مشخصات سوال

قاصدک جون , anahita40
7 دی 87 - 07:54
راه های تقویت اعتماد بنفس و تقویت روحیه چیست؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
غلامرضا صفائی , mahdana
87/10/7 (08:14)
باور و اعتماد به تواناییهای خود و سعی و تلاش در جهت بالابردن این تواناییها
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/10/7 (08:45)
دوست گلم چند تا اصل هست كه اگه رعایت كنی اعتماد به نفس تقویت میشه1.یاد و توكل به خدا 2.هو شیاری و اشراف لحظه به لحظه به خود3.تغییر در الگوها4.پیدا كردن خود 5.احساس شخصیت كردن6.اقتدار در مقابل ضعف 7.یقیین در مقابل تردید8.احساس رهبری.موفق باشید.

2.    87/10/7 (09:23)
با سلام
هر انسانی نکات مثبت و نکات منفی دارد فکر کردن و عمل کردن به نکات مثبت خود میتواند کمک شایانی در اعتماد به نفس شما داشته باشد و بعد هم سعی کنید با دوستان و فامیلی که افسرده و ناراحتند کمتر معاشرت کنید و بر عکس با اونایی که شاد و مثبت اندیشند بیشتر باشید
موفق باشید

3.    87/10/7 (10:08)
به این لینك برو كامل توضیح داده دوست عزیز


http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=206

4.    87/10/7 (10:56)
-افکارتان را پیشایش بر موفقیت متمرکز سازید .

2-با تمرکز بر استعداد ، توانایی و امکانات خود نیروهای درونی تان را تقویت کنید .

3-نگویید كه ای كاش زندگی بهتر از این بود. بخواهید كه خودتان بهتر از این باشید.

4-سعی کنید با تکرار کلمات امید بخش و دلگرم کننده روحیه خود را از هر لحاظ قوی تر سازید .

5-در پی هدفتان باشید و فکر تاثیر از جانب دیگران را از خود دور کنید .

6-از شکست هراسی به دل راه ندهید ، زیرا شکست آ غاز پیروزی است . به خاطر داشته باشید که بعضی اوقات شکست ها و ناکامی ها خود برکت هستند.

7-انسان های دارای اعتماد به نفس تمایل به ریسك كردن دارند و كسانی كه ریسك می كنند اعتماد به نفس را در خود تقویت می كنند.البته باید جوانب امور را در نظر گرفت چرا که گاهی اوقات در بعضی از کارها ریسک کردن باعث اعتماد به نفس نمی شود بلکه عواقب زیان بار و جبران نشدنی درپی خواهد داشت که موجب سلب اعتماد به نفس خواهد شد .در محیط مدارس این وظیفه مربیان دلسوز است که چهار چوب مانور دانش آ موزان را مشخص کنند .

8-تمركز كامل در راستای تحقق رؤیاهایتان شور و شوق شما را افزایش می دهد و اعتماد به نفستان را بالا می برد.

9-هر وقت به كسی لطفی می كنید اعتماد به نفس و عزت نفس شما به همان اندازه افزایش می یابد بنابرین چقدر خوب است که همیشه در پی آن باشیم تا گره ای هر چند کوچک همنوعان خود را بگشاییم ، بی تفاوت از کنار هم نوعان خود نگذریم ، نگوییم به ما چه، دیگران باید این کار را بکنند و یا کسی دیگر این مشکل را حل می کند

10.- با دیگران با ملاحظه ، ادب و متانت رفتار كنید تا ببینید كه اعتماد به نفستان چطور بالا می رود.پرده دریدن و به قول بعضی ها رک و بی پروا صحبت کردن باعث دوری و نفرت دیگران از ما می شود .ًمردمان را عیب نهانی پیدا مکن که مر ایشان را رسوا کنیو خود را بی اعتماد ...ٌ ( گلستان سعدی ، باب هشتم در آداب صحبت )

11--كاری كنید كه دیگران احساس كنند انسان های ارزشمندی هستند. هر چه بیشتر در دیگران احساس ارزشمند بودن ایجاد كنید خودتان هم بیشتر این احساس را پیدا می كنید.

