مشخصات سوال

منوچهر رستمی , rostamafshsari
8 آذر 88 - 16:58
داروی Fromilid500 در چه مواردی مصرف می شود؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
روح الله رستمیان , roohollahdamghani
88/9/8 (17:56)
تا اون جایی که میدونم این یه قرص است وخوراکی است وبیشتر برای دستگاه گوارشی استفاده میشود
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/9/18 (19:43)
با پاسخ 1 موافقم

2.    88/9/19 (19:57)
سلام دوست عزیزم
داروی فرومیلید500 برای مشكلات گوارشی بكار میرود و 250 هم داره و نام خراجیش FROMILID 500MG ( CLARITHROMYCIN ) TAB
هستش و نوع مصرفش بصورت قرص و از راه دهان بشكل خوراكی میباشد.
چون سوالتو در قسمت سرمایه گذاری مطرح كردی لازمه كه اطلاعاتی هم در این مورد عرض كنم كه البته مطالب زیاد است و تنها به ذكر مختصر بعضی موارد مهم اشاره میکنم. اگر پراكنده گفته میشود ببخشید:
1)حاشیه سود قرصها که حدود 64% مبلغ فروش شركت را تشکیل میدهند در سال 86 به حدود 37% رسیده است. این مبلغ در سال 85 حدود 34% بود.
2)شركت برای مقابله با تحریمها موجودی انتهای دوره مواد اولیه خود را به دو برابر سال قبل افزایش داده است.
3)شركت در سال 86 9 قلم محصول جدید به بازار عرضه کرده است که 4 قلم آن محصولات وارداتی است. با توجه به تجارب قبلی شركت میتوان انتظار داشت رشد فروش محصولات جدید در سالهاس آتی قابل توجه باشد.
4)شركت فعالیتهای مناسبی در امور بازرگانی شروع نموده است. واردات و عرضه چهار محصول فروگلوبین (vitabiotic انگلستان) و قرص اسئوفوس 70 (clipa هند) و قرصهای فرومیلید 500 و 250 (krka اسلوانی) در سال 86 قابل توجه بوده است. یادمان باشد در تیر 86 شركت مجمع فوق العاده تشکیل داد برای تغییر موضوع فعالیت شركت در اساسنامه که فعالیتهای واردات و توزیع محصولات آماده را به اساسنامه اضافه کرد. شركت با دو شركت اسلوانی و هندی سابقه همكاری چند ساله دارد. تجربه واردات و سپس تولید تحت لیسانی قرصهای سوستاک با شركت اسلوانیایی بسیار بر عملكرد شركت در سالهای اخیر موثر بوده است بگونه ای که قرصهای سوستاک به تنهایی حدود 35% فروش سال 86 شركت را به خود اختصاص داده اند و رشد تعداد فروش آنها در سال 86 خیره کننده بوده است.
5)کلا بنظر میرسد سیاست شركت این است که با ورود محصولات خارجی فاز بازار یابی را با آن بگذراند و سپس پس از اطمینان از بازار فروش تولید تحت لیسانس را آغاز نماید.
6)قیمت مواد اولیه وارداتی قرصهای سوستاک در دو سال گذشته ثابت بوده است!! (یادمان باشد این یکی از مزایای اصلی صنعت دارو است) و در تخمین قیمت تمام شده باید تنها نوسانات یورو-ریال را در نظر گرفت. که قیمت تمام شده این محصول را در سال گذشته افزایش داده است. لازم بذكر است برای این محصول در اواخر مهر پارسال افزایش قیمت 25% دریافت کرد. بنابراین میبینیم که تاثیرات منفی افزایش یورو را بخوبی پوشانده است.
7)نكته دیگر در مورد قرصهای سوستاک این است که عمده خرید انجام شده از طرف خارجی بصورت اعتبار 180 روزه از جانب فرشنده بوده است. این اعتبار بیش از زمان گردش کالا در شركت است. یعنی شركت پس از فروش بهای ماده اولیه را پرداخت میکند!!! که مزیت مهمی است.
8)نسبتهای مالی شركت با توجه به افزایش سرمایه انجام شده روند مناسبی را نشان می دهد.
9) در سال گذشته علارغم تحریمهای بانکی عمده خریدهای شركت بصورت اعتبار اسنادی انجام شده است و تنها قسمت اندکی (شاید حدود 10% ) بصورت نقدی بوده که قسمت عمده آن هم با اعتبار اخذ شده از فروشنده همراه شده است.
10) در سال طی شده 20 قلم از تولیدات شركت افزایش نرخ داشته اند. میانگین این افزایش نرخ 14% بوده است در حالیکه در سال 85 میانگین افزایش نرخ 8.5% بوده است. علاوه بر این در سال 86 از 5 محصول اصلی شركت 3 محصول افزایش قیمت حدود 20% داشته اند..که هر سه هم در بهد از مهر ماه بوده است...یک محصول وارداتی کاهش قیمت 60% داشته است که در سه ماه اول 86 اتفاق افتاده است.
11) شركت بودجه 87 را بر روی میانگین قیمت 9 ماهه 86 بسته ایت که بسیار محافظه کارانه است.
12)مطابق گزارش حسابرس سود شركت از 1367 به 1422 افزایش یافته است برای سال 86
بازم اگه سوالی داشتید من در خدمت شما هستم پیام بزنید.
موفق و پیروز باشید.