مشخصات سوال

نازیلا جوجو , nazilajo0o0n
21 دی 87 - 14:02
والنتاین کی هست؟
اطلاعات بیشتر : نمیدونم مال کدوم طبقه هست سوالم والنتاین ایرانی و خارجی چه روزی از سال هست میشه تقویم رو نگاه کنی بهم بگی چند شنبه هم میشه.ممنونم


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
غلامرضا صفائی , mahdana
87/11/2 (08:03)
والنتین روز عشق و محبت مال غربیهاست ودر بهمن ماهه
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/10/21 (14:07)
25 بهمن

2.    87/10/21 (14:17)
14 فوریه

3.    87/10/21 (16:24)
کشیش والنتین یا با تلفظ انگلیسی ولنتاین که این روز به اسم وی نامگذاری شده در عصر امپراطوری فرانسه دوره قبل از ناپلئون می زیسته . در آن دوره سرباز گیری با شدن تمام از روستاها و شهرها جهت توسعه لشکر امپراطور انجام می یافته و سربازان با خشونت و نظم و انضباط بسیار نگهداری می شدند و فرماندهان در هر خصوص حتی ازدواج سربازان بشدت کنترل داشتند و به خاطر اینکه سربازان بنیه و توان رزمی خود را حفظ و همیشه آماده باشند از معاشرت آنان با زنان بشدت جلوگیری می کردند . کشیش ولنتاین با شجاعت تمام در کلیسا آن دسته از سربازان را که معشوقه داشتند و دختر مورد علاقه خود را پیدا نموده ولی از ترس فرماندهان نظامی نمی توانستند اقدام به ازدواج کنند بصورت پنهانی در کلیسا عقد می کرد و بهمدیگر می رساند . ولی ماجرای کشیش ولنتاین بسرعت پخش و به گوش نظامیان رسید و او را در روز والنتاین در میدان شهر بدار آویختند و از آنروز سالمرگ وی بعنوان روز عشاق نامگذاری و هرساله بپا داشته می شود .

4.    87/10/22 (01:01)
نازیلا خانم گذشت چه زود به یاد والنتاین افتادی

5.    87/10/24 (17:57)
روز والنتاین (روز عشاق و یا روز عشق ورزی) مصادف با ۲۵ بهمن‌ماه (۱۴ فوریه) در بعضی فرهنگها روز ابراز عشق است.
اما ما ایرانی ها هم روز عشق داریم :
در ایران باستان، نه چون رومیان از سه قرن پس از میلاد، که از بیست قرن پیش از میلاد، روزی موسوم به روز عشق بوده است. در تقویم جدید ایرانی دقیقا مصادف است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها ۳ روز پس از روز والنتاین. این روز سپندارمذگان یا «اسفندارمذگان» نام داشته است. سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می‌‌کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می‌‌دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می‌‌کردند. اخیرا گروهی از دوستداران فرهنگ ایرانی پیشنهاد کرده اند که به منظور حفظ فرهنگ ایرانی سپندارمذگان بجای والنتاین به عنوان روز عشق گرامی داشته شود..