مشخصات سوال

رضا سرایلو , nbabasket
8 مهر 88 - 10:38
چه میوه ها یا موادی به زودتر جوش خوردن استخوان کمک میکند؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
غلامرضا صفائی , mahdana
88/7/8 (10:42)
میوه های خاكی مثل انواع كلمها هویچ گوجه فرنگی و این قبیل سبزیجات
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/7/8 (14:11)
فكر كنم آناناس

2.    88/7/8 (14:14)
رضا سلام
مواد حاوی پروتین و کلسیم مفید هستند
این مواد رو میتونید دئ لبنیات و گوشت بیابید

3.    88/7/10 (02:07)
نوشابه!

4.    88/7/10 (09:55)
غذاهایی که کلسیم ، آهن دارن اما از همه بهتر قلم گاوه البته خیلی چربه و درست کردنش هم کمی دردسر داره ولی نتیجه خیلی خوبی داره . قلم گاو رو میگری توی یه زود پز خوب حسابی میپزی طوری که استخوانهاش کاملا نرم بشه بعد مغز استخوان رو خالی میکنی و استخوانها رو پاک کرده دور می اندازی و آب محتوی مواد ژله ای که از مغز استخوان بیرون اوردی رو میگذاری سرد بشه بعد از اینکه سرد شد یک لایه نزدیک 1 یا 2 سانتی چربی روش سفت میبنده که اون رو باید دور بیاندازی و مایع زله ای که شفا فتره و زیر لایه چربی مونده رو باید بخوری اگر دوست داشتی خودت یا کسی که بلده با همون میتونه یه آش خوشمزه درست کنه که هم راحت تر بخوریش چون خیلی خوشمزه تر میشه هم مقوی تر باشه ولی بهترین خوراکی برای شکستگی های استخوانی همینه و بعد از اون پاچه گوسفند پای مرغ هم خوبه ولی من یکی که اصلا حاضر نیستم بخورم
آناناس هم برای جوش خوردن بخیه ها خیلی خوبه اما شکستگی نه فقط تقویتت میکنه.

5.    88/7/14 (01:17)
سلام
سوپ پاچه گوسفند هر روز بخور.هم خوشمزه و هم مقوی هست.
آناناس برای زودتر خوب شدن زخمت خیلی موثره
آرزوی سلامتی دارم براتون

6.    88/7/16 (22:16)
سلام دوست گلم

ببین هر چی که کلسیم زیاد داشته باشه خوبه


شیر _و لبنیات
کلم بروکلی عالی هست .کلسیم زیادی داره
نوشابه ها و نوشیدنی گاز دار خیلی بده
اسفناج خوبه ولی با ماست میل کنین چون به تنهایی باعث دفع کلسیم از بدن میشه .این نکته از اون نکته ها بوداااااااا

امید وارم خوب خوب بشی

7.    88/7/18 (03:18)
جو صحرائى یا جو دوسر (47)
جـو صـحـرائى یـكـى از غـلاتـى اسـت كه بیشتر غذاى اساسى (قوت غالب ) اهالى مناطق سـردسـیـر را تشكیل مى دهد. اهالى اسكاتلند، كشورهاى اسكاندیناوى و نظایر آن ها غذاى مـلى شـان عـبـارت از یـك نـوع حـلیـمـى اسـت كـه بـا جو دو سر تهیه مى شود. بلغور جو صـحـرائى را در آب جـوشـانـده سـپس قند و شیر خام به آن مى افزایند. جو صحرائى از زمـان هـاى كـهـن بوسیله یونانیها، رومیها، آلمانیها و اهالى فرانسه قدیم (48) شناخته شده بود لیكن اهالى مصر قدیم و عبرتها آن را نه مى شناخته و نه كشت مى كرده اند. در چین هم حتى تا ده قرن پیش از این غله شناخته نشده بود.
جـو صـحـرائى سـرشـار از مـواد چـربـى ، ئیـدرات دو كـربن ، مواد معدنى ، سدیم ، آهن ، كلسیم ، منیزیم و فسفر مى باشد. مصرف این غله باعث تقویت قدرت ماهیچه ها گردیده و تـا حـدى جـنبه تحریك كنندگى دارد بدین جهت استفاده از آن براى اشخاص زیاد عصبانى مناسب نیست .
بـالعـكس در درمان ضعف عضلانى ، عصبى یا روانى بسیار موثر بوده و در نتیجه سرعت بخشیدن به مبادلات موجب گرم شدن و تحریك بدن مى گردد.
جـو صـحـرائى مدر، مقوى ، خنك كننده بوده و در برابر مسمومیت اوره ، كمبود قند خون اثر بـسیار مفید وموثرى دارد. همچنین در دیابت نیز توصیه و تجویز مى گردد. دكتر لكلرك خاطر نشان مى سازد كه این غله داراى هورمونى مشابه هورمون فولیكولین مى باشد كه بر روى عدم توانائى جنسى اثر مى كند. جو صحرائى در بین سایر غلات یگانه غله اى اسـت كـه غـده تـیـروئید را تحریك مى كند. بنابراین مصرف آن براى مبتلایان به كمبود كار تیروئید و غدد لنفى توصیه و تجویز مى شود.
علاوه بر مصرف جو صحرائى در حلیم یا غذاى سنتى كه در بالا شرح آن داده شد این غله را بـه صـورت پـولك و ورقـه هـاى نـازكـى در آش یـا بـعضى غذاها به كار مى برند. براى تهیه یك نوشابه مدر و ملین ملایم به نسبت 20 گرم جو صحرائى را در هر لیتر آب به مدت سى دقیقه جوشانده پس از خنك شدن و صاف كردن آن را بنوشید.
چـنـین توصیه شده است كه كودكان و بیماران مبتلا به اختلالات دماغى را بر روى تشكى كه از خوشه هاى جو صحرائى تهیه شده باشد بخوابانند.