12- احساس تعهد كامل در روابطتان با دیگران، اعتماد به نفس و عزت نفس را در شما تقویت می کند .

13-امید و ایمان را باور کنید و آن را شعار همیشه خویش سازید .

14-دائما به خود تلقین کنید که من می توانم راه حل هر مشکلی را پیدا کنم . پذیرش تمام عیار خود به عنوان یك انسان ارزشمند از عوامل حقیقی ایجاد اعتماد به نفس است.

15-برای رفع هر مشکل به مغزتان رجوع کنید واز آ ن کمک بخواهید . در ضمن مشورت با صاحب نظران را چاشنی فکرتان قرار دهید ، چرا که گاهی اوقات صرف اتکا به فکر خود باعث ایجاد غرور و تکبر شده و آن هم عواقب زبیان باری را در پی خواهد داشت .

16-همیشه در ردیف های جلو بنشینید . درردیف های جلو نشستن ، اعتماد به نفس ایجاد می کند . بی شک در ریف های جلو امکان آن که در معرض دید باشید را افزایش می دهد ، ولی یادتان باشد موفقیت به طور کل مترادف معروفیت و مشخص بودن است .

17-نگاه کردن به چشمان و چهره دیگران را تمرین کنید . افراد با استفاده از چشمانشان ،خود را تا حد زیادی به ما می شناسانند . معمولا کسی که نتواند به چشمان دیگران نگاه کند ، دو نوع بر داشت را القا می کند یا می گوید: ٌدر مقابل شما احساس ضعف و حقارت می کنم و از شما می ترسم ٌ و یا آن که با پرهیز از نگاه دیگری می گوید :ٌ احساس گناه می کنم ، کاری کرده ام یا به چیزی فکر کرده ام که نمی خواهم از آن آگاه شوید . می ترسم اگر نگاهم با نگاه شما تلاقی پیدا کند ، آن را از درونم بخوانید .

18- سرعت راه رفتنتان را بیست و پنج درصد تند تر کنید .روان شناسان معتقدند ، شلختگی ، لاقیدی و پرسه زدن ، ویژگی های آدمی است که نسبت به خودش ، کارش و مردم پیرامونش ، نگرش مثبتی ندارد . حال آن که آن ها بر این باورند که با تغییر دادن سرعت حرکت و حالت خود می توانیدنگرش خود را نیز عملا تغییر دهید . خوب دقت کنید ، متوجه می شوید که حرکات بدن ، نتیجه واکنش ذهن است حركاتتان باید نشان دهنده اعتماد به نفستان باشد. راست بایستید، سرتان را بالا نگه دارید و سرحال و شاد راه بروید. خواهید دید كه احساس وعملكرد بهتری خواهید داشت.

در این زمینه سه نوع از آ دم ها با واکنش های مختلف وجود دارند :

الف : آدم های شدیدا واخورده و یا بی کس وکار ، آن ها فقط پرسه می زنند وبیکار می گردند ، زیرا از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند .

ب: آدم های معمولی ، راه رفتنشان هم معمولی است .

ج: گروه سوم که از اعتماد به نفس بسیار بالائی بر خوردارند ، از آدم های معمولی تند تر راه می روند . از راه رفتنشان این طور بر می آ ید که گویی به جای مهمی می روند و یا کار مهمی دارند .

19- بلند ،جدی ، با قاطعیت و بدون ترس حرف زدن را تمرین کنید . در بر خورد با انواع اجتماعات افراد بسیاری هستند که با وجود سریع الانتقال بودن و داشتن استعداد بسیار ، خاموش گوشه ای می نشینند و توان شرکت در گفت و شنود ها را ندارند . این به آن معنا نیست که چنین افرادی نمی خواهند به گروه بپیوندند و یا بحث با دیگران را دوست ندارند ، بلکه علت سکوت آن ها در جمع این است که به خودشان می گویند ٌ احتمالا نظر من به هیچ دردی نمی خورد ، اگر حرف بزنم آ بروریزی می کنم ، سایر اعضا گروه ، حتما معلوماتشان از من بهتر است . نمی خواهم آن ها بفهمند که من چقدر بیسوادم . هر گز از این که فرد بی اطلاعی به نظر برسید نگران نباشید . زیرا این طور به نظر نخواهید رسید و فقط این مسئله نتیجه افکار خودتان است .

