مشخصات سوال

ن  آ , anahita1346
24 دی 86 - 11:29
بهترین سریعترین راه لاغری را میدونید
اطلاعات بیشتر : برای اضافه وزن 25 كیلو بهترین و سریعترین راه لاغری چیست


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
پیمان وفائی , peyman_vafayi
86/10/24 (19:00)
سلام دوست عزیز حوصله کن اگر می تونی مطالب زیر رو بخون.
دوست عزیز بهترین راه برای اخذ یک رژیم غذایی مناسب مراجعه به کارشناس تغذیه و یا یک دکتر مجرب می باشد چون ابتدا وضعیت جسمانی شما باید مورد سنجش قرار گیرد و رژیم غذایی مناسب با جسم شما تجویز گردد تا هیچ گونه عوارض خاصی به وجود نیاورد.بنا بر این با عذر خواهی از دوستانی که رژیم خاصی را پیشنهاد کرده اند باید بگم که شاید این رژیم غذایی برای یک شخص مفید بوده و یرای شخص دیگری ممکنه سازگار نباشد .چون عوامل زیادی از قبیل نوع کار، مقدارتحرک روزانه،وضعیت غدۀ تیروئید نوع استخوان بندی و ... در انتخاب رژیم غذایی مناسب دخیل هسنتد.
من رژیم خاصی را در اینجا پیشنهاد نمی کنم ولی توضیحاتی را که ممکن است به درد شما بخورد در زیر قید می کنم امیدوارم که حوصله شما را سر نبرد.

تعریف چاقی
معمولاً زمانی که وزن بدن با توجه به جنس و سن، با قد تناسب نداشته باشد به اصطلاح می گویند که چنین فردی چاق است. در جدول زیر تناسب وزن با توجه به جنس، قد و سن آمده است.

افراد مختلف سن وزن قد

کودکان 7-9 سال 28کیلوگرم 132 سانتی متر
10-12سال 37کیلوگرم 147 سانتیمتر

دختران 13-15سال 50 کیلوگرم 162 سانتی متر
16-19 سال 55 کیلوگرم 162 سانتی متر

پسران 13-15 سال 50 کیلوگرم 162 سانتی متر
16-19 سال 65 کیلوگرم 178 سانتی متر

زنان 25 سال 60 گیلوگرم 165 سانتی متر
45 سال 59 کیلوگرم 165 سانتی متر
65 سال 61 کیلوگرم 165 سانتی متر

مردان 25 سال 71 کیلوگرم 178 سانتی متر
45 سال 70 کیلوگرم 178 سانتی متر
65 سال 74 کیلو گرم 178 سانتی متر

