مشخصات سوال

مهدی مهرداد , m_naghizadeh
27 اسفند 87 - 10:20
آیا استفاده از قرصهای چربی سوز برای لاغری موثر است و عوارض پزشكی دارد یا خیر مخصوصا قرص redz و chitosan كه دارای مجوز بهداشت هستند


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
امیر هندی , amir_hendi_ojo
87/12/29 (01:55)
دوست عزیز یك توصیه به شما میكنم دنبال مجوز بهداشت نرو.اگه آشنا داری و میتونی رو اصل بودنش حساب كنی و در ضمن حداقل یكسال و نیم باید از ورزش كردنت گذشته باشه.من قرص هیدروكسی كات هارد كور و لیپو 6 را كه جزو بهترین چربی سوزهای سال 2008 انتخاب شدن را به شما توصیه میكنم.اینم بگم كه اول تغذیه مناسب بعد ورزش مرتب در كنار استراحت كافی.در مورد عوارضش هم باید بگم كه اگه روی اصول مصرف نشه تپش قلب و بیخوابی میاره.موفق باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/12/27 (10:42)
هر قرصی عوارض داره و بدون عوارض مهاله
قرص استامینوفن هم عوارض داره چه برسه به ..
با داشتن رژیم و تمرین مناسب اره جواب میده

2.    87/12/27 (11:23)
بنظرمن اصلا سمتش نرو
کسی رو میشناختم که از این قرصا مصرف میکرد و مرد
همراهشون نباید مسکن مصرف کنی حتی اگه سردردبشی نباید استامینوفن همراهش بخوری چون مغزو داغون میکنه

3.    87/12/27 (15:41)
قرصی وجود ندارد که چربی ها را بسوزاند این فقط یک اصطلاح است اکثر این قرصها یا جلوی اشتها را میگیرد یا ملین است وهمه عوارض خاص خود را دارند ....

4.    87/12/27 (22:42)
استفاده از این چیزها واقعا اشتباه محضه
بهتره با رژیم غذایی متناسب و ورزش چربی ها رو بسوزونین.

5.    87/12/28 (18:36)
دوست عزیز مارك Redz از ماركهای معتبر هست ولی بهت بگم كه :

هر چند مكملهای چاق كننده ضرر داره ولی قرص ها و مكمل های لاغری ضرر و عوارض خیلی بیشتر دارند .

برای چاقی همراه با ورزش و بدنسازی استفاده ار مكمل آنچنان مشكل ایجاد نمیكنه

برای لاغری شب سعی كن فقط یه كاسه ماست بخوری و نهار هم به اندازه 14 قاشق برنج چون غذای ما ایرانیها اكثرا برنج هستش .

موفق باشی .

6.    87/12/30 (18:08)
بهترین کار برای لاغری
اول اراده است دوم برنامه درست غذایی سوم ورزش چهارم استراحت کافی
من حدود یک سال کار کردم و 15 کیلو وزن کم کردم حالا یک سال میگذره و هنوز هم اضافه وزن پیدا نکردم از هیچ قرصی یا دارویی هم استفاده نکردم

7.    88/1/1 (23:29)
سلام دوست عزیز باید گفت که منظور شما از تاثیر چیست اگر به دنبال معجزه از این محصولات هستید باید بگم خیر معجزه ای در این محصولات نیست البته این گفته من به منظور بی تاثیری بودن نیست و حتما این محصولات موثر واقع خواهد شد به شرطی که از تمرین مناسب ومستمر هوازی و یک رژیم غذایی متعادل استفاده نماییٌٍُِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِّید(حتما تعداد وعده های غذاییتان را به 5تا6وعده در روز به صورت کم حجم به همراه سبزیجات مصرف کنیید وهیچگاه وعده صبحانه و شام راحذف نکنیدکه نتیجه عکس دارد)جهت دریافت برنامه غذایی حتما بایک پزشک تغذیه مشورت کنید وسرخود هچکاه اقدام به اصطلاح گرفتن رژیم نکنید و اگر سابقه بیماری خاصی ندارید با مشورت با پزشک تغذیه هیچ گونه مشکلی برای مصرف چربی سوز های تایید شده وزارت بهداشت ندارید

8.    88/1/5 (15:52)
بهترین راه برای لاغر شدن 1-كنترل تغذیه 2- ورزش است.استفاده از هر گونه قرص و داروی شیمیایی خالی از ضرر نیست.پس سالم ترین راه بهترین راه هستش.

