مشخصات سوال

مسعود . , ashk_gol
24 مهر 87 - 17:07
بهترین روش برای تایپ شعر در microsoft office word 2007 چیست؟


- این سوال بسته شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    87/7/24 (17:24)
این كارو میشه با تنظیم كاراكتر Tab انجام داد. از منوی Format‌گزینه Tab رو انتخاب كنین. بعد یه تب از نوع Right مثلا تو فاصله 1 سانتی متری كاغذ و یه تب Left در فاصله مثلا 14 سانتی متری كاغذ تنظیم كنین. البته این اعداد كاملا به ابعاد كاغذتون بستگی داره. این اعداد می تونه واسه كاغذ A4 مناسب باشه. بعد از تایپ كردن مصرع اول Tab را كلیك كنین. خودش متن رو از چپ هم تراز می كنه. اگر احتمالاً اندازه مصرع ها اندازه هم نشدن می تونین از منوی Format‌ گزینه Font و بعدش Character spacing رو انتخاب كنین از لیست Spacing هر جا احساس كردین فاصله بین كاراكترها باید زیاد بشن گزینه Expanded و هر جا احساس كردین فاصله باید كمتر بشه Condensed‌رو انتخاب كنین. این كارو با دقت و ظرافت انجام بدین حتما نتیجه می گیرین.

2.    87/7/24 (17:32)
به نظر من بهترین و ساده ترین راه استفاده از فونت نستعلیق هست
این لینکش هست
اگر مایل هستید دانلود کنید و توی قسمت Font در Control Panel کپی کنید

http://dl.getdropbox.com/u/136312/IranNastaliq.ttf

3.    87/7/24 (18:40)
باسلام خدمت دوست عزیز
من به شما نرم افزار مریم و میرعماد را پیشنهاد می کنم
این نرم افزار ها بیش از 450 قلم برای خوش نویسی وfontبسیار زیبایی برخوردار هستند.و با 2007 microsoft office word
سازگاری دارند از ویژگیهای میرعماد تعین میزان کشیدگی حروف نستلیق را می توان مثال زد. از ویژگیهای مریم خط ثلث-
خط ریحان-ودیگر خطوط. پیشنهاد می کنم یک بار امتحان کنید حتماخوشتان می آید.

4.    87/7/24 (19:03)
برای تایپ شعر، بهتره که اول فونت نستعلیق داشته باشی. این فونت رو اگه خواستی، من دارم. می تونم برات بفرستم.
بعد برای قشنگ شدن ظاهر، بهتره که صفحه رو دو ستونه کنی. برای این کار، از منوی Page Layout، از گزینه Columns، گزینه ی Two رو انتخاب کن. یادت نره که حتما باید سطرها Justify باشن.

5.    87/7/24 (19:32)
از منوی format گزینه column رو انتخاب و بر روی مدل دلخواهت كلیك كن

6.    87/7/25 (07:12)
ابتدا یک جدول سه ستونی درست میکنی
مصرع اول رو تو ستون اول مصرع دوم را توی ستون سوم مینویسی
بعد هم جدول رو بی رنگ میکنی تا تو چاپ نباشه
از نظر فرمت کردن هم هیچ مشکلی نداری

7.    87/7/25 (08:13)
سلام
من خودم بارها این كار رو كردم. همانطوری كه دوستان گفتند راحت ترین راه استفاده از جدوله . یك جدول سه ستونه . پهنای ستون ها بستگی به نوع و سبك شعرت داره . مثلا اگر مستزاده باید ستون سمت چپ باریك تر باشه. یا اگه ترجیع بنده باید بجز ستون ، ردیف هم داشته باشه. بعد با فونت نستعلیق تایپ كن.
دست آخر هم خطوط خود جدول رو نامرئی كن.
موفق باشی

8.    87/7/25 (09:28)
برای تایپ یک شعر، مراحل زیر را انجام دهید:
1) ابتدا یک جدول یک ردیفی و سه ستونی بکشید. (منوی Insert، زیرمنوی Table، و سپس کشیدن ماوس روی یک ردیف و سه ستون و سپس کلیک ماوس)
2) ستون وسط جدول را کوچکتر کنید. برای این کار ماوس را روی خط مابین ستون اول و دوم ببرید (شکل ماوس تغییر می‌کند)، کلید چپ را گرفته و آن را به سمت چپ بکشید. سپس ماوس را روی خط مابین ستون دوم و سوم ببرید و آن را به سمت راست بکشید. به طوری که دو ستون مساوی و در چپ و راست و یک ستون کوچک در وسط داشته باشید.
3) مصراع اول از بیت اول را در ستون سمت راست تایپ کنید و در انتهای آن Shift + Enter بزنید. سپس مصراع اول از بیت دوم را تایپ کنید و باز هم Shift + Enter بزنید و این کار را تا مصراع اول از آخرین بیت ادامه دهید. همین کار را برای مصراع‌های دوم نیز در ستون سوم انجام دهید.

