مشخصات سوال

b k , nass
9 آذر 87 - 15:28
یه روش مطمئن و طبیعی برای از بین بردن جوش های زیر پوستی؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
منصور پزشکی , cool_water54
87/9/9 (15:32)
معالجه جوشهای صورت و بدن : یکی از ابتلائات بشر امروز مخصوصاً جوانان شهرنشین ، جوش صورت است . عامل اصلی این بیماری نوعی میکروب عفونت زا به نام پروپیونی باکتریوم آکنه می باشد که از چربی موجود در صورت جهت رشد و نمو خود استفاده کرده و در نهایت باعث ایجاد عفونت بر روی پوست مخصوصاً صورت می شود .
جوش صورت در پوستهای چرب و خشک هر دو دیده می شود . کمبود اسیدیته پوست باعث می شود که شرایط جهت رشد این میکروب فراهم شود تا از چربی پوست استفاده نماید . ( اسیدیته پوست مانع رشد این میکروب می شود )
1) از بین بردن چربی صورت : برای انجام این کار بهترین وسیله استفاده از آرد برنج است ، زیرا این آرد فاقد چربی بوده و لذا جاذب چربی است . لذا توصیه می کنیم که از استعمال پودرهای شیمیایی خودداری کرده ، به جای آنها از آرد برنج استفاده کنید .
*طرز تهیه آرد برنج : برنج را دو شبانه روز بدون نمک در آب خیس کنید و بعد روی یک پارچه پهن نمائید تا آب آن کشیده شود و سپس آن را کوبیده یا آسیاب نمائید پودر را پهن کرده و بگذارید خشک شود . در موقع استعمال باید صورت کمی خیس باشد تا آرد به آن بچسبد و بعد به محض اینکه صورت خشک شد با کمک دست و مالش آرد اضافی را از بین برده و بگذارید کمی آرد به طوریکه نمایان نباشد در صورت باقی مانده ، چربی صورت را به خود جذب نماید . اگر در استفاده از آرد برنج پوست صورت شما خشک شد ، آنرا با زرده تخم مرغ چرب نمایید . در ضمن در حین معالجه و از بین بردن چربی صورت استفاده از مواد ضد عفونی کننده نظیر الکل با عیار بالا را فراموش نکنید تا باعث از بین رفتن باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه شود . همچنین از دست زدن و فشار دادن جوشها خودداری کرده تا باعث سرایت این میکروب به بقیه نقاط صورت نشود . برای اینکه چربی صورت شما برای همیشه از بین برود و معمولی و نرمال شود ، باید کبد خود را معالجه کنید و جهت این کار از خوردن چربیهای جامد خودداری کرده ، از روغنهای مایع استفاده کنید ، همچنین از خوردن روغنهای هیدروژنه نیز پرهیز نمائید و بیشتر از سبزیجات و میوه های تازه استفاده نمائید . همچنین از خوردن شکر و خامه خودداری نموده و روی غذاهای چرب کمی دارچین بپاشید . همچنین از خوردن شکلات و خوراک مغز نیز خودداری نمائید . بیشتر از خیسانده برگ هلو و زرد آلو استفاده کنید . چنانچه با این دستورات کوچک جوش صورت شما خوب نشد باید با خوردن کاسنی و کاهو ، کبد خود را نوسازی کنید و باید از ریشه و ساقه و برگ کاسنی استفاده کرد. اگر ساقبرگ کاسنی تازه است شما می توانید آن را مانند کاهو بخورید و اگر خشک است باید آن را در شب در آب خیس کرده و صبح ناشتا آب آن را بنوشید . برای استفاده از ریشه کاسنی باید آن را شسته بعد دو مثقال آن را جوشانده و آب آن را بنوشید . همچنین استفاده از کاهو هم بسیار موثر می باشد .
در صورتی که شما در هوای آلوده زندگی می کنید ، خوردن یک فنجان شیر در هر روز برای شما ضروری می باشد .
2) اسیدیته کردن پوست برای جلوگیری از فعالیت باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه : این باکتری بیشتر در هوا زندگی می کند و اگر اسیدیته پوست مناسب نباشد روی پوست نشسته و تولید جوش و زخم های عفونی می نماید . این باکتری نسبت به محیط اسیدی حساس بوده و بیشتر در محیطهای قلیایی رشد و نمو دارد . گاهی اوقات اسیدیته پوست بر اثر چربی موجود در پوست و یا خشکی پوست به طرف PH قلیایی پیش می رود . جهت مقابله با رشد و نمو این باکتری ، باید PH پوست را اسیدی نمائیم . جهت انجام این کار بایستی از قلیایی کردن آن با صابون اجتناب کنید و صورت را با ماست ترش و سدر بشوئید و یا به شستن با آب گرم اکتفا نمائید .
