مشخصات سوال

حسین اصفهان , hosein_majid
23 شهریور 87 - 10:08
کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور
اطلاعات بیشتر : جریان این کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور چیه ؟
خوبه؟مدرکش مثل همین پیام نوره که با کنکور قبول میشیم؟به کجا باید مراجعه کنیم؟شهریش چقدره؟کلاساش چطوریه؟- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
البرز ایرانی , alb0rz
87/6/23 (13:55)
دوست گرامی برای اینکه بطور کامل با این دوره ها آشنا شوید شرایط و ضوابط پذیرش را عینا خدمتتان نقل می کنم:
دارندگان مدارک کارشناسی رسمی و بالاتر میتوانند بدون توجه به نوع رشته کارشناسی خویش در دوره دانش پذیری هریک از دوره های کارشناسی ارشد اعلام شده ثبت نام نمایند.
در صورتی که رشته کارشناسی داوطلب با رشته کارشناسی ارشد انتخابی وی همنام و یا مشابه نباشد ، به تشخیص گروه آموزشی رشته محل پذیرفته شده ، چنین داوطلبانی در دوره دانشجویی علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید تا 24 واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را با موفقیت بگذرانند.
هر داوطلب واجد شرایط تنها میتواند یک رشته تحصیلی در یکی از مراکز مجری را انتخاب نماید و پس از ثبت نام و انتخاب واحد در دوره دانش پذیری برای 8 تا 10 واحد درسی اعلام شده برای هر رشته تحصیلی در آزمون پایان نیمسال دانش پذیری شرکت نماید.
در این گزارش آمده است دانش پذیر برای اینکه به دانشجو تغییر وضعیت دهد باید در آزمونهای پایان نیمسال دانشپذیری شامل 8 تا 10 واحد درسی شرکت کند و در هر درس نمره حداقل 12 از 20 را کسب نماید.
دانشپذیر زمانی مشروط شناخته میشود که تنها در یک درس نمره 10 تا 12 کسب کرده است چنانچه نمره قبولی را در سایر درسها کسب کرده باشد بعنوان دانشجوی مشروط شناخته شده و می بایست در نیمسال دوم درس مشروطی را اخذ و با نمره حداقل 12 بگذراند. درغیر اینصورت از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
دانشپذیر مشروط میانگین دانشپذیری میتواند صرفا یک بار در آزمون حداکثر 2 درس که پایین ترین نمره را اخذ کرده شرکت کند. اگر نمرات پایین دانشپذیر بیش از دو درس و یکسان باشد، درس قابل تکرار توسط دانشگاه تعیین میشود. نمره درس مشروطی جایگزین نمره قبلی در همان درس میشود.
مسئولیت تهیه کتب و منابع درسی معرفی شده بعهده دانشپذیر میباشد و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.عدم شرکت در آزمون دروس دوره دانشپذیری بمنزله انصراف تلقی میگرددو مدارک ثبت نام و مبلغ شهریه واریزی عودت داده نخواهد شد.
برای دانشپذیران مشروط میانگین دانشپذیری شرکت در آزمون حداکثر 2 درس با پایین ترین نمره الزامی است و در صورت عدم شرکت در آزمون دروس مذکور و عدم کسب نمره لازم برای دستیابی به میانگین کل 14 مردود شناخته شده و باید مجددا برای دوره بعد طبق مقررات ثبت نام نمایند.
دانشپذیر در صورت موفقیت در آزمون پایان دوره دانشپذیری و احراز شرایط به دانشجو تبدیل وضعیت داده و برای ادامه تحصیل به مرکز انتخابی و یا با توجه به امکانات دانشگاه به مرکز یا واحد مجری رشته مربوط که دانشگاه تعیین خواهد کرد معرفی می شود.
این آزمون یک یا دوبار در سال برگزار می شود که تاریخ برگزاری آن ها شهریور یا اسفند هرسال و یا هردو می باشد.
شما برای آگاهی از زمان ثبت نام این آزمون باید به سایت دانشگاه پیام نور به آدرسhttp://pnu.ac.ir و سایت سازمان سنجش به آدرس http://sanjesh.orgمراجعه فرمائید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/6/23 (10:38)
با سلام
همون فراگیره. به این صورت که یک سری کتاب میدن و بعد فقط از اون کتابا یه امتحان ورودی میگیرن. شهریه هم بیشتر از شهریه دوره کاردانی و لیسانسه و مدرکش هم مدرک رسمس دانشگاه پیام نوره. کلاساش معمولا هفته ای 2 یا 3 روزه و برای ثبت نام باید به شعبه های دانشگاه در سراسر شهر مراجعه کنی . در کل میتونم بگم که با این که ارزش مدرکش در برابر دانشگاه سراسری خیلی پایینه ولی به هر حال کارشناسی ارشده.

2.    87/6/23 (10:40)
سلام. آره ترم اول واحد برمیداری بعد اگر اون ترم را با نمراتی که مد نظر اونهاست پاس کردید دانشجو حساب میشید
شهریش کمتر از دانشگاه آزاده

3.    87/6/23 (11:11)
همان پیام نور فراگیر است که دروس یک ترم از رشته انتخابی را انتخاب می کنی و اگر از آنها معدل 14 گرفتی قبولی و مدرکش معتبر است

4.    87/6/23 (12:27)
جواب اول کامله البته باید درنظر بگیرید بعداً برای کار کردن بعضی از مراکز این نوع مدارک دانشگاهی رو قبول نمی کنند