مشخصات سوال

گوتیک  , anet311
23 اردیبهشت 88 - 07:23
از بین بردن جای جوش و آبله میکرودرم چیست؟
اطلاعات بیشتر : سلام جایی دیدم نوشته بود ازبین بردن جای جوش و آبله میکرودرم
میخواستم بدونم طرز کار این چیه؟
یعنی زخم و زیلی میکنن پوست رو بعد خوب میشه؟یا اصلا به پوست آسیبی نمیرسه؟و توو 20 30 دقیقه پوست رو ترمیم میکنن؟
آیا عوارض خواهد داشت؟چه عوارضی؟

*ممنون از پاسختون*


جزئیات : دوستان ممنونم از پاسختون. ... اما میخوام بدونم کسانی که این کار رو انجا دادین تا حالا براتون مشکلی پیش نیومده؟ آیا با از بین بردن یک جای کوچولو باعث نمیشه بقیه صورت به مشکل بخوره؟ مثلا مثل افتاب سوختگی؟یا چیزهای دیگه؟ کسانی که این کار رو انجام دادین 100% راضی هستین؟ ... . . .


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
مریم سلام , mobina1361
88/2/23 (20:42)
میکرودرم ابرژن ( ابریشن ) چیست؟

میکرودرم ابرژن ( ابریشن ) چیست؟

میکرودرم ابریشن یک روش غیر تهاجمی جهت لایه برداری پوست است. با این روش لایه های فوقانی پوست توسط کریستالهای اکسید آلمینیوم برداشته میشوند

این روش ساده و سریع میتواند برای درمان علایم اولیه ناشی از پیری پوست بکار برده شود. برای انجام این روش آمادگی قبلی خاصی نیاز نمیباشد و ضمن انجام ، درد و ناراحتی نداشته و بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت نداشته و شخص میتواند به سر کار خود مراجعه کند.

میکرو درم ابرژن را میتوان علاوه بر صورت برای اصلاح ضایعات گردن بازوها و پشت دستها و نیز برای کسانی که پوستی تیره دارند و لایه برداری شیمیایی نمیتوانند انجام دهند بکار برد.

با این دستگاه حساس و پیشرفته جریانی از کریستالهای ظریف اکسید آلمینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع میشود. ضمنا یک مکش روی پوست انجام میشود که باعث جمع شدن کریستالها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جربان خون به منطقه وفعال شدن سلولهای فیبروبلاست و نتیجتا ترمیم و طراوت پوست میگردد. در روشهای قدیمی که به درمابرژن معروف شده بود لایه برداری مستقیم با ابزاری مثل سمباده که دردناک و پر عارضه بود و گاهی منجر به ایجاد لک و تیرگی در پوست می شد.

مزایای روش :

این روش بدون درد میباشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کنندهای موضعی نیست و ظرف 15 تا 3 دقیقه انجام میشود.

مهمترین مزیت میکرودرم ابرژن این است که این روش کاملا بی عارضه است.

میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوستها با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز میتوان از این روش درمانی استفاده کرد .حتی قبل از میهمانی ها میتوان با یک میکرودرم ملایم صاحب پوستی روشن و کشیده شد و بلافاصله در مجالس شرکت کرد.

موارد استفاده :

رفع جای جوش : فرورفتگی های ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم پوست صاف و کشیده میشود.

جوان سازی پوست : از این روش در درمان چروکهای سطحی و کم عمق پوست میتوان استفاده کرد . چندین جلسه درمان در این مورد بکار میرود . فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار میتوان تغیر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد.

چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر میشود. چون در این روش سلیش پوست سطحی است جوشگاه و تغیر رنگ پوست دیده نمیشود. به همراه این روش از لیزرهای جوان سازی بدون زخم میتوان استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر میکند.

لک های پیری: این لکها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده میشود این لکها با میکرودرم ابریشن درمان میباشد.

لکهای حاملگی: مهمترین اثر میکرودرم ابریشن کمرنگ یا محو کردن لکهای حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی های اخیر که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین سی پس از یک جلسه درمان میباشد .این اثر میکرودرم در لکهائی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.

درمان جوشهای (اسکار) آکنه و آبله مرغان : جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد . در ترمیم جوشگاهای سوختگی نیز از این روش میتوان استفاده کرد.کوچک کردن منافذ پوستی : باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها وآقایان میباشد. یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است.

بعد از چند جلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر میشود.

درمان وبر طرف کردن تاتو یا خالکوبی : خالکو بیهای سطحی پوست را میتوان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزر های خاص جهت استفاده نمود.

تمیز کردن پوست واز بین بردن کومدونهای سر سیاه : برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیهر شایع میباشد نیز میتوان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد .کاهس جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

درمان ترکهای پوستی : در درمان ترکهای پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز میتوان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمیدهد.

چروک گردن : در درمان چروکهای ناحیه گردن وضایعات این ناحبه نبز از این روش میتوان سود جست.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/2/25 (18:13)
سلام من2بار میکرو کردم ولی راستش زیاد راضی نیستم یعنی فرق چندانی نکرد البته دکترم میگه بخاطر اینه که بین جلسات فاصله زیاد انداختم 1ماه یکبار باید میرفتم که نرفتم 2ماهه میرفتم چون جلسه اول بهتر شد جای جوشام.کرم رتین آ خیلی تو از بین بردن جوشام موثربود لایه برداره خوبیه صبحها هم ژل نیوستراتا ضدلک پی اچ دی <برا جای جوش حوصله وقت باد بذاری این چاله بمرور ایجاد شده و بمرور با لایه برداری شیمیایی فیزیکی باید از بین برد

2.    88/2/25 (23:45)
جواب 1 کامله

3.    88/2/26 (14:16)
سلام
من دکتر بهنیا هستم.
دیگه میکرودرم ابریژن قدیمی شده و الان از سیستمهای جدیدتر مثل فراکسل استفاده میکنیم. میکرودرم ابریژن باعث نازکی پوست و زخم میشه. ولی فراکسل با تاثیر عمیقتر هیچگونه زخمی ایجاد نمیکنه و عوارض بسیار کمتری نسبت به میکرو داره. به هر صورت با پزشک خود مشورت کن و اگه صلاح دید از این روش استفاده کن.