مشخصات سوال

ساحل عمادی , sahel_67
13 دی 88 - 09:21
مکمل غذایی آلگومد
اطلاعات بیشتر : کسایی که قرص آلگومد مصرف کردن ایا ضرری نداره چه خواصی ازش دیدین ممنوم


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
حامد س , historypassage
88/10/13 (11:44)
دوست عزیز سلام. باید بعرض شما برسونم که این مکمل غذایی در سم زدایی بدن و تصفیه خون نقش بسیار داره. حرکات معده و روده را کنترل میکنه و در نتیجه باعث تعادل در دستگاه گوارش میشه. عملکرد قلب و سیستم گردش خون را ارتقاء میده. سلامتی و قدرت دفاعی پوست بدن را بهبود می بخشه. ضمناً تا جایی که اثبات شده این قرص هیچگونه ضرر قابل توجهی ندارد.

اگر تمایل داشتید این هم اطلاعات تکمیلی این دارو از وب سایت رسمی اطلاع رسانی آن:

http://www.algomed.ir
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/10/16 (20:13)
مواد تشكیل دهنده الگومد به قرار زیر است :

مواد معدنی : به ویژه كلیسم ، منیزیم ، پتاسیم ، فسفر به علاوه روی ، آهن ، مس و سلینوم

پروتئین : 19 اسید امینه شامل 8 اسید امینه ضروری كه بدن قادر به تولید آنها نیست ، اسیدهای امینه در متابولیسم و عملكرد سلولهای بدن نقش اساسی ایفا می كنند .

طیف وسیعی از ویتامین ها : پیش ویتامین A ، ویتامین B 1. B 2 . B 6 . B 12 و ویتامین K . C . E با غلظت فراوان .

الگومد دارای مقادیر بسیار فراوان كلروفیل می باشد كه باعث تصفیه و دفع ضایعات و پاكسازی بدن می گردد و چون دارای قدرت جذب رادیكالهای آزاد حاصل از سوخت و ساز و دفع آنها از بدن می باشد . بنابراین در سم زدایی بدن ، تسهیل گردش خون تنظیم دستگاه گوارش كاربرد وسیعی دارد.

این خاصیت در این محصول منحصر به فرد است .
در یك رژیم لاغری ، الگومد پیشگیری كننده عوارض ناشی از آن بوده ، موفقیت را تسریع می كند.
یك ماده طبیعی حاوی آنتی اكسیدانها ، بتاكاروتن ، امگا 3 ، امگا 6 ، می باشد . آنتی اكسیدانها پیشگیری كننده از سرطان و آترو اسكلروز عروق هستند . الگومد به دفع فلزات سنگین و برخی سموم شیمیایی مضر از بدن كمك می كند . به علت داشتن فاكتور رشد كلرلا موجب تقویت سیستم امینی بدن می گردد .

مصرف روزانه 1/5 تا 3 گرم الگومد ( 5 تا 10 عدد قرص ) تأثیرات بسیار مثبتی بر سلامتی و ارتقای سطح تغذیه به قرار ذیل دارد :
باعث ارتقای سیستم ایمنی بدن گردیده و به همین علت در مبارزه با كلیه بیماریها یك سلاح منحصر به فرد است . در زدودن فلزات سنگین و مواد شیمیایی از بدن بسیار مؤثر است . تصفیه خون و سم زدایی بدن از خواص دیگر الگومد است . حركات معده و روده را كنترل نموده ، باعث تعادل در دستگاه گوارش می گردد . سلامتی و قدرت دفاعی پوست بدن را بهبود می بخشد

تنها تولید کننده جلبک کلرلاولگاریس در سیستم بسته در جهان. این تولید عاری از هر گونه آلودگی، عوامل مخرب زیست محیطی و میکروارگانیسم های مضر موجود در هوا، آب و خاک و فضولات و زباله های محیط زیست که معمولاً در روشهای تولید باز کلرلاولگاریس در سیستم های باز (استخرها، تالاب ها، کانال ها و ...) وجود دارد، می باشند.
کلرلاولگاریس تولید شده در تنها سیستم بسته جهان در شهرKlotze آلمان با نام تجاری ALGOMED وبه شکل پودر، قرص و پلت، بدون استفاده از هر نوع ماده شیمیائی، مواد نگهدارنده و روشهای مخرب متداول در صنایع غذائی تولید می گردد. این محصول بدون دخالت انسان و در یکی از برترین تکنولوژیهای قرن تولید گشته و روشهای آسیب رساننده به این سلول گیاهی در روند تولید آن بکار نمی رود.
جلبکهائی که تحت عنوان کلرلا طبقه بندی شده اند متجاوز از 30 نوع مختلف می باشند، ارزشمندترین آنها chlorella vulgaris می باشد که بیشترین تحقیقات علمی را به خود اختصاص داده است. این جلبک ها متعلق به گروهی از موجودات زنده تک سلولی گیاهی هستند که نمایشگر اولین اشکال حیاتی بر روی کره زمین میباشند. این سلولهای گیاهی، میکروسکوپی بوده و در خانواده میکروارگانیسم های گیاهی با کلیه مشخصات علمی امروزی قرار می گیرند. نام تجاری نوع آلمانی آن ALGOMED بوده و در داروخانه های سراسر کشور در دسترس می باشد.

