مشخصات سوال

 ارسلان  بنکدار , arsalanboonakdar
2 دی 88 - 09:33
جیوه قرمز چه كارایی دارد؟قیمت ان چند است؟
اطلاعات بیشتر : خوب این ماده را از كجا میشه خرید وچگونه میشود شناختش؟ویا كجا میشه فروخت؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
لئون تروتسکی , zigmuondfroid
88/10/2 (11:31)
سلام
در مورد اینکه کجا میشه خرید و یا فروخت باید بگم که اطلاع ندارم ولی میدونم که قاچاق هست و قیمتشم بالاستو
اطلاعات مختصریم اینجا برات میزارم.
خود فلز جیوه به صورت مایع براق نقره ای رنگی است و جیوه ی قرمز به صورت واقعی وجود ندارد. بلكه تركیب HgO یعنی جیوه II اكسید قرمز رنگ می باشد. HgO قرمز رنگ در نتیجه ی پیرولیز ملایم نیترات مركور یا مركوریك ، یا به وسیله ی واكنش مستقیم عناصر مربوطه در 300-350 درجه سانتیگراد، یا به صورت بلورهای قرمز رنگ از گرم كردن محلول قلیایی K2HgI4 تشكیل می شود.

اما جیوه ی قرمز یا red mercury یك اصطلاح و یك ماده ی موهومی (فرضی) است كه ادعا می شود در تولید بمبهای هسته ای استفاده می شود. برخی معتقدند كه جیوه ی قرمز یك ماده با تكنیك مخفیانه است. فرض می شود كه جیوه ی قرمز یك ماده ی منفجره با قدرت باورنكردنی است كه در ساخت بمبهای قابل حمل مانند بمبهای شكافت به كار می رود.

در مورد این اصطلاح می توانید به سایت های http://en.wikipedia.org/wiki/Red_mercury

و http://chemistry.about.com/cs/chemicalweapons/f/blredmercury.htm

مراجعه بفرمایید.
موفق باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/10/17 (18:08)
سلام دوست خوبم
جیوه را از زمان های بسیار قدیم در چین و هند می شناختند و آن را در گورهای مصریان که 3500 سال پیش ساخته شده پیدا کرده اند. در بعضی نقاط به صورت قطره از سنگ های معدنی ترشح می شود . سنگ معدن اصلی جیوه سولفید جیوه (HgS) معروف به سینابار است.فلز جیوه از حرارت دادن این سولفید آزاد می شود. (HgS + O2 ........> Hg + SO2 (g
جیوه تنها فلزی است که در حرارت معمولی به حالت مایع است هر چند گالیم هم در29.8 درجه ذوب می شود. جیوه به رنگ سفید نقره و رخشنده 13.6 مرتبه از آب سنگین تر است . در حدود 39- درجه به صورت جسم محکم و شکننده ای منجمد می شودو در حدود 357 درجه به جوش می اید . جیوه در ستون الکتروشیمی عناصر خیلی پایین تر از هیدروژن قرار دارد. بنابراین بیشتر فلزها آنرا از محلول نمکش خارج می کنند (جای گزینی ). کاهنده ی بسیارضعیفی است و کاهلی و کمی استعدادش را برای ترکیب با اکسیژن و ناتوانی برای جایگزینی هیدروژن اسیدهای غیراکسیدکننده به همین حساب می گذارند. با وجود این اسید نیتریک و اسید سولفوریک گرم و غلیظ طی یک واکنش اکسیداسیون و کاهش با جیوه نیترات جیوه (II) و سولفات جیوه (II) می دهند. آلیاژ جیوه را با یک یا چند فلز دیگر را ملقمه می نامند و جیوه با بیشتر فلزها غیر از آهن و پلاتین ملقمه می دهد.ملقمه ای از قلع و نقره و روی با جیوه برای پر کردن دندان به کار میرود. این ملقمه وقتی تازه تهیه شده باشد نرم است و به راحتی می توان در سوراخ دندان فشردولی بعد از مدت کوتاهی سخت می شود.
ترکیب های جیوه: جیوه دو دسته ترکیب تشکیل می دهد که در یکی از انها حالت اکسیداسیون 1+ و در دیگری 2+ است.
کلرید جیوه(I) : جسمی است جامد و سفید با فرمول مولکولی Hg2 Cl2 در آب غیر محلول و در پزشکی به نام کالومل به عنوان ملین مصرف می شود در اثر تابش اشعه ی آفتاب کم کم به جیوه و دی کلرید جیوه (II) تغییر می یابد. Hg2 Cl2 .......> HgCl2 + Hg
نیترات جیوه( I) : Hg2 ( NO3 )2 در آب کمی محلول است اگر یون کلرید به ان اضافه کنند کلرید جیوه (I) ته نشین می شودآمونیاک با این رسوبواکنش می دهد و جسم غیر محلولی به فرمول Cl-Hg-NH2 و یک اتم جیوه به صورت ذرات سیاه پراکنده می شود و مخلوط این دو جسمی خاکستری رنگ می دهد که وسیله ی شناسایی یون++Hg2 است. Hg2 Cl2 + 2NH3 ........> H2 N_ Hg_ Cl(S) + Hg(S) + NH4 Cl
احتیاط کنید : جیوه بخار جیوه و تمام نمک های محلول جیوه به شدت سمی هستند . سفیده ی تخم مرغ و شیر را می توان به عنوان پادزهر به کار برد زیرا آلبومین های تخم مرغ و شیر با جیوه البومینات جیوه می دهند که غیر محلول است. مصرف کالومل به دلیل بسیار کم محلول بودن آن به دستور پزشک خطرناک نیست.
کلرید جیوه ی (II) : معمولا بی کلرید جیوه یا سوبلیمه فاسدکننده نامیده می شود.فرمول آن Hg Cl2 است بلورهای سفیدی می دهد که می توان در اثر تصعید کردن تصفیه کرد البته بسیار شدید سمی است.
اکسید جیوه (II) Hg O_ به عنوان گند زدا و به نام رسوب سرخ ( Red Precipitate ) مصرف می شود.سولفور تصعید شده ی جیوه (Hg S (II به صورت جسم سرخ رنگی به نام شنگرف برای رنگ کردن کشتی ها به منظور جلوگیری از چسبیدن صدف ها به دیوار آنها به کار می رود.
یك كیلو هم در لینك زیر برای فروش گذاشتن:
www.daraje1.com/agahi-25074.html -

بازم هر كاری داشتی با كمال میل در خدمتم.پیام بزن
موفق و پیروز باشی