مشخصات سوال

سرباز مولا فدایی رهبر , sarbazemola313
22 مهر 87 - 12:48
کاراته یا تکواندو؟چرا؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
فرزان لیتون , sir_farzan_lytton
87/7/22 (22:47)
دوست عزیز ! بذار حرف آخرو اول بزنم ! بستگی به استعداد و علاقه خودت داره. من با اینكه یه مربی تكواندو هستم اما به شما نمی گم كدوم رشته بهتره. می دونی چرا؟
كاراته. یه ورزش غیر المپیكی هست. این ورزش توی ایران قوی هست و قدمت زیادی داره اما ایران حرف اول رو تو این رشته نمی زنه. كاراته ورزش قدرتی هست. شما باید بدن درشت و محكمی داشته باشی. انعطاف بدنی چندانی نمی خواد اما قدرت بدنی زیادی لازم داره.
تكواندو یه ورزش المپیكی اما اون چیزی كه شما تو المپیك میبینید كه دو نفر مبارزه می كنن با پا 10 % تكواندو هم نیست ! سایر جنبه های تكواندو متاسفانه در این سطح كار نمی شه. ایران حرف اول رو تو این رشته می زنه و تنها رقیبش كره هست كه این ورزش ملیشه ! تكواندو اگه بخوای به جنبه المپیكیش نگاه كنی ورزشیه كه انعطاف پذیری بدنی زیاد و سرعت و عكس العمل لازم داره. با اینكه درگیرانشت ولی از ورزشی مثل فوتبال خیلی كمتر آسیب دیدگی داره ! ولی دنیای تكواندو فقط این نیست. تكواندو توی كره دانشگاه داره ! جزئی از زندگی روزمره هست. توی تكواندو یه مسابقاتی داریم به اسم هان مادانگ كه الان در سطح جهانی داره برگزار می شه. شعار این مسابقه تكواندو برای همه اعضای خواندواده هست. انقدر تنوع داره این مسابقه از نمایش و شكستن اجسام گرفته تا دفاع شخصی و فرم و ... هر كسی اعم از پیر وجوون با هر استعداد و فیزیك بدنی می تونه توی یكی از این رشته ها شركت كنه. و این یعنی دنیای واقعی تكواندو نه اون هادی ساعی كه شما می بینید این فقط یه بخش از این ورزشه. من اصلا قبول ندارم كه تكواندو یعنی پا بلكه بهتره بگیم مبارزه تكواندو یعنی استفاده از تكنیك های پا.

با این توضیحات قصد نداشتم به شما بگم چی بهتره . اطلاعات دادم كه با آگاهی تصمیم مناسب شرایط خوادتون رو بگیرید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/7/22 (13:00)
کاراته ورزش ژاپنی یه و علاوه بر پا، از مشت هم استفاده میشه

اما تکواندو ورزش کره ای یه و فقط ضربات پا توش مهمه

بستگی به سلیقه ات داره که کدوم و انتخاب کنی

2.    87/7/22 (13:03)
به نظر من کاراته.
چون در کاراته هم حرکات پا داریم و هم دست ولی تکواندو فقط حرکت پا دارد. پس در مبارزات تن به تن کسی که هنر استفاده از دست را ندارد , یک پوئن بزرگ را از دست می دهد و قطعا شکست می خورد.

3.    87/7/22 (13:33)
دوست عزیزم سلام....

من به شخصه کاراته رو ترجیح میدم.
تکواندو فقط ضربات پا رو شامل میشه که به تنهایی به کمر خیلی فشار وارد میکنه اما کاراته تلفیقی از ضربات پا و دسته که فشار به تناسب روی کلیه اعضای بدن تقسیم میشه.
همین تلفیق دست و پا باعث تنوع تکنیکی بیشر هم میشه ...

4.    87/7/22 (13:46)
من کارته رو بیشتر میپسندم .ولی میتونید بگید که مد نظر شما چه رشته ای از کاراته هست ؟تکواندو که معلومه دوستمونم گفت یه ورزش کره ای که فقط با ضزبات پا میشه کار کرد ولی کاراته هم کنتورلی داریم هم نیمه کنتورلی هم آزاد شما باید ببنید که کدام از این رشته ها رو قبول دارید .من به شخصه با کاراته آزاد میانه خوبی دارم و کار میکنم.و کاراته رو بر تکواندو ترجیح میدم.

