مشخصات سوال

حسین رحمانیان , hossen629
7 بهمن 87 - 08:42
اسکریم جت چیست


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
نیما عرشیا , nimaarshian
87/11/7 (10:32)
اسکرام جت(scramjet) یا همان رم جت با احتراق مافوق صوت است.
دارای طرز کاری شبیه موتور رم جت میباشد.در این موتور احتراق در محفظه در حالی صورت میگیرد که سرعت ورود هوا مافوق صوت (دارای ماخ بزرگتر از 4 است) به علت سرعت بالای هوای ورودی به موتور سوخت باید به درون این جریان پاشیده و در زمانی کمتر از یک هزارم ثانیه آمیخته و سوخته شود بدون آنکه موج های ضربه ای مخرب ایجاد کند بنابراین جهت برقراری و پایداری شعله از فناوری بالایی استفاده شده است.
اولین هواپیما دارای موتور scramjet هواپیمای X-43 است.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/11/7 (10:03)
http://flightclub.bloghaa.com/tag/اسکرم-جت/

2.    87/11/7 (12:52)
سلام
مهم ترین تفاوت این نوع از موتور جت با دیگر انواع جت این است که در این مدل هوای ورودی به موتور کمپرس نمیشود و با همان سرعت و فشار به محفظه احتراق وارد میشود.

3.    87/11/14 (13:45)
نام این موتورها از دو واژه Super Sonic و Combustion گرفته شده که به معنای انفجار در سرعت مافوق صوت است. این گونه موتور ها در سرعت های هایپر سونیک Hyper Sonic به کار می روند و طرز کار آنها بسیار مشابه موتورهای رم جت با تغییراتی می باشد. این نکته قابل توجه است که مشتعل ساختن مولکول های هوا در حالی که هوا با سرعت بالای 4 ماخ وارد موتور می گردد، مانند روشن کردن کبریت در گردباد تورنادو است! و از همین جا می توان درک کرد که چه تکنولوژی عظیمی در این لوله توخالی به کار گماشته شده است. شایان ذکر است که اولین هواپیمای دارای موتور سکرم جت، هواپیمای X-43 است که سرعت آن بالای 7 ماخ می باشد.