مشخصات سوال

کریم فلاح زاده , kfalah2004
19 مهر 88 - 15:59
موسیقی مضرات و فواید
اطلاعات بیشتر : ایا گوش دادن به انواع موسیقی در دراز مدت برای روان و جسم انسان مفید است و یا مضر و اصولا ایاافرادی که زیاد به موسیقی گوش می دهند از روحی متعادل ترند یا افاردی که کمتر به موسیقی گوش می دهند ؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
پاسخگوی  خانواده , p_khanevadeh
88/7/19 (20:48)
سلام
گزیده ای از ضررهای موسیقی از دید استاد علامه جعفری
1- تحریکات قلبی و تپش قلب
2 – نفخ معده
3- آنژین صدری
4- سستی و بی ارادگی
5- اضطرابات گوناگون
6- انقباضات عروقی
6- اختلالات غدد مترشحه داخلیمخصوصا"(تیروئید و تخمدان)
7- اسپاسم لوله گوارش
8- آسم (تنگی نفس)
9- عصبانیت و سرگیجه
10- کوتاهی عمر
11- فشار خون را بالا و پائین می برد .
12- از بین رفتن غیرت و حیا
13- افسردگی و خمودگی
14- یکی از عوامل ایجاد فساد و فحشا
15- تضعیف شنوائی و بینائی
16- شعله ور شدن هیجانات روحی و جنون
دکتر ولف آدلر، پرفسور دانشگاه کلمبیا می‌گوید : « بهترین و دلکش‌ترین نواهای موسیقی، شوم‌ترین آثار را روی سلسله اعصاب انسان باقی می‌گذارد. »
دکترالکسیس کارل ،زیست شناس وفیزیولوژیست معروف فرانسه می نویسد:
(کاهش عمومی هوش ونیروی عقل ،ازتاثیر الکل وسرانجام ازبی نظمی درعادت ناشی می گرددوبدون تردید سینماورادیودراین بحران فکری سهیمند.)
فواید موسیقی
معمولا وقتی انسان به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهد احساس لذت می كند و حالت مطبوعی به او دست می دهد. گوش كردن به موسیقی ملایمی كه دوست داریم به اعصابمان آرامش می بخشد. فایده دیگر موسیقی در زمینه درمان تاثیر آن در شخصیت بیمار روانی ، اجتماعی كردن آنان است . بیماران روانی كه معمولان از حیث روابط اجتماعی و مردم داری ، افراد ناتوانی هستند به وسیله آوازهای جمعی از انزوا بیرون می آیند و دست كم بطور موقت اجتماعی می شوند. به وسیله موسیقی می توان بیماران را به هنگام درمان های دشوار و حتی عمل های جراحی تا حدودی از خود و رنج خود غافل ساخت. یكی دیگر از فواید موسیقی درمانی پدید آوردن احساس آسودگی و آرامش در بیمار است . از این گذشته به بیماران یاری می كند كه زمان را به خوشی بگذرانند و كمتر خسته شوند. همچنین این كار برای شل كردن عضلات و كسب آرامش و نشاط مفید است .موسیقی لذت تلقین پذیری انسان را تخفیف می دهد، در حواس و آستانه آنها تاثیر و واكنش های عضلانی را تقویت می كند.
موسیقی میزان سوخت و ساز بدن را بالا می برد، انرژی ماهیچه ها را می افزاید، حركات تنفسی را تند می كند و نظم آن را مختل می سازد و نیز در فشار خون و ترشحات داخلی بدن تاثیر می گذارد. تحقیقات بسیاری نشان می دهد كه بین احساس لذت و استراحت اندام های بدن و نیز بین خستگی و احساس درد رابطه بسیار نزدیكی وجود دارد. از این رو در هنگام استراحت نباید به موسیقی ناآشنا و نامطبوع گوش دهیم . نغمه های دلنشین موسیقی تماس مستقیمی با دستگاه عصبی خودكار دارد.
.
پاسخگوی خانوادگی
.
در مورد سوالی که طرح نموده اید نیاز به توضیح بیشتر بود در کلوب مرکز ملی پاسخگویی به آدرس: http://www.cloob.com/clubname/pasokh در خدمتتان هستیم
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/8/4 (17:47)
موسیقی با صدای بلند بله برای گوش ضرر داره.
موسیقی از نظر علمی هیچ ضرر عمده ای نداره تنها اثر ثابت شده اش اینه که موسیقی هایی که حاوی سازهای کوبه ای به مقدار زیاد هستند مثل آهنگهای متالیکا در دراز مدت باعث اندکی افسردگی میشن. و البته اینم باید در نظر داشت که موسیقی های بسیار وجود دارن که واقعا آرابخش هستن و بسته به روحیه و سلیقه هر فرد میتونن متفاوت باشن. مثلا من خودم کارهای سنتی خودمون و کلاسیک اروپا رو فوق العاده دوست دارم.