مشخصات سوال

سعید کاظم زاده , eliya55
20 تیر 88 - 09:48
چگونه از طریقfootnote شماره پاورقیهای مجزا در هر صفحه نوشت
اطلاعات بیشتر : اگر از طریق footnote عمل كنیم برای اولین كلمه بطور اتوماتیك شماره 1تایپ می شود حال اگر صفحه بعد كلمه ای داشته باشیم شماره دو می زنه اما ما می خواهیم باز شماره یك بزنه بطور كلی هر صفحه شماره توضیحات پاورقی ها مجزا باشه و دیگر اینكه چرا در ورد 2003 عدد پاورقی انگلیسی نوشته می شود


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
ایمان ج , i_king
88/4/22 (00:01)
سلام دوست عزیز
من پیشنهاد می کنم شما پاورقی رو قرار بدید بعد به صورت دستی عددشو تغیر بدید
اینکار باعث میشه پاورقی های تمام صفحات به صورت اتوماتیک تغییر کنه (با همون عددی که شما وارد میکنید مثلا 1)

اما در مورد فارسی کردن می تونید مراحل زیر رو انجام بدید.
برای رفع مشکل به کنترل پانل و قسمت Regional and Language Options بروید. بر روی Customize کلیک کنید. در قسمت Digital Substitution گزینه National را انتخاب کنید.
همچنین در این قسمت در سربرگ اول یعنی Regional Options و سربرگ سوم یعنی Language زبان باید بر روی Farsi تنظیم شده باشد.

موفق باشید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/4/31 (07:29)
دوست گرامی:
در هنگام درج پاورقی پس از انتخاب گزینه reference>footnote از منوی insert و قبل از زدن دکمه insert در کادر محاوره ای باز شده، باید عبارت جلوی قسمت numbering را که به صورت پیشفرض در روی continuous قرار دارد، که به معنی ادامه دادن شماره ها در تمام پرونده میباشد، را روی گزینه restart each page قرار دهید تا شماره های به صورت خودکار در هر صفحه از یک شروع شود.
ضمنا اگر بنا به توصیه پاسخگوی یک بدون انجام این تغییرات فقط شماره جلوی متن پاورقی را به صورت دستی عدد آن را تغییر دهیم این کار هم باعث عدم مطابقت شماره های داخل متن کتاب با شماره های پاورقی می شود و همچنین با صفحه آرایی ممکن است یک پاورقی به صفحه بعد نقل شود و شماره ها اشتباه شود.
و همچنین در مورد انگلیسی بودن اعداد: با انجام تغییرات توصیه شده توسط پاسخگوی یک نیز باز هم اعداد پاورقی به صورت انگلیسی نوشته خواهد شد که تنها راه آن حذف دستی و وارد نمودن به صورت عدد فارسی است.
موفق باشید.