تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami

تجهیزات نظامی

تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami

تجهیزات نظامی

13,674نــــفــــــر
عضو شده اند
13,674نفر عضو شده اند
به کـلوب تجهیزات نظامی خوش آمدید دوستان عزیز-------------------------------------------برای حمایت از کلوب پسند و پست مجدد یادتون نره ، سپاس https://t.me/tajhizat_nezami313به کـلوب تجهیزات نظامی خوش آمدید دوستان عزیز-------------------------------------------برای حمایت از کلوب پسند و پست مجدد یادتون نره ، سپاس https://t.me/tajhizat_nezami313مشاهده کامل مشخصات
19 خرداد 1389
به کـلوب تجهیزات نظامی خوش آمدید
--------------------------------------------
ღღღ واسه همه اعضامون ارزش قائل هستیم ღღღ
---------------------------------------------
ღღღ لینکهای کلوبُ حتما داغ کنین تا همه بخونن و لذت ببرن ღღღ++++++++++++++++
--------------------------------------------
آدرس تلگرام ما https://t.me/tajhizat_nezami313
منتظرتان هستیم!

اعضاء

 • سیامک سرمدی , siamak
 • پسر عاشق پیشه , babi_rabson
 • الی  , elijoonelijoon
 • محمد بهشتی , pesarebeheshti
 • 13674 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • ایران جبهه مقاومت , iran_jebhe_moghavemat
 • تانک , TANK
 • همه چیز از همه جا , science_technology
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
ایمان.انظباط. اموزش شعار این دانشکده میباشد و در ۴اذر ۱۳۰۰ توسط رضا شاه بنیان گذار شد.
رییس فعلی دانشکده سرتیپ دوم ستاد دکتر فولادی ؛ معاون اموزشی سرهنگ توپ خانه ستاد غلامی و معاون پژوهشی سرهنگ حمیدرضا سهیلی هستند.
در این دانشکده رشته های نظامی و علمی ارائه میشود.
مکان این دانشکده در تهران است.

دانشگاه افسری یا نام قدیمی مدرسه صاحب منصبی از قدیمی‌ترین مراکز آموزش عالی در سطح کشور است که توسط رضا شاه پهلوی و در اجرای بند ج ماده ۵۵ حکم قشونی ۱۴ آذر ماه سال ۱۳۰۰ ایشان با الگو برداری از مدرسه نظامی سن سیر فرانسه و با ادغام تجهیزات آموزشی موجود در مدرسه صاحب منصبی قزاق خانه، مدرسه صاحب منصبان ژاندارمری و مدرسه نظام مشیرالدوله ابتدا در خیابان اکباتان فعلی و در ساختمان اهدایی سردار سپه تأسیس گردید.

بعدها این مرکز آموزشی به عمارت کامرانیه واقع در خیابان سپه نقل مکان کرد و با خرید زمین‌های اطراف توسعه پیدا نمود به طوریکه این مرکز آموزشی اکنون یکصد و چهل هزار متر مربع وسعت دارد.

مدرسه صاحب منصبی از سال ۱۳۱۴ به دانشکده افسری تغییر نام داد و با بهره‌گیری از استادان ایرانی و خارجی به آموزش کلاسیک و نوین افسران نیروهای سه‌گانه و نوپای ارتش شاهنشاهی با محوریت نیروی زمینی در رسته‌های پیاده، سواره، توپخانه و بعدها مهندسی و اردونانس پرداخت.

دوره آموزش در دانشکده افسری ابتدا دو سال بود و دانشجویان در سال اول دروس عمومی نظامی و از سال دوم با تعیین رسته، دروس تخصصی مربوطه را فرا می‌گرفتند. با توسعه فعالیت‌های آموزشی این مرکز در قالب پنج دانشکده و گروه زبان‌های خارجی از سال ۱۳۶۷ به دانشگاه افسری و در سال ۱۳۷۵۵ با اخذ مجوز از فرمانده کل قوا به دانشگاه افسری امام علی تغییر نام داد.