چه غذاهایی چاق می کنند؟

داشتن اطلاع در مورد مقدار انرژی غذاها بسیار مهم است و گاهی همین اطلاعات بیش از رژیم غذایی به شما کمک می کند. باید بدانید که غذاها دارای مواد مختلفی هستند. بعضی از این مواد می توانند در بدن بسوزند و به انرژی تبدیل شوند. بعضی از مواد هنگام سوختن انرژی بیشتری آزاد می کنند. این مواد بیش از هر چیزی باعث چاقی می شونمد. غذاهایی هم که دارای این مواد هستند، بیشتر از سایر غذاها، باعث اضافه شدن وزن می گردند.چربی و کربوهیدرات دو ماده ای هستند که در بدن انسان بیش از هر ماده ای انرژی تولید می کنند و باعث چاقی می شوند. بنابراین غذاهای حاوی چربی و کربوهیددرات باعث چاقی می شوند. هر چند که پروتئین هم تولید انرژی می کند و انرژی تولید شده از پروتئین نسبت به کربوهیدرات بیشتر است ولی معمولا پروتئین در بدن انسان نمی سوزد و به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه در کار ساخت عضلات و ... به کار می رود. با توجه به این مطلب چربی و کربوهیدرات غذاهای چاق کننده می باشند که یک فرد چاق باید آنها را شناسایی کند.
چربی برای همه شما آشناست. گاهی این چربی کاملا مشخص است مانند روغن، کره، خامه، مارگارین ولی گاهی این چربی خود را مخفی کرده است. به طور مثال تخم مرغ، شیر، پنیر، پسته، گردو، بادام، تخمه کدو، تخمه آفتابگردان، غذاهای سرخ شده و ....دارای چربی هستند.
شخصی که می خواهد لاغر شود باید خوردن غذاهای دارای چربی را بسیار کم کند. برای کم کردن میزان چربی مصرفی باید از خوردن غذاهایی که روغن زیادی دارند خودداری کنید. غذاهای سرخ شده در روغن، نان روغنی، خامه، کره، ته دیگ و ... غذاهای بسیار چربی هستند که مصرف آنها باید قطع شود. فرد چاق باید از شیرهای کم چربی، ماست کم چربی، پنیر کم چربی و گوشت کم چربی استفاده کند. یک فرد چاق باید همیشه مواظب غذاها باشد.
کربوهیدرات که یکی دیگر از موارد چاق کننده است شامل قند و نشاسته می باشد. همه موادی که شیرین هستند دارای قند می باشند. قند، شکر، پولکی، نبات، مربا، عسل، آب نبات، شکلات، سوهان، بستنی، نوشابه، حلوا، شیره، خرما و هر چیزی که شیرین است دارای قند می باشد و چاق کننده است. بنابراین گاهی یک شخص فکر می کند که چیزی نخورده است و می گوید که هیچ چیز نخورده ام در حالی که یک لیوان چای با چهار حبه قند خورده است و نمی داند که همین حبه های قند که چیزی به حساب نمی آیند باعث چاقی او می شوند فردی دیگر ممکن است رژیم غذایی بگیرد ولی روزانه نوشابه به رژیم خود اضافه کرده است و فکر می کند که نوشابه آب است و اثری ندارد، در حالی که نوشابه به علت داشتن قند، انرژی زیادی دارد و باعث شده است که رژیم فرد بی اثر شود.
موادی که دارای نشاسته هستند عبارتند از: انواع نان، آرد گندم و غذاهایی که از آن تهیه می شود، برنج، آرد برنج و غذاهایی که از آن تهیه می شود، ذرت، جو، غلات بو داده، ماکارونی، باقلا، سیب زمینی، عدس، نخود، لپه، لوبیا، بیسکویت و کیک.
مهمترین آنها نان، برنج، سیب زمینی و ماکارونی می باشند. بنابراین ممکن است یک فرد چاق بگوید من که چیزی نخورده ام، فقط یک نان خشک و خالی خورده ام. ولی اکنون می داند که همین نان خشک و خالی خیلی بیشتر از یک سیخ کباب باعث چاقی او می شود.اکنون که معلوم شد چه غذاهایی باعث چاقی می شوند، مصرف آنها را کم کنید و به جای آن از میوه و سبزی استفاده نمائید. هنگام استفاده از میوه، آنهایی را به کار ببرید که کمتر شیرین هستند.
انرژی با واحدی به نام کیلوکالری سنجیده می شود. در این قسمت انرژی تعدادی از مواد غذایی گفته می شود تا متوجه باشید که مقدار انرژی غذاها چه اندازه است و متوجه غذاهای پرانرژی باشید و بدانید که هر لحظه چه مقدار انرژی به بدن خود می رسانید. مقدار انرژی گفته شده برای صدگرم از ماده غذایی می باشد.

