مشخصات سوال

مهندس میثم , moslemgavadi
2 بهمن 87 - 08:12
برنامه درسی مناسب برای كنكور
اطلاعات بیشتر : سلام دوستان
من پشت كنكوری هستم رشته تجربی . یك برنامه مناسب برای درس خواندن می خوام . اینكه از چه ساعتی شروع كنم یا چه درسهایی رو اول بخونم و ضمنا چطور و به چه شیوه ای تست كار كنم. من از كتاب های گاج برای خوندن استفاده می كنم.- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
میلان       , milan02
87/11/2 (13:20)
سلام...اگه از الان داری شروع میکنی که دیره..اولین مطلب مهم که باید بدونی اینه که تا خوندن همه ی کتابهات تموم نشده نباید تست بزنی چون باعث پایین اومدن اعتماد به نفس شما میشه در ضمن فقط یک نوع کتاب کمک اموزشی انتخاب کن...واسه ی کسی که میخواد رتبه ی زیر 5000 داشته باشه نباید حداقل روزی کمتر از 8 ساعت درس بخونه..بهترین زمانی هم که مشاورها پیشنهاد میکنن از صبح ساعت6 یا بعد از نماز صبح است و پایان ساعت 9 شب و ساعت 10 شما باید خواب باشید..کمی نرمش و صبحانه مناسب خیلی مهمه...شما باید از تمام دقیقه های این تقریبا 120 روز استفاده کنی..حتما کلاسهای ژنتیک زیست رو دنبال کن تا از دوستات عقب نیفتی چون هر ساله سوال های جدیدی در این باره طرح میشه...هر شب قبل از اینکه بخوابی برنامه ی درسی فردا رو یادداشت کن...مثلا از ساعت 6 تا 7:30 ریاضی..از 8 تا 9 دینی...از 9:30 تا 10:30 فیزیک...از 11 تا 12 عربی..از 12:30 تا 1:30 شیمی..زمان ناهار و استراحت...از3 تا 4:30 زیست...از 5 تا 6 ادبیات..من کسایی رو میشناسم که این برنامرو تا شب ساعت 10 ادامه میدن یعنی روزی 10 تا 11 ساعت...اینا کسایی هستن که هدف دارن و واسه ی رسیدن به هدفشون انگیزه...یادت باشه زود دیر میشه..
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/11/2 (15:18)
یه خرده با نظر نفر اول موافقم، اما اگر یک سال خودت پشت کنکور بودی و الان دوباره برای درس خواندن شروع کردی حتما در خودت این قابلیت را می دیدی که در عرض 5 ماه برای کنکور دوباره آماده بشی! این که چه ساعتی شروع کنی و چقدر درس بخوانی همه به خودت بستگی دارد، بعضی از افراد صبح را برای درس خواندن مناسب تر می دانند و عدهای هم سکوت شب را ترجیچ می دهند، که من صبح را به تو پیشنهاد می کنم. برای ساعت درس خواندن هم خودت را ملزم نکن که حتما در طی روز ساعت مشخصی را درس بخوانی، شروع به خواندن کن و هر وقت که خسته شدی به خودت یک استراحت نیم ساعته بده، در طول روز سعی کن دس های مختلفی بخوانی و همه تمرکز روزانه ات را برای یک درس نگذار که خسته ات می کند. درس ها را هم طبق ضریبی که در کنکور دارن و ضعف هایی که داری مطالعه کن. برای برنامه ریزی دقیق تر هم می توانی به کانون قلم چی مراجعه کنی که من برخلاف نظر همه این را به تو پیشنهاد نمی کنم، چون کنار آمدن با برنامه ریزی که انجام میدهد کمی سخت است، اما سعی کن در آزمون های قلم چی و سنجش شرکت کنی، برای محک زدن خودت خوب است! کتاب های گاج و قلم چی هم برای کار کردن خوب است اما سر خودت را با کتابهای زیاد شلوغ نکن و اول سعی کن که خود درس را خوب مطالعه کنی.
موفق باشی!

2.    87/11/2 (16:01)
سلام دوست عزیز من از پشتیبانان و مشاوران کانون فرهنگی آموزش هستم. چندتا توصیه بهت می کنم و اگه خواستی می تونم بیشتر بهت مشاوره بدم و راهنماییت کنم. اولین توصیه من اینه که حتما در آزمون های آزمایشی شرکت کنی و توصیه من کانونه چون تا زمانی که خودت رو با بقیه مقایسه نکنی نمی تونی از جایگاه واقعی خودت مطلع بشی و یا اینکه بفهمی درست درس می خونی یا نه پس شرکت در این آزمون ها خیلی بهت کمک میکنه که جایگاه خودتو بشناسی و بعد بتونی یه برنامه ریزی خوب برای خودت انجام بدی. حتما ساعات مطالعه ات رو یادداشت کن تا بدونی که توانایییت برای مطالعه چقدره و بدونی روزی چند ساعت می تونی درس بخونی. ساعات مطالعه ات رو یک سومش رو به دروس عمومیت و دو سوم به دروس اختصاصی بده. حداقل باید روزی 8 ساعت مطالعه داشته باشی بهت توصیه می کنم حتما دفتر برنامه ریزی کانون رو استفاده کنی چون خیلی کمک می کنه. اگه کمک خواستی یا سوالی داشته حتما بهم بگو خوشحال میشم کمکت کنم من خودم این راهو رفتم و خوشبختانه با موفقیت کنکورمو پشت سر گزاشتم الانم مکانیک می خونم دانشگاه فردوسی. بهت توصیه میکنم حتما کانون ثبت نام کنی و از خدماتش استفاده کنی اگه از همین امروز جدی درستو شروع کنی قطعا می تونی نتیجه خوبی در کنکور بگیری اگه یه برنامه دقیق و جامع می خوای حتما با من در تماس باش و پیغام بذار. خوشحال میشم که کمکت کنم. من بهت برنامه ریزی یاد میدم تو خودت برای خودت برنامه ریزی کن چون برنامه ای که کس دیگه ای برات بریزه به دردتو نمیخوره و نمیتونه خیلی بهت کمک کنه. با من در تماس باش تا بهت کمک کنم