توپولوف , to_po_lof

توپولوف

توپولوف , to_po_lof

توپولوف

106,830نــــفــــــر
عضو شده اند
106,830نفر عضو شده اند
به رسانه توپولف خوش آمدیدبرای داغ کردن تبادل لینکها تا ساعت 22 وقت هست.فاصله 15 دقیقه بین لینکها را رعایت کنید، وگرنه لینک شما حتما حذف خواهد شد.به رسانه توپولف خوش آمدیدبرای داغ کردن تبادل لینکها تا ساعت 22 وقت هست.فاصله 15 دقیقه بین لینکها را رعایت کنید، وگرنه لینک شما حتما حذف خواهد شد.مشاهده کامل مشخصات
16 اسفند 1390
اجتماعی
برای تبادل لینک به آیدی مدیریت پیام بدین
برای داغ کردن تبادل لینکها تا ساعت 22 وقت هست.

اعضاء

 • رضا حسامی , pako9
 • آرمان میلادی , aromobiseda
 • مازیار ایمانیان , r_imanian
 •   , yazli_z
 • 106830 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

140 تصویر ...

morebox img
توپولوف , to_po_lof
شبکه قرآن , qurantv_ir
امروز ترجمه سوره مبارکه اسراء ، جزء پانزدهم، صفحه دویست و هشتاد و هشت، از آیه 59 الی 66

[هیچ چیز،] ما را از فرستادن معجزاتی [که همواره مورد درخواست مشرکان و کافران است] باز نداشت، جز این که گذشتگان، آن [معجزات درخواستی خود] را انکار کردند [و به این سبب هلاک شدند]، ما به [قوم] ثمود [از دل کوه] ناقه را دادیم که معجزه ای روشن بود، ولی [با پِی کردنش] به آن ستم کردند [و به عذاب مبتلا شدند]، و ما معجزات را جز برای بیم دادن [به مردم، و بستن راه هر عذر و بهانه ای به روی ایشان] نمی فرستیم «59»
به تو گفتیم: یقیناً پروردگارت [از هر جهت] به مردم احاطۀ [کامل] دارد، و آن خوابی را که به تو نشان دادیم، و نیز درختِ نفرین شدۀ در قرآن را [که بنی امیه و دیگر طاغیانند،] جز آزمایشی [بزرگ] برای مردم قرار ندادیم، و ما آنان را [از فرجام شرک و کفر] می ترسانیم، ولی بر آنان جز طغیانی بزرگ نمی افزاید «60»
[یاد کن] هنگامی که به فرشتگان گفتیم: برای آدم سجده کنید! پس همه سجده کردند جز ابلیس که [متکبّرانه] گفت: آیا برای کسی که [از] گِل آفریدی سجده کنم؟!«61»
[آن گاه] گفت: به من خبر ده این است آنکه بر من برتری دادی؟ اگر تا قیامت مهلتم دهی، بی تردید فرزندانش را - جز اندکی - افسار می زنم [تا آنان را به هر وادی هلاکتی که بخواهم بکشانم]!«62»
[خداوند] فرمود: برو! که هرکس از آنان از تو پیروی کند یقیناً کیفرتان دوزخ خواهد بود که کیفری است کامل و تمام «63»
از آنان هرکه را توانستی با آوازت [به سوی باطل] تحریک کن! و [برای راندنشان به سوی طغیان و گناه] با کمک سواره ها و پیاده هایت [به شدت] بر سرشان فریاد زن! و با آنان در [تولید] ثروت ها[ی حرام]، و [زمینۀ به وجود آمدنِ] فرزندان [نامشروع] شریک شو! و به آنان وعده[ های گوناگون] بده! شیطان جز از طریق دروغ و فریب به آنان وعده نمی دهد «64»
[ولی ای شیطان! آگاه باش! که] یقیناً تو را بر بندگانم هیچ تسلطی نیست، و بس است که پروردگارت کارگزار و کارسازِ [آنان] باشد «65»
پروردگارتان کسی است که کشتی ها را برای شما در دریا روان می کند، تا [با رفتن از اقلیمی به اقلیم دیگر] جویای احسان و روزی او شوید؛ زیرا او همواره به شما مهربان است «66»
ادامه
99
15
5
14
محمدعلی آرمیون , armion
5 ساعت پیش
صدق الله العلی العظیم
ادامه
فرزین آذری , fa40
4 ساعت پیش
++
ادامه
ملیحه , armitah
3 ساعت پیش
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم....
ادامه
توپولوف , to_po_lof
ویژه , Especially
11
2
7
محمدعلی آرمیون , armion
5 ساعت پیش
سلام صبح بخیر ...
ادامه
دنیز رضوی , daniz6565
4 ساعت پیش
سلام صبح ،بخییر
ادامه
توپولوف , to_po_lof
ویژه , Especially
26
5
8
محمدعلی آرمیون , armion
سه شنبه 24 مهر ، 19:24
شهادت کریم اهل بیت (ع) را به همه تسلیت می گویم
ادامه
منتظر , kuroshhosinimm
سه شنبه 24 مهر ، 19:47
تسلیت
ادامه
آرام آرام , farideh51
سه شنبه 24 مهر ، 20:35
البته این روایت ضعیفتر از 28 صفر است
ادامه
توپولوف , to_po_lof
سخن استاد , speechmaster
قبلا گفته بودم که تویه مدرسه بزرگسالان زبان انگلیسی درس میدم. مدرسه جالبیه. هم از این نظر که همه همکارهام، انگلیسی زبان اصیل هستن و هم اینکه فرصت عالی برای شناختن مردم ژاپن از نزدیکه. گاهی اتفاقای عجیبی میفته که فکرمو خیلی مشغول میکنه. مثل امروز.
‌صبح وقتی برنامه کلاسهارو گرفتم، هانا و نیک، دوتا از همکارا، خندیدن و گفتن عه امروز پرسش و پاسخ های کوتاه به تو افتاده!. واقعیتش نفهمیدم. رفتم سرکلاس، موضوع اول این بود:جُک و لطیفه. وقتی روی تابلو نوشتم و گفتم خب با سوالات دبلیو اچ شروع کنید، همه زل زدن به من! ببخشید جک چیه؟!
من مات و مبهوت گفتم، نمیدونید جک چیه؟! گفتن نه! کلی توضیح دادم. کله هاشون رفت توهم و بعد از کلی مشورت گفتن، به احتمال زیاد تو مدرسه خوندیم یا تو روزنامه ها هرروز می‌بینیم ولی اسمشو به انگلیسی نمیدونیم! گفتم جک رو تو مدرسه یاد نمیدن بابا! بعد کلی جک بین المللی رو براشون تعریف کردم! بدون کوچکترین تغییری تو قیافه هاشون گفتن، «یعنی طرف آدم احمقی بوده؟ معلومه که اشتباه کرده! آخه چطور نفهمید فلان چیزو؟!.. » گفتم واقعا خنده دار نبود؟! بامزه چی؟!
‌نه!
دوباره کلی مشورت کردن و با قیافه های ذوق زده گفتن فهمیدیم! بعد برام یه جک ژاپنی گفتن!
جک نبود!
بازی با کلمات بود! مثل یه ضرب المثل جالب!

