مشخصات سوال

 زاهدی , mostafanba
8 اردیبهشت 88 - 10:20
ایا قرص های مولتی ویتامین(مینرال)وامگا3 برای بدنسازی مفیده؟
اطلاعات بیشتر : تاثیری تورشد عضلات داره؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
  , sisfarsi
88/2/9 (01:46)
عضلات برای ساختن فیبرهای جدید و تجزیه کردن پروتوئین به ویتامین ها نیاز دارن

بدن شما قادر به ذخیرة ویتامین «سی» نیست. بنابراین برای حفظ سلامتی باید به طور مرتب روزانه به میزان كافی از این ویتامین استفاده كنید. ویتامین «سی» برای رشد و ترمیم بافت ها در همة قسمتهای بدن ضروری است. این ویتامین برای تشكیل كلاژن (كه یك پروتئین مهم در تشكیل پوست، بافت ترمیم یافته، تاندون، رباط ها و عروق خونی است) لازم است. علاوه بر اینها، بدن برای ترمیم زخم، نیاز به میزان زیادی ویتامین

«سی» دارد. همچنین برای تشكیل و ترمیم غضروف. استخوان و دندان ویتامین "سی" ضروری است. میزان زیادی ویتامین "سی" در طی هر نوع پدیدة ترمیمی در بدن، شامل یك سرماخوردگی، عفونت، ییماری، صدمه یا جراحی مورد نیاز است. در این موارد شما نیاز بیشتری به ویتامین «سی» دارید.
ویتامین «سی» همچنین به كاهش آسیب بدن ناشی از مواد شیمیایی سمی و آلوده كننده هایی نظیر داروها و دود سیگار، كمك می كند.
سیگاریها بیشتر به ویتامین «سی» نیاز دارند. تحقیقات نشان می دهد كه ویتامین «سی» در جلوگیری از سرطان مؤثر است و برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است. این ویتامین، همچنین به نگهداری دید خوب با افزایش سن، كمك می كند.
موارد استفاده
• یادآوری عملكرد سیستم ایمنی بدن
• تقویت بدن در مقابل سرطان
• ضروری برای ترمیم زخم ها
• كمك به جلوگیری از آب مروارید
• افزایش كلسترول خوب (HDL)
• كاهش خطر بیماری قلبی
• كاهش فشار خون
• مفید در درمان آلرژی
• مقابله با اسپاسم ناشی از آسم
• نگهداری سلامت عروق خونی
• كمك به تقویت باروری مرد
• تقویت بدن در مقابل مشكلات و عوارض دراز مدت دیابت.
• كمك به بدن در مقابل سوختگی ناشی از خورشید و اثرات آن.
• كمك به درمان خونریزی لثه، كبود شدگی و ورم مفاصل.
• كمك به درمان ورم مفاصل و دیگر بیماری های التهابی.
• اگر شما فرآورده های گوشتی مانند سوسیس، خوك و هات داگ زیاد استفاده می كنید باید بدانید كه ویتامین «سی» مانع از تشكیل نیتروزآمین كه یك عامل ایجاد سرطان است میشود. بنابراین عقیده خوبی است كه به همراه مصرف فرآورده های گوشتی از مكمل های ویتامین "سی" نیز استفاده كنیم.

منابع غذایی ویتامین "سی" در بسیاری از میوه جات و سبزیجات وجود دارد. مواد غذایی كه غنی از ویتامین "سی" هستند شامل آب پرتقال، فلفل سبز، هندوانه، خربزه، گریب فروت، گرمك، توت فرنگی، انبه، گل كلم، آب گوجه فرنگی، كلم فندقی، گل كلم،‌كاهو.

