مشخصات سوال

سامان پسیان , sp_saman
7 دی 87 - 17:09
فعال کردن ام ام اس
اطلاعات بیشتر : چطور میشه با ام ام اس ایرانسل کار کرد خواهشا کامل توضیح دهید


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
جعفر مظلوم زاده , jmt_ra
87/10/7 (19:55)
خدمات پیام چندرسانه ای

ارسال پیام، موسیقی و عكس بصورت یكجا

سرویس پیام چند رسانه ای MMS (Multimedia Messaging Service) به شما امکان می دهد تا علاوه بر متن های طولانی، عکس و موسیقی را نیز به سایر مشترکین ایرانسل ارسال کرده و یا به نشانی اینترنتی آنها ایمیل کنید.

برای ارسال پیام چندرسانه ای، گوشی شما باید دارای قابلیت استفاده از این سرویس باشد و همچنین، تنظیمات پیام چندرسانه ای می بایست بر روی آن ذخیره شده باشد. ایرانسل، پیش از این تنظیمات MMS را از طریق پیام کوتاه برای مشترکین ارسال نموده است. درصورتیکه پیام کوتاه حاوی تنظیمات را دریافت و یا ذخیره نکرده اید، می توانید به روشهای زیر این تنظیمات را دریافت نمایید:
- تماس با 130 از خط ایرانسل و وارد نمودن شماره های 3 و سپس 5
- شماره گیری #5*3*130* از خط ایرانسل

خدمات پیام چند رسانه ای و یا Multimedia Messaging Service) MMS)


تفاوت پیام كوتاه(SMS) و پیام چند رسانه ای(MMS)
سرویس پیام کوتاه (SMS)، تنها دارای قابلیت ارسال یک متن نهایتاً 160 کاراکتری است؛ درحالیکه پیام چند رسانه ای(MMS) به شما امکان می دهد تا حجم 300 کیلو بایت، متن، عکس و کلیپ ویدیویی را تنها در یک پیام ارسال کنید.

سه شرط لازم برای استفاده از پیام چند رسانه ای (MMS)

1. قابلیت گوشی برای دریافت پیام چند رسانه ای (MMS):
جهت استفاده از این خدمات، گوشی شما باید دارای قابلیت MMS باشد. برای مشاهده فهرست گوشی هایی که قابلیت دریافت MMS را دارند، اینجا را كلیك كنید.

2. ذخیره تنظیمات MMS در گوشی:
ایرانسل پیش از این، اطلاعات لازم برای تنظیم گوشی را از طریق پیام کوتاه برای مشترکین ارسال نموده است. در صورتیکه پیام کوتاه حاوی تنظیمات را دریافت و یا ذخیره نکرده اید، به یکی از روشهای زیر عمل کنید تا تنظیمات برایتان ارسال شود.

• سیستم تلفن گویا: شماره گیری 130 از خط ایرانسل و سپس وارد کردن 3 و بعد 5 .
• سیستم کدهای دستوری: شماره گیری کد #5*3*130* از خط ایرانسل.
* پس از دریافت پیام کوتاه حاوی تنظیمات، آن را باز و سپس ذخیره کنید تا تنظیمات وارد گوشی همراهتان شود.

3. ارسال درخواست برای فعال سازی پیام چند رسانه ای (MMS):
برای ارسال درخواست فعال سازی خدمات پیام چند رسانه ای، می توانید از هر یک از4 روش موجود که مایل باشید، استفاده کنید:


توجه: چه افرادی که هم اکنون می خواهند سیم کارت ایرانسل خریداری کنند و چه مشترکین قبلی ایرانسل، باید مطابق مراحل زیر اقدام نمایند.

روش اول: مراجعه به یكی از فروشندگان مجاز ایرانسل
شما می توانید با شناسنامه یا کارت ملی خود و یک برگ کپی از آن به یکی از فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کنید، فرم مربوطه را دریافت نموده و طی مراحل زیر، درخواست خود را ارائه کنید:

1. یک فرم ثبت نام ایرانسل از فروشنده بگیرید. توجه داشته باشید که این فرم رایگان است.
2. فرم را به طور کامل پر کنید. شرایط و ضوابط مربوط به استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای را در پشت فرم بخوانید و روی فرم را در محل خواسته شده امضاء کنید. توجه داشته باشید که امضای فرم، به منزله اعلام موافقت شما برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای خط شماست.
3. فرم را به همراه کپی شناسنامه یا کارت ملی خود که شماره ایرانسل خود را روی آن نوشته اید، به فروشنده مجاز ایرانسل تحویل دهید.

دو نکته مهم:
• دریافت و ارسال فرم فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای تمامی مشترکین (اعم از قبلی و جدید) رایگان است.
• درصورتیکه فرم ثبت نام امضاء شده به ایرانسل ارسال نشود، درخواست شما در سیستم ثبت نخواهد شد؛ لذا خواهشمند است نسبت به ارسال مدارک خود به ایرانسل اطمینان حاصل فرمایید.