اسیدیته کردن پوست با آب ماست ترش و سایر ترشی های گیاهی مثل آبلیمو نیز مفید است ، مشروط بر اینکه رقیق بوده و پوست را تحریک ننماید . برای نیل به این منظور بایستی آبلیموی تازه و یا آب نارنج را سه برابر رقیق نمائید .
اگر پوست شما حساس است و با مایعات ترش تحریک می شود می توانید ترشی را با عسل مخلوط کرده و مانند ماسک زیبایی از آن استفاده کنید و بعد از 15 دقیقه آن را با آب گرم بشوئید . در ضمن در کلیه مراحل می بایستی پوست صورت را بوسیله مواد ضد عفونی کننده مثل الکل با عیار بالا ضد عفونی نموده و از فشار دادن جوشها خودداری نمائید .
اکنون به روشهای دیگری برای از بین بردن جوشهای صورت و بدن و همچنین جوشهای زیر پوست توجه نمائید :
1)ریشه ترشک را به مقدار 25 گرم در یک لیتر آب بجوشانید و سپس میل نمائید .
2) 40 تا 60 گرم گل بنفشه سه رنگ را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید 5 دقیقه بجوشد سپس بگذارید 10 دقیقه دم بیاید سپس به مدت یک ماه و نیم هر روز سه فنجان به طور مرتب و هر روز بین غذا یک فنجان از آن را بخورید که جهت درمان جوشهای غرور جوانی به کار می رود .
3)برای رفع جوشهای قرمزی که روی پوست و بدن ظاهر شده باید پیازی را که در سرکه ریز ریز شده است به آن بمالید .
از بین بردن لکه های حاصل از جوش و زخم صورت و پوست :
1)مقداری ساقه و برگ جعفری را ریز ریز کرده به صورت ضماد روی لکه های سیاه و خون مردگی حاصل از جوش و زخم بگذارید و این عمل را روزی چهار مرتبه تکرار کنید تا رنگ آن از بین برود و به صورت عادی درآید . کمپرس با جوشانده تخم جعفری هم مفید می باشد .
2)روش دیگر این است که : ضماد پنجاه گرم برگ گل تلفونی را در یک لیتر آب ریخته ده تا پانزده دقیقه بجوشانید و تا گرم است آن را روی یک حوله ریخته و به صورت کمپرس روی لکه های سیاه بگذارید . باید توجه داشت که تند خوردن و نجویدن غذا موجب ایجاد لکه های صورت می شود .
3)برای رفع لکه های صورت و پوست سه قسمت آب شاهی را با یک قسمت عسل مخلوط کنید و آن را به هم بزنید تا این دو به صورت مایعی یکنواخت درآید . سپس به کمک یک تکه پنبه هیدروفیله صورت را با آن صبح و شب بشوئید و بگذارید خودش خشک شود و بعد آن را با آب صاف بشوئید . همچنین آب پیاز به شکل محلول لکه های صورت را از بین می برد .
از بین بردن سوراخهای ریز موجود بر روی پوست صورت : مقداری آب نارنج را گرفته و معادل یک سوم حجم آب نارنج ، گلاب به آب نارنج اضافه نمائید و هر روز صورت خود را با این مایع بشوئید . خواهید دید که : سوراخهای صورتتان مسدود شده و از بین خواهد رفت .
درمان خشکی صورت : اگر پوستتان خشک است ، صورتتان را هر شب با مخلوطی از آب مقطر و شیر تازه و نجوشیده و آب خربزه به نسبتهای مساوی بشوئید به زودی خشکی صورتتان برطرف خواهد شد .
درمان چربی صورت :
1) محلول آب لیموی تازه را با قطعه ای پنبه به صورت و بدن خود بمالید و سپس پوست خود را در مجاورت هوا قرار دهید تا خشک شود و اگر بخواهید و بعد از این کار پودر و یا کرم به کار ببرید بایستی 20 دقیقه بعد از وقتی که آب لیمو خشک شد ، صبر کنید و سپس پودر و یا کرم به کار ببرید .
2) آب خیار پخته بدون نمک را به عنوان محلول شستشو برای پوست چرب به کار ببرید .
امیدوارم با به کارگیری دستورات فوق و استفاده از داروهای گیاهی که دارای عوارض جانبی نیستند و همچنین با رعایت صحیح بهداشت و شستشوی صحیح پوست ، پوستی شاداب و زیبا داشته باشید .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/9/9 (18:03)
قاتل این کار صابون خرچنگی هست قیمتشم مناسبه 2000 تومن