9.    88/1/6 (15:08)
وقتی راه های بی خطری مثل كنترل تغذیه و ورزش وجود داره استفاده از راه هایی كه ممكن در آینده ایجاد مشكل كنه عاقلانه نیست

10.    88/1/7 (13:15)
بسیاری از افراد چاق به دنبال میانبر هایى هستند كه بدون دردسر وزن خود را كم كنند. یكى از این روش ها استفاده از قرص هاى لاغرى است. ما در این مقاله تشریح خواهیم كرد كه استفاده از اینگونه دارو ها نه تنها كمكى به این افراد نمى كند بلكه عوارضى كه ایجاد مى كند ممكن است مشكلات آنها را دو چندان كند.

تعداد و انواع دارو هاى لاغرى كه در كتب مرجع تغذیه اعلام شده است انگشت شمار بوده و كلاً به دو دسته اصلى و البته چند گروه فرعى تقسیم مى شوند.
الف- گروه اول دارو هاى ضداشتها هستند (مثل Sibutramine) كه با تحریك تولید هورمون هاى سروتونین و سایر كاته كولامین ها و تاثیر آنها بر مركز اشتها در مغز باعث كاهش اشتها مى شوند. البته بایستى توجه داشت كه این دارو ها عوارضى چون افزایش فشار خون، افزایش ضربانات قلبى، اضطراب و در نهایت در صورت مصرف بى رویه سكته هاى قلبى یا مغزى دارند.

ب- گروه دوم دارو هایى هستند كه باعث جلوگیرى از جذب چربى از دستگاه گوارش مى شوند. (مثل Xenical) مسئله بسیار مهمى كه افراد علاقه مند به این دارو ها بایستى بدانند این است كه این گروه دارویى تاثیرى بر جذب انواع كربوهیدرات ها مثل شیرینى، شكلات و... ندارند و كسانى كه پول زیادى بابت آن مى دهند بایستى آگاه باشند كه فقط ۳۰ درصد جذب چربى هاى خورده شده توسط این دارو ها مهار مى شود و همین امر است كه معمولاً درمان چاقى با مصرف این گروه به علت عدم آگاهى كافى بیماران به شكست مى انجامد. عوارض این گروه كمتر از دارو هاى ضداشتها بوده و از جمله آنها مى توان به اسهال چرب و كمبود ویتامین هاى محلول در چربى (مثل A، E و...) اشاره كرد.
دسته دیگرى از دارو ها هستند كه به عنوان حجم دهنده سیستم گوارش به خصوص معده عمل مى كنند.و در حقیقت با پر كردن معده باعث كاهش اشتها مى شوند. (مثل آگارآگار) این گروه به عنوان عوامل موثر در درمان چاقى محسوب نمى شوند.
حال این سئوال پیش مى آید كه این دارو ها را چه كسانى مى توانند مصرف كننددارو هاى لاغرى در موارد چاقى مفرط (Morbid Oloesity) و یك سرى از بیمارى هاى مرتبط با چاقى استفاده مى شود یعنى در مواردى كه ادامه چاقى باعث ایجاد عوارض مهلك ترى همچون دیابت، فشار خون و... شده و سلامتى فرد را به مخاطره اندازد.بایستى توجه داشت تبلیغات وسیعى روى دارو هاى گیاهى براى درمان چاقى صورت مى گیرد كه البته با توجه به اینكه ماده موثره این دارو ها و فرمولاسیون و مكانیسم اثر آنها ناشناخته است توصیه نمى شود.
اگر قرص هاى لاغرى را بدون تجویز پزشك و بدون رعایت رژیم غذایى مناسب مصرف مى كنید در انتظار این عوارض باشید:افزایش فشار خون، تعریق، به هم خوردن عادت ماهانه، سردرد، سرگیجه، جوش هاى صورت، اضطراب، كم خوابى، تشنگى، خشكى دهان، افزایش ضربانات قلب و اسهال.