برگرفته از کتاب لاغری (درمان چاقی )-محسن احمدی

دارو لاغر می‌کند؟
تا کنون انواع گوناگونی دارو به بازار آمده که ادعای کاهش وزن و لاغری دارند. اما هنوز داروی صددرصد مؤثری در این رابطه ابداع نشده است. ممکن است برخی از این داروها به طور موقت اثر کاهش وزن داشته باشند، اما متأسفانه عوارض آنها خطرناک است.
مثلاً برخی از این داروها، تنها مسهل‌ها یا ادرارآورهای قوی‌ای هستند که با اتلاف حجم زیادی از آب بدن، باعث لاغری می‌شوند. واضح است که چنین لاغری‌ای نه تنها کاذب و موقتی، بلکه خطرناک است.
برخی دیگر از این داروها کافئین دارند که می‌تواند باعث سرکوب مرکز مغزی کنترل اشتها شود. اما کافئین می‌تواند باعث تپش قلب، بالا رفتن ضربان قلب و همین طور تنگی نفس شود. برخی داروهای دیگر، هورمونی هستند و به خصوص برای خانم‌ها، عوارضی مثل اختلالات قاعدگی، پُرمویی و عصبانیت به همراه دارد.
به گفته اکثر کارشناسان، چاقی را باید یک بیماری، آن هم از نوع بیماری رفتاری به شمار آورد که با روش‌های صرفاً طبی یا جراحی، نمی‌توان با آن مقابله کرد.
از این رو، لازم است برای درمان آن، هم از این گونه روش‌ها و هم از روش‌های رفتاری و همچنین حمایت‌های اجتماعی و عاطفی، مثل خانواده‌ درمانی، گروه ‌درمانی و رفتار درمانی بهره برد تا بهترین نتیجه حاصل شود و نتیجه هم همان‌طور که بارها و بارها گفته شده، پیروی از یک رژیم سالم و نیز ورزش و فعالیت بدنی به اندازه کافی است و نه صرفاً لاغری.

دكتر فرنوش صفوی‌فر


  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/10/24 (11:35)
سریعترین راه که این قرص جدیداس که هر چی میخوری 2 دقیقه بعدش میری میرینی.
اما بهترین راه ورزش و ر؟یم غذاییه

2.    86/10/24 (11:47)
نخور عزیزم نخور لاغر میشی

3.    86/10/24 (12:04)
سلام..........اول bmiبدن خودتون مشخص کنید با مشاوره تغذیه بعد............

4.    86/10/24 (12:32)
zang b zan begam tolaniye
09121831533

5.    86/10/24 (12:46)
بهترین راه لاغری فقط رژیم غذایی و کاهش میزان خوراک روزانه می باشد . سالم ترین راه لاغر کردن نیز همین است . من خودم تجربه کرده ام

6.    86/10/24 (12:50)
پیاده روی روزی 1.5 ساعت مداوم+ حذف برنج و نان 2 ماهه 8 كیلو كم میكنی

7.    86/10/24 (13:05)
salam khaste nabashid. ma barnameyi ro tarahi kardim ke bar asase tahghighat dr, atkinz ast va zire nazare motekhases tarahi va ejra mishe ke bar asase mizan calori daryafti va pardakhti shomast. tole dore 4 haftast, dore be sorate kamelan tazminist. va hazine ham 100000 t mibashad. ba tashakor

8.    86/10/24 (13:27)
کار بدون عوارض و تضمینی ورزش و کم خوری ولی درست خوری هستش ... و کار عوارضی و اصلا" هم غیر قابل تضمین قرص و از این جور مسخره بازی ها است.

9.    86/10/24 (14:25)
بهترین راه اول استفاده از رژیمهای مناسب غذایی یعنی محدود کردن دریافت کالری و چربی های اشباح شده از مواد غذایی است باید مصرف بعضی از انواع غلات گوشت قرمز مواد پر کالری مثل شیرینی ومواد شیرین را تا حد امکان کم کرد و قدم بعدی فعالیت بدنی است بهترین روش ها برای سلامتی در لاغری روش هایی است که وزن بدن آرام آرام کم شود و کاهش شدید وزن بسیار خطرناک است

10.    86/10/24 (17:20)
سلام
وقت خوش
بهترین راه برای كم كردن وزن مازاد مشاوره با متخصاصان تغذیه هست ولی خود من با ورزش، كمتر خوردن غذاهای پر كالری و چرب و استفاده از سبزیجات حجیم در غذا ها(مانند كاهو و ....) موفق شدم در كمتر از یك ماه 20 كیلو وزن كم كنم حتی بدون اینكه پوست اندامم تغییر وضعیت بده.
عمده درمانهای شیمیایی و بسیار سریع دارای عوارض شناخته شده و شناخته نشده است.پس در انتخاب روش دقت كنید.

