مشخصات سوال

آسورا آسورا , asouras
14 مهر 88 - 10:03
رنگ مو گیاهی
اطلاعات بیشتر : سلام. می دونین رنگ مو گیاهی را چطور درست می کنن؟ بعضی خانم ها هستن که با حنا و یه تعداد گیاه دیگه رنگ موی قهوه ای تیره درست می کنن که هم مو براق می شه و هم برای مو و ریشه مو مفیده. لطفا نسبت هاشم بگین. ممنون.


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
نیوش ا , soosooli
88/7/15 (13:52)

:


محدودیت‌های رنگ موهای گیاهی این‌است كه تنوع لازم را ندارند و نتایج معمولا غیر قابل پیش بینی است.ضمنا دریچه‌های مویی با اینگونه مواد رنگ شده مسدود می‌گردد، بنابراین دكلره و بی رنگ كردن مو بسیار مشكل و گاهی نشدنی خواهد بود. از این رو دسترسی به رنگ‌های با پایه روشن در آینده امكانپذیر نخواهد بود

روشن كننده مو:

بابونه 50 گرم، آب مقطر 300، كایولین 6 قاشق. گیاه را یك شب در آب بگذارید تا دم بكشد سپس آن را صاف كرده با كایولین مخلوط كنید و روی سرتان بگذارید و هرزمان خودتان خواستید شست و شو دهید.


رنگ موی قهوه‌ای:

300 سی سی جوشانده قوی غلیظ ریشه ریواس را به این ترتیب درست كنید: 70 گرم از آن ماده را در فنجان ریخته، بگذارید 10 دقیقه بپزد. یك شب بگذارید تا دم بكشد، جوشانده را صاف و با 6 قاشق كایولین مخلوط كنید سپس تخم مرغ و سركه سیب را به آن بیافزایید، بگذارید 54 دقیقه روی سرتان باشد و حالا آبكشی كنید.

رنگ موی شرابی:

حنا 6 قاشق‌، دم كرده بابونه 300 سی سی، سركه یا آب لیمو 1 قاشق. دم كرده بابونه و سركه را با حنا مخلوط كرده به مدت 54 دقیقه بگذارید روی سرتان باشد و سپس آبكشی كنید.

رنگ موی شرابی پر رنگ:

چغندر متوسط 1 عدد، حنا 6 قاشق. چغندر را در مقداری آب بجوشانید با حنا مخلوط كنید 54 دقیقه بگذارید روی سرتان باشد و حالا بشویید

نگهداری از موهای رنگ‌شده:

موهای رنگ شده بیشتر مستعد و در معرض آسیب هستند. بنابراین برای نگهداری از موهای رنگ شده باید نكاتی را رعایت كرد تا آسیب پذیری آنها هرچه كمتر شود.نخستین نكته‌ای كه باید رعایت كرد، شستن موهای رنگ شده با شامپوهایی است كه مخصوص موهای رنگ شده است. این شامپوها كه علامت دارند به علت داشتن تركیباتی خاص باعث افزایش جلوه رنگ مو می شوند.

نور خورشید به علت اینكه دارای اشعه است، دشمن مو محسوب می شود. برای اینكه از تغییر سایه موی رنگ شده تان جلوگیری كنید، هرگز مویتان را در معرض آفتاب قرار ندهید. بلكه كلاه، روسری و یا با شال آن را پوشانده و در برابر آفتاب از آن محافظت كنید.

هرگز فراموش نكنید كه كلر در آب استخر روی مو تا‡ثیر منفی دارد، بنابراین اگر مویتان را خیلی روشن رنگ كرده‌اید، كلر استخر رنگ مویتان را زشت و بد رنگ می‌كند. اما در صورتی كه تصمیم به شناكردن دارید و می‌خواهید به استخر بروید حتماً مویتان را با كلاه بپوشانید پیش از ورود به استخر، موهای رنگ‌شده را با آب بدون كلر شست‌وشو داده و حتماً مویتان را با كلاه شنا بپوشانید. پس از شنا نیز بلافاصله دوش گرفته و موهایتان را شست وشو دهید.

موهایی را كه رنگ كرده‌اید با سشوار به هیچ وجه خشك نكنید. برای خشك كردن موی رنگ شده فقط از حوله استفاده كنید آنهم با روش گذاشتن و حتی الامكان اجازه دهید مویتان در هوا خشك شود.

از تقویت‌كننده‌های مو استفاده كنید.

10 درصد از مو را آب تشكیل می‌دهد. اگر از میزان رطوبت مو كاسته شود، مو به‌طور طبیعی شروع به جذب آب می‌كند. استفاده از رنگ مو باعث خشكی و شكنندگی و‌ ‌ریزش موی سر می‌شود. داروهای مرطوب‌كننده به تنهایی نمی‌توانند آب ازدست‌رفته را به موها بازگردانند. راه‌حل مناسب، استفاده از اسیدهای چرب طبیعی است.

یكی از بهترین و غنی‌ترین گیاهان دارای اسید چرب كه‌ ‌می‌تواند رطوبت كافی را به موهای خشك باز گرداند، زعفران است. چند قطره روغن زعفران‌ ‌را در كف دست بریزید و هر دو دست را به هم بمالید.سپس كف دست‌ها را به آرامی روی موهای خشك بمالید. در ابتدا نوك موهای خود را به این روغن آغشته كنید. مقدار چربی‌ای كه در موهای شما نفوذ خواهد كرد نامحسوس است، ولی تداوم این كار باعث بازگشت رطوبت ازدست‌رفته به موهای شما خواهد شد. نكته دیگر اینكه موها را در زمان خیس بودن شانه نزنید و از شانه دندانه درشت استفاده كنید.

اگر رنگی كه روی مویتان زده اید سه سایه روشن تر از رنگ اصلی موی شماست، ناچار هستید كه هر ماه یكبار لااقل مویتان را رنگ كنید. اگر فرصت این كار را ندارید و ریشه ها رشد كرده اند از رنگ های استیك كه شبیه به رژ لب هستند استفاده كنید و ریشه ها را موقتاً رنگ كنید. قبل از رنگ كردن مو به حمام نروید و بگذارید مویتان كمی چرب باشد تا بهتر رنگ را جذب كند.
  • .100%

پاسخی ارسال نشده است.