مشخصات سوال

فرشاد شیران , farshad_shiran
19 بهمن 88 - 09:42
درباره نستر داموس
اطلاعات بیشتر : سلام
میشه درباره ی نستر داموس اطلاعاتی به من بدهید
آیا راست هست كه بیشتر پیشبینی هاش درست بوده هست لطفا كامل و جامعه جواب بدین
ممنون و مرسی- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
شیانا  افشاری , shiana
88/11/19 (12:59)
سلام
بله. پیشبینی های اون درست بوده البته تا امروز تمامی انها اثبات شده است.
فیلمهایی هست كه كتاب و وقایع اتفاق افتاده رو با هم مطابقت میده.
البته من خیلی اعتقاد ندارم اما اینكه یه انسان قدرت اینو داشته باشه كه بتونه طوری وقایع و زمان رو بگه كه كسی بهش شك نكنه یه هنره.
مثله اینكه من بگو جنگ جهانی سوم اتفاق میافته فقر و بد بختی میاد و یه زلزله یك كشور افریقائی رو در زمان یه حكومت عادل با خاك یكسان میكنه. این یه پیش بینیه. بعید نیست در 1000 سال اینده اتفاق بیافته اما وقتی این فجایع اتفاق بیافتن اون موقع میگن : ا ............. فلانی اینو پیش بینی كرده بود.
در علم امار حتی محال هم محال نیست یعنی هر چیزی میشه اتفاق بیفته فقط فاكتور زمان اونو دور یا نزدیك میكنه.
اما نوستر داموس علاوه بر پیشبینی مورخ بسیار متبحری بود یعنی با جستجو در تاریخ گذشته و با توجه به زمان و موقعیت جغرافیایی و تحقیق در گذشته ی مكانها بر حسب اونا پیشبینی میكرده.
:)
اما اطلاعات دقیق در مورد این شخص:
اسم كامل او "میشل دو نوستردام" است.
او درمحلی بنام "سن رمی دو پرووانس" واقع درایالت "Aix-en-Provence" جنوب فرانسه در12 دسامبر سال 1503 میلادی در یک خانواده یهودی ایتالیائی الاصل متولد شد و در 2 ژوئیه سال 1566 میلادی رخت از این جهان فانی بربست.

میشل دو نوستردام"(Michel de Nostredame) یا به بروایت کتاب "پیشگوئی ها "ی او (Les Propheties ) که نسخه اول آن در سال 1555 میلادی در زمان حیاتش عرضه شد، با اسم لاتینی خودش یعنی "نوسترا داموس" شهرت یافت. پدرو مادریهودی وی هنگامیکه وی نه ساله بود تغییر مذهب دادند وکاتولیک شدند .او نهمین فرزند خانواده بود.نوستراداموس از نوجوانی دروس پزشکی را در دانشگاه مونتپلیه فرانسه فرا گرفت ودر 19 سالگی طبیب حاذقی شد.در زمانی که طاعون در تمام اروپای آن روز شیوع داشت، شهر به شهر و قریه به قریه می گشت و بیماران مبتلا به طاعون را معالجه میکرد. جالب اینکه همسراول او و فرزندانش بر اثر ابتلا به طاعون درگذشتند.


نوستر به ریاضیات و علم نجوم نیز علاقه زیادی داشت. بعد ها با کیمیا گری ،علوم خفیه و عجیبه،ونیز کبالا یا عرفان یهودی بیشتر آشنا شد.

در علم پزشکی او معتقد بود که علت بیماری ها روح وذهن انسان است و برای معالجه هر بیماری ابتدا باید روح را معالجه کرد و به تعبیر علم طب مدرن وامروزی معتقد به "سایکو سماتیک" بودن امراض بود.

پاره ای از مردم وی را شاگرد و مرید شیطان میپنداشتند.در مورد مادر او نوشته شده که به جرم جادو گری و غیبگوئی در آتش سوزانده شده بود.نوستراداموس حدود 900 پیشگوئی در باره فرانسه و کل جهان برشته تحریر در اورده است. اکثر موضوعاتی که او به آنان پرداخته است شامل طاعون، زلزله ،طوفان، سیل،قحطی و خشکسالی، قتل و کشتاردر قرون مختلف است.


غیب گوئی های وی تا زمان انقلاب کبیر فرانسه ، در خارج از فرانسه مشهور نبود. ولی در زمان انقلاب در سرتا سر اروپا معروف شد .وی در قرن شانزدهم میلادی در یکی از چهار بیتی هایًQuatrains""خود ،پیشگوئی کرده بود که در سال هزارو هفتصد و نود ودو بعد از میلاد،بنظر میرسد عصر جدیدی در زندگی مردم بوجود می اید که سبب تغییرات عظیم خواهد شد.

سال 1792 زمانی بود که ژاکوبن های تند رو انقلاب کبیر فرانسه، از جمله روبسپیر تصفیه وبه تیغه گیوتین سپرده شدند.از این تاریخ ببعد نوستراداموس شهرتی زایدالوصف پیدا کرد.انقلابیون فرانسه مقبره اورا نفش قبر کردند وکالبد اورا به گورستان قهرمانان انقلاب منتقل کردند.جالب انکه علی ما نقل هنگامی که نبش قبر شد، مدالی بگردن جسد او آویخته شده بود و بر روی این مدال تاریخی نوشته شده بود که دقیقا همان روزی بود که گور اورا شکافته بودند.