وقتی کلاس تموم شد، هانا گفت دیدی؟! اینا نمیدونن جک چیه. چون مردم ژاپن اصلا به دیگران نمیخندن. به نظرشون اشتباهات خنده دار نیستن. درعوض، خاطرات خنده دار تعریف میکنن. یا بازی با کلمات.
خیلی به این موضوع فکر کردم. جک گفتن چه تاثیراتی تو فرهنگ جامعه داره؟ داستان‌ها و ماجراهای بانمک گفتن و شنیدن بد نیست و مارو متوجه نقاط اشتباه در زندگی اجتماعی میکنه. اما از چندسال قبل که تلگرام خیلی متداول شد، به همه گفتم پشت همه کانالهای جک، یه سرمایه گذاری عظیم برای تخریب فرهنگی وجود داره. هنوزهم به حرفم معتقدم.
ادامه
12
3
12
لمیاء , lami69
سه شنبه 24 مهر ، 13:55
عالی عالی
ادامه
منیر مدرسی , monir174
سه شنبه 24 مهر ، 15:32
واقعا
ادامه
محمدعلی آرمیون , armion
سه شنبه 24 مهر ، 18:54
همینطور است ...
ادامه
توپولوف , to_po_lof
ویژه , Especially
20
3
12
محمدعلی آرمیون , armion
سه شنبه 24 مهر ، 07:31
سلام صبح بخیر ...
ادامه
مازیار ص ص ص , 09178512285
سه شنبه 24 مهر ، 07:35
سلاااام صبح بخیر
ادامه
آرش نیکنام , arash_niknam
سه شنبه 24 مهر ، 08:11
صبح همه ایرانیان بخیر شادی .
ادامه