مهتاب  , mahtab5652

مهتاب

 در كدام قرن زندگی می كنیم؟ در كدام  قرن فكر می كنیم؟
مهتاب  , mahtab5652

مهتاب

مطالب
91/11/9 10:18

دکتر سلام (1) کالری و عملکرد آن   هر نوع ماده خوراکی...

دکتر سلام (1)
کالری و عملکرد آن   هر نوع ماده خوراکی (بجز آب) شامل کالری است که باعث تولید انرژی در بدن می شود. اما اگر می خواهید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، باید طرز استفاده کالری مورد نیاز بدن را یاد بگیرید. مشکل این جاست که میزان کالری مورد نیاز در افراد مختلف، متفاوت است؛ چراکه هر فرد به میزان بخصوصی کالری نیاز دارد.
میزان مصرف کالری روزانه ما به عوامل مختلفی از جمله: وزن، قد، جنسیت، سن و فعالیت روزانه بستگی دارد. هر چه فردی جوان تر و خوش اندام تر باشد، نیاز به کالری بیشتری دارد. البته این مقدار کالری با افزایش سن افراد کاهش می یابد.
علیرغم اینکه کالری ها برای بدن بسیار مفید هستند، می توانند عملکرد مضری نیز از خود نشان دهند. آقای دکتر ریچارد ویندراک پروفسور دانشگاه ویسکونسین معتقد است که اگر افراد به اندازه کافی کالری مصرف نمایند هیچ گاه دچار پیری زودرس نمی شوند. یکی از عوامل ایجاد پیری نفوذ رادیکال های آزاد به بافت ماهیچه ای است. اگر بتوانید به اندازه کالری مصرف کنید، از فرایند نفوذ رادیکال ها به داخل بافت ها جلوگیری کرده و بنابراین سلامتی شما تضمین خواهد شد. پیش از هر چیز باید بدانید که بدن انسان پروتئین، چربی و کربوهیدارت ها را نیز به کالری تبدیل می نماید. کالــری در علــم پزشکی، یک واحد چاق زایی است و هر 7700 واحد از آن، اگر بیش از نیاز دریافت شود، می تواند یک کیلو چربی در بدن بسازد. ما شش گروه غذایی اصلی داریم: 1 _ هر 100 گرم کربوهیدرات دارای 400 کالری 2 _ هر 100 گرم پروتئین دارای 400 کالری 3 _ هر 100 گرم چربی دارای 900 کالری 4 _ هر 100 گرم ویتامین دارای صفر کالری 5 _ هر 100 گرم املاح دارای صفر کالری 6 _ هر 100 گرم آب دارای صفر کالری کالری مورد نیاز بدن شما باید از ۵۵-۶۰ درصد از کربوهیدرات، ۲۵-۳۰ درصد از پروتئین و ۱۵-۲۰ درصد از چربی تشکیل شود. یک انسان سالم باید میزان کالری مورد نیاز بدن خود را طی ۴-۶ وعده به بدن برساند که البته به دلیل شرایط شغلی و فرهنگی به ما آموزش داده اند که غذای خود را در ۳ وعده نسبتا بزرگتر میل کنیم که این امر به عنوان یک رژیم غذایی سالم به شمار نمی رود.
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب مهتاب
چند شعر زیبای دیگر از آقای "مجتبی كاشانی متخلص به... ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۶ به انتخاب گوگل بخشی از مقاله "باورهای زنگ زده، اندیشه های منجمد" از آقای مجتبی کاشانی داشتم دفتر قدیمی رو ورق میزدم که به شعر زیبایی از... مشکل، زندگی را زندگی می کند.... ۲۲ حادثه اسرارآمیز که تاکنون توضیحی برای آن پیدا... چیست ؟... خاطرات آیت الله هاشمی: بهشتی گفت این آسیاب به نوبت است بدون متن یلدا شب قصه‌گویی ایرانیان نیروی باور و تلقین ... بزن هشتگ #زندگی_با_تو برقص و هر جا که عشقته پاشو... مادرم خواب دید که من درخت تاکم.... تو در هر لحظه،دوباره به دنیا می آیی .... دونالد ترامپ به روایت تصویر درمان دردها با فشار دادن این 5 نقطه از بدن! نگاه و کلام ماندگار اگزوپری در شازده کوچولو.... تنهایی آدم ها بزرگ است، خیلی بزرگ، شایدم به وسعت... سر بر شانه خدا بگذار تا قصه عشق را چنان زیبا بخواند.... شعر بسیار زیبای اخوان که علیرغم اندوهگین بودنش؛ نتونستم... دوباره پاییز فصل زیبای سادگی دوباره پاییز، موسم قشنگ... توصیه ی برتراند راسل به همه ی انسان ها دکلمه ای زیبا از شیون فومنی با صدای زنده یاد شیون این روزها روزهای حسین و کربلاست.... دوستانم سلام مدتیست که درگیر امورات جدیم.... شمارش روزها از انگشتان دستم خارج شد بدو بدو میدوم... بدون متن مردم میگویند: ” آدمهای خوب را پیدا کنید و بدها را... یادت باشد اگر: دنیایت کوچک باشد همه چیز را بزرگ می... گاهی فراموﺵ کن کجایی!...