هر دفعه که این آ دمها ی ساکت ، فرصت حرف زدن را از دست می دهند ، بیش از پیش ، احساس زبونی و ناتوانی را در خود افزایش می دهند . ولی این قرار ها ، قرار هایی هستند که واقعا هیچ گاه به عمل نمی رسند . نکته مهم این است : هر دفعه که شخص به دلیل کم رویی یا خجالت کشیدن ، فرصتی را برای حرف زدن از دست می دهد ، مانند آن است که مقداری دیگر از زهر عدم اطمینان را سر کشیده باشد . به این ترتیب ، اعتماد به نفس او هر روز کمتر و کمتر می شود . فکر خود را بر این موضوع متمرکز کنید که باید به افراد دیگر بفهمانید که شما هم می توانید سخن بگویید ، این یک ویتامین تقویت اعتماد به نفس است . بلند تر سخن بگویید ، بر اطمینان خود بیشتر می افزایید و صحبت کردن در مرحله بعد آسان و آسانتر می شود . پس بلند و قاطع سخن بگویید تا اعتماد به نفس شما تقویت شود .

20- هنگام دست دادن جدی باشید . خوب دست دادن شما را فردی مصمم و قاطع نشان خواهد داد ، شل و وارفته دست ندهید . سعی کنید در برقراری ارتباط با دیگران ابتکار عمل را به دست بگیرید.

21- در جمع نظر بدهید ، سعی کنید در تمام مجامع آزاد و داوطلبانه حرف بزنید و پیشنهاد هایی را عنوان کنید ، سئوالی مطرح کنید . در هر حال آ خرین شخصی نباشید که سخن میگوید . سعی کنید مهر سکوت را بشکنید و در رابطه با هر مسئله ای که طرح می شود اولین سخنران باشید . یادگیری صحبت كردن در جمع ، اعتماد به نفس شما را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد. اعتماد به نفس شما با این مطلب كه تا چه حد احساس می كنید در تحول دنیای پیرامون خود مؤثرید رابطه مستقیم دارد. هر چه بیشتر بتوانید بر دیگران تأثیر بگذارید آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهید یافت.

22- خندان باشید ، بیشتر افراد ادعا می کنند که گاه یک لبخند براستی سر حالشان کرده است . یک لبخند عالی ترین دارو برای کمبود اعتماد به نفس است .

23- هر عمل یا حرفی از جانب شما كه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در دیگران می شود ، اعتماد به نفس خودتان را نیز بالا می برد

--------------------------------------------------------------------

منابع :

1- دکتر محمد علی حقیقی – تکنولوژی و مهندسی فکر، چاپ چهارم ،1382انتشارات فراروان ،تهران

2-اینترنت -http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=4751

3- شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی – گلستان سعدی ، به اهتمام محمدعلی فروغی ، چاپ اول 1363 ، انتشارات خورشید ، تهران

5.    87/10/7 (11:24)
سلام دوست عزیز . تمام مطالب دوستان درست می باشد . اما بنظر من شما باید مطالعات خود رو زیاد کنی باید علم خودت را افزایش بدی تا تقریبا همه چیز رو بدونی یا حداقل چگونگی کسب اطلاعات در مورد هر موضوع را یاد بگیری در این صورت می تونی با مشکلات خیلی راحت برخورد کنی و اعتماد بنفس کسب کنی . یکی از دلایل نداشتن اعتماد به نفس کمبود علم و دانش است . موفق باشی

6.    87/10/7 (14:22)
تقویت اعتماد به نفس
تقویت اعتماد به نفساعتماد به نفس و اطمینان بی شک لازمه پیشرفت در کارها می باشد . برای كسب اعتماد به نفس بایدبه خود و اعمال خود اطمینان داشته باشید با این اقدام ، اعتماد به نفس را در خود شکوفا می کنید . با اعتماد واقعی و خالصانه ، باور هایتان را نسبت به خویش عمیق تر کنید که این خود موجب دلگرمی ، پشتکار و سخت کوشی بیشتر شما می شود . به خود همواره یاد آ ور شوید که ازعهده کارها بر می آیید .