این دانشگاه از میان داوطلبان دیپلمه و پس از موفقیت در آزمونهای علمی، ورزشی و عقیدتی در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد.

لباس کار دانشجویان این دانشگاه شامل کلاه، فرنچ و شلوار استتار با ترکیب رنگ‌های خاکی، کرم و قهوه‌ای است و همچنین لباس رسمی و فرم نیروی زمینی ارتش به رنگ زیتونی به همراه واکسیل به رنگ قرمز بر روی بازوی چپ برای مراسم‌ها، تردد و برنامه صبحگاه و شامگاه عمومی دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنوات خدمت و تحصیل هر دانشجو را می‌توان از روی درجه آکادمیک وی فهمید. دانشجویان دانشگاه افسری در حال حاضر به سه گروه سال یک، سال دو و سال سه تقسیم می‌شوند و روی سردوشی آنان هر خط نماینده یک سال می‌باشد بنابراین دانشجویان تازه‌وارد پس از اخذ سردوشی دارای یک خط روی هر کدام از شانه‌ها و در کنار آرم دانشگاه افسری که روی سردوشی آنهاست خواهند بود. دانشجویان این دانشگاه به دلیل تمرینات و آمادگی بدنی مناسب معمولاً در مسابقات ورزشی مقام‌های برتر را در بین دانشگاه‌های نظامی و غیرنظامی کسب می‌نمایند. دانشجویان این دانشگاه از بدو ورود، استخدام و دارای حقوق و مزایا می‌باشند.

دانشجویان این دانشگاه پس از گذراندن ۷ ترم تحصیلی که ۶ ترم دروس علمی مصوب وزارت علوم به صورت فشرده تر و تعداد واحد بیشتر در طول ترم نسبت به سایر دانشگاه‌ها و یک ترم نظامی و همچنین گذراندن دوره‌ها و آموزشهای سخت و طاقت فرسای رزم در کوهستان، رزم در کویر، رزم در جنگل، و رزم در برف و سرمای شدید، دوره تکاور، دوره کماندو، دوره چتربازی و رزم در شرایط ویژه و زندگی در شرایط سخت پس از دانش‌آموختگی به درجه ستوان دومی نائل شده و به یگانهای رزمی یا ستادی جهت ادامه خدمت معرفی می‌شوند. همچنین امکان ادامه تحصیل برای دانش آموختگان این دانشگاه در صورت موافقت یگان خدمتی در کلیه دانشگاه‌های کشور میسر می‌باشد.

