مشخصات سوال

مهناز م , qazxc123
21 بهمن 87 - 15:07
برای برطرف كردن لك پوست چه باید كرد؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
فریاد سبز , ssbita
87/11/21 (15:59)
اول باید مشخص بشه چرا پوست شما لک شده. لک های پوست چندین دلیل دارند.
1- اشعه آفتاب
2- کم کاری کبد
3- کمبود ویتامین( که در رژیم های سخت یا بارداری بوجود میاد)
4- استفاده از لوازم آرایشی نا مناسب
5- زخم های کهنه ( سالک- جای جوش- سوختگی)
پیشنهاد میکنم به هر معالجه ای پناه نبرید و اول علت را پیدا کنید.

موفق باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/11/21 (16:01)
برطرف کردن کلیه عوارض پوستی با صابون خاویارحاوی ویتامین Eخاویارو کلوژن وQ10که پوست را مقاوم وشفاف میکند وشادابی ولطافت رابه پوست بر می گرداند وپوستهای پژمره را جوان وروشن وچروک صورت را بر طرف می کند-ضد لک وجوش -روشن کننده تهیه شده از خاویار-عسل-کلوجین-ویتامینE
-بر طرف کننده کلیه جوشهای معمولی -کک ومک ولکه های ناشی از زایمان


اسك گیاهی برطرف كننده چروك صورت، لك وكك ومكین محصول ،یك ماسك لایه بردارصورت پاك كننده وضدالتهاب می باشد.باتركیبی از آلوورا،پاپایه وآوكادو،ویتامین هایی برای برطرف كردن سلولهای پوستی مرده برای اینكه پوست راصاف ونرم كنند.این ماسك به تمییز شدن عمقی چربی وكثیفی كمك می كند،مشكلات پوستی را مثل آكنه ولكه های سیاه،كاهش می دهد.رنگ چهره را هماهنگ می كند.وبه تجدید بافت سلولی كمك می كند.این محصول برای انواع پوستها برای تعادل مجدد عملكردپوست مناسب است.
طریقه مصرف:از مالیدن آن به نواحی خیلی نزدیك به چشم خودداری كنید10-15 دقیقه یا تا زمانی كه ماسك روی صورت كامل خشك شود منتظربمانید.سپس به طریق لایه برداری با یك حركت روبه بالا كه از چانه شروع می شود،انرا پاككنید.برای نتیجه گیری بهتر یك یا دو بار در هفته استفاده كنید.
تركیبات:آّ معدنی،كربومو،تتراسدیم ادتا،تری اتانول آمین،سدیم لورت سولفات،كوكامید پروپایل بتان،پروپیلن گلیكول،گلیسیرین، پنتنول(ویتامینb5)،عصاره بابونه،پلی اتیلن،آلوورا،پاپایه،عصارهی آوكادو،اسانس
ماسك گیاهی برطرف كننده چروك صورت، لك وكك ومك جوش صورت ،چروك صورت،سیاهی دور چشم،سفیدوروشن كننده پوست صورتآنچه باید درباره فرآورده‌های ضدلک و روشن‌کننده‌های پوست بدانید

مواد لازم برای تهیه پوست روشن


--------------------------------------------------------------------------------

طی هفته‌های گذشته، عده زیادی از خوانندگان پرسش‌هایی مطرح کردند که وجه مشترک بسیاری از آنها روشن کردن پوست و برطرف کردن لک و تیرگی صورت بود. اکنون که فصل پاییز است و از شدت تابش آفتاب کم شده است، بسیاری از افراد برای روشن کردن پوست صورت‌شان و رفع لک صورت اقدام می‌کنند و البته استفاده خودسرانه از فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی هم زیاد است که در برخی موارد به نتیجه نگرفتن یا بروز عوارض منجر می‌شود. به همین منظور در این شماره به موضوع روشن کردن صورت می‌پردازیم.

بخش مهمی از مشکلات زیبایی و مراجعه به پزشکان، به علت بروز لکه و ضایعات تیره روی صورت است. علت این موضوع، گوناگون است و عامل اصلی آن، انتشار غیریکنواخت و غیرطبیعی رنگدانه پوست (ملانین) در سطح پوست است. گاهی یک لک در حقیقت، سرطان پوست است. واضح است که در این هنگام، رفع ضایعه فقط کم‌رنگ کردن ضایعه نیست. چنین ضایعه‌ای را پزشک باید معاینه کند و تشخیص دهد و آن را با روش جراحی بردارد و به آسیب‌شناسی فرستد. نکته مهم دیگر این است که فرآورده‌های زیادی برای رفع لک وجود دارد. مهم این است که در بازار فرآورده‌های بهداشتی و زیبایی با فرد مجرب مشورت شود تا بر اساس سابقه پزشکی و مشخصات پوست بیمار، از نوع خاص از فرآورده بهداشتی و زیبایی استفاده شود.
عوامل موثر در رنگ پوست
چند عامل در بروز و تشدید و نیز در تغییر رنگ پوست موثرند که باید روشن کردن رنگ پوست با توجه به این موارد انجام گیرد تا تاثیر بیشتری داشته باشد. عواملی نظیر ضخامت پوست، عروق خونی پوست که هرچه تراکم و میزان انبساط آنها بیشتر باشد پوست سرخ‌تر است، میزان اکسیژن خون که هر چه بیشتر باشد، پوست قرمزتر و درخشان‌تر و هر چه کمتر باشد، پوست آبی‌تر به نظر می‌رسد، وجود رنگدانه‌های پوست که مهم‌ترین آنها ملانین است (مهم‌ترین عامل رنگ پوست هم محسوب می‌شود) مانند بتاکاروتن که موجب زرد شدن رنگ پوست می‌شود. مقدار ملانین پوست به چند عامل بستگی دارد: وراثت، هورمون و میزان قرار گرفتن در برابر نور خورشید.
موارد استفاده از روشن‌کننده‌ها
کک و مک‌ها، خال‌های قهوه‌ای روشن هستند با قطر حدود 5 میلی‌متر که در کودکی و بین 2 تا 4 سالگی و در مناطقی که در معرض آفتاب قرار دارند مانند صورت و روی بینی، شانه‌ها و پشت ظاهر می‌شوند. در تابستان، کک و مک‌ها تیره‌تر و در زمستان، کوچک‌تر و کم‌رنگ‌تر است. به همین علت، اولین گام پرهیز از نور آفتاب است اما فرآورده‌های روشن کننده، تاثیر متوسطی بر این تغییر رنگ دارد. لکه‌های آفتابی یا خال‌های ناشی از آفتاب که به اشتباه به آن لکه‌های پیری یا لکه‌های کبدی می‌گویند، از مواردی است که با روشن‌کننده‌ها کم‌رنگ‌تر می‌شوند. این لکه‌ها به علت برخورد طولانی مدت نور آفتاب با مناطق باز بدن به وجود می‌آیند. در حدود 40 سالگی شروع می‌شوند و لک‌های بزرگی ایجاد می‌کنند. لک‌های بارداری در خانم‌های باردار و به علت توزیع منحصر به فردی از رنگدانه پوست در سطح پوست صورت به وجود می‌آید. این لک‌ها به صورت لک‌های قهوه‌ای روشن یا تیره روی صورت و به طور متقارن در دو طرف بینی مشخص می‌شود. اغلب در دوران بارداری به وجود می‌آید اما با خوردن قرص‌های ضدبارداری، برخی داروها و هورمون‌ها نیز بروز می‌یابد. برای رفع ملاسما، پیش از استفاده از مواد روشن‌کننده باید به دو نکته توجه کرد: پرهیز از نور آفتاب و مشورت با پزشک برای توقف مصرف داروها.
لک‌های پوستی ناشی از التهاب، زخم و جوش پوستی
بعضی از التهابات پوستی مانند آکنه، درماتیت تماسی، سوختگی یا ضربه‌های شدید، ضایعات پررنگی روی پوست ایجاد می‌کنند، در این موارد، روشن‌کننده تاثیر محدودی دارد چون رنگ‌دانه‌ها در لایه‌های عمیق پوست فرو رفته‌اند. هر چه درمان پس از التهاب سریع‌تر آغاز شود، احتمال بهبود بیشتر است. گاهی به علت استفاده از عطر و فرآورده‌های پس از اصلاح، مناطق پررنگ لک مانندی در اطراف گردن، پشت گوش‌ها و روی گونه‌ها ظاهر می‌شود که به آن درماتیت برلوک می‌گویند. این عارضه به علت تماس فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی حاوی فوروکومارین با پوست به وجود می‌آید. اگر پوست را در برابر نور آفتاب قرار ندهیم، این ماده و ترکیبات مشابه آن هیچ آسیبی به پوست نمی‌رسانند.
نکات مهم
بیشترین علت ایجاد پررنگی و لک‌ پوست، به برخورد نور آفتاب با پوست مربوط است. بنابراین در هنگام استفاده از ترکیبات روشن‌کننده، باید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نورآفتاب پرهیز و همیشه طی روز از ضدآفتاب استفاده کرد.
روشن‌کننده‌های پوست، فقط برای استفاده روی مناطق تیره پوست ساخته شده‌اند و روی مناطق روشن و سالم پوست نباید استفاده شوند. اگر ضایعات به صورتی است که فرآورده‌های روشن‌کننده روی پوست سالم نیز قرار می‌گیرند باید با پزشک مشورت کنید تا راه دیگری برای درمان در نظر بگیرد. به‌طور مثال، با روش کرایوتراپی و استفاده از نیتروژن مایع، ضایعه را منجمد کند. ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا تاثیر درمان آغاز شود. سرعت تاثیر دارو به مواد موثر آن و نوع ضایعه بستگی دارد. حتی می‌توان بیش از یک فرآورده را به کار برد. برای مثال، صبح از یک ترکیب مانند هیدروکینون و شب از ترکیبی دیگر مانند تره‌تینویین استفاده کرد. به این ترتیب با راهکارهای گوناگون و در زمان‌های متفاوت، لک پوست را درمان می‌کنیم.


سروناز2.    87/11/21 (16:06)
سلام

عزیزم بستگی به این داره که اون لک به چه شکل و چرا به وجود اومده
بعضی لکها مادرزادی هستن (لیزر)
بعضی ها در اثر سوختگی یا جراحت به وجود میان (لیزر)
بعضی ها هم که به مرور زمان و در اثر آفتاب یا جای جوش یا عوامل دیگری به وجود میان و یا با استفاده از کرمهای آرایشی تقلبی و رسیدگی نکردن به پوست ایجاد میشن
بهترین توصیه برای این دسته اول استفاده از مواد آرایشی مرغوب و اصله
دوم درمان صحیح و سوم استفاده همیشگی از ضد آفتاب

پیشنهاد من هم کرم ضدلک و ضدآفتاب اوریفلیم هست
میتونی در این آدرس مشخصاتش رو ببینی
http://your-cosmetics.blogfa.com/post-15.aspx

موفق باشی

3.    87/11/21 (16:35)
از لیمو ترش و پوست خیار به مقدار زیاد استفاده کنید.
این راه چند ماهی طول می کشه، اما بهترینریال ساده ترین و مقرون به صرفه ترین کاره!

4.    87/11/21 (17:27)
لایه برداری ( PEELING ) ؛ سایش پوست به صورت مکانیکـی ( DERMABRESION & SALABRESION )؛ لـیزر؛ کـه بسـته به پوسـت افـراد انتخـاب می شود. افـراد با رنگ چـشــم روشـن و مـوهـای روشــن مـقـــدار رنگـدانـه پـوسـتی کـمتری نسـبت به پوسـت های تیره دارند و به همین دلیل نور آفتاب بیشتر در پوست این افراد نفوذ دارد و چون یکی از اثرات نور آفتاب ایجاد لک صورت و همچنین كــک و مک است برای پیشگیری و درمان ، این افراد نیاز مبرم به ضد آفتاب دارند.

یکی از درمان های لک صـورت همچـنان که قـبلاً نیز گفته شد استفاده از پیـلینگ است . ولی این روش ، مناسب همه افراد ، به خصوص افرادی که پوست تیره دارند ، نیست. چــون یکی از عـوارض پیلـینگ ایجاد لک است و احتمال ایجـاد لک در افراد با پوست تیره بالا است .

هیچکدام از روش های درمانی لک صورت دائمی نیست و در یک جلسه نیز انجام نمی گیرد و نیاز به تجـدید درمان دارد ؛ زیرا استـعداد افراد برای ایجاد لک با این روش های درمانـی برطرف نمی گردد. به هر حال مصرف ضدآفتاب در افراد مستعد یک نیاز حیاتی در درمان و پیشگیری از لک می باشد.


5.    87/11/21 (17:49)
be nazare man abe piyaz behtarin ravesh baraye az beyn bordane lakehaye poostiye.abe piyaz va chan ghatre ablimu ra harruz be suratetun bemalid va bezarid nim saat bemune badesh suratetuno beshurid age inkaro harruz bokonid motmaen bashid lakatun bartaraf mishan.az in daruha va pomadaye shimiyaee ham estefade nakonid chon avalesh souratetun shafaf mishe vali badesh ke daru tamum shod dobare llakatun mizane birun va badtar mishe.

6.    87/11/21 (17:53)
سلام. صورت از چه لحاظ لك داره. اگه لك صورت برای كند جوش صورت سعی كن كم تر دست بزنی و هر شب قبل از خواب با لیف و صابون بچه صورت تمیز كنی. اما اگه لك از قبل بوده حتما پیش دكتر برو باشه. بای. هانیه

7.    87/11/21 (18:11)
aagar mikhahid lake roi be tore movaghat az beyn bebarid mitonid az cream haye zedde lak estefade konid vali baraye az beyn bordane daemiye lake ha ba yek motakhasese post mashvarat konin shayad ba leysic betonan kari baraton bekonan vali mosalaman bedone morajea be pezeshk ba yek kare sade mesle estefade az yek cream baraye hamishe in lake ha az beyn raftani nistan

8.    87/11/21 (18:23)
با پاسخ شماره 1 موافقم / برای علت یابی به یک متخصص پوست حاذق مراجعه کنید

9.    87/11/21 (22:55)
استفاده از کرم ضد آفتاب با spf بالا خارج از منزل و spf پایین در منزل

10.    87/11/22 (02:43)
pasokh 2

11.    87/11/22 (03:43)
نگرد نیست.

12.    87/11/22 (14:55)
باید متخصص پوست اول علت را شناسایی وسپس درمان کند.

13.    87/11/22 (22:09)
سلام
من به شما توصیه می کنم برای رفع لک از سه محصول Forever استفاده کنی:

1. کد ۲۳۸ کرم اسکراب آلوئهForever Aloe Scrub -
2. کد ۲۳۶ کرم روشن کننده و لکه برآلوئهForever Epiblanc -
3. کد ۱۹۹ ضد آفتاب آلوئه ( Aloe Sunscreen )

محصول اصلی برای رفع لک همون کد 236 هست.
برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://www.aloevera.blogfa.com

برای تهیه محصولات با من تماس بگیرید.

14.    87/11/22 (23:43)
salam
baiad ezdevaj koni

15.    87/11/24 (13:51)
سلام دوست منصابون خاویار
حاوی ویتامین Eخاویارو کلوژن وQ10که پوست را مقاوم وشفاف میکند وشادابی ولطافت رابه پوست بر می گرداند یا هر روز یک نصف کم آب غوره بخورید عالیهههههه

16.    87/11/25 (18:26)
باید درمانش کنی

17.    87/11/26 (19:35)
بدون کرم ضدآفتاب ازمنزلخارج نشوید درمنزل در مقابل نورلامپ نخوابید و به صورتخود صاب وننزنید هفته ای یکبار باماست وپوست رنده شده خیار ماسک درست کرده و به صورت خود بزنید

18.    87/12/5 (16:41)
سلام
بهترین راه مراجعه به پزشک هست
البته کرم فرانسوی Triodخوبه/وقیمتش 19000 تومان/به مرور زمان خوب میشه