مشخصات سوال

سامان سالار , sami67
9 دی 87 - 08:20
کرم برای از بین بردن جای سوختگی
اطلاعات بیشتر : کرم برای از بین بردن جای سوختگی روی صورت توجه سوختگی چهارده ساله رو صورته و کهنه تلقی میشه قیمتشم بگید ممنون
جزئیات : دوستان ممنون از راهنماییتان اما سوختگی 14 سالست برای اون راه حل بگید گوشت اضافه دیگه نمیاره جراحیم شده کمی ازش مونده فکر اون مقدار کمی هستم تقریبا 7*7وسعت سوختگی و با عمق متوسط حالا راهنمایی کنید باتشکر


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
آکام حبیبی , akam22
87/10/9 (10:10)
جای سوختگی ممکن است به صورت‌های متعددی باشد. در مواردی به صورت بی‌رنگ شدن و سفید شدن و گاهی به صورت افزایش رنگدانه‌های پوست و پررنگ‌تر شدن و گاهی به صورت اسکار (جوشگاه) که ‌آن هم می‌تواند به درجات گوناگون باشد که با افزایش رشد نسج یا گوشت اضافی به درجات متعدد همراه است بنابراین با توجه به مسایل فوق، آگاهی از اندازه سوختگی، عمق سوختگی، درجه سوختگی که موجب‌ آثار متعدد شده و نیز محل آن برای تصمیم‌گیری در بهتر شدن آثار آن مهم است که لازم است بیمار به پزشک متخصص مراجعه و براساس آن درمان کند.

=====

من برای درمان اول جراحی و بعد لیزر را پیشنهاد میکنم
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/10/9 (10:06)
سلام.بهترین کرمی که من شناختم و اثرش رو هم دیدم کرم آپو کلینر هست ساخت کانادا با جلد آبی البته قرمز رنگش هم هست که تقلبیه همون نوعه.قیمتش هم فکر کنم حول و حوش 30000 تومان باشه.

2.    87/10/9 (11:14)
اگر سوختگی یه صورتی است که سطح پوست رو ناهموار کرده توصیه میکنم دنبال کرم نباشند و اولین قدم جراحی پیوندی یا لیزر هست..
اما اگر لک و جای سوختگی مد نظر هست کرمهای زیادی وجود داره که بهتره دکتر متخصص پیشنهاد کنه نه افراد دیگر تا آثار بعدی به جای نگزاره..

3.    87/10/9 (13:01)
سلام من كرم الیزا رو به شما پیشنهاد میكنم كه از روغن بدن حلزون ساخته شده و به مرور زمان جای سوختگی رو كمرنگ میكنه قیمتش هم فكر میكنم 69000 تومان باشه.

4.    87/10/9 (14:23)
ژلی به نام contractubex برای اطلاعات بیشتر با این شماره که یک شرکت تجهیزات پزشکیه می تونی تماس بگیری
66952364-021
شرکت آسیا گلدمن

5.    87/10/10 (10:15)
سلام دوست عزیز، باید بهتون بگم که یکی ازاقوام نزدیک من که سوختگی شدیدی روی بدن و دستهایش داشت ، انواع روش های درمانی را برای از بین بردن جای سوختگی به کار بردند، تا جایی که قرار بود که عمل جراحی انجام بدهند، اما به توصیه ی یکی از پزشکان گیاه الورا را استفاده کردند ، به مدت 2 ماه پی در پی، روزی 7-8 بار
شاید باور نکنید که جای سوختگیها ی ایشان کم و کمتر شده ، و هم اکنون هم در حال استفاده هستندتا درمان کامل حاصل شود
این گیاه فواید زیادی دارد، که با کمترین هزینه یعنی هر شاخه ی الورا تا 2500 تومان بالاتر نیست ، اما این گیاه معجزه گر که خداوند بزرگ در اختیار ما نهاده امروزه در ایران هنوز ناشناخته میباشد
فکر میکنم اگر امتحان کنیدضرری نداشته باشد

این همتاریخچه ای از الورا، امیدوارم شما همبتونید با این گیاه ارزشمند به خاصه ی خود برسید


تاریخچه آلوورا

آلوورا گیاهی بسیار ارزشمند است که سابقه ای بسیار طولانی ودرخشان دارد . اولین گزارش مکتوبی که در آن از آلوورا یاد شده ، پیشینه ای متعلق به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح است ودر سنگ نبشته های درون غارها وکنده کاریهایی بروی ظروف کهن در معابد باستانی مصر کشف شده است در افسانه های به جا مانده از مصر باستان آمده است که آلوورا گیاهی چنان گرامی بوده که سوگواران برای حضور در مراسم پس از مرگ یک فرعون ، باید تحفه ای از برگهای آلوورا تقدیم می کردند .

در متون کهن ودر سنگ نبشته های مصریان داستانهایی نیز در باره استفاده از آلوورا توسط کلوئوپاترا ونفرتی تی برای حفظ زیبائی افسانه ای شان گفته می شود .