آرزوهاتون رو آرزو می كنم
مانی افشار

11.    86/10/24 (18:08)
بهترین راه برای لاغر شدن سریع پیاده روی روزانه 45 دقیقه و هر صبح دراز نشست كردن. همچنین عدم استفاده از بعضی خوراكی ها مثل: سس مایونز، كره، بادوم زمینی و گردو وكاكائو. با این روش حداقل هفته ای 2 تا 3 كیلو كم می كنید . منم خودم امتحانش كردم مخصوصاً ورزش

12.    86/10/24 (21:10)
قدم اول:


انتخاب رژیم غذایی مناسب
قدم اول: ابتدا باید به میزان مطلوب خود و مقدار اضافه وزن خود را مشخص کنید. برای این کار وزن، قد و دور مچ خود را به دقت اندازه گیری کنید، سپس به قسمت «وزن متناسب با قد براساس استخوان بندی» که پیش از این گفته شده است، مراجعه کنید. از روی جدول وزن متناسب خود را بدست آورید.
اکنون وزن خود را با وزن متناسب خود مقایسه کنید و ببینید چند کیلوگرم اضافه وزن دارید. به طور مثال خانمی به قد 155 سانتی متر و استخوان بندی متوسط باید وزنی بین 3/52 تا 6/58 کیلوگرم داشته باشد. این خانم وزنی معادل 68 کیلوگرم دارد. او از بین 3/52 تا 6/58 عدد متوسط یعنی 55 کیلو را انتخاب کرده است و می خواهد خود را به 55 کیلوگرم برساند.
مقدار اضافه وزن = وزن مطلوب – وزن فعلی
کیلوگرم 13 = 55 – 68
این خانم 13 کیلوگرم اضافه وزن دارد. این خانم می خواهد بداند که با این روش چند روز بعد به وزن مطلوب خود می رسد؟
براساس این روش روزانه 500 کیلوکالری از انرژی رژیم غذایی کم می شود. این امر باعث می شود که هر هفته نیم کیلوگرم از وزن شخص کم شود. در ابتدای کار هم حدود دو هفته طول می کشد تا به تدریج انرژی رژیم غذایی کم شود و به 500 کیلو کالری برسد. (روش کم کردن انرژی غذا در قسمتهای بعدی توضیح داده می شود) بنابراین برای کم کردن هر یک کیلوگرم، 14 روز طول می کشد. همچنین 14 روز به به کل زمان کم کردن وزن اضافه می شود. البته توجه کنید که این زمان، بیشترین زمان است یعنی حداکثر این مدت طول می کشد. همچنین این زمان مربوط به کسانی است که فقط از رژیم غذایی استفاده می کنند. مسلم است که به کار بردن توصیه های قسمت افزایش فعالیت، باعث کاهش این زمان می شود. حداکثر زمان کاهش وزن خود را به روش زیر بدست آورید.
حداکثر زمان کاهش وزن = 14 + (14 * میزان اضافه وزن)
به طور مثال خانمی که قبلا گفته شد و 13 کیلو اضافه وزن داشت به شکل زیر عمل می کند.
روز 196 = 14 + 182 = 14 + (14 *13)
این خانم 196 روز یا 28 هفته یا 5/6 ماه طول می کشد تا به وزن طبیعی خود برسد. ممکن است به نظر بیاید که این زمان زیادی است ولی توجه کنید که بعد از این همیشه در این وزن باقی خواهد ماند. همچنین اگر به قسمت ورزش و فعالیت بدنی هم عمل کند می تواند این زمان را به 3 ماه و یا حتی کمتر برساند. افراد خاصی وجود دارند که نمی توانند به روش قبلی وزن مطلوب خود را به دست آورند، این افراد می توانند به روشهای زیر عمل کنند.