2.    87/9/9 (18:30)
شما روزی یکی دو بار صورتتو با صابون معمولی بشور حله،اگه جوشات نرفت...

3.    87/9/9 (18:43)
سلام. من هم تو دوران بلوغم جوش داشتم! یکی از دلایل جوش داشتن بلوغه! حالا با تمیز نگه داشتن صورت هم میگن میشه جوش ها رو کنترل کرد. پیشنهاد و تجربه شخصی خودم هم استفاده از الکل اتانول بو گیری شده ( برای اینکه بوش اذیتت نمی کنه! ) یا ادوکلن یا اسپری بدن... قول میدم به طور خوشحال کننده ای جوش هات کم میشن! ولی دادا بلوغ رو نمیشه کاریش کرد ها ...

4.    87/9/9 (19:45)
پماد( اریترو مایسیلین)

5.    87/9/9 (19:57)
biya rahe halet pishe khodame na too site search kardam na az doktor porsidam bekhodaaaaa tajrobe kardam............rahe halet pishe hamdardete..........manam khodam mese u boodam midooni chikar kardam???????????roozi 1bar basaboon mishoori hich keremi masraf nemikoni............. aslanam soorateto masaj nemidiyaaaaa aslan aslan aslan chon por mishe.......bavar kon..........hala saboon kharchangi ya harchi dige masraf mikoni ba abe {{{{{sard}}}}}}}mishoori hamin motmaen bash 1hafte ba'ad jooshat khoshk mishe ba dastet mikani khoord mishe mirize bavaaaaaar kon................behet ghol midam

6.    87/9/9 (20:54)
say kon har rouz chand bar sorateto beshoury va ba dastmal garm koushk kony

7.    87/9/9 (21:34)
استفاده از پماد تتراسایکلین روزانه و بعد از اون شب یا هر وقت خواستید پماد را از روی صورت پاک کنید از یکی از صابونهای گریسیرینه استفاده کنید. حالا هر کدوم به طبیعت صورتتون سازگارتره

8.    87/9/9 (23:49)
kereme cinere

9.    87/9/10 (10:14)
سلام
اول دستکاریششون نکن
دوم همیشه با آب ولرم و صابون بابونه بشور
مطمئن باش مشکلت حله

10.    87/9/10 (11:23)
salam vali man bara jooshaie khodam az saboone badom estefade mikonam ta alan ke 1 mah estefade kardam baiad begam ke bishtare joosham ro az bein borde

11.    87/9/10 (12:46)
بری ازبین بردن ان راههای زیادی است.اول شما باید ببینی جوشها اکنه نباشد اگر اکنه نبود جوشهای زیر پوستی را ابلیمو بزنید چون چربی هستند وابلیمو دانه های ریز سیاه را نیز ازبین میبردو برای اینکه صورتتان خشک نشود یک مقدار کم کرم گلپسند بزنیدواز داروخانه اسکراپ مخصوص پوست خود را بخرید که دارای شنهایی است که برای صورت مفید است همینطور بعد از انلوسیون پوست خودتان را بزنید واگر میخواهید پوستتان خوب خوب شود ماسک متناسب پوست خودرا خریده وبعد از اسکراپ(5دقیقه) ماسک بعد لوسیون(را اول روی دست خود امتحان کنید اگر بعد از 12ساعت حساسیت نداشتید استفاده کنید)

12.    87/9/10 (13:36)
سلام
ببین راه هل این مشکلت از من بخواه.... بخواه دیگه....نمیخواد بخوای من خودم میگم.من اینطوری خوب شدم.مطمئا باش
اول ازهمه این که اصلا دست کاریش نکن که پدرت رو در میارن دوم آب زیاد بخور مخصوصا صبح ناشتا چون خون رو تصفیه میکنه سوم هر روز صورتت رو بشور با چه صابونی فرقی نداره اما صابون اکتیوس عالییه چهارمالکل اتانول هم توپ توپ پنجم نداره من با همین چهار تا خوب شدم توهم همین کار هارو بکن اگه خوب نشدی .....موفق و پیر.ز باشی

13.    87/9/10 (16:55)
عزیزم می تونی صبر منی كه رشد كنن بعد كه یكم خشك شد با ناخن به جنگشون بری .بعد از به صلح رسیدن می تونی با صابون بشوریش.

14.    87/9/10 (17:00)
سلام
من خودم همین مشكل دارم واز صابون NG استفاده میكنم. خیلی موءثر هست. ضمنا از آبلیموی رقیق شده هم میتوانید استفاده كنید.پوست را شاداب و از فعالیت باكتریها جلوگیری میكند.

15.    87/9/10 (18:18)
سلام
ببین همه این دکترا رو بزار کنار
بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که سرکه سیب به مدت دو هفته بزن راحت کن خودتو نه هزینه میدی نه بعد ها ضرر میکنی

16.    87/9/10 (22:11)
شما روزی یکی دو بار صورتتو با صابون معمولی بشور حله،اگه جوشات نرفت...


بهترین راه اینه که اصلا بهشون دست نزنی

و بهشون فکر نکنی هر چی بیشتر بهش فکر کنی بیشتر میشن

زندگی انسان را باورهای انسان می سازد

آری انسان است و اندیشه هایش

17.    87/9/12 (02:38)
اگه صورتت چربه......با صابون معمولی اثر نداره..........همینو میدونم.......صورت خودم بد جور جوش میزنه.............

18.    87/9/14 (23:55)
پوستتون رو هر روز با صابون شستشو بدید
مخصوصا وقتی بیرون از منزل بودید
اینکار باعث شستشوی آلودگی از روی پوست میشه و مانع از نفوذ اونها