دانشگاه افسری تا امروزه اهمیت تاریخی و استراتژیک خود را حفظ کرده‌است به طوری که بعد از انقلاب ۱۹۷۹ ایران، ۳۸بار رهبر این کشور در جشن فارغ‌التحصیلی افسران این دانشگاه نظامی شرکت و در آنجا مهم‌ترین نطق‌های کشوری و ملی را در جمع دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه قرائت کرده‌است.
ادامه
99
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
پس از آن که جنگ جهانی اول به پایان رسید عهدنامه ورسای به امضاء رسید که از طرفی ضربه اقتصادی شدیدی به آلمان وارد کرد و از طرف دیگر نیروی نظامی آلمان را بسیار محدود کرد.
بند های محدودیت های نظامی تحمیل شده:
*تمامی کشتی‌های جنگی آلمان به انگلستان و فرانسه داده شود.
*آلمان می‌بایست ارتش خود را به یکصد هزار نفر آن هم بدون تانک، سلاح سنگین و خودروهای زرهی کاهش دهد.
*آلمان از حق داشتن زیردریایی و سرباز گیری محروم می‌شود.
*آلمان از داشتن نیروی هوایی محروم و نیروی دریایی آن هم به ۶ فروند کشتی جنگی و تعدادی رزمناو محدود می‌گردد.
آدولف هیتلر در سال 1933 بعنوان صدراعظم آلمان انتخاب شد و سال 1939 جنگ علیه استعمارگران را آغاز کرد.یعنی پس از 6 سال پیشوا ارتش خود را آماده کرد.
ارتشی که هیچ کشوری به تنهایی توان مقابله با آن را نداشت...
ارتش آلمان در خاک دانمارک,نروژ,فرانسه,هلند,بلژیک پیشروی میکرد و با انگلستان در حال جنگ بود.همچنین بخشی از نیروهای خود را در لهستان نگه داشته بود.از طرفی به علت ضعف ایتالیا و شکست هایش در یونان و شمال آفریقا پیشوا مجبور بود بخشی از نیروهایش را برای بازپس گیری مناطق از دست رفته اعزام کند.درضمن نباید فراموش شود که فقط یک سال بعد آلمان و روسیه با هم وارد جنگ میشوند.
"این وسعت از جنگ توسط یک ارتش در طول تاریخ بی نظیر است "
حال معمای بزرگ تاریخ این است که هیتلر چگونه طی 6سال با وجود "تحریم ها", "محدودیت ها" و "نظارت ها"ی شدید قدرتمندترین ارتش جهان را تشکیل داد؟
ادامه
16
1
5
حامد , senarius
پنجشنبه 27 اردیبهشت ، 16:15
اگه میدونین بگین
ادامه
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
رییس جمهور قانون «تسری مواد (۷۹) و (۸۳) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را برای اجرا به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این قانون به شرح زیر است:
«از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، احکام موضوع مواد ۷۹ و ۸۳ قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۰/ ۱۲/ ۱۳۸۲ به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسری می‌یابد.»
این قانون در شانزدهم آذر ۱۳۹۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ ۲۵/ ۹/ ۱۳۹۴ به تأیید شورای نگهبان رسیده است.
متن مواد ۷۹ و ۸۳ قانون استخدام نیروی انتظامی به شرح زیر است:
‌ماده ۷۹ – با کارکنان انتظامی که در طول خدمت موفق به اخذ و ارائه مدارک‌تحصیلی کاردانی و بالاتر مورد نیاز و قابل قبول نیروی انتظامی شوند به ترتیب زیر رفتار‌می‌شود:
‌الف – چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید درجه آنان پائین‌تر از درجات‌ورودی مدرک ارائه شده باشد، به درجات ورودی مدرک جدید نائل و به ازاء هر سال‌سابقه خدمت در درجات قبلی از چهار ماه ارشدیت نیز برخوردار شده و ترفیعات بعدی ‌آنان براساس مدرک تحصیلی جدید و با رعایت مقررات ماده (۷۸) این قانون خواهد بود.
ب – چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید درجه آنان برابر یا بالاتر از‌ درجات ورودی مدرک ارائه شده باشد، به ازاء هر مقطع تحصیلی از یک سال و نیم ‌ارشدیت برخوردار می‌گردند و ترفیعات بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید تابع ‌مقررات مواد (۷۵) و (۷۶) این قانون خواهد بود.
‌ماده ۸۳ – با کارمندانی که در طول خدمت موفق به اخذ و ارائه مدرک تحصیلی‌کاردانی و بالاتر موردنیاز و قابل قبول نیروی انتظامی شوند، به شرح زیر رفتار می‌شود:
‌الف – چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید، رتبه خدمتی آنان پایین‌تر از‌ رتبه‌های ورودی مدارک ارائه شده باشد، به رتبه‌های ورودی مدرک جدید نائل و به ازاء هر ‌سال سابقه خدمت در رتبه‌های قبلی از چهارماه ارشدیت نیز برخوردار شده و ترفیعات‌بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید برابر بند (ب) ماده (۸۲) این قانون خواهد بود.
ب – چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید، رتبه خدمتی آنان برابر یا بالاتر از‌رتبه خدمتی ورودی مدارک ارائه شده باشد، به ازاء هر مقطع تحصیلی از یک سال و نیم‌ارشدیت برخوردار می‌گردند و ترفیعات بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید تابع‌مقررات بند(ب) ماده (۸۲) این قانون خواهد بود.
‌تبصره – در تعیین میزان ارشدیت موضوع بند (ب) این ماده و بند (ب) ماده (۷۹) ،‌چنانچه مقطع تحصیلی مدرک ارائه شده کارشناسی پیوسته باشد معادل دو مقطع و‌کارشناسی ارشد پیوسته، معادل سه مقطع و دکترای پزشکی معادل چهار مقطع محاسبه‌ می‌گردد.

