علی  , ali_shahani

علی

 حیف نگاشتن یک کلمه بدرد بخور در این سایت.. به زودی تمام اطلاعات نوشته شده در این پروفایل و خود پروفایل را حذف میکنم. Deactivated
علی  , ali_shahani

علی

مطالبدوستان 375
94/05/9 19:55

خبرهای ضد و نقیض برخورد شهاب سنگ در ایران

[http://www.aparat.com/v/Vvqo0]

گزارش‌هایی متناقض از «سقوط شهاب‌سنگ»در نقاطی از استان قزوین یا زنجان منتشر شده، که تائید نشده یا رد شده است؛در عین حال مدیر کل مدیریت بحران استان البرز،می‌گوید شهاب‌سنگی در نیمه‌شب پنج‌شنبه به منطقه‌ای بیابانی بین اشتهارد و نظرآباد در استان البرز برخورد کرده است. خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا،به نقل از ابوالقاسم باقری، این مقام دولتی می‌گوید با توجه به اینکه این شهاب سنگین در منطقه ای بیابانی سقوط کرده، احتمال اینکه خساراتی داشته باشد،بسیار کم است و تاکنون نیز گزارشی از خسارات احتمالی ارایه نشده است. پیش‌تر در پی مشاهده «اشیائی» نورانی در آسمان قزوین که گفته شده ممکن است ناشی از سقوط«شهاب‌سنگ» باشد،گزارش‌هایی ضد و نقیض درمورد برخورد یا برخورد نکردن آن با استان قزوین منتشر شده بود.

خبرگزاری رسمی ایران،ایرنا،می‌گوید فرماندار بوئین‌زهرا بامداد جمعه ۹ مرداد برخورد شهاب‌سنگ را در محدوده جغرافیایی این شهر،ردکرده است.
حمید ره‌انجام مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین، به خبرگزاری مهرگفته است «محدوده برخورد شهاب سنگ در منطقه ضیاءآباد تاکستان به سمت استان زنجان است». اما همین مقام هلال احمر در گفت‌وگو با ایرنا گفته است«با وجود بررسی های میدانی تاکنون هیچ خبری از سقوط شهاب سنگ گزارش نشده است». ساعت انتشار گزارش‌ها کم‌وبیش هم‌زمان است.

خبرگزاری فارس پیشتر در ساعت پایانی هشتم مرداد ماه در خبری کوتاه گفته بود «دقایقی قبل برخورد چند شهاب‌سنگ به زمین در مناطقی در مرزهای سه استان قزوین، زنجان و همدان خساراتی به شهرهای بوئین‌زهرا،آوج و تاکستان زد.» این خبرگزاری حتی از «خسارات مالی» نیز در پی برخورد این «شهاب‌سنگ» خبر داده بود. خبرگزاری مهر از قول آقای ره‌انجام می‌گوید گزارش‌های اولیه از«برخورد شهاب‌سنگ» حوالی ساعت ۱۰ شب روز هشتم مرداد ماه منتشر شد.

مدیر عامل هلال احمر استان قزوین به ایرنا گفته است دیده شدن اشیاء نورانی در آسمان روستاهای مناطق غربی قزوین، در نزدیکی استان زنجان، دلیلی بر سقوط آن در قزوین نیست. خبرگزاری ایرنا از قول فرمانداری‌های چند شهر دیگر به جز بوئین‌زهرا، از جمله آوج و تاکستان،نیز گزارش داده است که هنوز گزارشی دال بر سقوط این شهاب‌سنگ در مناطق جغرافیایی آن‌ها وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری مهر،عبدالله موسوی، فرماندار آوج، گفته است برخورد شهاب‌سنگ در «سطح وسیعی»از مناطق دیده شده است. اما،بر خلاف نقل قول از اودر ایرنا،خبرگزاری مهر به نقل از اوگفته است «شهاب‌سنگ در منطقه آوج به کوه‌ها اصابت کرده و خسارتی نداشته است».
===
نیمه‌شب پنج‌شنبه (۸ مرداد-۳۰ جولای) مردمان بخش‌هایی از استان‌های قزوین، زنجان، البرز، همدان، گیلان، و کردستان، شاهد عبور چندین شهاب‌سنگ در آسمان شهرها و روستاهای خود بودند. مقامات محلی تا کنون، برخورد تعدادی از این شهاب‌سنگ‌ها به مناطق بیابانی و غیرمسکونی شهرستان‌های اشتهارد و آوج، در استان‌های البرز و قزوین را تایید کرده‌اند.

(گزارش #تقاطع در این ارتباط: http://wp.me/p2XofX-3bz)

اما ساعاتی بعدتر در شام‌گاه پنج‌شنبه‌ به وقت امریکای جنوبی (۶ صبح جمعه به وقت تهران)، آسمان کشورهای آرژانتین، برزیل، و اوروگوئه نیز شاهد اتفاق مشابهی بود.

در این ویدئو که توسط شهروندان آرژانتینی در یوتیوب منتشر شده، عبور شهاب‌سنگ بر فراز بوینوس‌آیرس، قابل مشاهده است.
99
10
2
مرتزا طوطیا , mortezagh123
شنبه 10 مرداد ، 17:53
هفته پیش من تو اسمون شهرمون دوتا شی نورانی دیدم که با سرعت زیادی ناپدید شدن
ادامه
محمد  , sosososo
جمعه 9 مرداد ، 22:05
یه عکسی منتشر شده که ادعا کردن سقف یه آزمایشگاه رو خراب کرده
ادامه

تبلیغات

آخرین مطالب علی
زدودن خرافات وظیفه هر ایرانی طبق نظریه جدید علمی یکی از دانشمندان سایت کلوب /... بدون متن 93% of the mass in your body is stardust. عکسی از سلول سرطانی استخوان (osteosarcoma) رنگ آبی:... مقاومت در برابر انسولین و خطر ابتلاء به آلزایمر صورت فلکی هرکول(Hercules) ما اعتقاد داریم که احمق ها و کودن ها هم حق زندگی... هنگامی که از ملتی دلزده می شویم به تحسین ملتی دیگر... هیچ چطور میتواند بدون علت به چیزی تبدیل شود؟... خوش مشرب "به من خوب نمی سازد" این را کسی گفت تا گرایش... پرسش بزرگ این است : چرا آدمی مطالعه نمی‌کند؟... فرگشت و ژنتیك 115 برگ اندازه : 4.... ﭼﺮﺍ ﺍﻧﺴﺎﻥﻫﺎ ﺭﻭﯼ ﺩﻭ ﭘﺎ ﺭﺍﻩ ﻣﯽﺭﻭﻧﺪ؟ خبرهای ضد و نقیض برخورد شهاب سنگ در ایران حیات در مجراهای داغ بستر دریا چگونه شکل می گیرد؟ اولین واکسن مالاریا در جهان (ساخته شده توسط شرکت... آیا اعراب پیش از اسلام دختران خود را «زنده به گور» می کردند؟ دژاوو چیست؟ این موفقیت محصول مستقیم دعاى خیر خانواده فرد معلول... ماده ای که حتی در مرکز زمین ذوب نمی شود مردم زیر بار نبوغ خم می شوند، دشمنش می دارند، می... "Believe you can and you are halfway there.... بدون متن نقاط کوانتومی در نورپراکنی فوق سریع رکورد زدند قبل از خواب چند ساعت با موبایل و شبکه های اجتماعی... بدون متن بدون متن آیا “آپوفیس” به زمین برخورد خواهد کرد؟ "کشف دندان انسانی ۵۶۰ هزار ساله در جنوب فرانسه" در...