عابر پیاده جان این یه مدتی که من نبودم چی بوگودی... عاشق این مَردَم با نگاه قشنگش. هرگز لبخند را ترک نکن، حتی وقتی ناراحتی، چون هر کس... بعضى چیزها در جهان، خیلى مهم تر از دارایى هستند.... تعاریف گوناگونی برای فلسفه : با سلام و قدردانی از کلوبی ها، عوامل کلوب، مدیران... در بی زمانی، آغاز وجود ندارد.... بهترین دوستِ انسان، انسان است نه کتاب!... هیچ وقت همه چیز درست نمی شود؛ چون توقعاتِ ما بیشتر... دوستان آنچه که با هم میخونیم یاداشتی از آقای فردین... نظرات ما از پرسه زدن در شبکه های اجتماعی سرچشمه میگیرند... فردی چندین سال شاگرد نقاش بزرگی بود و تمامی فنون... تنهایی کافه رفتن را یاد بگیر تنهایی مهمانی رفتن را... کلوب دات کام پس از 12 سال فعالیت خاموش می شود دارن هاردی نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر... نادر ابراهیمی نویسنده معاصر و خوش فکر ایرانی: متولد... دوباره پاییز فصل زیبای سادگی دوباره پاییز، موسم قشنگ... یادت باشد اگر: دنیایت کوچک باشد همه چیز را بزرگ می... روزها و شبهامون عین برق و باد داره سپری میشه!... "انیمیشن غارنشینان" نمیدونم کیا این کارتون انیمیشن... مشهور است که "بودا" درست در نخستین شب ازدواجش، در... فکر را پر بدهید و نترسید که از سقف عقیده برود بالاتر...