ویتامین «سی» همچنین در برگ های سبز پخته شده یا خام (كلم، اسفناج)، گوجه فرنگی تازه و سیب زمینی، كدو تنبل، تمشك، و آناناس وجود دارد. ویتامین سی به نور، هوا و گرما حساس است. خوردن سبزیجات خام و یا مختصری پخته شده جذب ویتامین "سی" شما را افزایش می دهد.
اشكال دیگر
شما می توانید هم از فرم طبیعی و هم فرم ساختگی ویتامین "سی" كه اسید اسكوربیك نامیده میشود و به اشكال گوناگونی از مكمل ها وجود دارد، استفاده كنید شكل های رایج آن به صورت قرص، كپسول پودرهای كریستاله، قرص های جوشان و به شكل مایع وجود دارد. شما می توانید قرص های 25 میلی گرمی تا 100 گرمی را خریداری و استفاده كنید.
نحوة مصرف
ویتامین «سی» در بدن ذخیره نمیشود، بنابراین باید به طور مرتب استفاده شود. بهترین روش مصرف مكمل ها همراه با غذا 2 تا 3 بار در روز با میزان مناسب است.
میزان مجاز مصرف روزانة (RDA) ویتامین "سی" 60 میلی گرم برای بزرگسالان، 70 میلی گرم برای خانم های حامله، 95 میلی گرم برای زنان شیرده، 100 میلی گرم برای سیگاریها، 40 میلی گرم برای بچه های جوانتر و 50 میلی گرم برای بچه های بزرگتراست.
بعضی از تحقیقات 250 تا 500 میلی گرم ویتامین "سی" 2 بار در روز برای بزرگسالان توصیه می كند تا بیشترین اثر را داشته باشد. در صورتی كه مصرف بیشتر از 1000 میلی گرم در روز دارید قبل از مصر فبل پزشك مشورت كنید. موارد احتیاط
ویتامین سی" سمی نیست. مصرف زیاد آن (بیشتر از 2000 میلی گرم روزانه) باعث اسهال نفخ و آشفتگی معده میشود.اگر هرگونه مشكل كلیوی دارید قبل از مصرف ویتامین "سی" با پزشك مشورت كنید. تداخل های احتمالی

- افزایش جذب آهن از غذا و مكمل های آهن یا مولتی ویتامین ها یا مكمل های معدنی.

- كاهش جذب مس.

- ایجاد اختلال در آزمایش خون برای ویتامین ب-12. اگر شما آزمایش خون دارید و ویتامین «سی» زیادی مصرف كرده اید با پزشك مشورت كنید.

- ویتامین «سی» به وسیله كبد برای سمیت زدایی داروها و دیگر مواد شیمیایی استفاده میشود. اگر شما داروی طبی به طور مرتب استفاده می كنید قبل از مصرف هرگونه مكمل ویتامینی با پزشك مشورت كنید.در كل ! ویتامین ها دارو نیستند كه با مصرف انها ماهیچه ها بزرگ شوند و هیكل ساز باشند .
ویتامین C به علت داشتن خاصیت آنتی اكسیدانی ، تا حدودی از تجزیه بافت ها ، جلوگیری میكند . رادیكال های آزادی كه از اكسیژن به وجود می آید می تواند بسیار زیان آور بوده و تخریب سلولها و تشكیل تومورهای خطرناك را به دنبال داشته باشند و در كل برای بدن خوب نیستند . (و ویتامین C تا حدی جلوی این رادیكالهای آزاد رو میگیره)

احتمالا شما هم شنیده اید كه بدنسازان از آب گوجه و آب پرتقال و ... زیاد استفاده میكنند .
این به علت همان خاصیت آنتی اكسیدانی گوجه است كه جلوی تخریب سلولها را میگیرد .
و اگر نه همه میدانیم كه كالری گوجه زیاد نیست كه نیرو زا باشد یا ماهیچه ساز !
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/2/8 (10:32)
سلام اصولا ویتامین در رشد عضله تاثیر نداره بلكه تمرین وگلوكوز لازم داره كه گلوكوز از راه مواد هیدرات كربن بدست می اید ویتامین ها سپر دفاعی بدن را تقویت می كنند

2.    88/2/8 (10:57)
salam doste aziz moltivitamin baraye eshteha khob hast age mikhay azolehat roshd dashte bashan bayad az podrhaye protoin va cratin va carbohidrat estefade kard ta natije begiri

3.    88/2/8 (22:33)
سلام
نه اصلا ضرری نداره ولی تاثیری رو رشد عضله نداره امگا 3 برای پوست و مو خیلی خیلی مفیده. مولتی ویتامینم یه سری پروتینای تكمیلی داره كه برا بدن مفیده.
از مولتی به تناوب استفاده كن.هفتهای.امگا 3 هر 2 روز یه بار
موفق باشین

4.    88/2/9 (11:02)
yes

5.    88/2/9 (12:01)
همه اینا بدون تمرین کردن ضرر هم داره.بدنو خشک میکنه