موز
مـوزى را كـه مـا مـعـمـولا مـصـرف مـى كـنـیـم مـیـوه اى اسـت كـه پـس از چـیـدن آن را در مـحـل مـخـصـوصـى قـرار داده و بـوسـیـله گـاز شـیـمـیـایـى آن را رسـانـیـده بـنابراین از شـكـل طـبـیـعـى خـود تـا حـدى خـارج شـده اسـت . بـهـر حـال بـهـتـریـن طـریـقـه مـصـرف ایـن مـیـوه آن اسـت كـه یـك سـاعـت قـبـل از خـوردن آن را پـوسـت كـنـده و بـه قطعاتى تقسیم كنند و یا آنكه در صورت امكان بـخـوبـى له كـرده و در سـالاد بـریـزنـد. در این موقع ملاحظه خواهند كرد كه به مراتب شیرین تر از مواقعى است كه بلافاصله پس از پوست كندن آن را مى خورند.
مـوز خـشـك شـده كه در مزارع تولید این میوه تهیه مى كنند بقدرى مغذى است كه بایستى بـه اعـتدال از آن استفاده نمود. موز خشك تمامى خواص موز تازه را دارا بوده و سرشار از فـسـفر، منیزم ، پتاسیم ، آهن و بخصوص مواد ئیدرات دوكربن (نشاسته و قند) مى باشد. ویـتامین هاى آ و ب و ث موجود در این میوه اهمیت نقشى را كه در تغذیه ، نمو و رشد دستگاه استخوانى و تعادل عصبى ایفا مى كند بخصوص توجیه مى نماید. سلولوز موجود در موز بسیار كم است بدین جهت مصرف مرتب و زیاد آن ممكن است موجب یبوست گردد.این یکی خیلی خیلی در استخوان بندی کارسازه :

شاه بلوط
شـاه بـلوط بـه مـقـدارى بـسـیـار سـرشار از مواد نشاسته اى است بنابراین هم مغذى و هم نـیـروبـخـش است بخصوص كه مقدارى كثیرى مواد ازته نیز به خود همراه دارد شاه بلوط حـاوى امـلاح مـعـدنـى از قـبـیـل پتاسیم جذب آن موجب تقویت عضلات و غدد مى گردد. فسفر تـثـبیت كلسیم در بافت هاى استخوانى ها و ساختن سلولهاى عصبى ، گوگرد صد عفونى كـنـنـده و سـازنـده بـافـتـهـاى اسـتـخـوانى ، سدیم هضم كننده و جذب مواد غذایى ، منیزیم تـشـكـیـل اسـتـخـوان بندى ، اخلاط و سازنده بافتهاى استخوانى و بناى اعصاب ، كلسیم استخوان ، خون ، اعصاب ، كلر استخوان ، دندانها و زردپى ها، آهن خون نیز مى باشد.
بـه سـبـب دارا بـودن ویـتـامـیـن ب و فـسـفر ایجاد تعادل عصبى گردیده و علت دارا بودن پـتـاسـیـم حـفـظ تـعادل تغذیه اى را بر عهده مى گیرد. شاه بلوط مانند اغلب مواد غذایى آردى براى كسانیكه دچار اختلالات صفراوى مى باشند بسیار مناسب و مفید است بعلاوه به سـبب به وجود آمدن سلولوز زیاد از یبوست جلوگیرى مى كنند این میوه جز مقویات دستگاه وریـدى مـحـسـوب مى شود و براى كسانیكه استعداد به ابتلا به واریس و بواسیر دارند مفید است .
شـاه بـلوط را قـبـل از پـخـتـن بـشـویـنـد و بـا پـوست بپزند و آب آنرا نیز به عنوان یك نوشابه مصرف نمایند.

اسفناج
اسـفـنـاج علاوه بر اینكه یكى از سبزیجات سرشار از آهن است كه داراى مخمر مخصوصى نیز مى باشد كه موجب تسهیل جذب آهن مى شود و وجود آن براى جذب این ماده غذایى معدنى در بـدن لازم اسـت و ضـرورى . مـا بـایـسـتـى نـسـبـت بـه اسـفـنـاج عـلاقـه و اطـمـیـنـان كـامـل داشته باشیم چه این سبزى به ما آهن ، املاح آهن (61) و مواد مفید دیگرى مى دهد از قـبیل سود قلیایى كننده ، مواد آهكى براى استخوانها و عضلات ، آرسنیك مقوى مواد صمغى لعابى براى مخاطها و مفاصل مواد ئیدرو كربنه نیرو بخش و ید كه همراه با آهن به كمك مـاده دیـگـرى بـه نـام سـاپـونـیـن كـه در ایـن سـبـزى مـوجـود اسـت جـذب آهـن و یـد را تـسـهـیـل مـى نـمـایـد. سـاپـونـیـن (62) تـرشـح مـعـدى را تسهیل مى نماید و جذب بعضى مواد مانند املاح و كلسیم را در روده ها باعث مى شود.

8.    88/7/20 (16:40)
سلام
کله و پاچه باید زیاد بخوری.

9.    88/7/20 (18:24)
منم با پاسخ 6 موافقم!