مشخصات سوال

پری ناز بازاده , parinaz_ba
13 دی 86 - 20:25
بهترین راه حل برای از بین بردن سیاهی دورچشم؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
آشکین             تورک , pesarekhob
86/10/13 (22:36)
سیاهى دور چشم با افزایش سن و به تدریج ظاهر مى‌شود كه در این ارتباط عواملى چون خستگى، بى‌خوابى، قرارگرفتن در معرض آفتاب و تغییرات هورمونى ماهیانه زنان نیز نقش چشمگیرى در تشدید سیاهى دور چشم دارد.

سیاهى دور چشم درمان قطعى و صددرصد ندارد. اما كرم‌هاى ضدسیاهى دور چشم در بعضى افراد سیاهى دور چشم را تا حدى كاهش مى‌دهد. زیرا این كرم‌ها تغییراتى در گردش خون رگ‌های پوست پلك به وجود مى‌آورند و تا حدودى از تجمع خون سیاهرگ در پلك جلوگیرى كرده و باعث كاهش سیاهى دور چشم مى‌شوند، ولى آن را از بین نمى‌برد.

همچنین براساس پژوهش‌ها، تكنیك‌هایى مانند برخی از انواع لیزر و لایه‌بردارى‌هاى شیمیایى خفیف هم مى‌تواند در كاهش سیاهى موثر باشد؛ ولى تاثیرات این تكنیك‌ها در افراد، متفاوت و غیرقابل پیش‌بینى بوده و مورد توافق همه متخصصان نیست. (البته این نوع درمان موقتى است)

به گفته‌ی دانشمندان سیاهى دور چشم، بیمارى محسوب نمى‌شود و این جزو خصوصیات طبیعى پوست برخى افراد است. پس ریشه‌كن كردن، برطرف كردن و پیشگیرى كردن باعث از بین رفتن كامل سیاهى دور چشم نمى‌شود.

گفتنی است كه سیاهى دور چشم در میان كشورهاى همسایه‌ی ایران و كشورهاى خاورمیانه، پاكستان و هند نسبت به سایر اقوام اروپایى و آسیایى شایع‌تر است و در ایرانیان هم هاله‌اى از این سیاهى وجود دارد
 • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/10/13 (21:12)
پری ناز عزیز ، دوستی مشکل مشابهی داشت ، پزشک متخصصی توصیه کرد با تزریق بوتاکس و لیزر درمان میشه .... البته گمان میکنم بهتر است اول علت پیدایش را از طریق متخصص با معاینه ی بالینی بیابید تا نتیجه ی بهتری پیدا کنید ...
پیروز باشی...

2.    86/10/14 (12:58)
سلام
سیاهی دور چشم در سن جوانی و نوجوانی بر اثر کمبود اهن هست
هر شب یه دونه قرص آهن بخور .فروس سولفات

3.    86/10/15 (12:43)
فقط كرم دور چشم سیگل ، Seagol معجزه می كنه یك بار امتحان كن

4.    86/10/16 (09:37)
من نمیدونم کسی که پزشک نیست چرا اظهار فضل میکند و برای دیگران نسخه تجویز میکند. خانم محترم جدا توصیه میکنم به هیچ کدام از این اراجیف که به عنوان پاسخ به شما داده شده توجه نکنید و به پزشک متخصص مزاجعه کنید. آخه من نمیدونم کدوم بلانسبت احمقی برای سیاهی دور چشم به دیگران تزریق بوتاکس رو توصیه میکنه واقعا که بعضی گندشو در میارن.

5.    86/10/19 (11:37)
دوست خوبم علت های زیادی می تونه باعث پیداش سیاهی دور چشم بشه می توان به صورت مقطعی این سیاهی را با استفاده از تزریق محلول هایی برطرف كرد اما نتیجه ثابت كرده كه برای رفع این مشكل باید علت اصلی این مشكل شناسایی بشه

6.    86/10/22 (10:42)
ماساژ با روغن زیتون و نمک

7.    86/10/23 (15:42)
اگه معمولی و در حد طبیعی و نرمال باشه با کرم های دور چشم خوب می شه