مشخصات سوال

اااااا آ , zebrablack
7 دی 87 - 09:35
احتلام چیست؟
اطلاعات بیشتر : اطلاعاتیدر مورد احتلام می خواهم؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
آکام حبیبی , akam22
87/10/7 (09:40)
احتلام چیست؟

انزال منى را در خواب ، احتلام گویند. تعداد دفعات آن در اشخاص مختلف فرق مى كند. احتلام در خواب ، امرى طبیعى است و موجب اعتدال جسمى و روحى است. ظـهور احتلام قاعدتا در اولین مراحل بعد از بلوغ باید صورت بگیرد، اما معمولا بر اثر علل مختلف دیـگـر، مـثـل آب و هـوا، نـژاد، شرایط جغرافیایى و محیطى زندگى ، بروز آن تا چند ماه به تاخیر مى افتد. اگـر فـردى دچار احتلام پیاپى شود، مثلا، هر شب یا غالب شبها دچار آن گردد و این وضع ادامه یابد، این امر ممكن است عوارضى در پى داشته باشد و موجب ضعف جسمى و روحى شود.

خوردن شام سبك ، پرهیز از پرخورى و تغذیه مواد محرك ، مانند ادویه جات و مواد قندى و گرمى و تخلیه مثانه از ادرار قبل از خواب ، كنترل ذهن از انحراف به افكار و خیالهایى كه هیجانات روحى و عـصـبـى به دنبال دارد و نیز سحرخیزى غالبا منجر به كنترل احتلامهاى مكرر و بازگشت آن به حال طبیعى مى شود، اما در صورت عدم بهبود و ادامه آن ، مخصوصا در جوانانى كه دچار ضعف بنیه هستند، مراجعه به پزشك ممكن است لازم باشد/
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/10/7 (10:11)
فعل و انفعالاتی که نصفه شب در آدمی پدیدار می شود و انسان را مجبور به حمام می کند .

2.    87/10/7 (19:08)
به نام خدا

سلام علیکم

احتلام حالتی است که در خواب یا بیداری به انسان دست میدهد که باعث میشود منی از بدن او خارج شود به کسی که این حالت بهش دست داده محتلم میگویند.
این حالت باعث شده که محتلم جنب شده و غسل جنابت بر او
واجب میشود.
این حالت ممکن از خود اگاه یا ناخوداگاه ایجاد شود.

3.    87/10/7 (19:39)
احتلام یه كلمه عربی از ریشه حلم میاد به معنی خواب دیدن یا در رویا فرو رفتن... در اصطلاحات دینی به كسی میگویند كه در خواب مجنب بشه....

4.    87/10/9 (00:46)
خداییش گزینه شماره دو بهترین و کوتاهترین و مفید ترین جواب بود

5.    87/10/11 (00:17)
با سلام
به خروج منی در خواب، احتلام گفته میشود. برای تشخیص منی سه شرط ذکر شده است:
1ـ با فشار آمدن منی،
2ـ همراه با شهوت (اوج التذاذ جنسی)،
3ـ سست شدن بدن پس از خروج آن.
بنابراین در خواب یا بیداری، اگر مایعی خارج شد و تمام این سه شرط را داشت، در حکم منی است؛ ولی اگر حتی یکی از این سه شرط را فاقد بود، حکم منی ندارد. هم‏چنین اگر کسی شک کند که مایعی که از او خارج شده، دارای این سه شرط است یا نه، حکم منی بر آن بار نمیشد و غسل کردن واجب نیست.
در رابطه با این که در هر هفته، دو الی چهار بار از شما خارج میشود - اگر همه شرایط فوق را داشته باشد و شما نیز در آن تردیدی نداشته باشید - مسلما غسل جنابت واجب میشود؛ لیکن این در شرایط سنّی شما چیزی طبیعی است. پس نه بیماری است و نه بلایی از جانب خدا؛ بلکه برخی از همان اولیای الهی نیز این مسائل را داشته‏اند. البته برخی از امور، میتواند در کاستن آن نقش داشته باشد، از جمله:
- کم خوری (به ویژه با شکم پر نخوابیدن)،
- کم خوابی،
- دوری از عوامل محرک جنسی،
- نخوابیدن در رختخواب نرم،
- کم خوردن غذاهای سرد،
- دستشویی رفتن قبل از خواب و شستن خود با آب سرد.

6.    87/10/22 (20:06)
سلام من جواب های دوستان رو خوندم خیلی کامل بودند اگر به تازگی در این مرحله از بلوغ قرار گرفتید مواظب باشید که یکی از سختترین مراحل مبارزه با نفس است.