بر اساس روایت قدیمی ارسطو، فیسلوف شهیر یونان به خواص آلوورا اعتقادی ویژه داشته است اورایزن اسکندر بشمار می آمد وبه دلیل قدر وارزشی که برای آلوورا قائل بود در سال 333 ( ق. م ) اسکندر را متقاعد ساخت که جزیره سوکاترا در اقیانوس هند را تصرف کند این جزیره به دلیل رویش آلوئه ورا در آن شهرت داشت در آن زمان با علم به خواص این گیاه ارزشمند از آن برای درمان زخم های سربازان در سپاه اسکندر استفاده می شد .

جالینوس معتقد است از آنجا که آلوورا خون را از ناحیه سر به طرف پا می راند لذا از سکته های مغزی جلو گیری کرده واز تیرگی چشم می کاهد .

آلوورا در طب سنتی پنج هزار ساله هندوستان موسوم به آپوردا نیز به همین ترتیب ارزشمند شمرده می شود جالب انجاست که از دیر باز تمدن های بزرگ جهان اعم از یونانی ، رومی ، چینی ونیز اقوام افریقائی ، مایایی وسرخپوستان امریکائی آلوورا را گرامی داشتند مسلمانان هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان در بازگشت از سفر حج ، برگهای آلوورا را بر سر در خانه هایشان می آویزند .

ویژگی های آلوورا

نام آلوورا در لغت به معنای ماده تلخ درخشان می باشد که از کلمه عربی آلوئه بر گرفته می باشد آلوورا در ایران به نام صبر زررد مشهور است آلوورا چنان خواص چشمگیر ومتعددی دارد که نامها والقاب زیادی از قبیل گیاه درمانگر، گیاه سوختگی ، دکتر گلدنی ، گرز بهشتی را به خود تخصیص داده است .

آلوورا از خانواده زنبق می باشد این گیاه با ظاهری شبیه کاکتوس ، گیاهی دائمی ، گوشتی وآبدار است که با برگهای پهن تیغ دار حداکثر دو متر ارتفاع دارد با جدا سازی تیغ هایی که در لبه برگها قراردارند مایع غلیظ وژله مانندی ترشح می شود که تمام خواص گیاه در آن نهفته است .

ژل آلوورا شامل بیش از 75 ماده مقوی از لحاظ غذایی ، 200 ترکیب فعال شامل 20 ماده معدنی ، 18 آمینو اسید و12 ویتامین می باشد .

گسترش جغرافیائی آلوورا

در قرن 17 این گیاه از طریق جزایر هند غربی به اروپا آورده شد در حال حاضر بیش از 240 نمونه مختلف آلوورا وجود دراد که بطور عمده در مناطق خشک افریقا ، اروپا ، وامریکا رشد می کند در بین بیش از 240 گونه آلوورا چهار نمونه آلوورا تشخیص داده شده است که دارای ارزش غذایی می باشند ودر راس آنها ALOE BARBADENSIS MILLER قرار گرفته است .

آلوورا در ایران

این گیاه در ایران باستان در استان هرمزگان بویژه در بندر لنگه ، بندر خمیر ، بندر سیریک ، ارتفاعات بشاگرد ، قشم ودر بوشهر وسیستان وبلوچستان می روید .

اگر چه آلوورا هزاران سال است که نقش مهمی را در پزشکی سنتی ایفا می کند اما از کشف خواص بی همتای آن توسط طب مدرن امروزی زمان زیادی نمی گذرد .

طی سنتی وخصوصیات آلوورا

آلوورا اگر بطور مستقیم بروی پوست قرار گیرد تاثیر شگرفی در درمان زخمها ، بریدگیها ، خارش پوستی ، التهابات پوستی ، اگزما وگزیدگی های سمی وسوختگی های ناشی از تشعشعات اشعه X دارد . استفاده از این گیاه سبب سرعت در بهبودی زخمها ، جلوگیری از عفونت وهمچنین جلو گیری از بجا ماندن آثار زخم وگوشتهای اضافی می گردد . عصاره این گیاه برای حفاظت پوست وموی سر موثر بوده وباعث حالت دادن موودرخشندگی آن می شود . بخور این گیاه تسکین دهنده درد سینوزیت می باشد واستنشاق بخار آبی که برگ آلوورا در آن ریخته شده باشد برای شخص مبتلا به آسم مفید است . چکانیدن چند قطره از شیرابه گیاه ، موجب تسکین فوری گوش درد می شود وبرای تسکین درد چشم نیز مفید می باشد .

طب مدرن وخصوصیات آلوورا

اغلب مردم با این گیاه به عنوان یکی از مواد سازنده محصولات آرایشی مثل ضد آفتاب ها ، مرطوب کننده ها وکرمهای سوختگی آشنا هستند . به عنوان مثال تولید کنندگان شامپو اعتقاد براین امر دارند که اسیدیته معادل 5/4 این گیاه آن را برای ساخت انواع شامپو و نرم کننده ها ایده ال نموده است .امروزه حضور روز افزون آلوورا در محصولات متعدد و متنوعی مشاهده می شود هم اکنون متخصصین تغذیه نیز مصارف خوراکی گیاه یاد شده را به اندازه مصارف خارجی آن مفید ومتعدد می دانند و آن را به اشکال مختلف از جمله عصاره ژل ، کپسول ، پودر و آبمیوه عرضه می کنند .