بیمارانی که قادر به ایستادن نیستند یا ستون فقرات آنها انحنا دارد، برای بدست آوردن قد خود می توانند از بلندی زانو استفاده کنند. برای این کار به پشت دراز بکشید و زانوی چپ خود را به صورت 90 درجه خم کنید و سپس بلندی زانو از پاشنه پا تا جلوی ران را اندازه بگیرید و از فرمول زیر استفاده کنید.
19/64 + (04/0 * سن (سال) – (02/2 * بلندی زانو (سانتی متر)) : مردان
88/84 + (24/0 * سن (سال) – (83/1 * بلندی زانو (سانتی متر) : زنان
افرادی که قسمتی از بدن آنها قطع شده است باید وزن این قسمت را از وزن متناسب کم کنند تا وزن متناسب آنها بدست آید. وزن تقریبی اعضای بدن در زیر آمده است.
وزن تقریبی یک دست از مچ به پایین = 3/0 درصد از وزن بدن
وزن تقریبی یک دست از آرنج به پایین = 6/2 درصد از وزن بدن
وزن تقریبی یک دست = 2/6 درصد از وزن بدن
وزن تقریبی یک پا (از مچ به پایین) = 7/1 درصد از وزن بدن
وزن تقریبی یک پا از زیر زانو به پایین= 7 درصد از وزن بدن
وزن تقریبی یک پا از بالای زانو به پایین = 11 درصد از وزن بدن
وزن تقریبی یک پا = 6/18 درصد از وزن بدن
قدم دوم: قدم دوم محاسبه انرزی مورد نیاز خود می باشد. انرژی مورد نیاز شما، آن مقدار انرژی است که اگر از طریق غذا خوردن به بدن خود برسانید، وزن شما ثابت می ماند. شما باید انرژی مورد نیاز خود را در دو حالت بدست آورید.
1- وزن فعلی خود را در نظر بگیرید و انرزی مورد نیازی را بدست آورید که این وزن را ثابت نگه می دارد.
2- وزن مطلوب خود را در نظر بگیرید و انرژی مورد نیازی را بدست آورید که آن وزن را ثابت نگه می دارد.
برای بدست آوردن مورد اول وزن فعلی خود را در فرمول قرار می دهید برای بدست آوردن مورد دوم وزن مطلوب خود را در فرمول قرار می دهید.
مردان برای محاسبه انرژی مورد نیاز خود به شکل زیر عمل کنند.
ابتدا طبق فرمول زیر مقدار BEE را بدست آورید. (توجه: قد را بر حسب متر حساب کنید).
(سال) سن * 8/6)- ((متر) قد*5) + ((کیلوگرم) وزن * 8/13) + 5/66 = BEE
سپس BEE را طبق فعالیت خود در یکی از اعداد زیر ضرب کنید. حاصل بدست آمده مقدار انرژی مورد نیاز شما می باشد.
اگر در بستر خوابیده اید، BEE را در 1/1 ضرب کنید.
اگر فعالیت شما خیلی سبک است BEE را در 3/1 ضرب کنید.
اگر فعالیت شما سبک است BEE را در 5/1 ضرب کنید.
اگر فعالیت شما معمولی است BEE را در 7/1 ضرب کنید.
معمولا فعالیت شما سنگین نیست ولی چنانچه دارای فعالیت زیادی هستید BEE را در 1/2 ضرب کنید.
برای بدست آوردن BEE یکبار وزن فعلی خود را در فرمول قرار دهید و آن را انرزی مورد نیاز فعلی نام بگذارید بار دیگر وزن مطلوب خود را در فرمول قرار دهید و آن را انرژی مورد نیاز مطلوب بنامید.
زنان برای محاسبه انرژی مورد نیاز خود به روش زیر عمل کنند.
((سال) سن * 7/4) – ((متر) قد * 8/1) + ((کیلوگرم) وزن * 6/9) + 1/655 = BEE
سپس BEE را طبق فعالیت خود در یکی از اعداد زیر ضرب کنید.
اگر در بستر خوابیده اید BEE همان انرژی مورد نیاز شما می باشد.
اگر فعالیت شما خیلی سبک است، BEE را در 2/1 ضرب کنید.
اگر فعالیت شما سبک است، BEE را در 4/1 ضرب کنید.
اگر فعالیت شما متوسط ومعمولی است، BEE را در 6/1 ضرب کنید.
