مشخصات سوال

سید مظلوم , katrina5
4 اسفند 87 - 15:09
چه دعای هست برای براورده حاجت انجام میگیرد
اطلاعات بیشتر : لطفا اسمشو بهم بگید البته همه جوره حاجت میگم


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
آرامیس صدر , arames
87/12/4 (15:30)
سلام میدونی من توی زندگیم یه مشکل خیلی خیلی خیلی بزرگ داشتم فقط فکر کن که اینقدر بزرگ بود که 4 سال تمام شب و روز گریه می کردم. توی این چهار سال هر دعایی رو بگی امتحان کردم. و هیچ چیز به اندازه اینهایی که میگم جواب نداد:
اول قرآن و فارسی خوندم و به معنیش خیلی فکر کردم
دوم هر چیزی که توی قرآن بود و من فکر می کردم توی زندگیم برخلافش انجام دادم شروع کردم به استغفار خوندن و به همه کارهام از اول عمرم فکر کردم مثلا اگر کسی رو ناراحت کرده بودم بگیر تا آخر
سوم روز تولد حضرت رقیه یه غذا نذر کردم
اگه باورت میشه هنوز نمیدونم چطوری مشکلم حل شد. فقط میدونم کار خدا بوده حتی کسی که این خبر و به من داد خودش باورش نمیشد و فقط گفت نمیدونم چطور شده.
موفق باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/12/4 (15:27)
دعای ناد علی،سریع الاجابه،فرج...

2.    87/12/4 (15:30)
http://www.fariba9999.blogfa.com

3.    87/12/4 (15:50)
در حاشیه کتاب مفاتیح ... کتاب دیگری است که در این مورد نوشته شده
کتاب مفاتیح را باز کن و در حاشیه ورقها جستجو کن
البته میتونی از فهرست کمک بگیری!

4.    87/12/4 (16:25)
سلام و عرض ادب بهترین و سریع ترین راه بر اورده شدن حاجت خواندن 2 رکعت نماز بعد از نماز صبح در رکعت اول حمد و بعد از حمد سوره قل اعوذ و برب الفلق و قل اعوذ برب الناس و در رکعت دوم بعد حمد سوره انا انزلنا 10 مرتبه
بعد از نماز خواندن سوره یاسین به صورت زیر
در سوره یاسین 7 بار کلمه مبین تکرار شده که بعد از هر مبین خدا را به عظمتش قسم بده و تضرع کن و در انتها متوسل به موسی بن جعفر شو و باید در طول نماز و قران مقدار گلاب در کاسه در کنارت بگذاری که بعد از نماز و بعد از از هر قسم و توسل به ان گلاب فوت کن و در انتها مقداری از ان گلاب را میل کن و مقداری را هم در منزل به محیط بزن
انشالله بزودی حاجت روا خواهی شد مابقی گلاب را هم در منزل نگه دار و چند روز به خانه بزن

5.    87/12/4 (16:35)
سلام
دعای طلب حاجت
در منتخب الختوم مذكور است كه برای قضاء حوائج توسل جستن به حضرت سیدالشهداء بسیار مجرب است وباید كه یكصدوبیست وهشت مرتبه دعای(الهی بحق الحسین واخیه وجده...) رادر یك مجلس بخواند كه بدون شك مطالب او ادا شود
دعا در مفاتیح وارد شده.

6.    87/12/4 (17:12)
به عقیده من بسیار از دعای معتبر در مفاتیح الجناح موجود است که نمونه ای از آن دعای توسل ، دعای سریع الاجابه .
در ضمن یه نیت پاک از همه چیز مهم تر است.
التماس دعا

7.    87/12/4 (18:23)
سلام
برای حوائج همانطور که دوستانه دیگه گفتند می تونید از کتاب مفاتیح استفاده کنید و کتابی هم هست به نام گنجهای معنوی که مطالبه خوبی دارند.
اما باید بدونید که حوائج انسانها سه وجه دارند:
1 حاجتهایی هستند که بدون دعا کردن شما هم برآورده می شوند فقط باید صبر داشته باشی.
2 حاجتهایی هستند که باید دعا کنید تا برآورده شوند یعنی این دعا باعث می شود مسیر زندگی شما تغییر کند به آن سمتی که شما دوست داری.
3 حاجتهایی هستند که اگر شما شب و روز هم دعا کنید برآورده نمی شوند چون خداوند صلاح بنده ی خود را می داند و نمی خواهد که شما در مسیر بدی قرار بگیرید.
ولی شما دعا کنید به هر نحو که شده و یا با هر دعایی
اینکه کدام دعا خوب یا بد است نداریم بستگی به دله شما دارد
هرکسی یک دعایی را تجربه کرده
و اما باید بسیار صبر داشته باشید و اگر حاجتتان برآورده نشد ناراحت نشوید و بدانید که خداوند اجر دعای شما را فراموش نخواهد کرد.
موفق باشید.

