مشخصات سوال

بابک احدی , babak1984ah
9 فروردین 88 - 13:35
ساده ترین و كم خرج ترین راه مهاجرت به استرالیا یا كانادا برای كار وادامه تحصیل چیه ؟(دیگه خسته شدم..)


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
مانی مانا , rahebeshab
88/1/9 (18:06)
سلام دوست من
ببین عزیزم رفتن به این کشورها کار آسونی نیست
من الان اومدم اکراین و ماهی 300 دلار خرج خورد و خوراکمه
هزینه ی دانشگاه متوسط 4000 هزار دلار در ساله
خوابگاه 1000 دلار
حالا تصور کن این اروپای شرقیه و یه کشور سطح پایین اروپاست
استرالیا و کانادا خیلی خیلی بیشتر از این حرف ها پول می خواد
منم برای رفتن به امریکا اومدم اکراین
حالا هم فعلن موندم
خیلی سخته
ولی برات ارزوی موفقیت می کنم
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    88/1/13 (11:40)
با سلام و تبریك سال نو:

در خصوص سوألتان شما باید با دقت بیشتری به امر مهاجرت نگاه كنید. درنظر گیری فقط هزینه و زمان به تنهایی نمی‌تواند انتخاب خوبی را برایتان به همراه داشته باشید.

گمان كنید كه به راحتی وارد یكی از كشورهای منتخبتان شدید ولی در آنجا شرایط پایداری ندارید (هر چند كه از نظر مالی بسیار مناسبتر از سایر گزینه‌ها برایتان باشد)، آیا باز هم بدین صورت سوأل خود را مطرح می‌كنید؟

به عنوان یك مشاور در امر مهاجرت به استرالیا، مواردی را كه در انتخاب درست به شما می‌تواند كمك كند را مطرح می‌كنم. اگر كمك بیشتری در این خصوص از عهده‌ام برمی‌آید، با من تماس بگیرید تا ارائه دهم.

1- استرالیا یا كانادا؟
هر دو كشور از مقصدهای مورد توجه مهاجرین به خصوص هم‌میهنان عزیز در چند سال اخیر بوده است. اما تفاوتهای آشكار این دو كشور و نحوه متمایز ورود به آنها، خود می‌تواند كمك شایانی در انتخابتان باشد.

متأسفانه از سال 1997 تا 2000 كه دولت كانادا سیاست جذب مهاجرین غیر قانونی را در صورت ورود به خاك این كشور (به صورت ویزای موقت 6 ماهه و در صورت ارائه دلایل كافی در دادگاه به صورت دائم) به اجرا درآورد، باعث شد تا فارسی زبانان زیادی كه نشانی از ملیت اصلی خود نداشتند به این كشور راه پیدا كنند. نتیجه درست همان شد كه در ژاپن در ارتباط با ایرانیان شاهد آن هستیم. هر چند كه در این میان متخصین ایرانی زیادی و در چند سال اخیر نیز سرمایه‌گذاران ایرانی به كانادا رفتند و خود باعث شد تا اندكی در رفع این معرفی بد از ایرانیان در كانادا كمك نماید.

در مقابل استرالیا هیچگاه ورود غیر قانونی را به هیچ نوعی ارج ننهاده و به شدت با آن مقابله می‌كند. این عمل با آینده‌نگری و برنامه‌ریزی خوبی كه اداره مهاجرت این كشور (به عنوان یكی از موفقترین ادارات دولتی در جهان) داشته است، فقط در قالب ورود قانونی افراد مطرح است.