در بسیاری از مواقع هوش و استعدادی سرشار در پس ابرهای تیره ی کمرویی پنهان می ماند. به عبارت دیگر بعضی از کودکان و نوجوانان کمرو به رغم آنکه ممکن است فوق العاده تیزهوش و سرآمد باشند، اما قدرت هوشمندی ایشان توسط دیگران، به خصوص معلمان به طور واقع بینانه مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. کمرویی پایدار می تواند منجر به یک ترس و تنش عمومی شود و کودک یا نوجوان کمرو اعتماد به نفس و جرئت تجربه ی هیچ کار تازه ای را پیدا نکند و در نتیجه عملکرد و پیشرفت او به طور معنی داری پایین تر از سطح توانایی اش ظاهر گردد. به کلام دیگر همیشه فاصله ای قابل توجه بین توان بالقوه و توان بالفعل افراد کمرو وجود دارد.

کمرویی موجب افزایش فوق العاده ی خود توجهی و اشتغال ذهنی فرد کمرو نسبت به واکنش های خویش می شود، به گونه ای که شخص از هرگونه تفکر مولد و خلاق و ارتباط برتر باز می ماند؛ چرا که خلاقیت متضمن برخورداری از شخصیتی سالم، پویا و فعال است و کودکان و نوجوانان خلاق عموماً افرادی کنجکاو، جست و جوگر، اهل چالش ذهنی، انعطاف پذیر، صریح الکلام، شجاع، راحت و بی تکلف، گشاده رو و متبسم هستند. بنابراین کمرویی قدرت تفکر خلاق و خلاقیت فرد را محدود می کند.

راه های ساده و عملی برای تقویت نیروی اعتماد به نفس1-افکارتان را پیشایش بر موفقیت متمرکز سازید .

2-با تمرکز بر استعداد ، توانایی و امکانات خود نیروهای درونی تان را تقویت کنید .

3-نگویید كه ای كاش زندگی بهتر از این بود. بخواهید كه خودتان بهتر از این باشید.

4-سعی کنید با تکرار کلمات امید بخش و دلگرم کننده روحیه خود را از هر لحاظ قوی تر سازید .

5-در پی هدفتان باشید و فکر تاثیر از جانب دیگران را از خود دور کنید .

6-از شکست هراسی به دل راه ندهید ، زیرا شکست آ غاز پیروزی است . به خاطر داشته باشید که بعضی اوقات شکست ها و ناکامی ها خود برکت هستند.

7-انسان های دارای اعتماد به نفس تمایل به ریسك كردن دارند و كسانی كه ریسك می كنند اعتماد به نفس را در خود تقویت می كنند.البته باید جوانب امور را در نظر گرفت چرا که گاهی اوقات در بعضی از کارها ریسک کردن باعث اعتماد به نفس نمی شود بلکه عواقب زیان بار و جبران نشدنی درپی خواهد داشت که موجب سلب اعتماد به نفس خواهد شد .در محیط مدارس این وظیفه مربیان دلسوز است که چهار چوب مانور دانش آ موزان را مشخص کنند .

8-تمركز كامل در راستای تحقق رؤیاهایتان شور و شوق شما را افزایش می دهد و اعتماد به نفستان را بالا می برد.

