مشخصات سوال

سید  , seyedabbas
4 اسفند 87 - 15:26
بهترین طریقه استفاده از خواص کاسنی چگونه است؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
مَهدی سیگاریان وفا , sigarian
87/12/4 (15:48)
برگهای کاسنی باید بصورت خام خورده شود و حداقل برگ مصرفی برای یکنفر 5 عدد است ( در این مورد حتی حدیث هم داریم)
بغیر از برگهای کاسنی میتوانید از عرق کاسنی هم استفاده کنید
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/12/4 (15:49)
سلام سید عباس
در روایات وارد شده كه از كاسنی بخوریدتا خون شما افزون ومیل جنسی در وجود شما سرشار شود وفرزندتان نیكو بوجود اید.
ومیفرماید:این گیاه میل جنسی را زیاد می كند وبر زیبایی كودك می افزاید.
طبیبان امروز میگویند:
گیاه كاسنی اعصاب را قوی نگاه میدارد ونور چشم را زیاد میكند وقوای فرسوده ی بدن را تجدید می كند وقلب وكبد وكلیه را به نشاط می اندازد وبرای رحم سودمند است وبه مزاح اعتدال میبخشد.
به نظر من از عرق كاسنی استفاده كن كه تمام خواص بالا را دارد.
موفق باشید

2.    87/12/4 (18:59)
برگ کاسنی خون را تصفیه می كند . آب برگ کاسنی برای مبارزه با سردرد به كار می برید . اگر خانمهای باردار از آب برگ کاسنی بخورند ، نوزادشان خوش آب و رنگ خواهد شد . اثر کاسنی در امراض كبدی قطعی است .
برای تب و سردرد روغن آن تجویز شده
برگهای تازه کاسنی سرشار از ویتامین ث بوده و خنك می باشند . برگ کاسنی حرارت صفراوی را از بین می برد . خون را تصفیه می كند و از فشار آن می كاهد .مالیدن آب برگ کاسنی به تنهایی و یا با سركه جهت سردرد مفید است . ضماد كوبیده ی برگ کاسنی جهت درد چشم و ورم ملتحمه نافع است . مضمضه جوشانده ی برگ کاسنی جهت درد دندانهای آسیا سودمند می باشد .

3.    87/12/6 (12:31)
کاسنی

کاسنی (نام علمی: Cichorium intybus L) گیاهی است از راسته گل مینا (Asterales) تیره گل‌ستاره‌ای‌ها (Asteraceae) از سرده کاسنی‌ها (Cichorium). از این گیاه دو گونه کِشتی و چهار تا شش گونه وحشی موجود است.

کاسنی معمولی، یک گیاه دارویی پایا با گل‌های آبی یا ارغوانی است. کاسنی در اصل بومی جهان قدیم است و بعداً در قاره آمریکا نیز به‌صورت گیاه خودروی کنار جاده‌ای درآمده ‌است. منشا اصلی این گیاه اروپای مركزی ، مناطق غربی و مركزی آسیا و شمال افریقا است و پراكندگی وسیعی در نواحی مختلف ایران به خصوص شمال ایران ، آذربایجان و مناطق كوهستانی خراسان دارد . به آب و هوای خنك ، آفتابی یا كمی سایه نیاز دارد و گرمای شدید تابستان راتحمل نمی كند .

خواص دارویی

طبیعت آن سرد و تر است. برطرف کننده تشنگی مفرط، مدر صفرا، تب بر، درمان دیفتری، تصفیه خون، درمانگر بیماریهای پوستی. ریشه كاسنی مدر و تب بر بوده و به عنوان اشتها آور و صفرا آور مورد مصرف قرار می گیرد . گل كاسنی به عنوان ملین و افزاینده صفرا مورد استفاده قرار می گیرد .

4.    87/12/7 (08:03)
اصولاگیاهان وقتی حرارت میبینند کلی از خواصشون از بین میره بنابری پس از ضدعفونی کردن خامش باید مصرف بشه