هشدار:
هر فردی را كه به شما در خصوص ورود غیر قانونی به استرالیا پیشنهاد می‌دهد، به هیچ وجه وسوسه نشوید. دیدگاه دولت استرالیا با مهاجرین غیر قانونی مشابه دزدی است كه به خانه دیگری برای دستبرد می‌رود است (و حتی بدتر). مهاجرین غیر قانونی در صورت ورود به اردوگاه‌های خارج شهر برده می‌شوند. هرچند كه دولت استرالیا در این راستا صرفاً حاضر به تأمین بلیط برگشت آنها به خارج استرالیا است، این افراد به دلیل از دست دادن كلیه سرمایه‌هایشان حاضر به ماندن در این اردوگاه‌ها به امید واهی دریافت ویزا می‌شوند. جالب است كه بدانید هستند افرادی كه بیش از ده سال از عمرشان را همچنان در این اردوگاه‌ها به سر می‌برند. فرار از این اردوگاه‌ها نیز بر جرم این دسته از افراد افزوده و جای آنها را به جای اردوگاه تبدیل به زندان و سپس اخراج از استرالیا بر طبق قوانین حقوقی این كشور می‌كند.

هیچگاه این سوأل برایتان مطرح شده است چرا در مقابل با هزاران شركت مهاجرتی كانادا این تعداد برای استرالیا وجود ندارد؟ دلیل این است كه ترفندهای ورودی كه بسیار برای ایرانی تنبل و پولدار در كانادا وجود دارد در استرالیا نیست؟ عمده تبلیغات كانادا برای ایرانیان پولدار است. حال می‌خواهند تخصص داشته باشند یا نه، اصلاً مهم نیست.
ا
ما ورود یك پولدار به استرالیا، فقط با داشتن سرمایه خالی بدون هیچ طرح اقتصادی مشخص، توجیه اقتصادی واقعی (ته از نوع قلابی. چرا كه دولت استرالیا حتی بعد ورود سرمایه‌گذاران به كنترل كار آنها در خصوص رسیدن به اهداف مطرح شده آنها می‌پردازد. چیزی كه گمان نمی‌كنم در كانادا وجود داشته باشد) امكان‌پذیر نیست.

در قبال متخصصین استرالیا با یك رویكرد تا حدودی درست به بازار خود نگاه می‌كند. یعنی آن دسته از متقاضیان را وارد كشور می‌كند كه خلاء در خصوص آنها وجود دارد. حال چنین چیزی با چند سطح پایینتر در كانادا وجود دارد. اما نمی‌توان از بازار خوب كانادا به علت نزدیكی به ایالات متحده در مقایسه با استرالیا چشم پوشی كرد.

نكته مهم دیگر در انتخاب می‌تواند وضعیت شهرهای این دو كشور باشد. در سال 2008 از طرف بخش Economist واقع در نیویورك، استرالیا با داشتن چهار شهر در جمع ده شهر برتر دنیا (از لحاظ: اختلاف سطح درآمد، میزان فقر در جامعه، درآمد واقعی هر فرد، تولید ناخالص داخلی، درآمد سرانه، میزان جمعیت، مقدار توسعه زیرساختها در شهر، ثبات سیاسی و اجتماعی، دسترسی و كیفیت خدمات درمانی، رعایت استانداردهای آموزشی، حقوق اجتماعی و ...) بیشترین سهم را در میان سایر كشورها داشته است. كانادا سه شهر در بین ده شهر برتر دنیا داشته است.

در این انتخاب ونكوور كانادا با 8/98 (از صد) و ملبورن استرالیا با 2/98 به ترتیب در رتبه‌های اولین و دومین شهر برتر دنیا جای گرفتند. اما در ارتباط با هزینه بد نیست كه بدانید برای یك نفر مهاجر قانونی كه با بهترین ویزا وارد استرالیا شود (منظور از بهترین ویزا، ویزایی است كه در كوتاهترین زمان برای متقاضی صادر و بیشترین خدمات اجتماعی رایگان را در استرالیا به آن بدهد) برای سكونت در شهری مانند ملبورن با درنظرگیری دو سال بیكاری و صرفاً استفاده از امكانات دولتی نیازمند 15 میلیون تومان می‌باشد تا در كنار كمكهای دولتی این مدت را سپری كند. در مورد كانادا اطلاعاتی ندارم اما گمان می‌كنم این مبلغ با چنین فرضی برای ونكوور بیش از 3 برابر باشد.