9-هر وقت به كسی لطفی می كنید اعتماد به نفس و عزت نفس شما به همان اندازه افزایش می یابد بنابرین چقدر خوب است که همیشه در پی آن باشیم تا گره ای هر چند کوچک همنوعان خود را بگشاییم ، بی تفاوت از کنار هم نوعان خود نگذریم ، نگوییم به ما چه، دیگران باید این کار را بکنند و یا کسی دیگر این مشکل را حل می کند

10.- با دیگران با ملاحظه ، ادب و متانت رفتار كنید تا ببینید كه اعتماد به نفستان چطور بالا می رود.پرده دریدن و به قول بعضی ها رک و بی پروا صحبت کردن باعث دوری و نفرت دیگران از ما می شود .ًمردمان را عیب نهانی پیدا مکن که مر ایشان را رسوا کنیو خود را بی اعتماد ...ٌ ( گلستان سعدی ، باب هشتم در آداب صحبت )

11--كاری كنید كه دیگران احساس كنند انسان های ارزشمندی هستند. هر چه بیشتر در دیگران احساس ارزشمند بودن ایجاد كنید خودتان هم بیشتر این احساس را پیدا می كنید.

12- احساس تعهد كامل در روابطتان با دیگران، اعتماد به نفس و عزت نفس را در شما تقویت می کند .

13-امید و ایمان را باور کنید و آن را شعار همیشه خویش سازید .

14-دائما به خود تلقین کنید که من می توانم راه حل هر مشکلی را پیدا کنم . پذیرش تمام عیار خود به عنوان یك انسان ارزشمند از عوامل حقیقی ایجاد اعتماد به نفس است.

15-برای رفع هر مشکل به مغزتان رجوع کنید واز آ ن کمک بخواهید . در ضمن مشورت با صاحب نظران را چاشنی فکرتان قرار دهید ، چرا که گاهی اوقات صرف اتکا به فکر خود باعث ایجاد غرور و تکبر شده و آن هم عواقب زبیان باری را در پی خواهد داشت .

16-همیشه در ردیف های جلو بنشینید . درردیف های جلو نشستن ، اعتماد به نفس ایجاد می کند . بی شک در ریف های جلو امکان آن که در معرض دید باشید را افزایش می دهد ، ولی یادتان باشد موفقیت به طور کل مترادف معروفیت و مشخص بودن است .

17-نگاه کردن به چشمان و چهره دیگران را تمرین کنید . افراد با استفاده از چشمانشان ،خود را تا حد زیادی به ما می شناسانند . معمولا کسی که نتواند به چشمان دیگران نگاه کند ، دو نوع بر داشت را القا می کند یا می گوید: ٌدر مقابل شما احساس ضعف و حقارت می کنم و از شما می ترسم ٌ و یا آن که با پرهیز از نگاه دیگری می گوید :ٌ احساس گناه می کنم ، کاری کرده ام یا به چیزی فکر کرده ام که نمی خواهم از آن آگاه شوید . می ترسم اگر نگاهم با نگاه شما تلاقی پیدا کند ، آن را از درونم بخوانید .

18- سرعت راه رفتنتان را بیست و پنج درصد تند تر کنید .روان شناسان معتقدند ، شلختگی ، لاقیدی و پرسه زدن ، ویژگی های آدمی است که نسبت به خودش ، کارش و مردم پیرامونش ، نگرش مثبتی ندارد . حال آن که آن ها بر این باورند که با تغییر دادن سرعت حرکت و حالت خود می توانیدنگرش خود را نیز عملا تغییر دهید . خوب دقت کنید ، متوجه می شوید که حرکات بدن ، نتیجه واکنش ذهن است حركاتتان باید نشان دهنده اعتماد به نفستان باشد. راست بایستید، سرتان را بالا نگه دارید و سرحال و شاد راه بروید. خواهید دید كه احساس وعملكرد بهتری خواهید داشت.

در این زمینه سه نوع از آ دم ها با واکنش های مختلف وجود دارند :

الف : آدم های شدیدا واخورده و یا بی کس وکار ، آن ها فقط پرسه می زنند وبیکار می گردند ، زیرا از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند .

ب: آدم های معمولی ، راه رفتنشان هم معمولی است .