کتاب پیشگوئی های نوستراداموس با نثری مسجع در قالب رباعیاتی Quatrains"" با سبک و سیاقی خاص نوشته شده اند،که البته در زمان خود از نظر ادبی قابل توجه بوده است . وقتی صحبت از رباعی می کنیم منظور رباعیات ادبیات وشعر فارسی که ازنظر بحرعروضی بر وزن "لاحول ولا قوت الا بالله" سروده می شوند وسه مصرع اول و دوم وچهارم آن هم ردیف و قافیه اند نیست.بلکه مراد سروده های چهار قسمتی است که بصورت سانتوریهای دهگانه بزبان فرانسه قدیم با سجعی خاص ودر چهار سطر ویا بیت شعر گونه نگاشته شده اند، وپراست از کنایه و استعاره وایهام و رمز وراز.


در بعضی نوشتجات آمده است که او قدرت خود در پیشگوئی را بعد ازرفتن بداخل اهرام مصر کسب کرده است. ولی بنا بر برخی پژوهشها او تحت تاثیر متون برجای مانده از آشوریها و کلدانیها در خصوص "راز ها و اسرار مصر" ونیزکتاب پیشگوئی های Mirabiliis Libre که در سال 1522 منتشر شده قرار گرفته بوده است.

نابع دیگری که مورد استفاده قرار داده است کتاب عهد عتیق(تورات) است وهمچنین منابع تاریخی که استفاده کرده است بیشتر از Livy, Suetonius وپلوتارک وسایر مورخان قرون قدیم وقرون وسطی،نظیرForissart وVillehardouin گرفته شده اند. بسیاری از متون مربوط ستاره شناسی که توسط وی استفاده شده است طابق النعل به نعل از کتاب"Livre de l'estat et mutation de temps" استنساخ شده که در سال1550-1549 نوشته شده است.

وی معتقد است که زمانی فرا خواهد رسید که بشر بقدری پیشرفت می کند که رمز و راز های پنهان اورا کشف خواهد کرد.به همین دلیل جملات و عبارات او واضح و روشن نیستند ومستلزم تسلط بر زبان فرانسه کلاسیک ونیز زبان لاتین است. در غیر اینصورت بلا تشبیه مثل فال بر غزلیات حافظ خودمان است که هر کسی برحسب حاجت و آرزوی خود تفالی میزند واز بیتی از غزل را که موافق طبع ودرک و نیت اوست بهره می گیرد.

القصه می گویند که او علاوه بر انقلاب کبیر فرانسه، کشته شدن ابراهام لینکلن، ظهور هیتل، ترور کندی،ظهور بن لادن ،هدف قرار گرفتن برجهای دو قلو مرکز تجارت جهانی در نیویورک و جنگ جهانی سوم را پیش بینی کرده است.


نوستر داموس در خصوص "آدولف هیتلر" پیشگوئی دقیق تری دارد. او نام دومین "ضد مسیح" را هم با اندک تفاوتی "هیستر"ذکر میکند. وی مینویسد : در کوهستانهای اتریس نزدیک راین، هیستر از پدر ومادری معمولی زاده خواهد شد.مردی که مدعی دفاع از لهستان ومجارستان خواهد بود. پایان کار این مرد هرگز دانسته نخواهد شد.
جانوری وحشی وپر اشتها در این سالها از رودها خواهد گذشت وجنگجویان بیشماری برعلیه هیولای هیستر خواهند جنگید. وی همچنین از سلاحهائی سخن گفته است که غرش آن در آسمانها شنیده خواهد شد وبه ماشینهای یرنده ای که از آن آتش خارج می شوند اشاره کرده است که میتواند به کنایه از موشکهای V.2 آلمانی وهواپیماهای جنگنده تعبیر شوند.


هفت ماه که از سال 1999 سپری شود ازآسمان سلطان وحشت فرود خواهد امد و قبل و بعد از جنگ بخوبی و خوشی فرمانروائی خواهد کرد.البته اکثر این نقل قولها از متن انگلیسی گرفته شده اند و معلوم نیست که چقدردر ترجمه از متن فرانسه کلاسیک اصلی که قابل تعبیر و تفسیروکشدارند وفادار بوده اند. کما اینکه در یکی از متون انگلیسی با متن متفاوتی برخوردم که چنین نوشته شده بود: هفت ماه که از سال 1999 سپری شود ازآسمان سلطان وحشت فرود خواهد امد.اوچنگیز خان را احیا خواهد کرد، و قبل و بعد از جنگ بخوبی و خوشی فرمانروائی خواهد کرد.بحمدالله، هم به حسب تقویم میلادی لاتین و هم بر طبق تقویم گریگوری 1999 سپری شده و ما که زنده ایم وانشاالله شما هم صد سال زنده باشید واسیر خرافات واوهام نشوید.امیدوارم تا حدی كمكت كرده باشم.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/11/24 (01:35)
سلام

نه !