مشخصات سوال

رامین شایسته , ram27
28 مرداد 88 - 17:06
نگهداری اسب
اطلاعات بیشتر : با سلام خدمت دوستان

کسی میتونه بگه هزینه نگهداری یک اسب در استبلهای خصوصی یا باشگاه سوارکاری چقدر در ماه تموم میشه وکسی جای ارزونی رو سراغ داره من ممنون میشم اگه کسی کمم کنه جبران می کنیم- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
گرگی  , teymorkhan
88/5/29 (18:05)
سلام

من از اعضای باشگاه شکی هستم.هزینه ی 1 ماه نگهداری اسب حدودا 200تا 250 هزار تومنه که نسبتا ارزون هست.
شما می تونید تغذیه ی اسبتون رو خودتون به عهده بگیرید یا اجازه بدین که مثل بقیه ی اسب ها در یه ساعت معین بهش علوفه و جو بدن.
مسئله ی دیگه اجازه ی شما برای سواری از اسبتونه اگه هر روز نمی تونید به باشگاه سر بزنین به مسئولا میگین تا اسبتون رو برای سواری به کلاس بدن یا تو لنژ ببندن .
آدرس:تهران-اوین-زیر پل یادگار امام-جنب کوچه ی یاس-باشگاه شکی
تلفن:02122402991

ساعات کار باشگاه:
از 1شنبه تا 5شنبه ساعت:4تا 6
جمعه ها 9 تا 11 صبح

خوشحال میشم خودتون و اسبتون رو ملاقات کنم

موفق باشید

یا حق
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/5/29 (02:12)
یكی از دوستان كار پرورش و نگهداری را انجام میدهد اگر خواسیت برای مشاوره اقدام كنید پیام به من بدید تا شماره تلفنشان را خدمتان ارسال كنم


محل نگهداری اسب :

اصطبل : از آنجائی كه اسب بیشتر اوقات شبانه روز را در اصطبل بسر می برد محل نگهداری او باید دارای شرایط زیر باشد :
- آفتابگیر باشد ، تا هم خود اسب و هم محیط اطراف او در معرض تابش نور خورشید بوده و در معرض امراض ناشی از عدم تابش نور قرار نگیرد. اسب بطور مداوم خود را تخلیه میكند و محیطی مناسب برای رشد و نمو میكروبها بوجود می آورد و میكروب امراضی از قبیل كزاز در محیط آلوده اصطبلی بدون نور آفتاب ، براحتی زندگی می كنند.
- دارای فضای كافی بوده تا اسب براحتی در آن گردش كرده و بخوابد و بلند شود . اسبها در صورت احساس امنیت و داشتن فضای كافی براحتی می خوابند .
- حرارت ثابتی داشته باشد .
- دیوارهای آن از مصالحی ساخته شده باشد كه در اثر سایش اندامهای اسب با آنها ،او را زخمی نكند .
- آخورها و كف آن قابل شستشو باشد و هر چند روز یكبار بخصوص آخورها ، تمیز شوند . بستر نرم و پوشیده از كلش یا خاك اره باشد تا براحتی قابل حمل و نقل بوده و هرچند روز یكبار تعویض شوند .
- درب و یا دربها به اندازه كافی فضا برای ورود و خروج اسب داشته باشند .
- حصارهای بین اتاقكها طوری تعبیه شوند كه اسبها براحتی یكدیگر را دیده و از مصاحبت با یكدیگر لذت ببرند .
مزرعه ، پادوك یا مرتع: اسبها باید مدتی آزادانه در مرتع ، مزرعه ، پادوكها رها باشند . گذشته از علف كه غذای طبیعی اسب است ، وقت گذرانی در محوطه باز به او آرامش می دهد . بعضی از اسبها به طور دائم آزاد هستند و برخی به تناوب ، هفته ای یا ماهی را آزادانه سر می كنند . اسبهای درون اصطبلی كه تمام مدت هم زیر فشار كار هستند معمولا تعطیلات خود را در محوطه آزاد می گذرانند . مهم نیست اسب چه مدت آزاد باشد ، مهم این است كه اطمینان داشته باشیم حصار محوطه ای كه در آن رها شده ایمن است.

در حال حاضر : بالا بودن هزینه نگهداری اسب شامل گرانی قیمت علوفه و هزینه های دامپزشکی سبب شده با وجود شهرتی که منطقه در پرورش اسب دارد، نگهداری این حیوان چندان با صرفه نباشد و فراهم نشدن امکان صادرات اسب نیز رونق آن را کاهش داده است.


Good Luck باشید
DARK