ج: گروه سوم که از اعتماد به نفس بسیار بالائی بر خوردارند ، از آدم های معمولی تند تر راه می روند . از راه رفتنشان این طور بر می آ ید که گویی به جای مهمی می روند و یا کار مهمی دارند .

19- بلند ،جدی ، با قاطعیت و بدون ترس حرف زدن را تمرین کنید . در بر خورد با انواع اجتماعات افراد بسیاری هستند که با وجود سریع الانتقال بودن و داشتن استعداد بسیار ، خاموش گوشه ای می نشینند و توان شرکت در گفت و شنود ها را ندارند . این به آن معنا نیست که چنین افرادی نمی خواهند به گروه بپیوندند و یا بحث با دیگران را دوست ندارند ، بلکه علت سکوت آن ها در جمع این است که به خودشان می گویند ٌ احتمالا نظر من به هیچ دردی نمی خورد ، اگر حرف بزنم آ بروریزی می کنم ، سایر اعضا گروه ، حتما معلوماتشان از من بهتر است . نمی خواهم آن ها بفهمند که من چقدر بیسوادم . هر گز از این که فرد بی اطلاعی به نظر برسید نگران نباشید . زیرا این طور به نظر نخواهید رسید و فقط این مسئله نتیجه افکار خودتان است .

هر دفعه که این آ دمها ی ساکت ، فرصت حرف زدن را از دست می دهند ، بیش از پیش ، احساس زبونی و ناتوانی را در خود افزایش می دهند . ولی این قرار ها ، قرار هایی هستند که واقعا هیچ گاه به عمل نمی رسند . نکته مهم این است : هر دفعه که شخص به دلیل کم رویی یا خجالت کشیدن ، فرصتی را برای حرف زدن از دست می دهد ، مانند آن است که مقداری دیگر از زهر عدم اطمینان را سر کشیده باشد . به این ترتیب ، اعتماد به نفس او هر روز کمتر و کمتر می شود . فکر خود را بر این موضوع متمرکز کنید که باید به افراد دیگر بفهمانید که شما هم می توانید سخن بگویید ، این یک ویتامین تقویت اعتماد به نفس است . بلند تر سخن بگویید ، بر اطمینان خود بیشتر می افزایید و صحبت کردن در مرحله بعد آسان و آسانتر می شود . پس بلند و قاطع سخن بگویید تا اعتماد به نفس شما تقویت شود .

20- هنگام دست دادن جدی باشید . خوب دست دادن شما را فردی مصمم و قاطع نشان خواهد داد ، شل و وارفته دست ندهید . سعی کنید در برقراری ارتباط با دیگران ابتکار عمل را به دست بگیرید.

21- در جمع نظر بدهید ، سعی کنید در تمام مجامع آزاد و داوطلبانه حرف بزنید و پیشنهاد هایی را عنوان کنید ، سئوالی مطرح کنید . در هر حال آ خرین شخصی نباشید که سخن میگوید . سعی کنید مهر سکوت را بشکنید و در رابطه با هر مسئله ای که طرح می شود اولین سخنران باشید . یادگیری صحبت كردن در جمع ، اعتماد به نفس شما را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد. اعتماد به نفس شما با این مطلب كه تا چه حد احساس می كنید در تحول دنیای پیرامون خود مؤثرید رابطه مستقیم دارد. هر چه بیشتر بتوانید بر دیگران تأثیر بگذارید آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهید یافت.

22- خندان باشید ، بیشتر افراد ادعا می کنند که گاه یک لبخند براستی سر حالشان کرده است . یک لبخند عالی ترین دارو برای کمبود اعتماد به نفس است .

23- هر عمل یا حرفی از جانب شما كه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در دیگران می شود ، اعتماد به نفس خودتان را نیز بالا می برد

7.    87/10/7 (15:16)
shoma mitavanid ba moshaver va ravan pezeshke barjaste aghaye emad jeyzan tamas begirid hatman komaketon mikone.
09183623856

8.    87/10/7 (18:05)
انتظار نداشته باشید مورد تایید همه قرار بگیرید خصوصا اینکه اکثرا بخیل هستند.