11.    88/1/8 (00:39)
با سلام من خودم از طریق redzحدود20کیلو وزن کم کردم عوارض داره ولی ارزششو داره نمیدونم بعضی از دوستان کلیشه ای فکر میکنن اگه این محصولات کارایی نداشت این همه ورزشکار رفه ای از ان استفاده نمیکردند از نظر من یک دره مصرف کن ضررنداره

12.    88/1/8 (23:12)
من مربی پرورش اندام هستم با یک برنامه غذایی که روزانه 500-700کالری کمتر از قبل در یافت کرده همراه با فعالیت آیروبیک به راحتی وزن کم کرده و جربی سوز تنها همراه با رزییم جواب میدهد

13.    88/1/9 (11:33)
مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
پرشكی - روانشناسی - تغذیه - دندانپزشكی - پوست و زیبایی

تلفن گویا : 2321-021
تلفن هوشمند سراسری : 9099070036
تلفن هوشمند تهران : 9092301919

www.kartesalamat.com

همین لحظه میتوانید با یك مشاور صحبت كنید !

14.    88/1/12 (13:30)
آشنایی با داروهای ضد چاقی
________________________________________
داروهاى ضد چاقی موادى هستند كه به منظور افزایش سرعت كاهش وزن ساخته شده‌اند.
این داروها ممكن است قرص‌هاى كاهنده وزنی باشند كه با نسخه پزشك تجویز مى‌شوند و قبل از فروش یا كاربرد آنها، باید مجوز بهداشتى لازم را كسب كنند یا داروهایى باشند كه بدون نسخه به فروش مى رسند مانند مكمل هاى غذایى كه نیازى به نسخه ندارند.
داروهاى ضد چاقی چگونه عمل مى‌كنند؟
بیشتر داروهاى ضد چاقی از طریق مهار اشتها اثر مى كنند، اما برخى از آنها از راه افزایش احساس پُرى و سیرى پس از غذا خوردن عمل مى كنند.
گروهی از داروهای ضد چاقی به "مهاركننده هاى لیپاز" معروفند. این داروها اشتها را مهار نمى‌كنند، بلكه از جذب چربى در بدن جلوگیرى مى كنند مثل داروى ارلیستات.
داروهاى كاهنده وزن اغلب براى مصرف كوتاه مدت هستند. داروهاى كاهنده وزن كه با نسخه تجویز مى شوند، نیاز به تایید بهداشتى دارند، حال آنكه داروهایى كه بدون نسخه به فروش مى رسند، نیازى به آن ندارند.
بیشتر داروهاى ضد چاقی تنها براى مصرف موقت ساخته شده‌اند و بیشترین تاثیر خود را زمانى نشان مى‌دهند كه مصرف آنها با تغییر در سایر شیوه هاى زندگى همراه باشد. به همین ترتیب داروهاى ضد چاقی كه بدون نسخه به فروش مى رسند، از اثر بخشى كوتاه مدت برخوردارند.
پزشك چه وقت داروی ضد چاقی تجویز می‌كند؟
بهترین راه كاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش منظم است. اما اگر شما جزو افرادی باشید كه برای كاهش وزن تلاش می‌كنید و اضافه ‌وزن برای شما مشكلات پزشكی ایجاد كرده باشد، داروهای كاهنده وزنی كه پزشك تجویز می‌كند، ممكن است به شما كمك كند.
پزشك شما در صورتی كه این معیارها را داشته باشید، ممكن است به دارو درمانی برای شما اقدام كند:
• سایر روش های كاهش وزن در شما موفق نباشد.
• ضریب توده بدنی (BMI) به عنوان معیار چاقی در شما بالاتر از 24 باشد و شما دچار عوارض پزشكی چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا یا قطع تنفس در هنگام خواب باشید.
• BMI شما بالاتر از 30 باشد.
در حال حاضر تنها دو دارو برای كاهش وزن بوسیله "سازمان غذا و داروی آمریكا" مورد تأیید قرار گرفته‌اند:
• سیبوترامین (Meridia): این دارو با تغییر مواد شیمیایی در مغز باعث می‌شود شما به سرعت احساس سیری كنید. اما این دارو نیز قرصی معجزه‌‌‌آسا نیست.
بررسی‌ها نشان دهنده آن است كه پس از یك سال، مصرف‌كنندگان سیبوترامین به طور متوسط 5 كیلوگرم بیشتر از افرادی كه رژیم غذایی كم‌ كالری به همراه دارونما مصرف می‌كردند، وزن كم كردند. عوارض جانبی این قرص از جمله شامل افزایش فشار خون ، سردرد ، خشكی دهان ، یبوست و بی خوابی است.
• ارلیستات (Xenical): این دارو از جذب چربی در روده شما جلوگیری می‌كند. چربی جذب نشده با مدفوع خارج می‌شود. میانگین كاهش وزن یا این دارو در حد متوسطی است - یعنی حدود سه كیلوگرم پس از یك سال.
عوارض جانبی این دارو شامل اجابت مزاج‌های مكرر و حاوی چربی است. از آنجایی كه اورلیستات مانع جذب برخی از مواد مغذی می‌شود، پزشك شما ممكن است برای شما مولتی‌ ویتامین تجویز كند.
در حال حاضر دوز پایین‌تر این دارو با نام Alli در آمریكا بدون نسخه فروخته می‌شود و به عنوان مكمل رژیم غذایی و ورزش برای كاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
داروهای جدید ضد چاقی
داروهای ضد چاقی دیگری هم در مراحل مختلف تولید و عرضه قرار دارند. از جمله می‌توان به گروه داروهای مهار كننده گیرنده‌های كانابیس در مغز اشاره كرده كرد كه با مهار اشتها باعث كاهش وزن می‌شوند. از داروهای این گروه می‌توان به اكومپلیا (Acomplia) با نام ژنریك ریمونابانت (rimonabant) ساخت شركت سانوفی - آونتیس اشاره كرد كه در بازارهای اروپایی موجود است. داروی اكومپلیا به خصوص برای سیگاری‌هایی كه از افزایش وزن پس از ترك سیگار نگرانند، می‌تواند مفید باشد.
این دارو همچنین خطر بیماری قلبی را در مبتلایان به دیابت نوع 2 كه به درمان‌های استاندارد پاسخ نمی‌دهند كاهش می‌دهد.
موارد مصرف داروهاى ضد چاقی
درمان چاقى: به لحاظ نظرى، كاربرد اصلى داروهاى كاهنده وزن در درمان افرادى است كه به شدت چاق بوده و اضافه وزن ایشان خطرات زیادى براى سلامتى آنها دارد.
درمان چاقى شامل مجموعه اى از درمان هاى مربوط به كنترل وزن مانند تعدیل رژیم غذایى، تغییر عادات،گرفتن مشاوره و برنامه‌ریزى براى ورزش و همچنین مصرف داروهاى كاهنده وزن است.
در واقع داروهاى كاهنده وزن در درمان چاقى باید با فعالیت جسمى و بهبود رژیم غذایى همراه باشند تا كاهش وزن و حفظ آن در سطح مطلوب در درازمدت امكان پذیر باشد.
كاهش عمومى وزن: مشتریان داروهاى كاهنده وزن را فقط افراد چاق تشكیل نمى دهند. طرفداران رژیم غذایى و كاهش وزن و كارخانه هاى داروسازى، به شكل فزاینده‌اى داروهاى كاهنده وزن را وسیله اى مطلوب و كارآمد براى كاهش وزن قلمداد مى‌كنند.
چه كسى مى تواند آنها را سرزنش كند؟ ساخت این داروها، كار سودآورى است. همچنان كه در سال 1996 مشتریان آمریكایى بیش از سیصد میلیون دلار فقط براى خرید "دكس‌فن‌فلورامین" خرج كرده اند و فروش داروهاى "متابولیف" و "هربالیف" هم كمتر از این نبوده است.
نكته در اینجاست كه مادامى كه در مورد چاقى یك تفكر همگانى وجود دارد و همه آن را ریشخند مى‌كنند و تا زمانى كه افراد چاق با رفتارهاى تبعیض آمیز مواجه هستند، مشتریان به دنبال یك "قرص جادویى كاهنده وزن" خواهند بود و بازار این داروها داغ باقی خواهد ماند.