روش دوم: مراجعه به اداره پست
شما می توانید با یک برگ کپی از شناسنامه یا کارت ملی خود به یکی از دفاتر پست سراسر کشور مراجعه کنید، فرم مربوطه را دریافت نموده و طی مراحل زیر، درخواست خود را ارائه کنید:

1. یک فرم ثبت نام ایرانسل از مسئول مربوطه بگیرید. توجه داشته باشید که این فرم رایگان است.
2. فرم را به طور کامل پر کنید. شرایط و ضوابط مربوط به استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای را در پشت فرم بخوانید و روی فرم را در محل خواسته شده امضاء کنید. توجه داشته باشید که امضای فرم، به منزله اعلام موافقت شما برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای خط شماست.
3. فرم امضاء شده را به همراه یک برگ کپی از شناسنامه و یا کارت ملی خود که شماره ایرانسل خود را روی آن درج کرده اید، داخل یک پاکت قرار داده، روی پاکت بنویسید "ایرانسل" و آنرا در صندوق پست بیاندازید.

روش سوم: بریدن فرم چاپ شده در روزنامه های كثیرالانتشار
فرم مربوط به درخواست فعال سازی پیام چند رسانه ای ایرانسل، در روزنامه های کثیرالانتشار سراسر کشور به چاپ می رسد. کافیست این فرم را ببرید، سپس مطابق مراحل 2 و 3 یکی از روشهای قبل (مراجعه به فروشنده مجاز ایرانسل یا دفاتر پستی) عمل کنید. شرایط و ضوابط مربوط به استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای در روزنامه¬های كثیرالانتشار همراه فرم ثبت نام و فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای به چاپ می رسد.


روش چهارم: دریافت فرم از طریق سایت ایرانسل
جهت دریافت فرم فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای به همراه ضوابط و مقررات سرویس پیام جند رسانه ای و تعهدات پذیرفته شده توسط متقاضی

اینجا را كلیك كنید!
در این روش، کافیست پس از دانلود فرم، آن را پر کرده و مطابق مراحل 2 و 3 یکی از روشهای قبل (مراجعه به فروشنده مجاز ایرانسل یا دفاتر پستی) عمل کنید.


پس از فعال شدن خدمات پیام چند رسانه ای، شما می توانید به شماره سایر مشترکین ایرانسل پیام چند رسانه ای (MMS) ارسال نمایید. درصورتیکه گوشی دریافت کننده فاقد قابلیت MMS باشد، یک نشانی اینترنتی به همراه یک رمز ورود از طریق پیام کوتاه برای وی ارسال می شود. به این ترتیب، دریافت کننده می تواند از طریق مراجعه به اینترنت، پیام ارسال شده را مشاهده نماید. همچنین، مشترکین ایرانسل می توانند MMS را مستقیماً به ایمیل فرد مورد نظر ارسال نمایند.

توجه داشته باشید که ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) برای مشترکین سایر شبکه های تلفن همراه در ایران تا زمانیکه این شبکه ها به سیستم MMS مجهز گردند، امکان پذیر نخواهد بود.


ارسال "پیام بلند" (Long Message) از طریق MMS
با استفاده از قابلیت "پیام بلند" در MMS، دیگر محدود به 160 کاراکتر نیستید و می توانید متن های طولانی را به سادگی در یک پیام ارسال نمایید. تعرفه ارسال پیام بلند، معادل تعرفه تعیین شده برای MMS، یعنی 480 ریال برای ارسال هر پیام است.

هزینه ارسال هر MMS چقدر است؟
تعرفه ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) بسیار مقرون به صرفه درنظر گرفته شده و بر اساس تعداد پیامهای ارسال شده، محاسبه می شود.
به عبارت دیگر، مهم نیست که حجم پیام ارسالی و یا نوع فایل ارسال شده چه میزان باشد؛ یعنی هر پیام، شامل عکس، صوت و یا متن تا سقف 300 کیلوبایت، یک پیام چند رسانه ای محاسبه شده و تعرفه تشویقی آن معادل 480 ریال خواهد بود. توجه فرمایید که این نرخ ویژه جشنواره عید تا یلدای ایرانسل است و تا اطلاع ثانوی برای تمامی مشترکین در تمامی طرحهای تعرفه ایرانسل یکسان خواهد بود.

• درصورت تغییر مالکیت سیم کارت، مالک جدید می بایست مجدداً برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای (MMS) درخواست دهد.


به یاد داشته باشید

• سرویس MMS تنها درصورتی برای خط شما فعال می شود که:
1. فرم را بصورت کامل تکمیل و امضاء کنید.
2. فرم و مدارک لازم را ازطریق فروشندگان مجاز یا پست به ایرانسل ارسال کنید.

