مشخصات سوال

mehrnaz .... , bia2galeryax
26 بهمن 87 - 08:55
من صورتم چربه میشه یکی بگه چه کرم پودر وپنککی بزنم که صورتمو صاف کنه و همون جور بمونه


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
ســــــــــارا        , mitra_428
87/11/26 (09:17)
منم صورتم خیلی چربه پنکیک فشرده باربارا استفاده می کنم خیلی راضیم ماندگاریش هم خیلی خوبه پوست رو هم خیلی صاف و یکدست می کنه
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/11/26 (09:44)
سلام

به نظر من اول روی پایه پوستت کار کن .. چربیش رو تعدیل کن و بعد از مواد آرایشی اصل و مرغوب استفاده کن

توصیه من یک ست مراقبتی پوسته که همیشه با اون از پوستتون مراقبت کنید
http://your-cosmetics.blogfa.com/post-4.aspx

و این کرم پورد رو هم چون نتیجه اش رو روی پوستهای چرب دیدم و دیدم که خیلی بیشتر از پوستهای خشک جواب داده و تقریبا معجزه کرده معرفی میکنم..
http://your-cosmetics.blogfa.com/post-11.aspx

حتما ببین و بدون که عالین

2.    87/11/26 (10:11)
سلام از پنكینگ vov استفاده كن خیلی عالیه هم خوب روی پوستت می خوابه پوشش عالی داره و اصلا چرب نیست

3.    87/11/26 (14:07)
سلام مهرناز عزیز
شما برای پوستتان بهتره از کرم پودر استفاده نکنید چون پوست چربی دارید .
برای روزانه می توانید از یه مرطوب کننده و یک پنکیک دلخواه استفاده کنید .
برای جشنها هم میتوانید از پنکیک خشک بن نای یا کریولان
استفاده کنید و روش فقط یک فیکس کننده بزنید و با دستمال نم داراضافی پودر را بگیرید.
از پن استیک بن نای هم میتونید استفاده کنید البته نه روزانه چون اینها کرمهای گریم هستند و برای مصرف روزانه بسیار برای پوست سنگین میباشند.

4.    87/11/26 (18:03)
مهرناز خانم شاید این مقاله بدردتان بخورد
کلمات فاندیشن (Foundation) و کانسیلر(Concealer) مدام تکرار میشوند که به معنی انواع کرم پورد هستند، همان مواد زیرسازی و پنهان کننده لکه های صورت.

خلق یک چهره بی عیب و نکات اولیه زیرسازی آرایش و پنهان کردن لکه ها و جوشها

مقدمه:
حتما تا کنون تصاویر مدلهای زیبا را در مجلات دیده اید و به خودتان گفته اید که این مدلها برای داشتن چنین چهره عالی چه میکنند؟
در حقیقت این چهره بی عیبی که شما میبنید، نتبجه کار فاندیشن و کانسیلرها یا همان کرم پودر است. اگر شما در صورتتان جوش یا لکه دارید، فاندیشن و کانسیلر به شما کمک خواهد کرد که صورتی بی عیب داشته باشید.