http://iranestekhdam.ir/مت...9ار
ادامه
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
تا حالا فکر کردی داستان کدوم شهید جذابتره یا آدم رو بیشتر متحول میکنه؟؟
بد نیست یه دور لیست پایین رو ببینی
گاهی واقعا انتخاب سخته مگه نه ....؟

شهیدی که مقام معظم رهبری پشت سر او نماز خواند و به او اقتدا کرد.
(شهید خلبان علی اکبر قربان شیرودی)

شهیدی که خلبانان عراقی در محل شهادتش در بغداد به احترام او یک دقیقه سکوت کردند.
(شهید خلبان عباس دوران)

شهیدی که وصیت نامه ی او را مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه قرائت نمود.
(شهید سروان مسعود آشوری)

فرمانده ای که در 4 عملیات بیش از 10 هزار کیلومتر مربع از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را آزاد نمود .
(شهید سپهبد علی صیاد شیرازی)

شهیدی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه نحوه شهادتش را شرح داد.
(شهید سرهنگ ایرج نصرت زاد)

شهیدی که قرآن را با دست نوشت و با ختم نوشتن قرآن شهید شد.
(شهید سرهنگ شریف اشراف)

شهیدی که پیام داد«به امام و مادرم بگویید که شیاه کوه لرزید اما انشایی نلرزید» و شهید شد
(شهید ستوانیکم وظیفه عبدالحمید انشایی)

شهیدی که در حال پیکار با دشمن درونی و بیرونی خویش بود
( شهید سپهبد علی صیاد شیرازی )

شهیدی که اسیر شد و در حال مقاومت به شهادت رسید و لبخند شادی به لبانش نشست
(شهید سرباز محمدرضا صادقی)

شهید آزاده ای که بیشترین مدت اسارت را تحمل کرد
(شهید خلبان حسین لشگری)

شهیدی که در پایان جنگ نارنجک به خود بست و زیر تانک دشمن رفت
(شهید سرباز یوسف حیدری)

اولین شهید ترور بعد از انقلاب
(شهیدسپهبدسیدمحمد ولی قرنی)

فرمانده شهیدی که ناو جنگی خود را تا آخرین نفس رها نکرد و به شهادت رسید
(فرمانده ناوچه پیکان ناخدا محمد ابراهیم همتی)

شهیدی که خبر از شهادت خودش داد و گفت مفقود الاثر می شوم
(فرمانده گردان شهادت ل 92 شهید ستوان غلامرضا طرق)

شهیدی که گزارش پر صلابتی از مقاومت رزمندگان در چزابه را به امام خمینی(ره) داد
(شهید سرهنگ غلامرضا مخبری)

شهیدی که بخاطر برپایی نماز در اسارت ضد انقلاب به شهادت رسید.
(شهید خلبان حسین قاسمی)

مسیحی که مسلمان شد و بلافاصله به شهادت رسید.
(وازگن آوسیان یا مهدی محمدی)

شهیدی که مالک اشتر نیروهای مسلح بود.
(شهیدسپهبد علی صیاد شیرازی)

جانباز قطع نخاعی که 24 سال دمر خوابیدن را بدون ذره ای ناراحتی تحمل کرد و به شهادت رسید.
(شهید سرباز رمضان روحی)

شهیدی که دستش در عملیات رمضان قطع شده و آن را در جیبش قرار داده بود تا سرباز ها متوجه نشوند
(شهید زارعیان)

شهیدی که گفت ایران کشور پهناوری است اما برای عقب نشینی من جایی ندارد
(شهید سرتیپ امیری)

شهیدی که حج نرفت اما روز عید قربان به شهادت رسید
(شهید خلبان عباس بابایی)

فرمانده ای که برای معالجه و ملاقات و مراسم دفن و ختم دخترش ازمنطقه عملیات بیت المقدس خارج نشد و بعد به شهادت رسید.
(شهیدسرلشگرمسعودمنفرد نیاکی)