8.    87/12/4 (18:46)
سلام
ببین آقا اكبر تو اگه بهترین و پر استجابت ترین دعا رو بخونی ولی از ته قلب و با حضور قلب نباشه فایده نداره !
و البته این رو بگم كه من یك بار تو ده سالگی دعای توسل را با تمام وجود و اشك ریزان خوندم و حاجتم بلافاصله برآورده شد !
امیدوارم دعات برآورده بشه !

9.    87/12/4 (21:45)
www.naria.ir
www.naria5.blogfa.com

کتاب اسلام و شمشیر رو باید از این دو تا آدرس دانلود کنی و بخونی.
در وبلاگم هم اسنادی فنی دال بر جعلی بودن تمام احادیث و روایات تمام فرقه های اسلامی آورده ام که می تونید بخونید و به عینه ببینید که تمام این دکان مذهبی صرفا به قصد هوای نفس است.

10.    87/12/4 (21:58)
پنج بار آیه الکرسی به نیت پنج تن- چهل یاسین- پانصد صلوات

11.    87/12/4 (22:01)
درروایات امده است که خواندن دعای فرج(اللهم کن لولیک)برای برطرف شدن حاجات موثر است
وهمچنین می فرمایند اگرمشکل مادی داشتی به حضرت امام جواد علیه السلام متوسل شوید
به امید برطرف شدن تمامی حاجات تمامی مسلمانان

12.    87/12/4 (23:50)
یكی از بهترین را ه های استجابت دعا این هست كه اول یك صلوات بفرستیم بعد حاجت خود را بخوانیم ودوباره یك صلوات بفرستیم كه خداوند انشاالله دعایی كه بین دو دعای مستجاب (صلوات)باشد اجابت میفرماید

13.    87/12/5 (08:08)
سلام. بهترین دعا گفتن بسم الله و بعد آتسین ها را بالا بزن و با توکل به خدا کارت را شروع کن . در سختی های راه تأمل کن و سعی کن اگر شکست خوردی خودت شکسته نشی و دوباره تلاش کن . یادت باشه هیچ دعایی بدون تلاش سازگار نخواهد بود.
یا علی مدد