دولت استرالیا به دارندگان اقامت دائم (به غیر از آنهایی كه توسط شخصی در استرالیا Support می‌شوند) تا زمانی كه در استرالیا باشند خدمات بهداشتی و اجتماعی می‌دهد كه بسیار هم چشمگیر هستند. حال آنكه شنیده‌ام چنین كمكهایی فقط در یك سال اول به مهاجرین در كانادا داده می‌شود و مختص تمامی شهرهای این كشور نیز نمی‌شود.

دریافت اقامت دائم استرالیا برای متقاضی و همراهان (همسر و فرزندان و افراد تحت تكفل) باهم اتفاق می‌افتد. هر چند كه در مورد كانادا دیده‌ام كه فقط به متقاضی در وهله اول می‌دهند. بعد از اینكه متقاضی وارد كانادا شد و شرایط قابل قبول اقتصادی را در آنجا پیدا كرد با Support خود كه باید مورد قبول دولت كانادا قرار بگیرد، همراهان قادر به دریافت روادید كانادا خواهند بود.

2- اما بهترین راه مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت اقامت دائم است كه مزایای زیادی را در مقایسه با ویزای دانشجویی (كه بسیار مورد توجه ایرانیان است) دارد. و بهترین كلاس اقامت دائم برای ایرانیان از راه داشتن تخصص یا حرفه مورد نیاز در استرالیا است. از نظر مقایسه بین این دو كلاس می‌توانید در آینده نزدیك به وب سایت ما رجوع نمایید

3- اما از لحاظ هزینه‌ها:
ما هیچ اطلاعی در خصوص كانادا نداریم. می‌توانید به مؤسسات مهاجرتی كانادا رفته و سوأل كنید. اما در خصوص استرالیا هزینه‌های زیر را دارید:

- بررسی پرونده و صدور تأییدیه‌های مرتبط توسط دوایر دولتی در استرالیا ( حدود AU$ 3000 در حال حاضر كه سالانه افزایش می‌یابد):
در صورت قبول یا رد پرونده این پول پس داده نمی‌شود.

- گرفتن وكیل یا مشاور:
از 3 میلیون تومان به بالا. البته وكیل مثل مدرس كنكور می‌باشد. هیچ الزامی در گرفتن وكیل وجود ندارد. اما مطمئناً یك وكیل می‌تواند در رد نشدن پرونده متقاضی (یا باطل نشدن مبلغ فوق‌الذكر) و ارائه بهترین ویزا كمك كند. همانطور كه یك مدرس كنكور كمك به دانش آموز در فراگیری روشهای سریعتر در پاسخگویی درست به سوألات می‌كند.

- سایر هزینه‌ها:

آزمون IELTS (در این خصوص بد نیست كه بدانید ویزایی كه بدون این آزمون برای استرالیا داده شود «بی كیفیت» است و مطمئناً بسیاری از مزایای رایگان را در استرالیا از دست خواهد داد. علاوه بر این IELTS را باید به عنوان شرط زندگی در استرالیا دید، نه شرط دریافت ویزا)

ترجمه مدارك

آزمایشات پزشكی

بلیط هواپیما، و ...

امیدوارم كه این مطالب به شما جهت انتخاب كمك نماید تا به مشكلاتی كه بسیاری از افراد به علت یك انتخاب غلط (مانند بحرانهایی به نام مالزی یا كشورهای بلوك شرق) داشته‌اند دچار نشوید. در خصوص دریافت روادید استرالیا، «مؤسسه اندیشمندنگر پارسیان» به نیت تحكیم جامعه فارسی زبان در استرالیا آماده ارائه خدمات به هم‌میهنان محترم می‌باشد.

شما می‌توانید با رجوع به وب سایت www.elitemohajer.ir یا ایمیل info@elitemohajer.ir از خدمات متنوع ما در این خصوص مطلع شوید.

آرزومند موفقیت شما: اسمعیلی