مشخصات سوال

راحله    , queen_alone
9 دی 87 - 16:10
بهترین و قویترین و آسانترین زبان برنامه نویسی برای طراحی وب چه زبانی هست؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
جلیل ح , jalilh
87/10/9 (16:28)
زبان php جزو زبان های قدرتمند وب هست که یادگیری آن هم نسبت به سایر روشها مانند asp که باید زبانی مانند c# را یاد بگیرید، آسانتر است.
علاوه بر آن این زبان مزیتهای خاصی مانند open source بودن، مخصوص وب بودن و ... دارد که به نظر من آن را به بهترین زبان برنامه نویسی وب تبدیل کرده است.
بیشتر سایتهای بزرگ جهانی هم با ای زبان نوشته شده اند. که از این قبیل می توان به سایت facebook.com اشاره کرد. همچنین بیشتر شرکتهای امنیتی از این زبان برای ساخت وبسایت خود استفاده کرده اند. و البته من خودم هم با این زبان کار میکنم.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/10/9 (16:28)
asp.net

2.    87/10/9 (16:31)
عرض کنم که بستگی به تجربه قبلی شما داره که با چه زبانی آشنایی داری. مثلا من خودم با PHP وقتی کار می کنم خیلی لذت می برم. اما چون IDE خیلی قوی هنوز براش نوشته نشده، نوشتن و trace کردنش مشکه. در نتیجه از php برای ساختن قالب برای cms ها یا برنامه های کوچک استفاده می کنم. اما برای برنامه های بزرگ یا به اصطلاح web application ها از دلفی دات نت استفاده می کنم

3.    87/10/9 (20:50)
زبان PHP به دلایل بهتر است :
1- مجانی ( البته این برای ما ایرانیان مزیت نمی باشد ) .
2- قابلیت یادگیری بسیار آسان
3- انعطاف پذیری بالا
4- قابلیت اجرا در تمامی سیستم عامل ها
5- قابلیت اتصال به تمامی پایگاه داده ها
6- وجود منابع بسیار زیاد در اینترنت
7- مهمترین دلیل : متن باز بودن آن

4.    87/10/9 (21:53)
PHP

5.    87/10/10 (01:51)
مثل باقی دوستانی كه php رو معرفی كردن و در موردش توضیح دادن من هم برای كسی كه تازه می خواد شروع كنه php رو پیشنهاد میدم هم به دلایلی كه دوستان گفتن و بیشترش هم درسته هم به دلیل این كه این زبان یك زبان script language بوده و كار كردن با اون به نسبت خیلی ساده تر از باقی زبانهای تحت وب هست اما راجع به ASP هیچ نظر مثبتی ندارم چون خودم كلا open source كار كردم و ماكروسافت رو یه دزد بزرگ می دونم (اگه دوست داشتید بهم سر بزنید تا براتون بگم چرا)

اگر هم وقت دارید و قدرتش رو در خودتون میبینید بهتون جاوا رو پیشنهاد می كنم كه می تونید در زمینه وب از JSP یا JSF استفاده كنید.

قدرتها و برتریهای جاوا:

امنیت فوق العاده بالا حتی نسبت به php
سرعت بالا
امكانات فوق العاده بیشتر به نسبت php یا .NET
رایگان بودن امكانات مورد نیاز (open source)
و ...

سواد من هم این قدر بود
به بزرگی خودتون ببخشید

موفق باشید و سلامت

6.    87/10/11 (18:07)
اینطوری که تو نوشتی معلومه میخوای آمار ادمای بیکارو جمع کنی
چونکه هیچ زبان برنامه نویسی توی دنیا مشخصات بالا رو نداره ولی اگه جواب رو دوست داری بدونی منم رو هم به ادمای بیکار ازافه کن
با تشکر از همه بقیه