مهارتهای خود را افزایش دهید و نقطه ضعفهایتان را رفع کنید. مثلا اگر زشت هستید شاید با تغییر آرایش یا اصلاح صورت و مدل مو و لباس و ورزش و نهایتا جراحی زیبایی کاری انجام دهید. و بدانید که هر کس زیبایی منحصر به فرد خودش را دارد.

در یکی دو زمینه استعدادهای خود را شکوفا کنید مثلا ورزش یا درس یا هنر ... خلاصه کاری کنید که در جمع حرفی برای گفتن داشته باشید.

خوب حرف زدن و اخلاق خوب داشتن مهارتی است که همه را عاشق شما میکند هرچند فقیر و زشت و ... باشید.

9.    87/10/7 (18:53)
ghabeliat ha va tavanaeehato beshnas
va be in fek kon shayad atrafianet arezo0 dashtan in tavanaeeha ro dashtan
profile mano bekho0n ye cheshme az etemad be nafs ro bebin

10.    87/10/7 (20:28)
ye raveshe mokhtasaro mofid:har tasmimi gereftii ba akharin ghodrat ejrash kon hatta agar eshtebah ham bashe(zendegi yani hamin) dar in sorat mohkamtar az ghabl khahi shod.movafagh bashi..

11.    87/10/7 (21:29)
من راه حلی بلد نیستم ولی راهکار عملیش اینه که فکر نکنی، مطمئن باشی که بهترینی، اگه تو این زمینه احساس ضعف کردی، فقط به دنبال راه حلی برای تقویت توانایی هایت باش.
موفقیت مال توست چون از بین همه ی اطرافیانت این تویی که بجای تلف کردن وقت با عمل ،کارت رو پیش میبری
موفق باشی

12.    87/10/8 (10:50)
در یک جمله بخوام خلاصه کنم، اگر میخوای آدم با اعتماد به نفسی باشی باید بتونی از نیازهای جسمیت چشم پوشی کنی و اجازه ندی به خاطر نیاز بی ارزش بشی. یعنی باید طاقت تحمل ناملایمات و سختیها را داشته باشی. ولی به طور کلی این موارد را باید رعایت کنی.
1- برنامه ریزی داشته باش. برنامه ریزی باعث میشه وقتت به بطالت نگذره.
2- هدف: حتما هدف داشته باش. اهداف کوتاه مدت نه بلند مدت.
3- در جهت هدفت حرکت کن. اگه نرسیدی مشکلی نیست. چون تلاش کردی نشده
4- تحت هیچ شرایطی دروغ نگو. دروغ باعث سلب اعتمادمیشه. حتی برای یک بار.
5- واقع بین باش و سعی کن در حد ممکن خودت را با شرایط محیط وفق بدی.
6- نقاط قوت خودتو تقویت کن. نقطه ضعفای خودتم قبول کن.

13.    87/10/12 (00:07)
سلام
این مهمه که از محدوده امن خودتون بیرون بیاید
محدوده امن یعنی کارهایی که همیشه میکردید
مثلا اگه خیلی براتون سخته کاری اون رو انجام بدید
اگه از چیزی میترسید خودتون رو باهاش مواجهه کنید
اگه مثلا از جمع میترسید توی جمع صحبت کنید
چیزهای جدید رو امتحان کنید
خودتون رو بیشتر بشناسید
موفق باشید...

14.    87/10/14 (08:37)
نظرات دوستان همه خوب و کامل هست
تنها من یک نکته به آن اضافه میکنم
که فکر میکنم
این نکته به تو کمک شایانی میکند
آن هم ساختن برگه تبلیغاتی از خودت
یک برگه بردار و
تمام خصوصیت خوب خودت رو از ظاهر تا رفتار بنویس
و شب قبل از خواب بخون
تا ده شب
بعد از ده شب اگر ادامه مراحل را خواستی برام پی ام بده تا توضیح بدم
تا بعد
یا حق