9.    87/7/25 (09:29)
خوب فکر کنم فونت ایران نستعلیق ایده ی خوبی باشه البته میشه نرم افزار میر عماد رو هم نصب کرد و از فونت های زیباش توی word استفاده کرد

10.    87/7/25 (11:27)
سلام دوست عزیز
برای تایپ اشعار فارسی سبک قدیم مثل غزل و قصیده و ... باید صفحه ی خود را ستون بندی کنید از قسمت format / columns از پنجره ی باز شده تعداد ستون خود را از فریم اول انتخاب می کنید که برای این گونه اشعار باید 2 ستون انتخاب شود . سپس برای تغییر در اندازه ی ستون ها و فاصله ی بین ستون ها از فریم width and spacing این اندازه ها را به دلخواه تغییر می دهید و در نهایت با زدن ok صفحه ی شما به شکل دو ستونی در می آید. برای حرکت بین ستون ها هم از کلید های ctrl + shift + enter استفاده کنید و دفعه های بعد با کلیک بر روی هر ستون مکان نما در آن ستون قرار می گیرد.

11.    87/7/25 (12:03)
روش های بالا ، روش درستشه
اما اگه یه کلک رشتی می خواهی و از روش های بالا نتونستی
یه جدول 2 ستونه ایجاد کن که با tab و shift+tab بینشون حرکت کن و مصراع تون رو بنویس (طبیعتا justify کن و border جدول هم بر می داری).

12.    87/7/25 (16:54)
با سلام
شما میتونید با استفاده از tab bar این کار رو انجام بدید البته استفاده از ruler bar (اشکالtab ها در گوشه سمت چپ نوار خط کشو کلیک بروی مکانهای مورد نظر در خط کش)بجای منوی format کار آمد تره این روش دو خط عمودی در مکانهایی که خودتون از طریق نوار خط کش انتخاب کردید در سندتون میکشه و با هر بار زدن اینتر این خطوط عمودی بلندتر میشه بعد از اتمام کارتون با علامتدار کردن متن و درگ کردن tab ها از نوار خط کش به داخل سند خطوط ذکر شده حذف میشه

13.    87/7/25 (17:45)
نصب font شعر

14.    87/7/25 (22:06)
شما نرم افزار فارسی مریم رو نسب کنید بهترین فنت های نستعلیق رو داره که وقتی نسبش کردی میتونی از فنت هایی که با حرف F شروع میشه نستعلیق بنویسی اگر هم دنباله برنامش میگردی تو گوگل سرچ کن (دانلود فارسی ساز مریم ) بد دانلودش کن اگه مشکلی داشتی برام اف بزار
ای دی یاهو من اینه : Blooodrayn

15.    87/7/25 (23:24)
سلام دوست عزیز
بهترین کار برای تایپ شعر در ورد اینه که ابتدا از منوی format گزینه columns را انتخاب کنید و آن را به صورت دوستونه در آورید و شروع به تایپ کنید حال برای تنظیم ترازبندی دو طرف ابیات شعر ابتدا آن را بر روی justify تنظیم کنید و چنانچه ابیات شما با هم برابر نباشد با فشرن کلیدهای ترکیبی Shift +Enter می توانید تمامی ابیات را به یک اندازه و زیبا تراز نمایید.

16.    87/7/25 (23:30)
سلام
برای تایپ شعر Tab گزینه خوبیه اگر هم مثل من میخوای لقمه رو دور سرت بچرخونی یه جدول با سه ستون درست کن ستون وسطی رو کوچیک و اولی و آخریو بزرگ سمت راستو راست چین و چپیو راست چین کن یا میتونی مصرع که تموم شد کلید shift+enter را بزنی اینجوری یه خط جدید ایجاد میشه ولی اگه متن رو به صورت justify انتخاب کنی مزیت این کارم میبینی

17.    87/7/26 (12:02)
سلام عزیزم
به نظر من بهترین روش برای تایپ شعر در ورد استفاده از جدول سه ستونه هس که بشه ستون وسط رو کوچیکش کرد و در دو ستون دیگه شعر رو بنویسید و پس از نوشتن کامل شعر جدول رو به حالت مخفی در بیارید ...
امیدوارم که منظورت همین بوده باشه !!!
m30t.com

18.    87/7/26 (16:47)
قسمت columns را انتخاب و دو خطی نوشتن را انتخاب کنید
اگر فعال نبود در بالای Word کلیک راست کرده و در قسمتهای اولی و دومی کلیک کنید تا انتخاب شود

19.    87/7/26 (16:54)
استفاده از فونت نستعلیق

20.    87/7/27 (01:03)
سلام
ایمیلتو بده تا برات یه فایل بفرستم که مشکل حل شه
فقط باید یک کاری انجام بدی که توی میل برات می نویسم که راحت کار کنی
آدرس ای دی کلوب
hadi__ab
ایدی ایمیل
omid_hadiab@yahoo.com