یکی از ویژگیهای بسیار با ارزش این سلولهای گیاهی قدرت شگفت انگیز آنان در انجام عمل فتوسنتز از آغاز پیدایش آنها در3- 5/2 میلیارد سال پیش تاکنون می باشد و این بدان معنی است که در تولید بیوماس(Biomass) یا توده سلولی این جلبکها که حاوی مقادیر بسیار فراوان پروتئین میباشند در مقایسه با سایر گیاهان، می توان تولید آنها را در واحد زیر کشت تا 10 برابر بیشتر از سایر گیاهان مشاهده نمود.
این واقعیت به این معناست که در هر متر مربع از زمینهای کشاورزی که مثلاً گندم یا سویا و یا...کشت می شود، می توان کلرلا را تا 10 برابر بیشتر تولید نمود.

دومین ویژگی با ارزش این جلبک، قدرت و سرعت و کیفیت بسیار درخشان آن در تکثیر و تقسیم سلولی است. یعنی کلرلا قادر است حجم خود را در هر 20 ساعت 4 برابر نماید این ویژگی صرفاً اختصاص به کلرلاولگاریس داشته و از برترین ویژگیهائی است که باعث گردیده تحقیقات فراوانی روی آن انجام گیرد.
در بسیاری از فرهنگ ها و اقوام گذشته از کلرلاولگاریس بعنوان یک ماده غذائی و یا عاملی جهت تقویت و بهبود تغذیه استفاده می گردیده و هنوز هم این عمل در بین اقوام و ملل مختلف در جهان ادامه دارد. چون این Biomass حاوی مقادیر فراوانی در حدود 60-50 درصد پروتئین میباشد. در آثار به جا مانده از آزتکها Azteks و مایاها Mayas مشاهده می کنیم که این اقوام از کلرلا و سایر جلبکها بعنوان یک مکمل غذائی و یا داروی گیاهی استفاده می نموده اند. در بین مقالات و تحقیقات پزشکی موجود در اینترنت به سادگی میتوان از خواص و کاربردهای این جلبک (کلرلاولگاریس) در سلامتی انسان، دام، طیور و آبزیان مطلع گردید. وجود بیش از 15000 مقاله علمی، تحقیقاتی و پژوهشی منتشر شده روی سایتهای بسیار معتبر پزشکی خود دلیل این مدعاست.
در اقصی نقاط جهان، متخصصین علوم تغذیه، پزشکان، بیولوژیستها و متخصصین کشت و فرآوری جلبکها هر روز به یکی از خواص ارزشمند این ماده غذائی پی برده و مقالات خود را در این راستا و در جهت حفظ و ارتقاء سلامت انسان منتشر می نمایند.

جلبکهای سبز رنگ میکروسکوپی که شاخص ترین آنها کلرلاولگاریس می باشد، جزو اولین سلولهای گیاهی دارای هسته حقیقی میباشند و حضور درخشان آنها در آغاز پیدایش زمین صرفاً به قدرت تکثیر و فتوسنتز آنها بر نمی گردد، بلکه جلبکها در طول رشد و تکثیر به میزان فراوانی CO2 نیاز دارند که در آغاز تشکیل حیات جو کره زمین سرشار از CO2 بوده و غلظت اکسیژن در جو حدود 1 درصد تخمین زده می شود. این مقدار اکسیژن جهت شکل گیری حیات کافی نبوده است. جلبکها در 3-5/2 میلیارد سال پیش با مصرف این مقدار CO2 جهت انجام فتوسنتز و رها کردن O2 در جو اندک اندک غلظت اکسیژن را به حد 21 درصد امروزی رسانده اند.
جلبکها می توانند به فلزات سنگین و سموم شیمیائی اتصال یابند. این قدرت خارق العاده نیز باعث تصفیه و پاکسازی آبهای جاری در روخانه ها و دریاچه ها و دریاها گردیده و نوعی تصفیه و پاکسازی را باعث می گردد. در غیر اینصورت امروزه بشر بدست خود همه جا را آلوده کرده بود.

مواد بسیار با ارزش و موثر کلرلاولگاریس امروزه در پزشکی، داروسازی، صنایع غذائی و آرایشی و در تولید کرم ها، لوسیون ها و غیره کاربرد جهانی دارد. اما مقام اول استفاده از جلبکها بعنوان مکمل غذائی- رژیمی با مصرف انسانی در 70 کشور جهان عمومیت دارد.

کلرلاولگاریس را به عنوان مکمل غذائی طیور، آبزیان و دام و در تولید فرآورده های غذائی نیز در اقصی نقاط جهان بکار میبرند. کلرلا ولگاریس به نحو شاخص و بارزی خود را در میان سایر مکمل های غذائی نمایان نموده و این بدلیل محتوای بسیار ارزشمند، متعادل و ناب مواد غذائی موجود در آن است که شاخص ترین آنها وجود 60-50 درصد پروتئین به شکل 19 اسید آمینه از جمله 8 اسید آمینه ضروری که بدن قادر به ساختن آنها نیست می باشد. بعلاوه 10 درصد املاح معدنی، 12 درصد چربی غیر اشباع نظیر امگا 3 و لینولئیک اسید؛ طیف وسیعی از ویتامینها، کلروفیل، آنتی اکسیدانهای موثر در سلامتی، فیبر گیاهی و .... می باشد.
جدول زیر ترکیبات موجود در کلرلاولگاریس را با توجه به ارزش آنها دسته بندی نموده است.
1- قابل توجه است که هیچ یک از این عناصر به کلرلا اضافه نشده و به شکل کاملاً طبیعی و در یک نظام هماهنگ و متعادل در درون آن جای دارد.
2- کلیه عناصر مذکور طبیعی بوده و بنابراین سرعت و میزان جذب آن در بدن با سایر ویتامینها و املاح شیمیائی تفاوت اساسی دارد.


2.    88/10/16 (20:28)
شماره 3 کامل گفته