مشخصات سوال

یحیی H , sadola
28 مهر 87 - 13:49
دانشگاه علمی کاربردی چیست؟
اطلاعات بیشتر : 1-تفاوت دوره پودمانی با دوره ازمونی این دانشگاه چیست؟ لطفا توضیح دهید
2-در دوره ی پودمانی می توان تغیر رشته یا تغیر مقطع و یا حتی تغیر نوع دانشگاه داد به صورتی که واحد های درسی پاس شده در این تغیرات تطابق داده شود؟؟؟
3-بعد از دریافت مدرک کاردانی این دانشگاه(دوره پودمانی)می توان با استفاده از ان پزشکی خوند؟؟؟

جزئیات : ممنون از دوستان حال می خوام بدونم اگه خیلی زرنگ باشم وتابستان هم انتخاب واحد کنم تقریبا به چه مدت میتونم دوره پودمانی برای کاردانی تموم کنم اصلا ترم تابستانه داره؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
اویونیک من , avionicman
87/7/28 (15:31)
دانشگاه علمی کاربردی دو سیسنم اموزشی داره :
1 - ترمی با کنکور
2 - ودمانی بدون کنکور ( شرط معدل) که تازگی فقط دیپلم می خان دیگه معدلی نیست .
دروره پودمانی معمولا برای افراد شاغل مفید هست چون هم واحد های کمتر ارائه مشه و هم پول واحداش کم تر از ترمی هست .
در ضمن تخفیف پودمانی 15 % هس ولی ترمی 10 % .
این دوره ها طبق قوانین دانشگاهی هس یعنی هم می تونی واحد تطبیق بدی هم تغییر رشته هم انتقالی خیلی هم ساده هست .
تازه اگه یه درس هم افتادی یا 0 صفر شدی توی معدلت تاثیر نمی ذاره .
در اخر کار هم باید امتحانی به نام جامع بدی که خیلی اسونه و وقتی قبول شدی بهت مدرک میدن که می تونی باهاش در کنکور کارشناسی شرکت کنی و در مقطع های بالا تر ادامه تحصیل بدی حتی خارج از کشور هم می تونی بری و ادامه تحصیل بدی چون معتبر هست .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/7/28 (14:12)
dakhele 2ore pudmani pas az etmame darset bayad azmoone jame bedi va agar dar in azmoon ghabool nashodi madraket etebar nadare va bayad 2obare azmoon bedi ta ghabool beshi albate agar dar maghtae balatar ghbool beshi niazi be in azmoon nist
fekr konam shahrieha ham fargh mikone
age bazam etelaat mikhay be idim payam bede
en_mohammad64

2.    87/7/29 (10:05)
دوره پودمانی واحدهایی كه داده میشه كمتره ودر آخر یك آزمون جامع كه به صورت فرمالیته برگزار میشه وبیشتر متاثر از معدل كل هست داره وامكان تغییررشته وجودداره ومدرك معتبری بهت میدن.

3.    87/8/13 (09:27)
اونجایی که پوستتو می کنن (یعنی کلی پول ازت سوا می کنن) تا به قول رییس جمبور یک تکه کاغذ بی ارزش بهت بدن

4.    87/8/13 (10:02)
سلام

چون بررسی این موضوع در اینجا ممکنه باعث خستگی دوستان بشه یه مختصر توضیح میدم بقیه اش را تو آدرس ارسالی بخوانید

در گذشته مهارت‌های شغلی در حین کار آموخته می شد اما با صنعتی شدن جوامع، توسعه روشها و ابزار و پیچیدگی مهارت‌ها ، روش قدیمی استاد ـ شاگردی کار آیی خود را از دست داد و لذا بحث آموزش‌های حرفه‌ای مطرح شد . با تخصصی شدن مشاغل و در هم تنیدگی دانش و فن ، به نظر می رسد که اساسا" تسلط بر شغل و انجام بهینه آن بدون آگاهی از مبانی علمی آن حرفه ممکن نیست ، لذا بحث آموزش‌های علمی ـ کاربردی نیز جای خود را در ادبیات نظام‌های آموزشی باز کرد. آموزش‌های علمی ـ کاربردی‌، آموزش‌هایی است که ضمن توجه به مبانی علمی، بیشتر معطوف ایجاد مهارتهای حرفه‌ای و کاربرد علوم در محیط واقعی کار است .

روند تاریخی توسعه اقتصادی و صنعتی کشورهای پیشرفته امروزی نشان می دهد که پویایی نظام آموزشی و پیوند عمیق بین علم و تکنولوژی یکی از عوامل مهم ترقی و شکوفایی اقتصادی و فرهنگی آنها بوده است. بررسی تجارب نظام آموزش‌های علمی ـ کاربردی در کشورهایی نظیر استرالیا ،سوئد ، آلمان‌، لهستان‌، هندوستان، نیوزلند، فنلاند و.... نشان می دهد که دوره‌های علمی ـ کاربردی در برخی کشورها با موفقیت هایی قرین بوده‌اند و فارغ التحصیلان این دوره‌ها با نسبت بالایی جذب بازار کار شده‌اند. تنوع این گونه آموزشها، تاکید بر اعطای گواهینامه به جای اعطای مدارک رسمی و شان بالای اجتماعی فارغ التحصیلان این دوره‌ها از ویژگیهای مشهود در کشور‌های مذکور است.

آموزش‌های علمی ـ کاربردی در ایران در پی درک اهمیت آموزش فنی ـ حرفه‌ای و بر مبنای تجارب جهانی توسط گروهی از صاحبنظران و استادان علاقمند در سال 1369 در قالب شورای عالی آموزش‌های علمی ـ کاربردی رسمیت یافت . این آموزش‌ها در حال حاضر توسط وزارت خانه‌ها و مؤسسات بزرگ ( عمدتا" دولتی) طراحی و اجرا می شود.نتیجه بررسی‌های پراکنده‌ای که در رابطه با اثرات آموزش‌های علمی ـ کاربردی انجام شده است هم چالش‌های جدی را در طراحی و اجرای این آموزش‌ها نمایان ساخته و هم امیدهایی را فرا روی برنامه ریزان و تصمیم گیرندگان قرار داده است .

مقایسه دوره‌های علمی ـ کاربردی در ایران با سایر کشورها نشان می دهد که طرح اولیه این آموزش‌ها شباهت زیادی به طرح‌های پیشرفته علمی ـ کاربردی در سایر کشورها دارد، ولیکن آنچه در طی سالهای اجرای ایده‌های اولیه انجام شده است ، متاسفانه نشان از دور شدن از جهت گیری اولیه آموزش‌های علمی ـ کاربردی دارد. به طوری که فی المثل به آموزش‌های پودمانی و پاره وقت هیچ توجهی‌نشده است .ولی‌از نقطه‌نظر‌توجه بیشتر به دوره‌ها‌ی‌کاردانی‌نسبت به‌دوره‌های علمی ـ‌کاربردی در مقاطع بالاتر می توان ایران را با سایر کشورها قابل مقایسه دانست .

http://sae.blogsky.com/