14.    87/12/5 (08:45)
دعا، نوعى عبادت، خضوع و بندگى در برابر خداوند متعال است و همانند عبادات دیگر، اثر تربیتى و تكاملى بر انسان مى گذارد. انسان به وسیله دعا، شایستگى بیشترى براى درك فیض خداوند پیدا مى كند; زیرا موهبتهاى الهى، برحسب استعدادها و لیاقتها تقسیم مى شود، هر قدر استعداد و شایستگى بیشتر باشد، سهم بیشترى از آن مواهب نصیب انسان مى گردد.
امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: «نزد خداوند مقاماتى است كه هیچ كس بدون دعا به آن نمى رسد».
پس نتیجه مى گیریم كه دعا نوعى كسب قابلیت براى تحصیل سهم زیادتر از فیض بى پایان پروردگار است; البته دعایى به هدف اجابت مى رسد كه شرایط لازم در آن و «دعا كننده» و «مطلبى كه مورد تقاضا است» وجود داشته باشد.
شرایط استجابت دعا و تسریع در آن عبارتند از:
1. كوشش در پاكى قلب و روح; 2. توبه از گناه; 3. خودسازى; 4. حمد و ثناى خداوند; 5. درود بر پیامبر(صلى الله علیه وآله) و ال آل(علیهم السلام).
امام صادق(علیه السلام) فرمود: «مبادا هیچ یك از شما از خدا تقاضایى كند، مگر این كه نخست حمد و ثناى او را به جا آورد و درود بر پیامبر و آل او(علیهم السلام) بفرستد; بعد به گناه خود نزد او اعتراف (و توبه) كند; سپس دعا نماید.»
6. نخوردن مال حرام. پیامبر(صلى الله علیه وآله)فرمود: «كسى كه دوست دارد دعایش مستجاب گردد، باید غذا و كسب خود را پاك كند.»
7. دعوت به حق و مبارزه با فساد 8. عمل به پیمان هاى الهى 9. توأم گشتن دعا با عمل. على(علیه السلام) فرمود: «دعا كننده بدون عمل مانند تیرانداز بدون «زه» است.»
10. یقین داشتن به این كه خداوند با وجود شرایط استجابت دعا، اجابت مى كند. «و إذا سألك عبادى عنّى فإنّى قریب أُجیب دعوة الدّاع إذا دعان; (بقره، 186) چون بندگان من از تو سراغ مرا مى گیرند، بدانند كه من نزدیكم و دعوتِ دعا كنندگان را اجابت مى كنم.»
11. احساس نزدیك بودن با خداوند: «و نحن أقرب إلیه منكم ولكن لاتبصرون; (واقعه، 85) از شما به آن كس ]كه دارد جان مى دهد [نزدیكتریم ولیكن شما نمى بینید.»
12. خلوص در دعا: «فادعوا اللّه مخلصین له الدّین; (مؤمن، 14) پس خدا را بخوانید در حالى كه دین را برایش خالص كنید.» 13. اصرار داشتن بر خواسته 14. اعتقاد به این كه فقط خداوند خواسته هاى ما را بر مى آورد.
15. دقت در زمان و مكان دعا; مثلا در وقت سحر و در مساجد بیشتر سفارش شده است. 16. حالت درونى دعا كننده، باید حالت تضرع و خشوع در پیشگاه مقتدر عزیز باشد و موارد دیگر.
خداوند متعال بر اساس وعده اى كه در قرآن داده است، دعاى دعاكننده را مورد اجابت خویش قرار مى دهد: «ادعونى أستجب لكم» (غافر، 60) لیكن استجابت هر دعا به حسب نوع دعا و دعاكننده متفاوت است
برخی از سوره ها و آیات و ذکرها برای استجابت دعا عبارتند از :
1.سوره های چهار قل سوره حمد یاسین الرحمن قدر آیه الکرسی و....
2.دعای زیارت عاشورا توسل تعقیبات مشترک نمازهای واجب و..
3.نماز شب نماز جعفر طیار و نوافل دیگر
4. ذکر صلوات استغفار و ذکر لاحول و لا قوه الا بالله و لااله الا الله و....


15.    87/12/5 (09:17)
امن یجیب مضطر اذا دعا ویکشف السو

16.    87/12/6 (15:54)
دعای ناد كبیر
به نظر من برای بر آورده حاجت باید از ته دل باشد و با نفس پاك بر نفس های لوامه و اماره و ایمان داشتن به خدا و فقط از خدا در خواست كردن و نماز خواندن در صبح قبل از نماز صبح بخوانی حاجت از ته دل باشد بر اورده میشود
یا حق

17.    87/12/7 (07:35)
باسلام . دعا کردن شرایط خاص خود را دارد که یکی از انها حضور قلب است اگر خدای خود را بخوانی فرق نمی کند چه دعایی باشد .یادمان باشد آنچه که امروز داریم خواسته وآرزوی سالهای قبل ماست که خدا به ما داده است درهر صورت خواندن سوره واقعه در مدت 40روز وهمچنین خواندن سوره یاسین .دعای ناد علی کبیر (هفت بار در روز )و.... مجرب است ولی دوست عزیز زیاد بر خواسته خود اصرار نکن شاید خداوند چیزی دیگر را برای شما مصلحت میداند که شما بعداًمتوجه ان خواهید شد.موفق وپیروز باشد

18.    87/12/7 (08:07)
عزیزمن خدایی که بخواد حاجت رو بدون تلاش و کوشش فرد و تنها بخاطر خواندن چندتا جمله که اکثرا هم خواننده اش نمیفهمه که چی داره میگه بده آیا به نظر شما شایسته است اسمش را خدای عادل گذاشت؟

19.    87/12/7 (09:00)
سلام روزبه هستم!
آقا اكبر همونطور كه بقیه بچه‌ها گفتن دعا زیاده! منم یه راه حل كوچیك كناره راه حل‌های بزرگ اونا می‌گذارم این كه دعا كن خدا آرزویی كه داری برات به خیر و صلاح قرار بده چون هرقدر هم كه مستجاب الدعوه باشی ولی خیر نخوای بی فایده است. آخه خدا خیرالموجودینه. دوست دارم!
برات همیشه دعا میكنم :)

20.    87/12/7 (19:26)
سلام
فقط کافیه با زبان خودت و بی واسطه با خدا صحبت کنی. او می شنوه
یا حق