مشخصات سوال

سبحان معروفی , sobhan_net
27 شهریور 87 - 09:31
برای اینکه پوست نرم و لطیف داشته باشیم چه کار باید کرد؟


- این سوال بسته شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    87/6/27 (09:42)
با سلام
شما میتوانید پس از حمام کردن مقداری کرم روی صورتتان بگذارید و سپس یک دستمال کاغذی بر روی آن گذاشته و چند دقیقه صبر کنید.سپس دستمال ها را بر دارید.
بوسیله ی این روش شما پوست لطیفی خواهید داشت

2.    87/6/27 (09:43)
وضعیت پوست انعکاسی از کیفیت سلامت شماست. در واقع پوست شما تابلوی نقاشی بدن شماست و مسلما ارزشمندترین دارایی بدن است. برای داشتن پوستی سالم و زیبا، باید عادت های سالم زندگی را توسعه داد.
بعضی از این عادت های سالم و موثر برای داشتن پوست شفاف و صاف عبارتند از:
1- نوشیدن آب کافی: مقدار پیشنهادی برای مصرف روزانه آب 32 تا 48 انس پیشنهاد شده است.
2- تمیز کردن و مرطوب نگه داشتن پوست: دوبار در روز ، پوست صورت را شستشو دهید؛ یکبار صبح هنگام و یکبار در شب ، قبل از رفتن به رختخواب. بعد از شستن پوست ، از مواد مرطوب کننده و شیرپاک کن استفاده کنید. شیر پاک کن یا سایر مواد پاک ساز صورت باعث زدودن باقی مانده چربی، کثیفی و آرایش از سطح پوست می شود. مرطوب کردن ، حتی برای پوست های چرب نیز لازم است. بنابر این از مرطوب کننده های مناسب نوع پوست خود(چرب، معمولی،خشک)استفاده کنید.
3- اجتناب از نور خورشید: در طول زمان، قرار گرفتن در مقابل نورخورشید باعث ایجاد انواع آسیب های پوستی ناشی از اشعه فرابنفش خورشید مثل چین و چروک، تغییر رنگ ، کک مک، ایجاد زایده های پوستی مثل خال، یا سایر زواید سرطانی و...می شود. در حقیقت اغلب سرطان های پوستی ناشی از قرار گرفتن پوست در مقابل نور خورشید است. همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب(15 به بالا) استفاده کنید.
4- برای درمان مشکلات پوستی حتما به پزشک متخصص رجوع کنید: پوست صورت به طور کامل و بی نقص باقی نخواهد ماند. ممکن است خشک یا چرب باشد یا مستعد جوش و آکنه یا سایر موارد. برای درمان این اختلالات بهتر است با متخصص پوست مشورت کنید
5- از یک رژیم غذایی متعادل و سالم پیروی کنید: داشتن رژیم غذایی سالم ، خالی از غذاهای سرخ کرده و چرب ، رمز داشتن پوست سالم است.
6- به معاینه پوست صورتتان بپردازید: در طول زندگی باید توجه کامل به تمام نقاط بدن از جمله پوست صورت داشت. داشتن آشنایی کامل با کیفیت پوست و تشخیص به موقع هر نوع تغییر غیرطبیعی پوست ، می تواند به درمان سریع و پیشگیری از سرطان و حفظ زیبایی کمک قابل توجهی کند

3.    87/6/27 (11:32)
تمام اینها كه پاسخگوی شماره گفت درسته منم یك چیز اضافه میكنم:
هر میوه ای رو كه میخوری پوستش رو روی صورتت بذار بعد از پنج دقیقه صورتت رو بشور عالیه طبیعی كم هزینه و دردسترس

4.    87/6/27 (12:46)
صورتت رو روزی دو یا سه بار به خوبی بشور و بعد از ماسكهای مناسب برای پوستت استفاده كن مثلا ماست و یا ماسك میوه جات
حتی الامكان مایعات زیاد بخور و از تابش مستقیم نور خورسید و پرهیز كن

5.    87/6/27 (13:56)
با سلام/
اول شناخت نوع پوست میباشد که بدانیم چه نوع پوستی داریم .
زیرا مراقبت و استفاده هر نوع پوست بنا به نوع ان متغیر است.
و بعد تمام مواردی که پاسخگو 2 گفته اند انجام شود.

6.    87/6/27 (16:16)
سلام عزیزم هر روز از ماسک میوه استفاده کنید وهر شب قبل از خواب از ماسک شیر موفق باشید

7.    87/6/27 (22:46)
برای رفع این مشکل ماسک صورت و کرم ترمیم کننده خاص وجود دارد ، مطالعه کنید و در صورت تمایل به مشاوره تلفنی تماست بگیرید.

09123132413
کیان

http://www.iranvipgroup.com/products/index.php?id=131&act=det&plang=fa

http://www.iranvipgroup.com/products/index.php?id=133&act=det&plang=fa

8.    87/6/28 (00:32)
باید هر روز صبح صورتمون رو با صابون مخصوص به خود شست
ماسك های استاندارد هم میشه استفاده كرد

9.    87/6/28 (02:22)
استفاده مداوم از نرم کننده

10.    87/6/28 (12:56)
حمام كردن به موقع ، استفاده از كرمهای مرطوب شبها قبل از خواب ، و خوردن میوه جات و داشتن روحیه ای شاد استفاده از ماسك عسل و تخم مرغ همه اینها باعث طراوت و نرمی پوست می شوند .

11.    87/6/29 (13:10)
با سلام
مالیدن آب پرتقال به همراه عسل باعث نرمی و شفافیت پوست میشه.

12.    87/6/29 (18:07)
از کرمهای لایه بردار استفاده کنید...کرم مرطوب کننده هم بعد از خروج از حمام استفاده کنید.

