مشخصات سوال

رضا م , khs08
16 فروردین 88 - 15:41
فایده دوباره استفاده از مواد
اطلاعات بیشتر : سلام دوستان
میگن شیشه های خالی مواد غذایی و نوشابه یا قوطی های فلزی رو نباید دور انداخت لطفا بگین فایده استفاده دوباره از این مواد چی؟- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
آرمان خ , armandodv
88/1/16 (19:50)
سلام رضا جان
اولین مساله اینه که ما انسانها مقدار زیادی زباله تولید میکنیم که منابع طبیعی رو آلوده میکنن. بنابراین اگر بتونیم اونها رو بازیافت کنیم، مقداری از آلایش محیط زیستمون کم میکنیم.
اما همه ی مواد قابل بازیافت نیستن!
قابل بازیافترین مواد، مواد طبیعی مانند پوست میوه ها هستن که در کمتر از یک هفته کاملا میپوسن و به طبیعت بر میگردن.
مشکل سر مواد مصنوعی و دست ساز ما انسانهاست.
ساده ترین مواد برای بازیافت، شیشه ها و فلزات هستند که با ذوب مجدد اونها میشه به راحتی ازشون استفاده کرد و با توجه به دمای بالای ذوبشون مشکل بهداشتی هم براشون مطرح نیست.
مواد پلیمری مانند بطریهای نوشابه دو نوع هستن. عده ایشون با حرارت تغییر شکل میدن و عده ی دوم، در اثر حرارت میسوزن.
گروه اول با فرایند خردایش و قالب گیری مجدد به چرخه ی تولید بر میگردن. اما گروه دوم، این امکان رو ندارن و پس از خردایش، فقط به عنوان فیلر در بدنه ی اصلی مواد دیگه قابل استفاده هستند.
صنعت بازیافت صنعت بسیار پر سودیه. چراکه مواد اولیه ی شما زباله هست و با قیمت بسیار ارزان خریداری میشه و شما از اونها محصولی به دست میاری که قیمت مناسب حال خودش رو داره و صد البته بسیار بالاتر از قیمت خرید مواد اولیه هست.
برای بازیافت کارتن و کاغذ هم مشکل زیادی نیست، این مواد هم باید خردایش بشن، از مواد غیر سلولوزی پاک بشن،با آب خمیر بشن و سپس با فرایند رنگبری و خشک کردن. آماده ی استفاده برای تولید کاغذ و کارتن هستند.
در این مورد مطالب بسیار زیادی میشه نوشت که بهتره خودت در گوگل جستجو کنی!
  • .100%

پاسخی ارسال نشده است.