مشخصات سوال

فرشاد . , shock
26 دی 86 - 10:40
سوره ای از قرآن جهت گرفت حاجت ..
اطلاعات بیشتر : سلام
شنیدم یه سوره در قرآن هست كه اگه به یه مدت مشخصی اون رو هر روز بخونی اگر حاجتی داشته باشی برآورده میشه .. كسی میدونه چه سوره ای هست ؟- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
پاسخگوی  اخلاق و تربیت , p_akhlaghi
86/11/5 (15:33)
خواندن آیه امّن یجیب المضطرّ اذا دعاه و یكشف السوء ، بسیار سفارش شده اما باید در نظر داشت كه قرآن كسانی را كه فقط در هنگام گرفتاری و مشكلات دعا می‏كنند، مورد نكوهش قرار داده است: "وقتی به انسان گرفتاری و غمی روی می‏آورد، ما را در هر حال (خواب و بیداری، نشسته و ایستاده) بخواند و چون گرفتاریش را برطرف كنیم، برود (و از ارتباط خود با خدا از جهت كمیت و كیفیت بكاهد و گاهی قطع نماید، به گونه‏ای كه) گویی اصلاً ما را برای گرفتاری كه به او رسیده بود، نخوانده است!" موفق باشید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/10/26 (13:01)
سلام

سوره های زیادی هست و آیات زیادی.

اما آنچه الان طبق روایات نقل شده و میدونم اینهاست :

آیه جهت برآمدن هر حاجت
گویند هر كس (آیه الكرسى ) (آیات 255 تا 257) سوره بقره را بر آب بخواند روى خود را با آن بشوید و دو ركعت نماز بگذارد و در هر ركعت یك مرتبه حمد و یك مرتبه آیه الكرسى را بخواهد، هر مرادى داشته باشد حاصل شود.

آیه جهت اینكه اگر مى خواهید خواسته تان رد نشود
چون كسى به كسى حاجتى داشته باشد و خواهد كه حاجت روا شود این آیه را بر دست راست خود سه مرتبه بخواند و دست بهم آورد. چون پیش آن شخص رود و در برابر او دست خود را باز كند مقصودش حاصل گردد :
ویل لكل افاك اثیم یسمع آیات اللّه تتلى علیه ثم یصره مستكبرا كان لم یسمعها قبشره بعذاب الیم و اذا علم من آیاتنا شیئا اتخذها هزوا اولئك لهم عذاب مهین

البته میگم که زیاده و یکی دوتا نیست اما اینکه کدوم معتبره بماند! نماز و ... هم که سر جاش زیاده ، اما صلوات و نماز جعفر رو غافل نشین برای «آمرزش گناهان» که مقدمه استجابته.

2.    86/10/26 (13:18)
دوست عزیز تمام قرآن برای رفع حاجت خوبه فقط باید صدق دل و تقوای لازمه رو داشته باشی و ایمان داشته باشی که خدای بزرگ حاجتتو روا کرد یعنی پیشاپیش به گرفتن حاجتت ایمان داشته باشی سوره یس هم از سوره های سیار خوب هست که کمکتون می کنه موفق باشید و پیروز

3.    86/10/27 (10:29)
بسم الله الرحمن الرحیم

دوست عزیز تمام سوره ها و آیه های قرآن دارای موکلینی هستند که وظیفه خدمت گذاری دارند.
شما با توسل به قرآن و اهل بیت علیهم السلام می تونید هر چیزی را که می خواهید از خدا بخواهید و اگر صلاح شما باشه انشالله به حاجتت می رسی.

یه پیشنهاد دارم: 5 روز هر روز یک بار سوره یاسین رو بخون و هدیه کن به پنج تن و به حضرت علی اصغر متوسل شو که امام حسین خیلی علاقه به این بچه داره. انشالله به حاجتت می رسی. ما رو هم از دعای خیرت محروم نکن.

هوالعالم

4.    86/10/30 (14:59)
سلام
دوست عزیز اون سوره ذاریات است كه من خودم نتیجه اون رو دیدم.كافی هر شب قبل از خواب و بلكه در صورت امكان بعداز نماز عشاء بخونیش
و طبیعتا اعتقاد به این مساله هم باید باشه

5.    86/11/2 (20:46)
همانطور كه دوستان دیگه هم گفتن تك تك آیات موجب استجابت دعاست اگه باور داشته باشی.
اما چند نكته ای كه به اثبات رسیده (البته برای بعضی ها)
1-خواندن چهل شب سوره حشر است.
2-خواندن چهل شب سوره لیل است كه خدائند در شب چهلم تفضل خاص به بنده اش میكند و...
البته بستگی به حاجت هم داره مثلا اگه برای رزق وروزی میخوای سوره شمس در هر سب اثر خوبی داره اما اگه برای ازدواج می خوای هر ماه سه روز متوالی روزه بگیر وشب قبل از خواب بیست ویك بار آیه 74سوره فرقان (والذین یقولون ...)رابخواند.
اگه توضیح بیشتری خواستید برام پیام بذارین.

6.    86/11/9 (15:45)
سوره واقع هر شب بخوان