مشخصات سوال

مریم همتی , maryamm55
5 آبان 88 - 10:49
شرایط دریافت بیمه بیكاری چیست؟
اطلاعات بیشتر : سئوال اول:
من از شخصی شنیدم كه این بیمه در صورتی پرداخت میشود كه شخص به مدت دو سال ممتد در محل كار فعلی حضور داشته باشد. این در حالیست كه یكی از دوستان من از خرداد ماه امسال مشغول به كار شده و گمان می رود كه شركت بیشتر پرسنل را اخراج كند، لذا ایشان نگران هستند كه آیا اگر شركت به ایشان گفت خوش آمدید می توانند از مزایای بیمه بیكاری استفاده كنند؟ لازم به توضیح است كه سابقه بیمه ایشان بالای 6 سال می باشد و فقط مواقعی كه محل كارشان را عوض می كردن بیكار بودند (مثلا 2 الی 3 ماه ) و پرداخت بیمه ایشان قطع شده است و در زمان هائی كه سر كار می رفتند بیمه كاملا پرداخت میشده كه جمع كلی سوابق ایشان به بالای 6 سال می رسد.
سئوال دوم:
حداقل مبلغ بیمه بیكاری برای كسی كه پایه حقوقش 600 هزارتومان است چقدر است؟- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
سیما بانو   , simaorama
88/8/5 (14:01)
سلام دوست من
برای گرفتن بیمه بیکاری 2 روش وجود داره. اول اینکه بابت حقوق و مزایای پرداخت نشده + بیمه بیکاری شکایت بشه و دوم اینکه فقط برای دریافت بیمه بیکاری به اداره کار مراجعه شود. در حالت اول خیلی طولانی میشه شاید به بیش از 3،4 ماه طول بکشه و باید دادخواست تهیه کنید و چند بار برای شرکت در دادگاه مربوطه (اسمش در خاطرم نیست) باید مراجعه کنید و در آخر حکم بیمه بیکاری به همراه مقدار سنوات و حقوق و... پرداخت نشده به کارگر و کارفرما ابلاغ میشه.
مورد دوم هم خیلی راحت به اداره کار نزدیک محل کار مراجعه کنید و آدرس شعبه مربوط به بیمه بیکاری رو بگیرید و به اونجا مراجعه کنید. اگر مدارکتون کامل باشه کمتر از 1 ماه مقدار بیمه بیکاری برای شما معین میشه.
برای اینکه بدونید بیمه بیکاری شاملتون میشه یا نه کل سابقه اصلا مهم نیست. سابقه در حساب کردن مدت پرداخت بیمه بیکاری محاسبه میشه. ببینید اگر قراردادی باشه حداقل 12 ماه و اگر قرارداد نداشته باشه حداقل باید 6 ماه متوالی بیمه براش رد شده باشه. برای به دست آوردن مدت زمانی که بیمه بیکاری تعلق میگیره کل سابقه ای که در تأمین اجتماعی ثبت شده رو در نظر بگیرید، با توجه به جدول در لینک زیر بیمه بیکاری تعلق میگیره:
http://www.acclearn.com/forum/index.php/topic,4878.0.html
درباره مقدار حقوق هم تا اونجایی که من اطلاع دارم به همه اشخاص حداقل حقوق تعلق میگیره.
درضمن این رو هم در نظر داشته باشید که از زمان بیکاری تا زمان مراجعه به اداره کار نباید بیشتر از 30 روز گذشته باشه.
موفق باشید.
  • .100%

پاسخی ارسال نشده است.