مشخصات سوال

مجتبی م , moojooli
3 مهر 87 - 11:00
راههای پر پشت شدن ریش صورت
اطلاعات بیشتر : من با اونکه 27 سالمه ولی هنوز به طور کامل ریشهایم در نیامده . ولی کامل هم نشده است . لطفا راهنماییم کنید.


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
امیره سکه چی , amirehseke
87/7/3 (12:46)

با سلام .
برای تقویت موهای صورت بهتر است از روش های زیر استفاده كنید:

پوسته چوبی فندوق را از آن جدا كرده و بسوزانید، خاكستر حاصل را به موی صورت خود (ریش ، سبیل، ابرو) مالیده و خوب ماساژ دهید.
مقداری روغن بادام را با پوسته زیتون مخلوط كرده، و بگذارید حدود 3 روز بماند، پس از گذشت این مدت، حدود 30 دقیقه آن را جوشانده و سپس صاف نمایید، این مایع صاف شده برای تقویت موهای مژه و ابرو مفید بوده و همچنین باعث روییدن و پرپشت شدن موهای صورت می شود.
هورمون دنبلان برای پرپشت كردن ریش و سبیل بسیار موثر است. برای این كار بهتر است از ورقه های نازك دنبلان استفاده كنید و آنهارا بر روی صورت و آن قسمت هایی كه میخواهید پر مو شوند قرار داده و پس از گذشت 1 ساعت آنها را برداشته و صورت خود را بشویید. این عمل را هر روز تكرار كنید و نتیجه اش را شخصا مشاهده نمایید.
. مالیدن زرده و سفیده تخم مرغ به موهای صورت، باعث درآمدن ریش و سبیل و پرپشت شدن آنها می شود.
سیر را بسوزانید و به صورت خاكستر در آورید و به آن تره كوهی نیز اضافه كنید، این مواد را در روغن زیتون جوشانده و به صورت خود بمالید.


شستن صورت با آب باقلا و لعاب ختمی و عصاره لبلاب و عشقه نیز بسیار نافع است. استفاده از روغن زرده یا روغن مورد یا روغن سیاه دانه، برای رشد ریش و سبیل نیز مفید می باشد. برای تهیه هر یك از این روغن ها مقدار 20 گرم از آنها را در 40 گرم روغن بجوشانید و بعد صاف نموده و از آنها استفاده نمایید.

مالیدن آبی كه از شاخه درخت انگور، در زرده تخم مرغ حل شده برای رشد ریش و سبیل مفید است. استعمال روغن مورد و آمله در دوره صفویه و قبل از آن، در ایران معمول بوده است. این روغن در تقویت و كمك به رویش مو به خصوص ابرو بسیار موثر تشخیص داده شده است.ت

تذكر: یادتان نرود كه گاهی علت كم پشت بودن ریش و سبیل، كم خونی بوده، كه بهترین راه برای درمان آن، استفاده از مواد خون ساز می باشد مثل: قلم استخوان، هویج، اسفناج، شنبلیله، زردآلو، انار و ...
موفق باشید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/7/3 (16:03)
به داروخانه مراجعه نموده
داروی ماینوکسیدیل را تهیه نمائید
آن را به پوست صورت خود یا هر جایی که میخواهید موی آن تقویت شود بمالید
ضمنا این دارو دارای 2 نوع دوز است (2.5 میلی گرم و 5میلی گرم)

موفق باشید

2.    87/7/3 (20:36)
سلام شما میتونید از روغن بادوم استفاده کنید

3.    87/7/4 (01:08)
عزیز ول کن من الان 23 سالمه هر سه روزی باید اصلاح کنم .ولی اگه دوست داری بدونی هورمونهای زنانت زیاده .به خاطر اونه که کامل در نیومده .بهتر به یه متخصص غدد مراجعه کنی حتما کارت درست میشه.من یک از دوستام مشکله شما رو داشت با مراجعه به پزشک مشکلش تقریبا با چند تا دارو امپول تعدیل کننده حل شد.

امیدوارم کمک کرده باشم.

4.    87/7/5 (05:21)
albatte ey kash in soalo 13 sal pish miporsidi vali hanuzam dir nashode pooste morgho bokhor rishato ham ba gillette bezan macth 3 power 6mahe rishat taghiratesho mibini

5.    87/7/5 (15:06)
har rooz ye tikh bar dar bekesh roosh khodesh por posht mishe