به 10 دلیل عمده باید نوشیدنی آلوورا را نوشید .

1 – آمینو اسیدها ، اجزا وقالب های ساختار بدن ما می باشند . هشت امنیو اسید ضروری وجوددارد که در بدن ما ساخته نمی شود که در اجزا گیاه الورا کشف شده است . نوشیدن مداوم ومنظم آلوورا به شما اجازه می دهد بواسطه تامین طبیعی امینو اسیدهای ضروری بدن ، سلامتی بدن خودرا حفظ نمائید .

تجزیه ترکیبات آلوورا نشان می دهد که در بین گیاهان شناخته شده توسط بشر ، آلوورا تنها گیاهی است که امینو اسیدهای مشابه وضروری بدن را می سازد .

2 - آلوورا بدون هیچگونه عارضه ای از عصبانیت والتهاب جلو گیری می نماید ، همچنین سبب تحرک ماهیچه ها وصحت کارکرد مفاصل می شود .

3 – ویتامین های موجود در آلوورا A ، B1 ،B2 ، B6 ،B12 ،C ، E و فولیک اسید ونیاسین می باشد . بدن انسان نمی تواند بعضی از این ویتامین ها را ذخیره نماید. ، بنا براین بهترین راه تامین ویتامین های فوق نوشیدن میزان مناسبی از آلوورا ی یام یام می باشد .

4 – مواد معدنی که در آلوورا یافت می شود شامل کلسیم ، سدیم ، آهن ، پتاسیم ، کروم ، منگنز ، مس و روی می باشد . یک راه طبیعی وسالم برای تامین نیازهای بدن می باشد .

5 – هر 21 الی 28 روز پوست جدید جایگزین پوست قدیمی می شود نوشیدنی آلوورای یام یام می تواند منبعی غنی از مواد سازنده را به شما ارائه کند که همواره پوستی سالم وشاداب داشته باشید وبا اثرات پیری پوست مقابله کنید .

6 – استفاده مداوم نوشیدنی آلوورای یام یام سبب کمک به بهبود تنظیم دستگاه گوارش می شود. بااستفاده مداوم نوشیدنی آلوورا احساس تندرستی وسلامتی به شما دست می دهد وسطح انرژی بدن افزایش می یابد وبه شما کمک می کند تا وزن بدن مناسب ومتعادل گردد .

7 – آلوورا بطور طبیعی مقاومت بدن را افزایش می دهد . نظر به اینکه سیستم ایمنی بدن همانند ساعت کارمی کند تا از بدن محافظت نماید از این رو نوشیدن مداوم آلوورای یام یام سبب می گردد بطور طبیعی مصونیت ومقاومت بدن بطور چشمیگر افزایش یابد .

8 – آلوورا دارای قابلیت طبیعی دفع سموم می باشد ، نوشیدن مداوم آلوورای یام یام می تواند حرکت موجی روده را بهبود بخشیده وجذب پروتئین را افزایش دهد وهمزمان میزان باکتریهایی را که سبب تخمیر می شوند کاهش دهد . آلوورا همچنین سبب کاهش سوزش قلب ، معده دیگر ناراحتی های گواراشی می شود .

9 – آلوورا الیتام بخش سوختگی ها ، بریدگیها ، پارگیها ، خراشها وسوزش خفیف پوست می باشد .

10 – نوشیدنی آلوورای یام یام متضمن سلامتی دهان ولثه می باشد .

فقط فکر کنید ! با استفاده فقط 60 الی 120 گرم نوشیدنی آلوورا در روز می توانید تغییرات را در خود مشاهده کنید .

تاثیر فن آوری نوین در استفاده بهینه از آلوورا سبب گردیده است تا نوشیدنی آلوورای یام یام در طعم های مختلف با کیفیتی برتر ومطابق با ارزشمندترین استانداردهای جهانی در اختیار هموطنان عزیز قرار گیرد . نوشیدنی های مختلف یام یام ، بویژه نوشیدنی آلوورای یام یام افتخار دارد تا با خواص جادویی خود قدم به منازل افرادی بگذارد که به فکر سلامتی خویش وخانواده خود می باشند .


6.    87/10/10 (10:46)
سلام بهترین كرم استلاتریامحصول شركت موستلای فرانسه است .این كرم بطور معجزه آسا سوختگی را خوب میكنه وازایجاد گوشت اضافی جلوگیری میكنه .حتما امتحان كن.

7.    87/10/15 (08:52)
من با نظر پاسخگوی ششم موافقم

8.    87/10/21 (21:20)
کرم Elise که اسم تجاری فیبرینولیزین میباشد. قیمت 245000 ریال تضمینی