مشخصات سوال

علی م , 313ta
2 بهمن 86 - 10:25
مشکل قطعی تلفن با DSL-200
اطلاعات بیشتر : سلام
من مودم DSL-200 دارم

همه میگن ADSL مستقل از خط تلفنه اما هر وقت یکی زنگ میزنه یا کسی گوشی رو برمیداره با بیرون تماس بگیره ، ADSL من قطع میشه!

اسپلیتر دیلینک هم دارم و درست نصبش کردم ، مشکل از کجاست ؟- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
    , iranroot
86/11/2 (14:07)
بله , شما وقتی adsl خریداری می کنید , خط تلفن شما رانژه شده و کابل برگردان می شود

اگر اسپلیتر رو درست نصب کرده باشید نباید هیچگونه مشکلی پیش بیاد مگر چند مورد احتمالی :

1- سیم کشی داخلی ساختمان ضعیف و مشکل دار هست و ایجاد نویز با ضریب بالا می کند , که راهش کشیدن یک کابل مستقیم از دم کنتور ورودی ساختمان به سمت کامپیوتر هست و اسپلیتر رو هم همون جا جای کنتور نصب می کنید که هم نویز داخلی ساختمان تا حدی رفع بشه هم کاملا جواب گو باشه و بی دردسر تره ( سیم کشی ساختمان مورد داشت , خودم همین کار رو کردم )

2- اسپلیتر درست جواب نمی دهد و درست کار نمی کند که تعویض و تست یکی دیگر راهش هست

3- مشکل از رانژه مخابراتی هست که با پیگیری رفع می شود
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/11/2 (20:08)
اگر تلفنی داری روی این خط که به اسپیلیتر وصل نیست برایش اسپیلیتر تهیه کنید یا از مدار خارجش کن .
درضمن مودم d-link200 مودم مرغوبی نیستش .
این مشکل در این مودم شایع هست

2.    86/11/2 (21:17)
دوست من.منم مشکل شماروداشتم.هم مودم و هم اسپلیترم هم سالم بود.در جریان باش که وقتی خطت رانژه میشه توی مرکز مخابرات هم باید یه اسپلیتر سر خطت بذارن.درواقع باید اسپلیترها جفت باشن تا بتونی هم از ADSL هم از خط تلفن واسه صحبت استفاده کنی. احتمالا اسپلیتر سر خطت توی مخابرات مشکل داره.با شماره تلفن خرابی مرکز تلفن که روی قبض تلفنتون نوشته تماس بگیر و شمارتو بذار.خودشون پی گیری میکنن.البته خدائیش اون بنده که خدا که مشکل منو از مخابرات حل کرد آدم باحالی بود.اونقدر پی گیری کرد و باهام تماس گرفت تا مطمئن شد که مشکلم حل شده.

3.    86/11/2 (21:53)
be hamon sherkati ke azsh eshterak kharidi boro rahat tar be moshkelet miresan. ma az rahe dor nrmitonim komak konim chon nokate riz ziyad dare

4.    86/11/4 (13:25)
با سلام
من یک کار ساده را پیش پات میگذارم
با خدمات adsl تماس بگیر و موضوع رو با آنها درمیان بگذار

5.    86/11/14 (22:16)
اگر تلفنی داری روی این خط که به اسپیلیتر وصل نیست برایش اسپیلیتر تهیه کنید یا از مدار خارجش کن .
درضمن مودم d-link200 مودم مرغوبی نیستش .
این مشکل در این مودم شایع هست
منم مشکل شماروداشتم.هم مودم و هم اسپلیترم هم سالم بود.در جریان باش که وقتی خطت رانژه میشه توی مرکز مخابرات هم باید یه اسپلیتر سر خطت بذارن.درواقع باید اسپلیترها جفت باشن تا بتونی هم از ADSL هم از خط تلفن واسه صحبت استفاده کنی. احتمالا اسپلیتر سر خطت توی مخابرات مشکل داره.با شماره تلفن خرابی مرکز تلفن که روی قبض تلفنتون نوشته تماس بگیر و شمارتو بذار.خودشون پی گیری میکنن.البته خدائیش اون بنده که خدا که مشکل منو از مخابرات حل کرد آدم باحالی بود.اونقدر پی گیری کرد و باهام تماس گرفت تا مطمئن شد که مشکلم حل شده.