دو نوع کرم پودر وجود دارد:به صورت مایع و به صورت کرم.
کرم پودر مایع یا همان Color Veil (که در قسمت محصولا آرایشی قسمت Kayla توضیحات و قیمت آن را میتوانید ملاحظه کنید) یک جلای مات و یک پوشش کنترل شده بر روی پوست ایجاد میکند و کاری میکند که پوست شما زیباتر به نظر برسد و لکه ها و کبودی دور چشم را به خوبی میپوشاند.
کرم پودر ماتیکی یا همان Foundation (در قسمت Kayla باز هم توضیحات آن وجود دارد) برای قسمت هایی از پوست که میخواهیم بپوشانیم، پوشش خوبی ایحاد میکند. انواع لکه ها و آثاری که میخواهیم بپوشانیم عبارتند از: کبودی زیر چشم، جای زخم و سوختگی، رگهای نمایان، چروکها و آثار کشیدگی، جای بخیه، تاتو، ماه گرفتگی ها لکه های ناشی از بالا رفتن سن. همچنین با این ماده میتوان چروکهای ریز زیر چشم را پوشاند. برای بهتر شدن اثر کرم پودر، همیشه از پن کیک متناسب با همان کرم پودر استفاده کنید چونکه حالت ضد آب به آن میدهد. درست مانند یک پوست دوم.
به هنگام استفاده از کرم های آرایشی از یک اسفنج آرایش استفاده کنید. کرم آرایشی یا همان کرم پودر را به صورت دایره شکل روی پوست بکشید تا کامل پوست را پوشش دهد.
حالا زیرسازی آرایش شما حاضر است تا با استفاده از رنگهای متناسب صورتتان را آرایش کنید.
کرم پودر یک جلای بی نقص به چهره شما و پوششی درخشان به پوست شما میدهد.
کرم پودر برای یکنواخت کردن رنگ چهره، پوشاندن لکه ها صورت و جلا دادن به صورت استفاده میشوند. کرم پودر را باید خیلی یکنواخت بر روی پوست کشید تا حالت براق پدا نکند.
کرم پودرهای مرغوب (مثل Kayla) حاوی ماده ضد آفتاب بوده و نقش مرطوب کننده نیز دارند.
استفاده از رنگ اشتباه در کرم پودر باعث میشود که آرایش شما رنگ واقعی خود را نشان ندهد و کمی چرک به نظر برسد. بر عکس آنچه بسیاری از خانمها تصور میکنند، کرم پودر و مواد زیرسازی آرایشی، اگر مرغوب باشند، برای پوست بسیار مفید بوده و مثل کرم صورت و مواد ضد چین و چروک عمل میکنند. کرم پودرها و مواد زیر سازی آرایشی مرغوب، اگر با کرم مرطوب کننده استفاده شوند، لایه محافظ پوست شما را تقویت میکنند. رنگدانه های پوست شما، با استفاده از این مواد مرغوب، در برابر گرد و غبار و اشعه های مضر نور آفتاب حفاظت میشود. برای یک محافظت خوب بهتر است به میزان ماده ضد آفتابی که در کرم پودر شما وجود دارد دقت کنید.
برای یک زیر سازی آرایشی خوب شما باید از یک کرم پودر به صورت، کرم، مایع یا پودر استفاده کنید. که انتخاب آن به نوع پوست شما، رنگدانه های پوست شما و همچنین میزان پوششی که پوست شما نیاز دارد، بستگی دارد. اگر می بینید که پوست شما به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب میکند، بهتر است که از کرم پودر چربتر استفاده کنید. کرم پودرهای پودری برای کنترل میزان چربی در پوستهای چرب بیشتر کاربرد دارند. اگر به طور مداوم در طول روز و هر روز از کرم پودر خوب استفاده کنید، این زیرسازی باعث میشود که آرایش شما حالتی کاملا طبیعی داشته باشد .

چگونه کرم پودر مناسب برای پوست خود را انتخاب کنیم؟
هدف از استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست شما حالت یکنواخت و آماده برای آرایش را پیدا کند و هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشیدن به پوست نیست.
به همین خاطر بهتر است که تا آنجا که میتوانید هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزدیکترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار رنگ آن را روی استخوان فک خود امتحان کنید. رنگ درست باید در مقایسه با رنگ گردن طبیعی جلوه کند.

به یاد داشته باشید:
اگر کرم پودر درست را انتخاب کنید و به خط فک پایین خود بمالید، دیگر خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نمی آید. برای تست رنگ کرم پودر بهتر است سه رنگ نزدیک به رنگ بر روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده میشود یا نه. اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد.
اگر پوستتان چرب باشد بهتر است از یک کرم پودر بدون چربی یا با منشا آبی استفاده کنید. پوستهای خشک با کرم پودرهای مایع و کرم پودرهایی که حالت کرم دارند، سازگاری بهتری دارند.
کرم پودر را درست زیر چانه تست کنید . این کار باعث میشود بفهمید که آیا کرم پودر در صورتتان نامرئی میشود یا نه. اشتباهی که اغلب خانمها میکنند این است که کرم پودر را یا روی گونه تست میکنند، که اغلب پوست آن تیره تر از دیگر قسمتهای صورت است، و یا روی پشت دستشان.
زنان پوست رنگی رنگدانه های زرد در پوستشان دارند و به همین خاطر باید از کرم پودر با پس زمینه زرد و بدون چربی استفاده کنند. پوستهای تیره تر نور بیشتری منعکس میکنند و چرب تر هستند.
ابتدا، نوع پوستتان را در نظر بگیرید. اگر در مجموع پوست صاف (با لکه ها و آسیب دیدگی بسیار اندک) دارید و میخواهید ظاهری صاف داشته باشید، از یک کرم پودر مایع یا کرم استفاده کنید که جلای مات داشته باشد، مانند کرمهایی که دارای فرمول Pro-Retinol و SPF20 هستند. اگر چرب بودن برای شما ایجاد مشکل میکند. ار فرمول هایی استفاده کنید که درخشش اضافه را جذب میکندو حاوی مواد ضد جوش هستند. اگر میخواهید لطافت و صافی پوست را حفظ کنید از فرمول های ضد پیری استفاده کنید، یعنی فرمولهایی که در آنها ترکیبات مس استفاده شده باشد تا صافی پوست شما را تقویت کند.

رنگ کرم پودر خود را درست انتخاب کنید:
حال، مطمئن شوید که رنگ کرم پودرتان را درست انتخاب کرده اید.
رنگ کرم پودر باید تا جایی که میشود به رنگ پوست شما نزدیک باشد. اکثر خانمها چند درجه زردی در پوستشان دارند. پس کرم پودرهایی که پس زمینه طلایی دارند از کرم پودرهایی که پس زمینه صورتی دارند طبیعیتر نشان میدهند. اگر میخوایهد مقداری سرخی به پوستتان بدهید، به جای کرم پودر این کار را با رژ گونه انجام دهید.
اگر در مورد رنگ پوستتان دو دل بودید، از یک رنگ حنثی استفاده کنید که نه زیاد زرد باشد و نه زیاد صورتی. اگر هنگام کشیدن آن بر روی پوست نامرئی شد، رنگ درست را انتخاب کرده اید.

چگونه از کرم پودر استفاده کنیم:
وقتی نوبت به کرم پودر زدن میرسد، به یاد داشته باشید که کم آن هم زیادی است. منظورمان این است که هر کسی نیاز ندارد که از پیشانه تا زیر چانه خود را کرم پودر بزند. یکی از ترفندهای داشتن یک ظاهر طبیعی این است که فقط جاهایی را آرایش کنیم که پوست تیره یا سرخ دارند. (اکثرا روی بینی، کناره های بینی، گونه ها، اطراف دهان و گوشه چشم) کرم پودر را نقطه به نقطه بزنید و بعد با نوک انگشت یا اسفنج آرایش به سمت خارج، جهت خط مو پخش کنید.
انگشتان بهترین برسها هستند. غالبا استفاده از انگشتان برای پخش کردن کرم پودر از هر وسیله دیگری بهتر است چون حرارت نوک انگشتان باعث آب شدن تدریجی کرم پودر میشود، که به این ترتیب راحت تر میتوان آن ا روی نقاطی کی میخواهیم پخش کنیم. به تدریج این رنگ را به تمام صورت، از جمله پلکها و زیر چانه پخش کنید تا چهره تان دو رنگ نشود.

نکاتی برای زدن کرم پودر:

• صورتتان را مرطوب کنید و بگذارید کرمتان جذب شود. این موضوع باعث میشود که کرم پودرتان در سطح پوست بماند.

• کرم پودر را بزنید و فورا پخش کنید.

• با زدن برس در پن کک و پخش کردن آن روی صورت به صورت حرکات مدور هماهنگی کرم پودر را ایجاد کنید. نگرانی ماتی جلای چهرهتان نباشید.

• کرم پودر را با نوک انگشت یا اسفنج آرایشی بمالید تا پوستتان درخشان و طبیعی جلوه کند.

• پس از اتمام کار با یک دستمال نمناک روی صورتتان بزنید تا اضافه های پن کیک را از روی آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان داده شود.

• هنگام زدن کرم پودر دهانتان را باز کنید تا قسمت گردن قشنگ آرایش شود و خطی باقی نماند.

• دو رنگ کرم پودر را همیشه دم دست داشته باشید. یکی برای زمستان و دیگری برای تابستان. اغلب ماه های سال اگر این دو رنگ را با هم مخلوط کنید هماهنگی بسیار زیبایی به دست می آید.

• پس از اتمام آرایش، یک تکه پارچه را روی صورتتان بزنید که هم آخرین پوشش را تکمیل کنید و هم نرمشی به ظاهرتان داده باشید.

به یاد داشته باشید:
آرایش در زیر نور مصنوعی و رنگ طبیعی متفاوت جلوه میکند، به همین خاطر همیشه زیر نوری مشابه به نور جایی که میخواهید بروید آرایش کنید.
رنگهای روشن چهره تان را جلوه دار تر میکنند. ولی رنگهای تیره تر این جلوه هار را کمتر نمایان میکنند.نکاتی برای داشتن یک پوست زیبا:

در اینجا به نکاتی اشاره میکنیم که اگر مراعات کنید میتوانید پوست زیبایی داشته باشید.

• تا آنجا که میتوانید از استرس دوری کنید.

• زیر آفتاب زیاد نمانید و از کرمهای ضد آفتاب استفاده کنید.

• سیگار نکشید چون سیگار خودش پوست را خراب میکند.

• آب زیاد بنوشید.

• خوابتان کافی باشد.

• توجه کنید که پوستتان را خوب تمیز کنید.

• سبزیجات و میوه جات را به وفور استفاده کنید.

5.    87/11/26 (20:51)
کرو پودر لورال Loreal بدون نیاز به پنکیک چون اصلا چرب نیست و موندگاری بالا داره تا 16 ساعت قیمت 15000 تومان

6.    87/11/26 (23:34)
÷نکک و کرم÷ودر ETUDE براتون خیلی خوبه منم استفاده می کنم.

7.    87/11/27 (20:35)
با سلام به سایت زیر مراجعه کنید
www.oriflame.veb.ir

8.    87/11/29 (13:41)
chon sooratet charbe benazare man az fundation oreale oil free estefade koni kheili khoobe..pooshesham khoobe va age mikhai moondegarie kerem poodret ziad bashe pankek rooie kerem poodret bezan;)

9.    87/11/29 (19:03)
az mahsolat alsina estefadeh kon dar kol b mark nzeyad tavajo nakon faghad b in tavajo kon k shoma nabayad az kerm podr estefadeh kony faghad az pankek estefadeh kon k charbi postet ra beposhaneh.

10.    87/11/30 (13:27)
سلام مهرناز جان چربی پوستت با صابون مخصوص پوستهای چرب تعدیل کن بعد از کرمهای FREE OIL استفاده کن که روشن کننده هم باشن.معمولا درصد چربی پوستهای مختلف متفاوت هست .اگه خیلی پوستت چربه از پنکک استفاده نکن حتی مرغوبترینشونم بعد چند ساعت اصطلاحا میماسه!

11.    87/12/2 (20:16)
behtare ke shoma az kerem poodrhaye maye estefade nakonid kermhaye feshorde ke behtarin marke oon Super color mibashad barraye shoma monaseb ast

12.    87/12/4 (16:52)
من مشاور فروش محصولات اوریف لیم هستم.
اوریف لیم برای تمام پوستها محصول داره که خیلی کیفیت فوق العاده ای داره.
اگر خواستین پیام بذارین تا بیشتر شما رو راهنمایی کنم.

13.    87/12/5 (01:49)
من خودم پوستم چربه.اولا حتما کرم مرطوب زیرآرایشت مخصوص پوست چرب باشه. اگر قیمت برات مهم نیست که یکم بالا باشه کرم پودر با دوام آلسینا ونوع light اونو بگیر از همش بهتره..در ضمن خودش balance teint هست و چربی پوستت رو تعدیل میکنه.

14.    87/12/9 (04:07)
از صابون گلیسرینه گلمر یا کاپوس استفاده کن عالیا من در داروخانه شاغل هستم