13.    87/7/2 (15:02)
سلام ، چون در زمینه پوست زیاد سؤال میشود من یك محصولی را از كشور ایتالیا به شما معرفی میكنم بنام « بیولاین » ؛ این محصول بیش از سه سال است در ایران مصرف می شود و تا كنون هیچ گونه عوارضی مشاهده نشده ، یه كلیاتی از محصولات بیولاین برای شما مینویسم و توضیح بیشتر را اگر در مشهد هستین بطور حضوری و اگر در شهرستان ساكن هستید با این تلفن تماس بگیرید 05116055696

1- پاك كننده های صورت ( هشت نوع )
2- مرطوب كننده ها – 79 vintage ( شش نوع )
3- ضد لك قوی حاوی PHA و aha primaluce ( هشت نوع )
4- Newage ( یك نوع )
5- 10Supreme lifeQ ( سه نوع )
6- ضد چروك قوی ( چهار نوع )
7- ضد دكوپروز ( سه نوع )
8- Puractive پوست چرب و آكنه ای ( سه نوع )
9- JATOMAN ویژه آقایان ( چهار نوع )
10- ضد آفتاب ( پنج نوع )
11- ژل سفت كننده سینه ( یك نوع )
12- محصولات بدن ؛ لاغری و سفت كننده و ... ( یازده نوع )
13- محصولات چشم ( چهار نوع )

14.    87/7/3 (01:51)
با سلام

من ماسک های طبیعی رو پیشنهاد می کنم :


:: - ماسک های گیاهان مختلف برای هر نوع پوستی ضروری است.در این مقاله که برگرفته از مجله زیبایی طیف است شما رو با چند تا ماسک زیبایی صورت آشنا میکنم.

طرز استفاده از ماسک :
محصولات طبیعی تهیه میشوند و برای پاکیزه کردن ، خروج مواد زائد از منافذ پوست ، نرم و لطیف کردن پوست ، بکار میروند . هر ماسک را باید 20 تا 30 دقیقه روی پوست قرار داد و سپس آنرا توسط آب کاملا شست و پاک کرد. میتوان بجای شستشو با آب ماسک را بوسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.

ماسک آناناس:
این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی (جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافیست که یک آناناس رسیده را پوست کنید و در مخلوط کن بریزید تا بصورت مخلوط غلیظی در بیاید.سپس به اندازه وزن خودش ، به آن الکل میوه (الکل اتیلیک) اضافه کنید و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال میتوانید روزی یکبار هر بار 20 تا 30 دقیقه این مخلوط را بصورت ماسک روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک پرتقال:
این ماسک برای درمان جوش های غرور (آکنه) موثر است . اما کسانی که پوست خشک دارند نباید آنرا مصرف کنند. یک پرتقال را پوست کنید و هسته ها و پوسته های نازک پره های آنرا جدا کنید.روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید .

ماسک آلوی قرمز:
هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته های آنها را خارج کنید, سپس آنها را با افزودن ده قطره روغن بادام کاملا با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت یک ماده خمیری درآید. آنگاه این مخلوط را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه درکسانی که منافذ پوستی آنها مثلا درپوست بینی, بازو زشت منظرشده موثر است و پوست را زیبا می کند.استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می کنیم

ماسک خیار:
یک یا دو خیار را رنده کنید و به صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و بیست دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تاثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست تاثیر دارد

ماسک زرده تخم مرغ :
به کسانی که پوست خشک دارند توصیه می شود که از این ماسک تهیه کنند تا پوستشان نرم ولطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست را تامین می کند.برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را به وسیله آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

ماسک سیب :
یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید و یک نیمه آن را خرد کنید و با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط نمایید و خوب هم بزنید.سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید, آنگاه پوست را با نوک انگشتتان ماسازدهید . برای این کار,ماساژرا از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بییایید.سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژدهید.آنگاه با نوک انگشتتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود. حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از بیست دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت وسبب طراوت و تقویت پوست می شود.

ماسک سفیده تخم مرغ :
سفیده تخم مرغ را با همان مقدار الکل طبی(الکل سفید)مخلوط کنید و آن را با نوک انگشتان خود بردارید و روی پوست بگذارید و ماساژدهید. روش ماساژباید ازپایین به بالا و از سمت راست به چپ و چپ به راست باشد. سپس کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و بیست دقیقه بعد بشویید.این ماسک نیز برای رفع چین و چروک صورت مناسب است.

ماسک هلو :
برای تهیه این ماسک کافی است سه یا چهار هلوی تازه را بشویید و هسته ؟آنها ررا خارج کنید.(لازم نیست پوست هلوها را بکنید)هلوها را له کنید و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم کاملا مخلوط نید و بر روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه بعد آن را با آب سرد یا پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.این ماسک در رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و جلوگیری از چروک صورت بسیار موثر است.

ماسک لیمو ترش :
این ماسک برای پوست های خشک مفید است . برای تهیه این ماسک آب یک لیمو ترش تازه را بگیرید و با یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا آفتابگردان مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید و ماساژدهید و پانزده دقیقه بعد آن را بشویید.

ماسک گلابی:
این ماسک برای پوست های چرب بسیار مفید است .استفاده از این ماسک را به افرادی که منافذ پوستی آنها واضح و نا زیبا شده توصیه می کنیم . برای تهیه آن کافی است که یک گلابی رسیده را خرد کنید و بر روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنید. هرماسک را باید به مدت بیست تا سی دقیقه بر روی پوست قرار دادو سپس آن را به وسیله شستشوی کامل با آب پاک کرد.می توان به جای شستشوبا آب,ماسک را به وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد