مشخصات سوال

علی یکتا , astghlaleha
12 بهمن 87 - 10:03
عوارض داروی افلوکساسین واینکه مقاومت دارویی دارد


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
غلامرضا صفائی , mahdana
87/11/12 (10:16)
عزیزمن یک صفحه حاوی ویژگیها و دستور مصرف و همچنین عوارض احتمالی آن داخل قوطیش است در این محل نباید در مورد داروها و خصوصیاتشان صحبت کرد چون این قبیل مسایل فقط در حوزه تخصص پزشک متخصصه
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/11/12 (10:20)
سلام.عوارض این دارو
تهوع-استفراغ-درد شكم-سردرد-سرگیجه-اسهال-اختلال در خواب-خارش و غیره می باشد

2.    87/11/13 (10:32)
افلوکساسین OFLOXACINیک داروی ضد باکتری رایج است که برای درمان انواع گوناگون از عفونت ها، مثل عفونت های پوست و بافت های نرم ، برونشیت ، سینه پهلو (پنومونی )، عفونت های دستگاه ادراری ، اسهال ، پروستاتیت (التهاب پروستات ) و نیز عفونت های ناشی از کلامیدیا و گتوکوک ها (سوزاک ) تجوز می شود.
چگونگی مصرف
افلوکساسین را می توان با یا بدون غذا مصرف کرد، ولی در هر صورت باید همراه با یک لیوان پر از آب باشد. اگر با شکم خالی معده تان ناراحت شد، دارو را با غذا بخورید. بهتر است دارو در طی شبانه روز در نوبت هایی با فواصل یکسان مصرف شود تا سطح دارو در خون ثابت باقی بماند. مثلاً، اگر لازم است روزی ۲ نوبت افلوکساسین مصرف کنید، می شود هر ۱۲ ساعت (مثلاً ۷ صبح و ۷ شب یا ۸ صبح یا ۸ شب ). اگر این با برنامه کاری یا خواب شما تداخل دارد، برای تعیین یک برنامه مناسب تر از پزشکتان کمک بخواهید. مهم است که دارو سر وقت و به طور کامل مصرف شود، حتی اگر احساس بهبودی کنید. اگر پیش از اتمام دارویتان ، درمان را قطع کنید، ممکن است علایم تان عود کند. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آوردید مصرفش کنید. البته اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه دارویی معمولتان بازگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هر یک از علایم زیر با پزشکتان تماس بگیرید: تشویش ، گیجی ، لرزش دست ، توهم ، رفتار غیرطبیعی ، بثورات جلدی یا خارش ، کمردرد، ادرار خونی یا کدر، تب ، یا تورم پاها یا ساق ها. علایم دیگری نیز ممکن است روی دهند، ولی فقط در صورتی که مشکل ساز شوند نیاز است با پزشک مطرح شوند: گیجی ، خواب آلودگی ، سیاهی رفتن چشم ، سردرد، بی خوابی ، دل پیچه ، تهوع و استفراغ ، اسهال یا افزایش حساسیت به نور آفتاب .
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف افلوکاسین ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به افلوکاسین یا دیگر آنتی بیوتیک های فلوروکینولون
سن کمتر از ۱۸ سال
بارداری یا شیردهی
مصرف داروهای دیگر، به ویژه گشادکننده های برونش (آمینوفیلین ، اکستریفیلین ، یا تئوفیلین )، آنتی اسیدها، قرص آهن ، یا سوکرالفات ، کافئین ، دیدانوزین ، یا ضد انعقادها (رقیق کننده های خون نظیر وارفارین )
سابقه یا ابتلا به صرع یا بیماری های کلیوی یا کبدی
هنگام مصرف افلوکاسین توصیه می شود
حتی در صورت احساس بهبودی ، دارو را تا آخر مصرف کنید تا عفونت بدنتان درمان شده ، از عود بیماری جلوگیری شود. روزی هشت لیوان آب بنوشید، مگر آنکه پزشکتان دستور دیگری داده باشد. افلوکاسین را دور از دسترس کودکان ، و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگهداری کنید (در این شرایط افلوکاسین فاسد می شود). از نور مستقیم آفتاب بین ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعداظهر و استفاده از لامپ آفتابی ، و دیگر وسایل برنزه کننده بپرهیزید. مناطق در معرض نور پوست بدنتان را با یک لوسیون ضد آفتاب با قدرت حفاظتی (SPF) حداقل ۱۵ محافظت کنید. اگر ظرف ۳ روز از درمان با افلوکاسین احساس بهبودی نمی کنید، با پزشکتان مشورت کنید.
هنگام مصرف افلوکاسین نباید
آنتی اسید، سوکرالفات ، داروهای حاوی روی یا آهن مصرف کنید. بین مصرف این داروها و افلوکاسین حداقل ۲ ساعت باید فاصله باشد.
تا پیش از مشخص شدن پاسخ بدنتان به دارو رانندگی کنید یا به کارهایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند بپردازید. این دارو در برخی بیماران موجب خواب آلودگی ، سرگیجه ، یا سیاهی رفتن چشم می شود.

3.    87/11/15 (02:55)
اوارض این دارو شامل سر درد . بی خوابی و کابوس شبانه . کریستالوری یا سنگ ادراری است. مقاومت میکربی به ان وجود دارد . و زیر 18 سال نباید مصرف شود.

4.    87/11/19 (10:18)
ببین عزیز من من خودم یه چند ماهی مصرف كردم بستگی به دوزش داره و اینكه خیلی خیلی كمه ولی ناتوانی جنسی یا همون بی میلی تا چند ماه وجود داره از من می شنوی مصرف نكن اصلا

5.    87/11/20 (14:47)
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هر یك از علایم زیر با پزشكتان تماس بگیرید: تشویش ، گیجی ، لرزش دست ، توهم ، رفتار غیرطبیعی ، بثورات جلدی یا خارش ، كمردرد، ادرار خونی یا كدر، تب ، یا تورم پاها یا ساق ها. علایم دیگری نیز ممكن است روی دهند، ولی فقط در صورتی كه مشكل ساز شوند نیاز است با پزشك مطرح شوند: گیجی ، خواب آلودگی ، سیاهی رفتن چشم ، سردرد، بی خوابی ، دل پیچه ، تهوع و استفراغ ، اسهال یا افزایش حساسیت به نور آفتاب .
موارد احتیاط
در صورت وجود هریك از موارد زیر پیش از مصرف افلوكاسین ، پزشكتان را مطلع سازید:
حساسیت به افلوكاسین یا دیگر آنتی بیوتیك های فلوروكینولون
سن كمتر از ۱۸ سال
بارداری یا شیردهی
مصرف داروهای دیگر، به ویژه گشادكننده های برونش (آمینوفیلین ، اكستریفیلین ، یا تئوفیلین )، آنتی اسیدها، قرص آهن ، یا سوكرالفات ، كافئین ، دیدانوزین ، یا ضد انعقادها (رقیق كننده های خون نظیر وارفارین )
سابقه یا ابتلا به صرع یا بیماری های كلیوی یا كبدی
هنگام مصرف افلوكاسین توصیه می شود
حتی در صورت احساس بهبودی ، دارو را تا آخر مصرف كنید تا عفونت بدنتان درمان شده ، از عود بیماری جلوگیری شود. روزی هشت لیوان آب بنوشید، مگر آنكه پزشكتان دستور دیگری داده باشد. افلوكاسین را دور از دسترس كودكان ، و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگهداری كنید (در این شرایط افلوكاسین فاسد می شود). از نور مستقیم آفتاب بین ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعداظهر و استفاده از لامپ آفتابی ، و دیگر وسایل برنزه كننده بپرهیزید. مناطق در معرض نور پوست بدنتان را با یك لوسیون ضد آفتاب با قدرت حفاظتی (SPF) حداقل ۱۵ محافظت كنید. اگر ظرف ۳ روز از درمان با افلوكاسین احساس بهبودی نمی كنید، با پزشكتان مشورت كنید.
هنگام مصرف افلوكاسین نباید
آنتی اسید، سوكرالفات ، داروهای حاوی روی یا آهن مصرف كنید. بین مصرف این داروها و افلوكاسین حداقل ۲ ساعت باید فاصله باشد.
تا پیش از مشخص شدن پاسخ بدنتان به دارو رانندگی كنید یا به كارهایی كه نیاز به هوشیاری كامل دارند بپردازید. این دارو در برخی بیماران موجب خواب آلودگی ، سرگیجه ، یا سیاهی رفتن چشم می شود.
دارو را بعد از تاریخ مصرفش استفاده كنید.
پیش از اتمام دارو مصرفش را قطع كنید؛ مگر به دستور پزشكتان .