• ارسال فرم و مدارک لازم برای فعال سازیMMS، رایگان است!

• ثبت نام و فعال سازی MMS رایگان است!
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/10/7 (17:12)
شما اگر به نمایندگی ایرانسل سر بزنید یه فرم بهتون میده که اون باید پر کنید و بفرستین.
به
www.iranceii.ir
حتما سر بزن.
140.130
این 2 شماره هم زنگ بزن.
منصورتاتو

2.    87/10/7 (17:21)
دوست عزیز شما باید به یکی از نمایندگی های ایرانسل برید و فرم فعال سازی mms را پر کنید و به نمایندگی تحویل بدهید. بقیه کار ها را به ایرانسل بسپارید تا با sms خبرت کنند

3.    87/10/7 (17:33)
پاسخ 1

4.    87/10/7 (17:38)
سلام دوست عزیز شما باید به نزدیكترین دفتر پستی برید وسند موبایل خودتون رو هم ببرید بقیه كارها با دفتر پست

5.    87/10/7 (17:44)
سلام دوست عزیز
ابتدا شماره ذیل را بگیر اگر سیستم فعال باشه تنظیمات mms برای شما ارسال میشه اون رو در گوشیت ذخیره می کنی بعد هم مانند sms می توانی MMS بفرستی
#5*3*140* بعد هم دکمه سبز(Call) را بزن

6.    87/10/7 (18:46)
سلام دوست من
3 روش وجود داره.
اول اینکه بری تو سایت ایرانسل و فرم فعال سازی رو دانلود کنی. پرینت بگیری و با مدارک مورد نیاز ارسال کنی.

روش دوم اینه که بری اداره پست ( هر اداره پستی) و فرم ها یی که ایرانسل رایگان گذاشته رو برداری و پر کنی و آخر با مدارک پست کنی.

روش سوم مراجعه به مراکز و نمایندگیهای ایرانسله. فرم رو میگیری و پر میکنی و با مدارک تحویل نماینده ایرانسل میدی.

مدارک لازم: کپی سند سیم کارت - کپی کارت شناسایی مثل شناسنامه یا گواهینامه. کپی کارت ملی.

تمامی مراحل کار رایگان بوده و شما نباید حتی یک ریال جهت پست و یا انجام خدمات بپردازید.
به نظر من مطمین ترین راه و سریع ترین راه اداره پست هست. چون نمایندگیها در خواست ها رو جمع میکنند و یک جا میفرستن. شاید یک هفته و یا بیشتر طول بکشه. ( با توجه به اینکه نمایندگیها میگن ما هم امروز میفرستیم و از این نوع دروغ های کاسبی)

موفق باشی

7.    87/10/7 (20:44)
دوست عزیز خوددتو اذیت نکن !
فقط ی سری به این لینک بزن ! 100 % کارت راه میفته!
خودم پیداش کردم
http://www.cloob.com/profile/blog/one/username/4li/logid/624039/redirectkey/3690765ac8d7b0c1e3ca587ea4284cc9
خداییش اگه رای ندی خیلی نامردی ! چون آسون ترین راه همینه !

8.    87/10/7 (21:39)
شما بنویسید برای من کجا هستید چون من دبی هستم

9.    87/10/7 (21:42)
*140*#5

10.    87/10/7 (23:53)
bayad beri namayandegi irancell.sabte nam koni..dar zemn MMs kasi ke mikhai barashbefesti ham bayad fa'al bashe .agar in karo kardi be 130 bezang baz shayad to goshit nasb nisssssTESH

11.    87/10/8 (00:07)
http://irancell.ir/Layer2/?id=72

12.    87/10/8 (00:21)
ابتدا شماره ذیل را بگیر اگر سیستم فعال باشه تنظیمات mms برای شما ارسال میشه اون رو در گوشیت ذخیره می کنی بعد هم مانند sms می توانی MMS بفرستی
#5*3*140* بعد هم دکمه سبز(Call) را بزن
البته باید فرم mmsرو از یکی از نمایندگیهای ایرانسل گرفته و تکمیل کنی که همان تعهد است

13.    87/10/8 (00:42)
یه سر به نمایندگی های ایرانسل بزن بقیه کارا را خودشون انجام میدن

14.    87/10/8 (05:46)
سلام برشما اولا که باید حتما خط به نام خودتان باشد و اگر نیست به نام خودتان بزنید و بعدا از 3طریق میتوانید فعال کنید ام ام ستون رو با مراجعه به خدمات ایرانسل و تکمیل فرم تعد نامه یا روزنامه های کثیر و انتشار و یا تکیم فرم داخل سایت ایرانسل موفق باشید

15.    87/10/8 (17:13)
بهترین راه حل
*140*3*6# رو بزن هم تنظیمات ام ام اس و هم تنظیمات gprs برات ارسال میكنه

تنظیماتی دستی هم بدرد نمی خوره