کلوب دات کام پس از 12 سال فعالیت خاموش می شود بخوانید ...
یه عابر پیاده   , mahtab5652

یه عابر پیاده

 بنی آدم اعضای یکدیگرند/که در آفرینش ز یک گوهرند/ چو عضوی بدرد آورد روزگار/دگر عضوها را نماند قرار
یه عابر پیاده   , mahtab5652

یه عابر پیاده

مطالب تصاویر 167
91/11/9 10:18

دکتر سلام (1) کالری و عملکرد آن   هر نوع ماده خوراکی...

دکتر سلام (1)
کالری و عملکرد آن   هر نوع ماده خوراکی (بجز آب) شامل کالری است که باعث تولید انرژی در بدن می شود. اما اگر می خواهید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، باید طرز استفاده کالری مورد نیاز بدن را یاد بگیرید. مشکل این جاست که میزان کالری مورد نیاز در افراد مختلف، متفاوت است؛ چراکه هر فرد به میزان بخصوصی کالری نیاز دارد.
میزان مصرف کالری روزانه ما به عوامل مختلفی از جمله: وزن، قد، جنسیت، سن و فعالیت روزانه بستگی دارد. هر چه فردی جوان تر و خوش اندام تر باشد، نیاز به کالری بیشتری دارد. البته این مقدار کالری با افزایش سن افراد کاهش می یابد.
علیرغم اینکه کالری ها برای بدن بسیار مفید هستند، می توانند عملکرد مضری نیز از خود نشان دهند. آقای دکتر ریچارد ویندراک پروفسور دانشگاه ویسکونسین معتقد است که اگر افراد به اندازه کافی کالری مصرف نمایند هیچ گاه دچار پیری زودرس نمی شوند. یکی از عوامل ایجاد پیری نفوذ رادیکال های آزاد به بافت ماهیچه ای است. اگر بتوانید به اندازه کالری مصرف کنید، از فرایند نفوذ رادیکال ها به داخل بافت ها جلوگیری کرده و بنابراین سلامتی شما تضمین خواهد شد. پیش از هر چیز باید بدانید که بدن انسان پروتئین، چربی و کربوهیدارت ها را نیز به کالری تبدیل می نماید. کالــری در علــم پزشکی، یک واحد چاق زایی است و هر 7700 واحد از آن، اگر بیش از نیاز دریافت شود، می تواند یک کیلو چربی در بدن بسازد. ما شش گروه غذایی اصلی داریم: 1 _ هر 100 گرم کربوهیدرات دارای 400 کالری 2 _ هر 100 گرم پروتئین دارای 400 کالری 3 _ هر 100 گرم چربی دارای 900 کالری 4 _ هر 100 گرم ویتامین دارای صفر کالری 5 _ هر 100 گرم املاح دارای صفر کالری 6 _ هر 100 گرم آب دارای صفر کالری کالری مورد نیاز بدن شما باید از ۵۵-۶۰ درصد از کربوهیدرات، ۲۵-۳۰ درصد از پروتئین و ۱۵-۲۰ درصد از چربی تشکیل شود. یک انسان سالم باید میزان کالری مورد نیاز بدن خود را طی ۴-۶ وعده به بدن برساند که البته به دلیل شرایط شغلی و فرهنگی به ما آموزش داده اند که غذای خود را در ۳ وعده نسبتا بزرگتر میل کنیم که این امر به عنوان یک رژیم غذایی سالم به شمار نمی رود.
99
کامنت بنویسید...

تبلیغات

آخرین مطالب یه عابر پیاده
دوستان آنچه که با هم میخونیم یاداشتی از آقای فردین... نظرات ما از پرسه زدن در شبکه های اجتماعی سرچشمه میگیرند... فردی چندین سال شاگرد نقاش بزرگی بود و تمامی فنون... تنهایی کافه رفتن را یاد بگیر تنهایی مهمانی رفتن را... کلوب دات کام پس از 12 سال فعالیت خاموش می شود مورچه کوچکی بود که هر روز صبح زود سرکار حاضر می شد... همشاگردی سلام خانم معلمی پس از چند بار آموزش درس از شاگردانش پرسید:... بدون متن باسلااااا م ایا شما مریم خاکی هستید؟ بزرگترین بیم بشر ، بیم از تغییر است.... نفت یا اینترنت⁉️ کدام ثروت‌آفرین‌تر است⁉️ ارزش روز... "استانیسلاو یرژی لِتس" نویسنده لهستانی چاوشی. بدون متن بعد از اون بود که مردادی شدم ... دوست خوبم: چه لطیف است حس آغازی دوباره ، و چه زیباست... من کیم؟ از نظر یونسکو چقدر با سواد هستیم؟ بدون متن بهشت از دست آدم رفت، از اون روزی که گندم خورد ببین... آقای رییس جمهور ملت کار را تمام کرد.... فقط هنگامی که پندارمان نیک باشد گفتار و کردارمان... در سیاست و در طبابت هر کس وعده زیاد بدهد، شارلاتان... انضباط فردی، مهم ترین اصل موفقیت "فکر کردن؛ ابر مهارت انسان است. ماری که نتواند پوست اندازی کند محکوم به مرگ است.... گاهی دلم عجیب برای خودم تنگ میشود....