5.    87/7/22 (17:27)
اول بگو چقدر وزنته؟چقدر قدته؟چه قدر انعطاف داری؟
هیچ رشته ای كامل نیست
بستگی به استعدادت داره

6.    87/7/22 (17:31)
فقط کاراته

7.    87/7/22 (17:44)
سلام.اگر میخواهید فقط مقام بیاورید و به مسابقات بروید تکواندو چون ضربات ارام واسیب دیدگی کمی دارد ولی اگر میخواهید واقعا رزم کار باشید و بتوانید از خودتان دفاع کنید و برای روز مبادا چیزی داشته باشید کانگ فو تو آ 12 بهترین سبک است یا حق

8.    87/7/22 (17:56)
سلام دوست عزیز
ببین به نظر من نه کاراته نه تکواندو
بلکه جوجیتسو.
یکی از سبکهای کنگ فو.

9.    87/7/22 (18:37)
سلام
100در 100 جواب دوست شماره 3 را تائید میکنم.

10.    87/7/22 (19:41)
اگه از تاکتیکفقط خوشت میاد و دوست داری حرکات نمیایشی بزنی برو تکواندو اما اگه میخوای هم قوی بشی و هم مبارزات رو در شرایط واقعی انجام بدی برو کاراته.
من خودم 2 سال تکواندو رفتم،خوشم نیومد اومدم کاراته.
راستی اگه خواستی روح کاراته رو در خودت بدمی و در شرایط واقعی کاراته رو یاد بگیری حتما حتما برو سبک کیوکوشین سبک ماتسویی !
حالا برای چی میگم کاراته رو در شرایط واقعی یاد میگیری؟برای اینکه در تکواندو یا دیگر سبکهای کاراته کلی محافظ تن میکنند اما در کیوکوشین در مسابقات اصلی هیچ محافظی وجود نداره !
اگر میخوای محافظ داشته باشی برو دیگر سبکهای کاراته !اما اگه بترسی به هیچ جایی نمیرسی!

11.    87/7/22 (20:51)
salam halet khobe man chon khodam tekwando karam shakhsan tekwando pishnahad mikonam

12.    87/7/22 (22:13)
سلام
من میگم کاراته
چون علمی تره و خیلی اصیلتر از تکواندو
ترکیبی کامل از دست و پا ولی کدوم سبک خیلی مهم و بهتره که یکی از چهار سبک اصلی باشه

ودر پایان موفق باشی

13.    87/7/22 (22:54)
tek
chon varzeshe kheyli tekniki va zibaest , bastegi be ghodrat badani bala nadarad , teknike mobareze moheme

14.    87/7/22 (22:57)
دوست عزیز به نظر من قبل از انتخاب بهتره مدتی وقت صرف کنی و از کلاسها دیدن کنی، فکر کنم ارزشش رو داشته باشه.
من خودم 5 سال تکواندو کار کردم.

15.    87/7/22 (23:28)
بیشتر دوست دارم جواب های دوستان رو نقد کنم:انتخاب رشته ربطی به ژاپنی یا کره ای بودن نداره در ضمن بر خلاف فکر همه تکواندو کلی تکنیک دست داره ولی تو مبارزات سبک پومسه به صورت قراردادی از پا استفاده میشه.در ضمن حفظ فاصله خیلی بهتره.
مبارزات پومسه که تو تلویزیون میبینید فقط بخشی از تکوانو ست.یکی از دوستان با ضربه گیر مشکل داشته:مسلمه که تو شطرنج ضربه گیر نمی پوشن بلکه وقتی پوشیده میشه که ضربات سنگینه.تازه تو مبارزات هیانگ از سبکهای تکواندو فقط دستکش میپوشن.از نظر تنوع هم باید بگم تا اونجا که میدونم کاراته فقط کاتا و کمیته داره ولی تو تکواندوغیر از مبارزه ، هانمادانگ ،کیوگپا،پومسه،taekwondo dance تا جایی که من دیدم داریم
من میگم چرا ولی انمیگم کدوم رشته، اون دیگه با خودتونه.