معمولا فعالیت شما سنگین نیست، ولی چنانچه فعالیت سنگینی دارید، BEE را در 9/1 ضرب کنید.
برای بدست آوردن BEE یکبار وزن فعلی خود را در فرمول قرار دهید و آن را انرژی مورد نیاز فعلی بنامید. بار دیگر وزن مطلوب خود را در فرمول قرار دهید و آن را انرژی مورد نیاز مطلوب نام بگذارید.
قدم سوم: قدم سوم انتخاب رژیم غذایی است. در صفحات بعدی رژیمهای غذایی دارای 1200 کیلوکالری تا 3200 کیلوکالری نوشته شده است. این رژیمها از 1200 کیلوکالری شروع می شود و صد تا صد تا اضافه می شود تا به 320 کیلو کالری برسد. بنابراین شامل 21 رژیم غذایی می شود.
نحوه انتخاب رژیم غذایی شما به این شکل است که ابتدا رژیمی را انتخاب می کنید که دارای انرژی مورد نیاز فعلی باشد. اکنون به مدت دو روز مانند این رژیم غذا بخورید، این کار باعث متعادل شدن مواد مغذی موجود در غذای روزانه شما می شود. اگر مقدار انرژی مورد نیاز فعلی شما بیشتر از 3200 کیلوکالری شده است، شما همان 3200 کیلوکالری را انتخاب کنید.
بعد از دو روز 100 کیلوکالری از انرزی مورد نیاز فعلی خود کم کنید و آن رژیم را انتخاب کنید. یعنی یک رژیم قبل را انتخاب نمائید و این رزیم را دو روز ادامه دهید.
به همین شکل هر دو روز 100 کیلوکالری از انرژی مورد نیاز فعلی خود کم کنید. در اصل هر دو روز یک رژیم قبل تر بیاید. این کار را تا زمانی انجام دهید که به انرزی مورد نیاز مطلوب خود برسید و 500 کیلوکالری از آن پایین تر بروید. اگر پیش از آنکه به 500 کیلوکالری کمتر از انرژی مورد نیاز مطلوب خود برسید به 1200 کیلوکالری رسیدید همین رژیم را نگه دارید و نیازی نیست که انرژی دریافتی خود را از آن کمتر کنید.
مثال: خانمی انرژی مورد نیاز فعلی او 2200 کیلوکالری و انرژی مورد نیاز مطلوب او 1900 کیلوکالری است او باید ابتدا رژیم 2200 کیلوکالری را انتخاب کند. 2 روز بعد رژیم 2100 کیلوکالری، 2 روز بعد رژیم 2000 کیلوکالری، 2 روز بعد رژیم 1900 کیلوکالری، 2 روز بعد رژیم 1800 کیلوکالری، دو روز بعد رژیم 1700 کیلوکالری، دو روز بعد رژیم 1600 کیلوکالری، 2 روز بعد رژیم 1500 کیلوکالری و 2 روز بعد رژیم 1400 کیلوکالری را انتخاب نماید و رژیم 1400 کیلوکالری را ادامه دهد.
توجه: در صورتی که رژیم مورد نیاز شما یکان و دهگان صفر ندارد اگر مقدار آن پایین تر از 50 بود آنرا حذف کنید و اگر بالاتر از 50 بود آن را حذف کنید و 100 کیلوکالری به آن اضافه نمائید.
قدم چهارم: این آخرین قدم می باشد. در این قدم شما باید به رژیمی برگردید که دارای انرژی مورد نیاز مطلوب شما می باشد. برای این کار هر هفته خود را وزن کنید. در ابتدای کار می توانید هر ماه خود را وزن کنید و وقتی به زمان رسیدن به وزن مطلوب نزدیک شدید، هر هفته خود را وزن کنید. هرگاه به وزن مطلوب رسیدید، هر روز 100 کیلوکالری به رژیم خود اضافه کنید یعنی هر روز یک رژیم بالاتر را انتخاب نمائید. این کار را پنج روز یعنی تا زمانی که به انرژی مورد نیاز مطلوب خود برسید، ادامه دهی