آیا می دانید اولین فرمانده نیرویی که به شهادت رسید (شهیدسرلشکر خلبان جواد فکوری) فرمانده نیروی هوایی ارتش بود؟

آیا می دانید اولین وزیر دفاع که به شهادت رسید (شهید سرلشگر سید موسی نامجو )بود؟

آخرین صاحب منصب نظامی که با ترور شهید شد
(شهید سپهبد علی صیاد شیرازی)

فرمانده ای که به چریک پیر معروف بود
(شهید سرلشکر حسن آبشناسان)

خلبانی که به شکارچی ناوهای اوزا و قهرمان جنگ های دریایی با عراق معروف بود.
(شهیدخلبان حسین خلعتبری)

خلبانی که وصیت کرد که اگر ذره ای از خاک وطنم، به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم بشوئید.
(شهید خلبان حسین خلعتبری)

خلبانی که آسمان جنگ را به تسخیر خود در آورد.
(شهید خلبان سید علیرضا یاسینی)

خلبانی که کابوسی برای نیروهای عراقی تبدیل شده بود.
(شهیدخلبان سیدعلیرضا یاسینی)

خلبانی که ثواب بودن در جبهه را از رفتن به حج بیشتر می دانست
(شهیدخلبان عباس بابایی )

خلبانی که در یک روز بیش از 7 بار به عمق خاک دشمن رفت
(شهیدخلبان مصطفی اردستانی)

خلبانی که با بیش از 400 پرواز برون مرزی بر فراز خاک دشمن و بیش از 1800 ساعت پرواز یکی از قهرمانان جنگ به حساب می آید.
(شهیدخلبان مصطفی اردستانی)

شهیدی که نقش بسزایی در نزدیکی ارتش و سپاه داشت
(شهیدسپهبدعلی صیادشیرازی)

شهیدی که نابغه نیروی هوایی بود.
(شهید سرلشکر منصور ستاری)

شهیدکه باحفظ سمت فرمانده نیروی هوایی ارتش، وزیر دفاع هم بود.
(شهیدخلبان سرلشکرجوادفکوری)

شهیدی که گریه های نماز شبش لرزه به اتاق می انداخت
(شهیدسرلشکرسید موسی نامجو)

حسنعلی ابراهیمی سعید
ادامه
18
6
11
صبا ناظری , sabanazeri
پنجشنبه 30 فروردین ، 22:04
درود
ادامه
مسعود اسنایپر مدیر تجهیزات نظامی , masoud_hunter
دوشنبه 10 اردیبهشت ، 21:56
+++++++++++++++++
ادامه
فرزین آذری , fa40
دوشنبه 10 اردیبهشت ، 22:56
مرحبا و آفرین جناب حسنعلی ابراهیمی بزرگوار

زحمت کشیدید، عالی بود.
روح تمامی شهدا شاد.
ادامه
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
تعداد مادران چند شهیدی درایران

دوشهیدی:8188 مادر
سه شهیدی:631 مادر
چهارشهیدی:8خ2 مادر
پنج شهیدی:21 مادر
شش شهیدی:6 مادر
هفت شهیدی:1 مادر
هشت شهیدی:1 مادر
نه شهیدی:2 مادر
حسنعلی ابراهیمی سعید
ادامه
17
7
12
 , hamid_bahal72
سه شنبه 28 فروردین ، 23:00
یه سوال...الان کسی نمیاد کلوپ...برا چی مطلب میزاری؟
ادامه
سیامک سرمدی , siamak
چهارشنبه 29 فروردین ، 08:39
دوست عزیز اینهایی که لایک میکنن کسی نیستن؟ مضاف بر اینکه تعداد زیادی میبینن و لایک هم نمیکنن.
ادامه
حسنعلی ابراهیمی سعید , hasanaliogab
جمعه 31 فروردین ، 00:53
سلام استاد گرامی
پس شما چی هستید
کسانی که می پسندند کیا هستند
ادامه