13.    86/10/25 (00:36)
سلام
به نظر من بهترین و سریعترین راه لاغری خوردن سوپ کلم هست که بسیار مفیده و هیچ گونه ضرری برای بدن شما ندارد.
با آرزوی موفقیت وسلامتی

14.    86/10/25 (03:15)
سلام دوست عزیز.
برای لاغر شدن میتونین از چای لاغری تهیه شده از مواد کاملا" طبیعی و حاصل طب سنتی چینی
استفاده کنین که این روش نه تنها عوارض جانبی نداره بلکه برای بسیاری از اعضای بدن مفیده.
ولی ظاهرا" شما سریعترین روش لاغری رو میخواین:
برای این منظور من دستگاه فوق العاده و پیشرفته fat sport یا دکتر تناسب اندام رو
پیشنهاد میکنم که این دستگاه با استفاده از مغناطیس قوی، امواج مادون قرمز،
ایجاد گرما و ویبره قوی،بر اساس طب چینی و با دادن برنامه توسط کامپیوتر داخلی خود با توجه
به مشخصات شخصی و بدنی شما،بدون ایجاد عوارض جانبی،میتواند تناسب اندام و
لاغری سریعی را برایتان به ارمغان بیاورد.برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ زیر مراجعه کنین:
http://irantiens.blogfa.com
تندرست و شاداب باشید.

15.    86/10/25 (10:03)
این یک سایت معتبر جهت مشکل شما

www.parsdiet.com

16.    86/10/25 (16:08)
برای کاهش وزن راههای سریع بیشنهاد نمیشود زیرا برای سلامتی خطرساز است فقط در مواقع اضطراری زیر نظر بزشک و متخصص تغذیه میتوان آن را توصیه نمود. بطور معمول 0.5تا 1 کیلوگرم درهفته مناسب است

17.    86/10/26 (01:21)
بهترین راه لاغری ورزش و کم کردن میزان کالری دریلفتی در روز است بسته به نوع فعالیت شما.
به طور مثال یک کارمند اگر در روز حدود 1200 کالری دریافت کند و روزی 45 دقیقه پیاده روی کند ( با وزن حدودا 80 الی 90 kg) در پایان هفته بین 5/1 تا 2 کیلو لاغر می شود بدون بازگشت و بدون عارضه البته با رژیم و پیاده روی اصولی

18.    86/10/26 (02:14)
عزیزم من یاید شرایط سنی جسمی و ... را بدونم تا بتونم برنامه غذایی بهت بدم. به این ای دی پیام بده قول می دم کمکت کنم تو یکماه 5 کیلو وزن کم کنی hany_babanoel

19.    86/10/26 (21:26)
بهتون پیشنهاد میدم از سوپ کلم استفاده کنین..معجزه میکنه..

20.    86/10/27 (02:18)
اگه مایل به استفاده از داروی گیاهی هستی میتونم کمکت کنم